Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 13 Vendégek van a témában

zsombor1

Sziasztok.
Ha Claymore logban ezt látom: "WATCHDOG: GPU 3 hangs in OpenCL call, exit", az milyen problémára utalhat?
Túlhúzás nem nagyon lehet, mert nincs túlhúzva.
RX580 8gb Nitro+
1160/2150
880/900

husosfagyi

2150-es memoriaval szerintem tul van huzva. Nekem is volt ilyen hibauzenetem mult ev elejen. A stock orajel egy ideig megoldotta, de az en kartyam 1 honapon belul meghalt. Csreltek is gariba. Remelem a tied nem doglott meg. Az enyem memoriahibas volt gyarilag. Pribald meg a gyari orajellel, es csak a feszultseget vedd le.

csasze88

Sziasztok,

Kezdő vagyok és a következő bányászgépet próbálom összeállítani:
EVGA Supernova 1000W G2
Gigabyte H110-D3A
Intel Celeron CPU
4GB DDR4 2400Mhz
120GB SSD
4x Sapphire Radeon RX580 Pulse 8GB
2x Asus ROG-STRIX-rx580 8GB

Rögtön egy olyan problémába ütköztem, hogy ha az alaplap biosában a "Mining Mode" -t "Enable" -re állítom akkor mentés után a biosból kilépve újra a bios tölt be és nem az OP rendszer. Ha visszaállítom akkor betölt a rendszer.

Jelenleg a monitor az egyik videokártya van kötve, így elindul a pc. Viszont 6 kártyából csak 5db-ot ismer fel. 1-nél felkiáltó jel van.
A hiba biztos nem a kártyában van mert bármilyen másikat rakok a helyére akkor az is felkiáltó jeles. 5 kártyával szépen megy az ETH bányászat. A virtuális memóriát 49GB-ra állítottam.

Tudna valaki segíteni abban, hogy miért nem ismer fel 6 videokártyát illetve mining módban mért nem tölt be a rendszer?

Köszönöm a segítségeket!

husosfagyi

#4623
Szia. Nalam ugyanezt csinalta a stock biosszal. Frissites utan mar nem volt gond a bekapcsolasnal. Asszem f24 a legfrissebb ra. Tedd fel. A kartyak eszelelesenel nalam nem volt gond. Probald a risereket cserelni, mozgatni. Viszont ha felkialtijeles a kartya, akkor latja a gep. Atimdag patcert futtasd le. Valoszinu nem gyari bios van a kartyan.

czpitti

Sziasztok.riget vettem rx 680-asokkal kozel két és fél éveset.A gond a kovetkező: öt kártya stabil-fasza a hatodik melegszik de csunyán.minden ugyanaz a bios van a hatodiknál ha a power limit nem minimum azonnal felmegy a hő 85 fok folé.hány % az esélye hogy paszta és nem chip?volt már valakinek ilyen?

csasze88

Idézetet írta: czpitti Dátum július 15, 2019, 11:52:44 DÉLELŐTT
Sziasztok.riget vettem rx 680-asokkal kozel két és fél éveset.A gond a kovetkező: öt kártya stabil-fasza a hatodik melegszik de csunyán.minden ugyanaz a bios van a hatodiknál ha a power limit nem minimum azonnal felmegy a hő 85 fok folé.hány % az esélye hogy paszta és nem chip?volt már valakinek ilyen?

Nekem volt már ilyen, sajna a pasztázás semmit nem segített. De egy próbát megér. A kártyát cserélnem kellet.

zsombor1

Idézetet írta: czpitti Dátum július 15, 2019, 11:52:44 DÉLELŐTT
Sziasztok.riget vettem rx 680-asokkal kozel két és fél éveset.A gond a kovetkező: öt kártya stabil-fasza a hatodik melegszik de csunyán.minden ugyanaz a bios van a hatodiknál ha a power limit nem minimum azonnal felmegy a hő 85 fok folé.hány % az esélye hogy paszta és nem chip?volt már valakinek ilyen?

Nekem egy RX470 Armorom csinálta ezt. Itt kaptam egy linket, hogy ki foglalkozik javítással. Kecskemétre küldtem el a karit, megnézte nagyítóval(le is videózta) és sajnos repedés volt a csippen. 12ezer volt a csere. + posta oda-vissza. Most nincs gond vele.

tothlaci250

Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni!  Hashrate csökkenés 54Mh-röl 40Mh-re esett le kb. 3 hete! Paraméterek : Asrock 81 btc r2 lap,4gb ram,celeron proci,120gb ssd,Sapphire nitro+ rx 570 4gb,Asrock rx 570 8gb ,ant miner 1200w-os táp! Win 10,bányász progi Phoenix 4.5c! Próbáltam 4.7c-t és Claymore 12,15,de ezek 1-1,5 óra múlva leállnak! Még az figyeltem meg ha távoli asztal eléréssel figyelem androidos telon akkor szépen felmegy 54-re,de ha kilépek a távoli appból vissza le is megy! Szerintetek mi lehet a gond? A hdmi dummy esetleg megoldhatja a problémát! Válaszokat előre is köszönöm!   

Til

Idézetet írta: tothlaci250 Dátum október 29, 2019, 09:33:04 DÉLELŐTT
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni!  Hashrate csökkenés 54Mh-röl 40Mh-re esett le kb. 3 hete! Paraméterek : Asrock 81 btc r2 lap,4gb ram,celeron proci,120gb ssd,Sapphire nitro+ rx 570 4gb,Asrock rx 570 8gb ,ant miner 1200w-os táp! Win 10,bányász progi Phoenix 4.5c! Próbáltam 4.7c-t és Claymore 12,15,de ezek 1-1,5 óra múlva leállnak! Még az figyeltem meg ha távoli asztal eléréssel figyelem androidos telon akkor szépen felmegy 54-re,de ha kilépek a távoli appból vissza le is megy! Szerintetek mi lehet a gond? A hdmi dummy esetleg megoldhatja a problémát! Válaszokat előre is köszönöm!   
Szia! Használsz valamiféle programot a frekvenciák és a feszültségek beállításához? Ha igen milyen értékekkel? Ott fizikailag a rig-en van rákötve monitor és ott mit mutatnak a hash értékek? Olyan van, hogy ha rácsatlakozol távoli asztallal ,akkor egy egy pillanatra leesik a hash. Az androidos távoli asztal -ról is írhatnál pár szót, a google sajátjára gondolsz? Valamint az alaplap UEFI -ben meg lehet adni , hogy melyik legyen az elsődleges monitor. Én ennél a lapnál PCIe-re raktam, tehát a PCIe Slot A-ban levő VGA -ra. Dummy ,csak azt szimulálja, hogy van e kötve LCD vagy sem, ez pedig a távoli eléréseknél jön jól a felbontás végett, nem hinném ez a gondod. Inkább beállításra gyanakszom. A gép kizárólag bányászatra van, nem fut semmi a háttérben?
C:\> del c:\command.com

tothlaci250

A távoli asztal app play áruházból letöltött Microsoft remote desktop nevü a microsoft által fejlesztett cucc! Kártyák húzás mentesen mennek! Az amd crimson blockchain win 10 -hez gyári weboldalról van! A hashrate nem a távoli asztalon esik le hanem az ethermine felügyelő appban és gépen elérve a weboldalon is, ha viszont belépek a távoli asztalba akkor az ethermine-on 10-15 perc után meg lesz a 54Mh! Ha kilépek a távoli asztalból 10 perc után ismét 42Mh környéke! Nem fut más a gépen! 

tothlaci250

Lőttem egy képernyő képet a grafikon tüskéin jól látható amikor belépek a távoli asztalba! Monitor nincs a gépen! Az elsődleges az asrock kártya azon van videó jel!

Til

Idézetet írta: tothlaci250 Dátum október 29, 2019, 12:21:39 DÉLUTÁN
Lőttem egy képernyő képet a grafikon tüskéin jól látható amikor belépek a távoli asztalba! Monitor nincs a gépen! Az elsődleges az asrock kártya azon van videó jel!
Azt hiszem ez valami driver gond lesz. Talán megpróbálhatnád DDU-val leszedni a mostani drivert és felrakni egy frissebbet pl 19.4.1
Claymore 15 mehet.
Amúgy érdemes azt is megpróbálni , hogy újraindítod a gépet (gondolom van rá írva egy bat parancs, hogy automatikusan induljon minden) ,de még nem csatlakozol rá addig távoli asztallal míg a bánya progi el nem indul és fut 5 perce.Majd ,csak ezután csatlakozol...

C:\> del c:\command.com

tothlaci250

Este a ddu-t és új drivert megpróbálom! Köszi!

tothlaci250

Automatikus  bat  nincs,én szoktam indítani,de meg köszönném ha leírnád azt hogy kell megcsinálni! Van bat beraktam az automatikusan induló programok közé,de baszott elindítani!

Suci81

ha a két kártya hoz 50+-t akkor az karcsú így is úgy is.
A legjobb ha 19.10.2-t teszel fel chrimson drivert és a 15-ös claymore-t akkor 1244 gpu 2250 ram sebességgel gpu 840 mv ram 910 mv és stabilan mennek rxboost-al 34-en / gpu de a strap opcióra sajna kiakadnak így -strap 1 -et ne állítsd be csak -rxboost 1

tothlaci250


Mi A Hézag Hapsikám?

Help!!! Az RX Boost és a Strap parancs is aktív mégis ilyen gyengén teljesít az RX 480 (8gb) kártya. Bármilyen számot írok a parancsok után ezen az értéken megy. Mi nincs jól beállíitva?🤨
Nincs flashelve a kártya, de ha jól értelmeztem a 15-ös claymore-al nem is kell. Vagy tévedek?
Driver: 19.4.3 a Readme szerint ezzel tesztelték a legtöbbet, de másik driver sem javított a dolgon
Kösz, ha segítesz!
Rákerestem a problémára és így csináltam minden, mint ezen a videón:
https://www.youtube.com/watch?v=Qwq0yGBtqNs&t=267s

NETKing

Nem lenne hátrányos látni a pontos értékeket amiket megadtál a programba, valamint tudni hogy milyen memóriája van a kártyának pontosan, azaz tipusa...

gipszklipsz

A claymore indítása rendszergazdaként a '-driver install' paraméterrel megtörtént?

matt

Sziasztok!


Lenne egy olyan problémám, hogy 2020-07-22 óta az egyik kártyám (rx 580 4gb) nem hessel. Előtte minden rendben ment, rá sem kellett nézni, de egyik napról a másikra az fogadott, hogy a 3 kari pörög, de csak kettő éles, pedig GPU-Z szerint az 580-as is fullon használatban van. (log, kép mellékelve)
CPU: intel G850
RAM: 4gb (32GB virtual)
VGA: 1db RX 580 4GB, 2db RX 470 8GB
Driver: Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23


Van esetleg valakinek valami ötlete?