Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

VGA választás bányászathoz

Indította Roller, december 02, 2016, 12:27:03 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 4 Vendégek van a témában

Roller

Ebben a topikban meg lehet vitatni, mi ferre fejlődik és mit használnak a "nagy öregek" .

Én témaindítónak fel is tennék egy kérdést. Ezeket a vízhűtéses kártyákat érdemes használni? Tud annyival nagyobb hashrate-et, mint amennyivel többe kerül? Néztem, hogy 300 W környékén fogyaszt egy kártya, az azért nem kevés :P :D

boti123

WTF man? miről beszélsz? RX 470 GAMING X - 65W eszik hütés nélkül hütéssel 80-85W azért 300 és 85 között különbség az ég és a föld

bacsoka

Ár/érték/hashrate arányban szerintem is az rx470 viszi most a pálmát!

bbencee

Idézetet írta: bacsoka Dátum december 02, 2016, 12:31:00 DÉLUTÁN
Ár/érték/hashrate arányban szerintem is az rx470 viszi most a pálmát!

Ebben szerintem mindenki egyetért.

Roller

Akkor tuti valamit nagyon benéztem, de ennek ellenére érdemes ilyenben gondolkozni? Vagy nagy a megtérülési ideje? Igen, sok helyen olvastam én is a 470eseket... Ti is ezeket a kártyákat használjátok? Rx480? R9 390?

bacsoka

Idézetet írta: Roller Dátum december 02, 2016, 12:36:17 DÉLUTÁN
Akkor tuti valamit nagyon benéztem, de ennek ellenére érdemes ilyenben gondolkozni? Vagy nagy a megtérülési ideje? Igen, sok helyen olvastam én is a 470eseket... Ti is ezeket a kártyákat használjátok? Rx480? R9 390?
Én személy szerint az MSI rx470 gaming 4g 4GB-ot használom. Ez volt a legolcsóbb akkor a piacon. és nem sokkal marad el a gaming x-től sem.
172-174 Sol/s teljesen gyári beállításokkal.

kidface

Banyaszashoz mindig az Ar/Ertek aranyt kell nezned, nem szamit hogy mennyire vagany a kartya, kit erdekel, nem fittizni fogsz vele hanem penzt keresni!  ;D

A kartyaknal mindig a "stream processers szamat" kell nezni! Minel tobb van benne annal magasabb hash rate-et fog csinalni! Persze szamitasba kell venni az arat is!!!!

Ezert jelenleg az RX 470 rendelkezik a legjobb Ar/Ertek arannyal!

Minel kevesebb fogyasztassal kel minel tobb Hash-t elerned, ez a cel semmi mas!!!

Watt/Hash rate aranyod minel kisseb szam annal tobb prifitot termel a renszered!

Jelenleg az enyem (3xRX470) Pl. 475W-ot eszik es csinal 540-545H/s kozott. Ez aszt jelenti hogy 475/540=0.879 szoval 1H/s hoz 0.879W-ot hasznalok fel. Ez a szam csokkenni fog minden egyes plusz kartyavl mert az alap rendszer fogyasztasa egyre tobb kartyaval osztodik le!

drizzt_do_urden

azert meg azt is figyelembe kell venni, hogy melyik kartya, hogy tartsa a piaci arat, mert egy par ev mulva ha le akarod cserelni oket akkor lehet, hogy az RX480 as jobb valasztas most mint az RX470 -es mivel jobban fogja tartani a piaci arat! na de tenyleg nagyon jok az RX470 -ek is!

raffiakötö

Én az MSi RX470-t favorizálom, mert ahogy néztem arra 3 év gart adnak, halk, nem fogyaszt "olyan sokat". Az nem tetszik benne csak, hogy nem lehet gombbal kikapcsolni a világítást, mint a Shappire RX470-nél.
Van Shappire RX 470 4gb Nitro+ kártyám is 2 db, de az egyiknek másabb a biosa a memória órajeleknél így nem tudtam azt modolni, hangosabbak valamivel, mint az MSI, és 2-3 fokkal jobban melegszik, papíron a fogyasztása is nagyobb vagy 20 - 30 Wattal.
~170 h/s-t tud a Shappire gyári bios-val, a modolt MSI, és Shappire ~185 h/s. Stabilan.

raffiakötö

Akinek esetleg nem lenne meg az alábbi oldalon lehet tájékozódni a kártyák után:

https://en.wikibooks.org/wiki/ZCash_mining_GPU_Comparison

boti123

Amazon  192$ (55e) misi rx 470 gaming x 4gb kártya. Ajándékként is eltudod küldeni magadnak 3 év gari (NEM VÁMOLJÁK LE). Ingyen posta MO-ra. Bitcointal lehet venni ajándékutalványt 10-20...$ ért és ajándékutalványal lehet fizetni érte tehát Orbán Viktor nem fogja a pénzt látni. Vélemények?

vizikaki

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 03:32:31 DÉLUTÁN
azert meg azt is figyelembe kell venni, hogy melyik kartya, hogy tartsa a piaci arat, mert egy par ev mulva ha le akarod cserelni oket akkor lehet, hogy az RX480 as jobb valasztas most mint az RX470 -es mivel jobban fogja tartani a piaci arat! na de tenyleg nagyon jok az RX470 -ek is!

Szerintem egy nemreg kijott kartyanal ami nem nagyon van meg a hasznalt piacon nem nagyon lehet megmondani hogy mennyire tartja az arat.

boti123

AQUA.hu cégről 1-2 szót. MISI RX 470 Gaming X 4gb vettem. Gyárilag hibás volt. Visszavittem (2 hete). kifogás.txt eljátszották velem pénzt akartak visszaadni. 73e volt a kártya és most már 77-79e körül van és folyamatosan azt mondták hogy jön a kártya de rá kell fizessek. Eljártam a táncomat fogyasztóvédelem utána békéltető testület. Visszamentem elmondtam a problémát hogy 3 napon belül ha visszaviszek bármint ami hibás akár az én hibámból is tönkremehet 3 napon belül akkor kötelesek szó nélkül kicserélni. Utánaolvastak a törvénynek szó nélkül kicserélték a kártyát. Ha esetleg valaki így jár akkor tudja hogy hivatkozhat erre a törvényre. Ez bármilyen termékre igaz. MediaMarktból kölcsönzök általában HDMI-VGI átalakitó kábelt mert nem érkezett meg aliexpressröl még és 3 napon belül ha visszaviszem vissza adják az árát. 8e egy ilyen átalakító aliexpressen 1-2$.

Filius

RX 470 vagy RX 480 termel többet ha levonjuk a fogyasztási költségeket, mert ugye a 480 as többet fogyaszt, de magasabb a stream processing?  (ne nézzük a bekerülési árat, ár érték arányt!)

???

raffiakötö

Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 03:51:44 DÉLUTÁN
Amazon  192$ (55e) misi rx 470 gaming x 4gb kártya. Ajándékként is eltudod küldeni magadnak 3 év gari (NEM VÁMOLJÁK LE). Ingyen posta MO-ra. Bitcointal lehet venni ajándékutalványt 10-20...$ ért és ajándékutalványal lehet fizetni érte tehát Orbán Viktor nem fogja a pénzt látni. Vélemények?

Ezt melyik amazonon láttad? UK 6e6, és DE 66e amazonon.

boti123

Idézetet írta: raffiakötö Dátum december 02, 2016, 03:59:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 03:51:44 DÉLUTÁN
Amazon  192$ (55e) misi rx 470 gaming x 4gb kártya. Ajándékként is eltudod küldeni magadnak 3 év gari (NEM VÁMOLJÁK LE). Ingyen posta MO-ra. Bitcointal lehet venni ajándékutalványt 10-20...$ ért és ajándékutalványal lehet fizetni érte tehát Orbán Viktor nem fogja a pénzt látni. Vélemények?

Ezt melyik amazonon láttad? UK 6e6, és DE 66e amazonon.

https://www.amazon.com/MSI-GAMING-RX-470-4G/dp/B01JS9F9K4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1480691096&sr=8-1&keywords=msi+rx+470

drizzt_do_urden

ketlem, hogy az amazon elkuldi neked mint gift! esetleg ha megveteted amerikaba es ok tovabb kuldik. es a garancia ervenyes lenne vajon europaba is? meg tudod oldani, hogy felvallaljak? ha meg veletlenul bevamoljak nem csinaltal semmit! ne is beszelve arrol kb 3 - 4 het amig ideer!

boti123

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 04:15:12 DÉLUTÁN
ketlem, hogy az amazon elkuldi neked mint gift! esetleg ha megveteted amerikaba es ok tovabb kuldik. es a garancia ervenyes lenne vajon europaba is? meg tudod oldani, hogy felvallaljak? ha meg veletlenul bevamoljak nem csinaltal semmit! ne is beszelve arrol kb 3 - 4 het amig ideer!

Végig vittem a megrendelést a fizetésénél tartok. Ingyenes a szállítás MO-ra. 7-9 nap alatt itt van. Garancia pedig érvényes. Ingyen feladhatom és ingyen visszaküldik. Amazonon van 1 ilyen menüpont ahol ezt ki tudom választani a garanciát stb utána néztem rendesen a dolognak. A fizetés előtt kérdi meg hogy hogy szeretnéd vásárolni és ajándékkép is fel lehet adni az van oda írva. GIFT stb.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 04:19:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 04:15:12 DÉLUTÁN
ketlem, hogy az amazon elkuldi neked mint gift! esetleg ha megveteted amerikaba es ok tovabb kuldik. es a garancia ervenyes lenne vajon europaba is? meg tudod oldani, hogy felvallaljak? ha meg veletlenul bevamoljak nem csinaltal semmit! ne is beszelve arrol kb 3 - 4 het amig ideer!

Végig vittem a megrendelést a fizetésénél tartok. Ingyenes a szállítás MO-ra. 7-9 nap alatt itt van. Garancia pedig érvényes. Ingyen feladhatom és ingyen visszaküldik. Amazonon van 1 ilyen menüpont ahol ezt ki tudom választani a garanciát stb utána néztem rendesen a dolognak. A fizetés előtt kérdi meg hogy hogy szeretnéd vásárolni és ajándékkép is fel lehet adni az van oda írva. GIFT stb.

drukkolok, hogy ugy legyen! van rebate is 25$ de feltetelezem, hogy az csak amerikaba ervenyes!

boti123

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 04:22:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: boti123 Dátum december 02, 2016, 04:19:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 02, 2016, 04:15:12 DÉLUTÁN
ketlem, hogy az amazon elkuldi neked mint gift! esetleg ha megveteted amerikaba es ok tovabb kuldik. es a garancia ervenyes lenne vajon europaba is? meg tudod oldani, hogy felvallaljak? ha meg veletlenul bevamoljak nem csinaltal semmit! ne is beszelve arrol kb 3 - 4 het amig ideer!

Végig vittem a megrendelést a fizetésénél tartok. Ingyenes a szállítás MO-ra. 7-9 nap alatt itt van. Garancia pedig érvényes. Ingyen feladhatom és ingyen visszaküldik. Amazonon van 1 ilyen menüpont ahol ezt ki tudom választani a garanciát stb utána néztem rendesen a dolognak. A fizetés előtt kérdi meg hogy hogy szeretnéd vásárolni és ajándékkép is fel lehet adni az van oda írva. GIFT stb.

jelenleg hiányzik még a pénz hogy megrendeljem 10 körül lesz aktuális.

drukkolok, hogy ugy legyen! van rebate is 25$ de feltetelezem, hogy az csak amerikaba ervenyes!