Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Zdash

Indította drizzt_do_urden, december 03, 2016, 08:48:50 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Artthur

Egy dolot még nem értek teljesen. Odáig eljutottam ha Zcasht bányászok minden órában 90 másodpercet bányászik claymore úrnak valamiylen pénztárcára, de amikor Zdasht bányászom akkor ezt írja ki:

DevFee: ZEC: Stratum - connecting to 'zdash.suprnova.cc' <37.187.167.145> port 4048
DevFee: Pool sets new share target: 0x003c3c3c (diff: 1088H)

Most akkor ZEC-et próbál a Zdash suprnova poolról bányászni? Egyáltalán megkapja ezt a saját pénztárcájába ha mégis Zdasht bányászom neki?

Amúgy ha nem állítók be walletet gondolom kérdés nélkül a poolnak bányászom :) - mondjuk még sosem mertem kipróbálni még egy percre sem :)

Na mind1 ez azért nem olyan fontos kérdés... a lényeg 90 sec megy valakinek

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Artthur Dátum december 04, 2016, 10:28:06 DÉLELŐTT
Én azért használok config.txt mert a claymore miner managerben lehet kiadni parancsokat és köztük van a config.txt csere. Gyorsan tudsz váltani ha több géped van.

Amúgy most valami történt, megnéztem ezt a coinmine.pl egyfolytában esett a hashratejük  suprnovan pedig folyamatosan nőtt. Per pillanat a coinmine.pl weboldal nem is elérhető.
Az jól láthatom hogy a global hasrate 43,624.00 Sol/s   ebből suprnova  26,994.05 Sol/s  coinmine pedig amíg működött 19,000.00 Sol/s-t mutatott ez igaz lehet vagy még csak nem látom át?

Igen valami baj van/volt a coinmine.pl -en, en is atalltam a supernovara. de a coinmine jobban fizet mint a supernova!

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Artthur Dátum december 04, 2016, 11:26:04 DÉLELŐTT
Egy dolot még nem értek teljesen. Odáig eljutottam ha Zcasht bányászok minden órában 90 másodpercet bányászik claymore úrnak valamiylen pénztárcára, de amikor Zdasht bányászom akkor ezt írja ki:

DevFee: ZEC: Stratum - connecting to 'zdash.suprnova.cc' <37.187.167.145> port 4048
DevFee: Pool sets new share target: 0x003c3c3c (diff: 1088H)

Most akkor ZEC-et próbál a Zdash suprnova poolról bányászni? Egyáltalán megkapja ezt a saját pénztárcájába ha mégis Zdasht bányászom neki?

Amúgy ha nem állítók be walletet gondolom kérdés nélkül a poolnak bányászom :) - mondjuk még sosem mertem kipróbálni még egy percre sem :)

Na mind1 ez azért nem olyan fontos kérdés... a lényeg 90 sec megy valakinek

Altalaba atvallt egy masik poolra ha calymorenak banyaszik. de megtortenet, hogy van zdash cime is es arra banyaszol ilyenkor.

a supernovara banyaszol a sajat accountodba. megkerdeztem toluk. elmeletileg nem szabad elveszen onnan amit banyaszol. de amugy a cryptopian lehet generalni zdash addresst. de az se ajanlatos, hogy exchangen tartsad sok ideig a coinjaid! remelhetoleg hamarosan lesz windows wallet.

Artthur

Vannak eredményeim 1000-1030 h/s-el suprnovan egy nap alatt 130 Zdasht szedtem ki.
Lehet átállok egy napra coinmine.pl-re megnézem ott mit hoz ki.. de még mindig nem értem a kisebb pool többet hoz?
Amúgy ezt még akár soloban is érdemes lehet bányászni elég sokszor látom a nevem hogy én találtam meg a blokkot.

drizzt_do_urden

lehetne soloba is de azthiszem csak linux alatt tudnad csinalni. de amugy n efelejtsd el, hogy tenyleg te kapod meg a blockot de viszont a tobbi is besegit!

Artthur

Azt el tudnád mondani melyik portot kell/érdemes használni Coinmine.pl-en?
PORT (VARDIFF):   2007
HIGH DIFF PORT (VARDIFF):   2077
STATIC PORT (DIFF20):   2008
STATIC PORT (DIFF500):   2088

vagy mit jelentenek, nem nagyon értek hozzá?  esetleg nyitottak 2007-2077-ig mindenre :) ?

drizzt_do_urden

vardiff a normal hashrate -es rigekre vonatkozik. high vardiff nagy farmokra. a static kisebb hashrate rigekre. de amugy mindegy mert mindegyik ugyis az szerint kapja a kifizetest amennyi sharel bedolgozottannal a blokknal. szoval ha nagyobb hashratetd van akkor nagyobb difficultyn leszel de tobbet keresel! supernovan a statisztikaba a ROUND alatt lathato hogy ki mennyi sharel jarult hozza az adott blockhoz.

Artthur

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 05, 2016, 09:40:46 DÉLUTÁN
vardiff a normal hashrate -es rigekre vonatkozik. high vardiff nagy farmokra. a static kisebb hashrate rigekre. de amugy mindegy mert mindegyik ugyis az szerint kapja a kifizetest amennyi sharel bedolgozottannal a blokknal. szoval ha nagyobb hashratetd van akkor nagyobb difficultyn leszel de tobbet keresel! supernovan a statisztikaba a ROUND alatt lathato hogy ki mennyi sharel jarult hozza az adott blockhoz.

Köszönöm szépen az infót, ma is tanultam valamit :)
Ezek szerint a  8211-es blokkhoz 30439 sharrel járultam hozzá amiért megkapom a 12,5 Zdash 3,8 százalékát ami pontosan 0,47548...
És összesen 800208 share kellet hozzá amit végül egy névtelen bányász talált meg, hmm tetszik :)

drizzt_do_urden

helyes a kerdes/valasz ;) amugy a supernovan es a coinmine -on is erdemes nezegetni a statisztikakat. erdekes szamok vannak. szorakoztato :))

Artthur

Ilyen nincs coinmineon csalnak :)
Éppen hogy átálltam coinmine-ra kb 1 perce és én találtam meg a blokkot,  ez valami behúzó játék.. aki újként érkezik annak adják tutira :) mézesmadzag...  tudom hogy keveset kapok belőle de akkoris...

drizzt_do_urden

van ilyen. Luck -nak hivjak a crypto vilagba. pont te kaptad meg a megoldast par share utan. ez csak jo dolog. minnel tobb ilyened legyen.

GepyMiner

Milyen jó online wallet-et ajánlotok ehhez, ahol BTC-be át is lehet váltani?
Poloniex-en bittrex-en és kraken-en nem láttam zdash-t.
Amúgy mi a 3 betűs kódja? (ami Zcash classic-nál pl. ZCL)
Egyelőre 8 órát bányásztam próbaként és suprnova wallet megadása nélkül is tárolja (nem tudom mennyit lehet), aztán majd ha lesz hova továbbküldenem átváltáshoz akkor továbbítom...

drizzt_do_urden