Bitcoin kutatás - szakdolgozat - kérdőív

Indította laszlo22, február 28, 2018, 03:04:47 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

laszlo22

Sziasztok!

A bitcoinról írom a szakdolgozatomat, és egy ezzel kapcsolatos kutatáshoz kérnék segítséget. Szeretnélek megkérni benneteket, hogy töltsétek ki a kérdőívemet, amellyel nagyban hozzájárulnátok a munka sikerességéhez. Az egész körülbelül 5-10 percet vesz igénybe, és teljesen anonim, valamint az adatokat is csak összesítve használom fel.
Előre is köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgxrfEF6Jb4q2gYujAnkvq1cooZ4wQULx-aYH5CWBXtc8p6w/viewform?usp=sf_link

Patrik430


Gyjuhi

Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

willow


wamzer33



SG_Asgard


Grof-Zero


SF


Zeti


TrafoCoin

Laszlo22, majd a védés után, kérünk tedd elérhetővé számunkra a szakdolgozatodat és a kutatási eredményeidet. Köszönjük!


laszlo22

Nagy köszönet az eddigi kitöltőknek!  ;) A teljes dolgozatot nem ígérem, de a védés után az összesített eredményeket szívesen megosztom.

bazsy

Idézetet írta: laszlo22 Dátum február 28, 2018, 10:51:18 DÉLUTÁN
Nagy köszönet az eddigi kitöltőknek!  ;) A teljes dolgozatot nem ígérem, de a védés után az összesített eredményeket szívesen megosztom.


Ment tőlem is az este egy kitöltés ;)

Franky2Ster


magellan

Idézetet írta: laszlo22 Dátum február 28, 2018, 03:04:47 DÉLUTÁN
Sziasztok!

A bitcoinról írom a szakdolgozatomat, és egy ezzel kapcsolatos kutatáshoz kérnék segítséget. Szeretnélek megkérni benneteket, hogy töltsétek ki a kérdőívemet, amellyel nagyban hozzájárulnátok a munka sikerességéhez. Az egész körülbelül 5-10 percet vesz igénybe, és teljesen anonim, valamint az adatokat is csak összesítve használom fel.
Előre is köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdgxrfEF6Jb4q2gYujAnkvq1cooZ4wQULx-aYH5CWBXtc8p6w/viewform?usp=sf_link
Kitöltöttem.
Szerintem hasznosabb lett volna itt a kérdőív összeállításában kérni segítséget.

Tapatalkkal küldve az én SM-N950F eszközömről


laszlo22

#16
Köszi a kitöltést és az észrevételt, persze nyilván nem tökéletes a kérdőív. Te milyen problémákat látsz az összeállítással kapcsolatban?

magellan

Idézetet írta: laszlo22 Dátum március 01, 2018, 10:59:39 DÉLUTÁN
Köszi a kitöltést és az észrevételt, persze nyilván nem tökéletes. Te milyen problémákat látsz az összeállítással kapcsolatban?
Aki ismeri és használja, az mindenre igent fog válaszolni, aki meg nem, az nemet.

Persze lehet, hogy én vagyok a csóró, de milyen kérdés az, hogy hány bitcoinja van? :-)
1 - 5
5 - 10
10 - 50, stb.
Van bankszámlája az OTP-nél? Igen? És mennyi pénzt tart rajta? 2,5-10 millió, 10 - 100 millió, 100 - 500 millió, 500 - 1 milliárd, 1 milliárd fölött? :-)

Nem egyértelmű, hogy a bitcoinról vagy a cryptopénzekről szól-e?

Az is fura kérdés, hogy mennyit adna a bitcoinért?
5$ alatt?
20000$ fölött?
Én pl. 90%-át adom az aktuális árnak kp-ben, de kereskedek is vele exchangen, ahol 1-2% is jó. Decemberben adtam ért 17.000$-t, de ha lemegy az ára 4$-ra, akkor nyilván nem adnék érte 5$-t.

Érdekes lett volna megkérdezni a népet, ki szállt már be ICO-ba, ki futtat Masternode-ot, kinek vannak POS coinjai, ki játszik airdropra.

Aki bányászik, video kártyávak vagy asiccal vagy cloudmining?

Ki az aki tudja is, hogy mi a blokklánc, a blokk, és mi az a hash, meg úgy általában mit csinál a gép bányászás közben.

Hogy veszik ki a pénzt? Atm, bankkártya, sepa, kp eladás? Hogy teszik be?

Stb, stb.

De nem azt mondom, hogy rossz, csak azt, hogy itt sok okos ember van - nem én -, akik nagyon jó kérdéseket tudtak volna tanácsolni.

Tapatalkkal küldve az én SM-N950F eszközömről


laszlo22

Sok más érdekes dolgot is meg lehetett volna kérdezni, de akkor már túl hosszú lett volna szerintem. Plusz az sem mindegy, hogy mi a kutatási célod, illetve hogy milyen hipotézisekből indultál ki. Ráadásul figyelmbe kellett venni a leendő olvasókat, akik nem biztos, hogy annyira jártasak a témában. Vagyis a hardfork, segwit, lightning network, Jihan Wu személyét illető kérdések

Harvey

Idézetet írta: laszlo22 Dátum március 01, 2018, 11:51:46 DÉLUTÁN
Sok más érdekes dolgot is meg lehetett volna kérdezni, de akkor már túl hosszú lett volna szerintem. Plusz az sem mindegy, hogy mi a kutatási célod, illetve hogy milyen hipotézisekből indultál ki. Ráadásul figyelmbe kellett venni a leendő olvasókat, akik nem biztos, hogy annyira jártasak a témában. Vagyis a hardfork, segwit, lightning network, Jihan Wu személyét illető kérdések