Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Finom-Vegyes

Indította Székely Vegán, május 02, 2017, 03:48:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Laca012

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 21, 2017, 08:58:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 20, 2017, 11:35:52 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 19, 2017, 11:29:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 19, 2017, 10:52:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 19, 2017, 05:32:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 19, 2017, 04:59:21 DÉLUTÁN
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 18, 2017, 02:34:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 18, 2017, 10:27:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 18, 2017, 10:16:16 DÉLELŐTT
szoval akkor ennyi a veszteseg a risereken keresztul?

Igen, úgy tűnik..., már csak az a kérdés hogy lehetne minimalizálni a veszteséget. (A negatív kilengéseket)
Ezért agyalok it a feszültség stabilizálásán is...

Ja, nekem lapban vannak a kártyák - úgy gondoltam, próbának nem nem riget építek, hanem simán házba -albi miatt is ez a magvalósíthatóbb- ezért direkt 3 pci-e x16-os lapot vettem, a napokba kerül bele a 3., kíváncsi is leszek a hőmérsékletekre full bedobozolva..
Meglett a harmadik kàrtya ès buzeràlod a cuccot, vagy hasonló szopcsi van nàlad is mint Csongornàl volt??
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=15.msg21167#msg21167

4 is van, de még csak a buzerálásnál tartok...3 mehet csak bele :D

Jah ok. Csak mert nálam megint kicsit jobban beingadozott a hashrate és megnéztem akinél tudtam, hogy csak nálam, vagy mindenkinél.
Aztán láttam, nálad valami szokatlan.. :)

Ja, többet kellett malmoznom, mint egy traktor donkihóte ::)
..de úgy tűnik, mennek, csak qvahangos (a 2 kártyához képest)
Ha mindenképp dobozolni szeretnéd én mindenképp elgondolkodnék két dobozon egymás mellett ha elférnek. Két kártyánál több egy dobozban kicsit "zsúfoltnak" hangzik. A ventilátorok élettartama csak egy dolog, de a többi alkatrész a kártyán is tuti megsínyli. Pl az elektrolit kondenzátorok a leghamarabb..

Valamit alakítok, mert én csendhez szoktam a szobában :)
Meg tudlak érteni.. Én a Commodore 64-et azért szerettem a legjobban, mert max a floppy volt hangos.. ;) ...

( Neeem , magnóm.csak a Videoton TV computerhez volt, de azon hamar túlléptünk.. ;) )

drizzt_do_urden

vajon hanyan tudjuk innen mi is az a commodore 64 :)))))))))

Laca012

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 22, 2017, 08:59:37 DÉLUTÁN
vajon hanyan tudjuk innen mi is az a commodore 64 :)))))))))
Paran biztos, de aki azzal jon, hogy merre forog a ventilator, az valoszinuleg mar az alman nevelkedett...
Ami valljuk be minden, csak nem logikai fejleszto..  ;) ;D
Aztan csodalkozik, hogy (ez) a banya meg nem olyan, hogy bekapcsolom aztan megy..  :P

somogyi betyár

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 22, 2017, 09:10:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 22, 2017, 08:59:37 DÉLUTÁN
vajon hanyan tudjuk innen mi is az a commodore 64 :)))))))))
Paran biztos, de aki azzal jon, hogy merre forog a ventilator, az valoszinuleg mar az alman nevelkedett...
Ami valljuk be minden, csak nem logikai fejleszto..  ;) ;D
Aztan csodalkozik, hogy (ez) a banya meg nem olyan, hogy bekapcsolom aztan megy..  :P


A commodore 64 az ősi magyar kutyafajta 64 bites verziója, a ventillátor meg mentillátor, ti fogalmatlanok :D :D
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Laca012

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 22, 2017, 10:10:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Laca012 Dátum május 22, 2017, 09:10:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 22, 2017, 08:59:37 DÉLUTÁN
vajon hanyan tudjuk innen mi is az a commodore 64 :)))))))))
Paran biztos, de aki azzal jon, hogy merre forog a ventilator, az valoszinuleg mar az alman nevelkedett...
Ami valljuk be minden, csak nem logikai fejleszto..  ;) ;D
Aztan csodalkozik, hogy (ez) a banya meg nem olyan, hogy bekapcsolom aztan megy..  :P


A commodore 64 az ősi magyar kutyafajta 64 bites verziója, a ventillátor meg mentillátor, ti fogalmatlanok :D :D
Egy igazi betyárnak ne hinném el???  ;D 8)

Skankhunt42

Nesze neked "Vegan $140-ert vett kartyat"  ;D 8) ::)

KREEEEZI


Uhura

Nem akarom, újra előszedni de már 2 hétte ezelőtt is le szerettem volna írni a Sky... szarral kapcsolatban 3 gondolatot de mivel abba maradt akkor úgy gondoltam fölösleges de mivel újra elöjött ezért:

- A vezető tisztségviselők között 1 db kvázi mérnöki végzettségű van. Ez a projekt még is egy mérnöki innovációt próbál eladni ..

- A műszaki paraméterek és  látványtervek szerint a megálmodott rendszer alkalmas lesz 500 km/ó sebességre , kb. 400-500 m-es áthidalási fesztávú kb. 1.5-2 m magas rácsos szerkezetű oszlopokon álló vasúti pályával. Kérek mindenkit nézzen már meg egy Shinkanzen vagy TVG, ICE vonalat nézzen már meg ... mérnöki nonszensz, hogy egy 0.3-0.5 széles 1.5-2 m magas rácsos tartó egy 500 km/ó-rával száguldó vasúti kocsi csoportot megtart.

- Az egész fejlesztés és Sky.... akkor kb. akkor indult amikor Musk elkezdte a vákumos vasúti fejlesztését ... vagyis kicsit az az érzésem mint a OneCoinnal. Ez egy másolat amely ráül a másik hullmára és annak farvizén próbál evezni.

- Ha egy cég más cégek sikereivel probálja igazolni magát az már alapvetőleg gáz de amikor nekem a Google, Occulus, Facebook -hozza fel mint gyors fejlődési és befektetési potencált már kész vicc. Már csak azért is mert a felsorolt cégek közül egyetlen cég sem infrastruktúrális vagy közlekedés fejlesztésben hanem szolgáltatás és eszköz fejlesztésben utazik melyek egyike sem olyan összetett és szerte ágazó mint mondjuk egy vasúti fejlesztés.

- Utolsó soron pedig: ha valami a 1800-as évek Amerikai nagy vasúti fejlesztései után mond nekem olyan vasút fejlesztést ami nem csődölt be és nem az adott állam mentettem meg a teljes csődtől akkor holnap 1000 db Sky... veszek. (Nincs ilyen )

Elnézést a grafomániáért.

Laca012

Idézetet írta: Uhura Dátum május 26, 2017, 03:41:24 DÉLELŐTT
Nem akarom, újra előszedni de már 2 hétte ezelőtt is le szerettem volna írni a Sky... szarral kapcsolatban 3 gondolatot de mivel abba maradt akkor úgy gondoltam fölösleges de mivel újra elöjött ezért:

- A vezető tisztségviselők között 1 db kvázi mérnöki végzettségű van. Ez a projekt még is egy mérnöki innovációt próbál eladni ..

- A műszaki paraméterek és  látványtervek szerint a megálmodott rendszer alkalmas lesz 500 km/ó sebességre , kb. 400-500 m-es áthidalási fesztávú kb. 1.5-2 m magas rácsos szerkezetű oszlopokon álló vasúti pályával. Kérek mindenkit nézzen már meg egy Shinkanzen vagy TVG, ICE vonalat nézzen már meg ... mérnöki nonszensz, hogy egy 0.3-0.5 széles 1.5-2 m magas rácsos tartó egy 500 km/ó-rával száguldó vasúti kocsi csoportot megtart.

- Az egész fejlesztés és Sky.... akkor kb. akkor indult amikor Musk elkezdte a vákumos vasúti fejlesztését ... vagyis kicsit az az érzésem mint a OneCoinnal. Ez egy másolat amely ráül a másik hullmára és annak farvizén próbál evezni.

- Ha egy cég más cégek sikereivel probálja igazolni magát az már alapvetőleg gáz de amikor nekem a Google, Occulus, Facebook -hozza fel mint gyors fejlődési és befektetési potencált már kész vicc. Már csak azért is mert a felsorolt cégek közül egyetlen cég sem infrastruktúrális vagy közlekedés fejlesztésben hanem szolgáltatás és eszköz fejlesztésben utazik melyek egyike sem olyan összetett és szerte ágazó mint mondjuk egy vasúti fejlesztés.

- Utolsó soron pedig: ha valami a 1800-as évek Amerikai nagy vasúti fejlesztései után mond nekem olyan vasút fejlesztést ami nem csődölt be és nem az adott állam mentettem meg a teljes csődtől akkor holnap 1000 db Sky... veszek. (Nincs ilyen )

Elnézést a grafomániáért.
És az hogy a picsbe van, hogy mindenki ruszki, a honlap magyar, a címük meg egy épületben van itt londonban azzal az agencyvel akitől a lakást ahol lakom bérelem. Ez egy leharcolt havi £500-os iroda. Katona Tomiék ablakából (Vegán tudja kiről beszélek küldött neki öntözőrendszerhez alkatrészeket ) pont rálátunk az épületre, de nézd meg a google mapen streetview-ban..

Skankhunt42

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 26, 2017, 07:26:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 26, 2017, 03:41:24 DÉLELŐTT
Nem akarom, újra előszedni de már 2 hétte ezelőtt is le szerettem volna írni a Sky... szarral kapcsolatban 3 gondolatot de mivel abba maradt akkor úgy gondoltam fölösleges de mivel újra elöjött ezért:

- A vezető tisztségviselők között 1 db kvázi mérnöki végzettségű van. Ez a projekt még is egy mérnöki innovációt próbál eladni ..

- A műszaki paraméterek és  látványtervek szerint a megálmodott rendszer alkalmas lesz 500 km/ó sebességre , kb. 400-500 m-es áthidalási fesztávú kb. 1.5-2 m magas rácsos szerkezetű oszlopokon álló vasúti pályával. Kérek mindenkit nézzen már meg egy Shinkanzen vagy TVG, ICE vonalat nézzen már meg ... mérnöki nonszensz, hogy egy 0.3-0.5 széles 1.5-2 m magas rácsos tartó egy 500 km/ó-rával száguldó vasúti kocsi csoportot megtart.

- Az egész fejlesztés és Sky.... akkor kb. akkor indult amikor Musk elkezdte a vákumos vasúti fejlesztését ... vagyis kicsit az az érzésem mint a OneCoinnal. Ez egy másolat amely ráül a másik hullmára és annak farvizén próbál evezni.

- Ha egy cég más cégek sikereivel probálja igazolni magát az már alapvetőleg gáz de amikor nekem a Google, Occulus, Facebook -hozza fel mint gyors fejlődési és befektetési potencált már kész vicc. Már csak azért is mert a felsorolt cégek közül egyetlen cég sem infrastruktúrális vagy közlekedés fejlesztésben hanem szolgáltatás és eszköz fejlesztésben utazik melyek egyike sem olyan összetett és szerte ágazó mint mondjuk egy vasúti fejlesztés.

- Utolsó soron pedig: ha valami a 1800-as évek Amerikai nagy vasúti fejlesztései után mond nekem olyan vasút fejlesztést ami nem csődölt be és nem az adott állam mentettem meg a teljes csődtől akkor holnap 1000 db Sky... veszek. (Nincs ilyen )

Elnézést a grafomániáért.
És az hogy a picsbe van, hogy mindenki ruszki, a honlap magyar, a címük meg egy épületben van itt londonban azzal az agencyvel akitől a lakást ahol lakom bérelem. Ez egy leharcolt havi £500-os iroda. Katona Tomiék ablakából (Vegán tudja kiről beszélek küldött neki öntözőrendszerhez alkatrészeket ) pont rálátunk az épületre, de nézd meg a google mapen streetview-ban..

Ez kicsit tultoljatok gyerekek. :D Ez egy teljesen tipikus atb@szas, rengteg ilyen van a neten. :D

Uhura

Skankhunt42: ja lehet de ha ennyi szar hülyeséget sorra beszopiznak az emberek , akkor lehet kell egy kicsit tolni :) mert különben .....

Simi

Néztem pár irodát a környéken, kíváncsi voltam milyen áron mennek itt és feltűnt hogy pár helyen rezsivel együtt határozzák meg a m2 árat.
Eszembe nem jutott volna seftelni ezzel, de ha már így írták eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha...
Gondolom azért megy minden egybe mert nincsenek egyáltalán külön mérők, vagy max csak szintenként.
Kifizetném én az áramot is de ha már ilyen kedvesek akkor mi legyen? Vagy erre azért tesznek valamiféle kikötéseket a szerződésben?
Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
Kb 30-50 iroda van ezekben az épületekben, átlagár olyan 3000 HUF/m2 bruttó, a legalja 16-20m2, vagyis 50-60.000 Ft, azaz 2 rig felett (700KW/hó*2*40Ft) már +EV lehetne.

Uhura

Idézetet írta: Simi Dátum május 27, 2017, 04:08:16 DÉLELŐTT
Néztem pár irodát a környéken, kíváncsi voltam milyen áron mennek itt és feltűnt hogy pár helyen rezsivel együtt határozzák meg a m2 árat.
Eszembe nem jutott volna seftelni ezzel, de ha már így írták eljátszottam a gondolattal, hogy mi lenne, ha...
Gondolom azért megy minden egybe mert nincsenek egyáltalán külön mérők, vagy max csak szintenként.
Kifizetném én az áramot is de ha már ilyen kedvesek akkor mi legyen? Vagy erre azért tesznek valamiféle kikötéseket a szerződésben?
Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
Kb 30-50 iroda van ezekben az épületekben, átlagár olyan 3000 HUF/m2 bruttó, a legalja 16-20m2, vagyis 50-60.000 Ft, azaz 2 rig felett (700KW/hó*2*40Ft) már +EV lehetne.

https://www.google.co.jp/search?q=iroda+b%C3%A9rleti+szerz%C5%91d%C3%A9s&rlz=1C1OPRB_enHU557HU557&oq=iroda+b%C3%A9rleti+szerz%C5%91d%C3%A9s&aqs=chrome..69i57j0l5.5607j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Itt van fent pár szerződés , általában van benne egy pont ami rendeltetés szerű használatra utal, vagy deklarálja a felhasználás módját. Vagyis előbb vagy utóbb jogvita lehet belőlle. Ennél jobban jársz ha ipari ingatlant bérelsz bár szerintem ott nem nagyon lesz olyan min nincs mérő. A másik, hogy az irodák szerintem nem nagyon vannak 20-40 A -es csatlakozóval ellátva kivéve ha nagyobb a méretűk, vagyis egy 10 m2-es irodát nem fogsz 20A -rel bérelni.  Bár egy kört megérhet ha tisztázod mit , mennyiért és milyen feltételekkel.

Simi

Köszi szépen az infót Uhura. Egyelőre csak elméleti síkon gondolkodtam rajta, ha már így tüntették fel.

Uhura

Idézetet írta: Simi Dátum május 27, 2017, 01:20:18 DÉLUTÁN
Köszi szépen az infót Uhura. Egyelőre csak elméleti síkon gondolkodtam rajta, ha már így tüntették fel.

szívesen. Amúgy nem ördögtől való ez a fajta gondolkodás hiszen valaki már írta UK-ban az albérlet árában benne van a elektromos díj is vagyis ott simán meglépheted ezt. De a magyar viszonyokat ismerve kevés olyan üzemeltető lehet - de ez csak feltételezés - aki nem bérlőkben hanem bérleményekben gondolkodik, és azt mondja, nem érdekel mit csináltak amig átlagban a fogyasztás egy előre megállapított értéken belül mard. Azon is lehet vitatkozni, hogy mi lehet rendeltetésszerű használat, csak nem biztos, hogy jó ha 2-3 hónappal a bérlemény kivétele után kezdődik a fesztivál ... mert szerintem végeredményében te bukhatsz rajta. De ha a szerződésben te leírod, mire veszed ki a bérleményt és ezt a kiadó elfogadja akkor már nincs probléma.

Vagyis megoldás lehet ha nyílt lapokkat terítesz és elmonod, hogy te adatfeldolgozást végzel ezért nagyobb lehet az elektromos fogyasztásod az átlagnál, ha ezt beleírod a szerződésben és a kiadó is így aláírja akkor már nem lehet probléma, max a bérbeadó az év végén rájön, hogy szar üzletet kötött és felmondja a szerződést :)  Ezért javasolom beszélj egy ügyvéddel a szerződés előtt és a szerződés aláírásakor.

GH

Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

peter1300



GH

ha eladók vagytok akkor rátok gondoltam :) , de mintha én is szoktam volna árulni itt.
Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

peter1300

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 28, 2017, 04:05:11 DÉLUTÁN
itt nem csak a pozitiv elmenyeket kell megosztani. a neagtivakot is. sot azokon lenne a lenyeg hogy kitol es kotol NE vasaroljunk!

Akkor mindenféle ígérgetés nélkül megszavazhatunk lbandita (GH) kitiltott fórumtagnak egy erős negatívot. Többször kértük, hogy bizonyítsa be a szervertermi bérlés valós hátterét, de ahelyett csak a ködösítés ment, persze nem adja fel, tovább árulja. Ez a legidegesítőbb.

...és ezt a témát itt zárjuk le, ne ezzel legyen tele ez a topik is. :)


OFF: a profilképed is remekül mutatja, hogy mennyire jó a szervertermed.

Simi

Szia Uhura!

Köszi szépen mégegyszer.
Hát nem tudom a kiadó helyében nekem az első kérdésem az lenne, hogy mégis körülbelül mekkora fogyasztásról lenne szó.
Mégha bérleményben gondolkodom csak, kíváncsi lennék. Bár ha valami managerrel egyeztetek akinek inkább számít az, hogy minden ki legyen adva, mint a fogyasztás ( mert úgysem ő fizet ), akkor lehet más a helyzet.
De igazad van az a legtisztább ha nyílt lapokkal játszik az ember és akkor sokkal kevesebb probléma lehet.