Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Minden ami kriptó fórum ötletek-javaslatok

Indította Laca012, április 13, 2017, 04:51:16 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

auratum

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 01:46:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum június 08, 2017, 04:41:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 08, 2017, 04:04:10 DÉLELŐTT
Idézetet írta: zsidoka91 Dátum június 07, 2017, 10:30:39 DÉLUTÁN
Esetleg nem lehetne egy "Bányászás és az ADÓ" topicot nyitni? szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.

Mikor a hozzászólásaid száma eléri a 25-öt akkor majd láthatóvá válik az adózás topic is.

Úgyhogy gyorsan szóljál hozzá sokat, tök mindegy, hogy mit, csak teljen a fórum...

De most tényleg Robi.. Ha így odaadjuk a kulcsot akkor mi értelme van a zárnak? Ennyi erővel a NAV-os is legyárt 25 hozzászólást, hogy megnézhesse, ha már tudja mit kell tennie hozzá...

A NAV le se szarja hogy mi itt miről dumálunk.. nyugodtan félre lehet tenni az paranoját.

Az adózás mindenkinek egyéni felelőssége, tehát az hogy it a fórumon megtárgyalunk különböző adózási módszereket, kiskapukat meg egyéb részleteket még igy önmagában nem jelent semmit. Csak dumálunk.
Mikor eljön az év vége akkor minenki a saját belátása szerint cselekszik, annyi profitot ismer be amennyit ő akar és azért személyesen ő a felelős. Nem én, nem te és senki más a fórumról. Itt nincsen jogi tanácsadás, csak kötetlen beszélgetés.

Tehát éppen ezért nincs is miért takargatni az adózás topicot, szerintem nyugotan vissza lehet tenni a nyilvánosba mert igy mindig csak magyarázkodni kell meg úgy néz ki hogy rejtegetni valónk van, holott igazából nincs is.

Biztos van aki ellenőrzi az ilyen fórumokat is. Annyival meg lehet nehezíteni a dolgukat hogy annyit írsz hogy a hárombetűsek. Itthon uralkodik a paranoia, de csak azért mert te is tudod hogy megkerülnéd a rendszert.

Uhura

Nézéttek normális országban az adott adóhatóság biztos kiszámolta, hogy egy adóügy felderítése ha kiüti a szemét a csókának akkor is mondjuk 100 pénz , ha ez alatt van a bünti akkor szerintem úgy ersztik el az egészet mint a szél. Csak nálunk olyan hüle a rendszer, hogy 100.000 Ft-s adó hátralékon 2-3 ember dolgozik 1-2 hetet. Még a saját fizetésüket sem termelik meg.

Japánban volt egy csaj , még cége sem volt és éves 80 millás forgalmat csinált yenben kb. 5-7 évig , mire az adóhatóság tök véletlenül rálelt és rájött, hogy nini .... a csaj azt mondta, nem is gondolta, hogy elkapják :)

auratum

A hatóság vajon grammra pontosan kiszámolja , hogy megéri e neki kivizsgálni egy ügyet?

Uhura

Idézetet írta: auratum Dátum június 09, 2017, 10:45:40 DÉLELŐTT
A hatóság vajon grammra pontosan kiszámolja , hogy megéri e neki kivizsgálni egy ügyet?

Nem hiszem meg nem is mindig tudja mennyi munka lesz vele , inkább úgy érteném a leírtakat, hogy saját hatáskörben mérlegel, hogy mi  a fontosabb Fukusihne úr vegyesboltjában történt túlszámlázás vagy a MUFB bank Osakai brancsánál egy Hitel csalás . Kapásból megmondható a nagyságrendi különbség.

Csak arra célzok, hogy amíg feltételezem nálunk a vizsgálati arányok el vannak tolódva a könnyebben felderíthető de alapvetöleg csip - csup ügyekkel addig jobban fejlödőtt "banán" köztársaságokban talán fordítva csinálják ezt. Vagy lehet , hogy tévedek és alapból egyszerűbb az adóbevallás az alap esetekben és indulásból bíznak az emberekben ... 

drizzt_do_urden

de itt mar le van irva nekuk minden. nem kell csinaljanak semmit csak kuldjek az adozasi leveleket :))

Székely Vegán

Mobil felhasználók figyelem!!
Felraktam a tapatalk smf plugint és listáztam a fórumot a tapatalk.com -on, apple és android app is van hozzá, próbáljátok ki!
A mobil appon keressétek a Kriptopénz Fórum -ot.

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

magician_hu

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 09, 2017, 07:36:22 DÉLUTÁN
Mobil felhasználók figyelem!!
Felraktam a tapatalk smf plugint és listáztam a fórumot a tapatalk.com -on, apple és android app is van hozzá, próbáljátok ki!
A mobil appon keressétek a Kriptopénz Fórum -ot.
Köszönöm Vegán, ez jó ötlet volt!  ;)

Til

Nemreg felfigyeltem par forumon ,webshopon ,kozeletben, hogy igencsak szidjak a gamerek a banyaszokat.
Oket okoljak,hogy se videokartya es a tapegysegek is alig kaphatok.
A mi rosszindulatu orszagunk mar csak ilyen.Van aki megelhetesbol csinalja.
Csak arra akarok ezzel kiterni,hogy nem lenne e jo otlet a forumot elrejtemi a google robotai elol,hogy ne indexeljek,ne kovessek, ne legyen a talalatok kozott?A begyoposodott agyuak egybol a google-be utik be mi is ez az egesz tortenet, majd ratalalnak a forumra.
Csak egy felvetes reszemrol, elnezest,ha valakit megbantottam ezzel.
C:\> del c:\command.com

Székely Vegán

Idézetet írta: Til Dátum június 10, 2017, 07:07:11 DÉLELŐTT
Nemreg felfigyeltem par forumon ,webshopon ,kozeletben, hogy igencsak szidjak a gamerek a banyaszokat.
Oket okoljak,hogy se videokartya es a tapegysegek is alig kaphatok.
A mi rosszindulatu orszagunk mar csak ilyen.Van aki megelhetesbol csinalja.
Csak arra akarok ezzel kiterni,hogy nem lenne e jo otlet a forumot elrejtemi a google robotai elol,hogy ne indexeljek,ne kovessek, ne legyen a talalatok kozott?A begyoposodott agyuak egybol a google-be utik be mi is ez az egesz tortenet, majd ratalalnak a forumra.
Csak egy felvetes reszemrol, elnezest,ha valakit megbantottam ezzel.

Nincs miért bújkálni.. szabad világ van és szabad piac.. akinek nem tetszik az írjon haza  :P
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

CoderKevin

Idézetet írta: Til Dátum június 10, 2017, 07:07:11 DÉLELŐTT
Nemreg felfigyeltem par forumon ,webshopon ,kozeletben, hogy igencsak szidjak a gamerek a banyaszokat.
Oket okoljak,hogy se videokartya es a tapegysegek is alig kaphatok.
A mi rosszindulatu orszagunk mar csak ilyen.Van aki megelhetesbol csinalja.
Csak arra akarok ezzel kiterni,hogy nem lenne e jo otlet a forumot elrejtemi a google robotai elol,hogy ne indexeljek,ne kovessek, ne legyen a talalatok kozott?A begyoposodott agyuak egybol a google-be utik be mi is ez az egesz tortenet, majd ratalalnak a forumra.
Csak egy felvetes reszemrol, elnezest,ha valakit megbantottam ezzel.

Lehetséges, hogy akkor az sem találná meg aki hasznos céllal keresi, de nem ismeri a fórumot?

bazsy

#110
Egy javaslat de ha nem tetszik kövezzetek meg!
Mivel vannak itt a fórumon eladók és valószínű hogy még lesznek is, az az ötletem támadt hogy nem e lehetne kivitelezni egy értékelési rendszert mint pl a hardveraprón értékelési rendszer vagy a bitcointalkon a Trust funkció.
Szerintem egyszerűbb lenne nem kellene külön topicba beirogatni kézzel és a vásárlónak is egyből látja az avatár mellett vagy alatt az értékelést.

Székely Vegán

Idézetet írta: bazsy Dátum június 21, 2017, 07:26:44 DÉLUTÁN
Egy javaslat de ha nem tetszik kövezzetek meg!
Mivel vannak itt a fórumon eladók és valószínű hogy még lesznek is, az az ötletem támadt hogy nem e lehetne kivitelezni egy értékelési rendszert mint pl a hardveraprón értékelési rendszer vagy a bitcointalkon a Trust funkció.
Szerintem egyszerűbb lenne nem kellene külön topicba beirogatni kézzel és a vásárlónak is egyből látja az avatár mellett vagy alatt az értékelést.


Itt javaslatokért soha senkit nem fogunk megkövezni :)
Trust funkció be van épitve a fórumba, bármikor be lehet kapcsolni.
Az elején egyrészt azért nem kapcsoltam be mert akkor még senki nem adott el semmit.
Másrészt gond még az hogy visszaélések lehetnek ha pl. egyéni sérelmek, személyeskedés miatt értékelnék le egymást az emberek.


De bekapcsolom hogy próbáljuk ki, ha jó marad, ha nem jó akkor majd kikapcsoljuk.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

bazsy

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum június 21, 2017, 07:43:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum június 21, 2017, 07:26:44 DÉLUTÁN
Egy javaslat de ha nem tetszik kövezzetek meg!
Mivel vannak itt a fórumon eladók és valószínű hogy még lesznek is, az az ötletem támadt hogy nem e lehetne kivitelezni egy értékelési rendszert mint pl a hardveraprón értékelési rendszer vagy a bitcointalkon a Trust funkció.
Szerintem egyszerűbb lenne nem kellene külön topicba beirogatni kézzel és a vásárlónak is egyből látja az avatár mellett vagy alatt az értékelést.


Itt javaslatokért soha senkit nem fogunk megkövezni :)
Trust funkció be van épitve a fórumba, bármikor be lehet kapcsolni.
Az elején egyrészt azért nem kapcsoltam be mert akkor még senki nem adott el semmit.
Másrészt gond még az hogy visszaélések lehetnek ha pl. egyéni sérelmek, személyeskedés miatt értékelnék le egymást az emberek.


De bekapcsolom hogy próbáljuk ki, ha jó marad, ha nem jó akkor majd kikapcsoljuk.
Moderátori jóváhagyással nem lehet értékelni?

Uhura

Hello!


Egy javaslat:
- Nem lehet a chat-et valahogy később is vissza olvashatóvá tenni ? Mert nagyon sok esetben van egy téma vissza lapozni nem tudok aztán kérdezem mi volt ....

bazsy

Idézetet írta: Uhura Dátum június 25, 2017, 09:59:56 DÉLELŐTT
Hello!


Egy javaslat:
- Nem lehet a chat-et valahogy később is vissza olvashatóvá tenni ? Mert nagyon sok esetben van egy téma vissza lapozni nem tudok aztán kérdezem mi volt ....


Jobb felső sarok a chaten history gomb

Ridegdog

Szerintem felülről azt a nagyon elavult KRIPTO FRISS: nevű cuccot vagy le kellene szedni vagy valakinek aktualizálnia

Uhura

Idézetet írta: Ridegdog Dátum augusztus 23, 2017, 10:19:52 DÉLELŐTT
Szerintem felülről azt a nagyon elavult KRIPTO FRISS: nevű cuccot vagy le kellene szedni vagy valakinek aktualizálnia


Nem azt folyamatosan vannakinek kezelnie kéne vagy valahogy kidelegálni mert szuper lenne a headline , de foglalkozni kellene vele.


Ja ide is beírom : jó lenne külön alfórum topicba gyűjteni a spec coin topicokat. Hogy gyorsabban legyenek leérhetőek az infok.




Laca012

Robi az egyik videójában már mondta, hogy tud a problémáról, nevezetesen arról, hogy az "Új" gombokra való kattintáskor oda kellene ugorjon a valóban nem olvasott hozzászólásra, nem csak az utolsó oldal tetejére..
Meg lehet oldani, hogy úgy működjön mint "régen"??
Vagy már lemondtunk erről az opcióról, vagy folyamatban van, vagy nem megoldható, vagy hogy állunk ezzel?