Kriptovaluta tőzsdei kereskedés

Indította lakat, január 05, 2017, 09:02:41 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 18 Vendégek van a témában

Laca012

Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:22:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 07, 2017, 11:02:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 10:11:57 DÉLELŐTT
Karcsi papa te mennyire látod biztos pontnak az USDT-t mert látom kezdett vissza kapaszkodni a 1:1-es arány felé most ha jól emlékszem 0.96-on áll. Visszanyeri az "Alamo" státuszát mint közvetítő cripto pénz ?

Azért kérdezem mert én a nagyobb ingások idején meg a csúcsoknál  minig USDT-be váltottam mert így megvolt a mozgási lehetősége egyfajta biztos pont és innen lépte be a BTC-be ha ki akartam venni pénzt. De az április 22-24-ei nagy esés miatt 1 -> 0.9-re ment az USD-hez képest megingott a bizalmam.

A PASC nagyon remélem a további szárnyalását mert én dualban azt bányászok.

ETH-nál látszik ahogyan a BTC-nél, hogy elérte a csúcsot  a raliban és most keresi a helyét, nem tudom egyenlőre én a lefele korrekcióra szavazok és talán utána egy újabb nagy felívelésére.

Szerintem usdt egy nagyon ügyes húzás attól aki kitalálta és annyira biztos mint amennyire a poloniex is biztos. BTC megy fel a usdt megy le, BTC esik az usdt megy fel és ha a BTC stagnál az usdt lassan megy fel. Tehát ez egy csali ami odavonzza a BTC-vel vásárlókat mert ha a BTC megy felfelé ezzel szemben a usdt értéke csökken ezáltal minden más oldalhoz képes többet ér az adott mennyiségű BTC-d értéke. Tehát ha nem egyik napról a másikra szeretnél hasznot kivenni arra tökéletes az usdt, ezzel szemben ha ma beteszel 1 BTC-t az 1590 usdt ér 4%-al(BTC csúcson ez volt 9% is) többet mint máshol ha rögtön ki is veszed akkor se jársz jobban vagy rosszabbul mintha ezt máshol tennéd.

Én nézegettem de az USDT árfolyama az elmúlt időszakban szinte állandóan az 1:1 -es váltásnál maradta az USD tekintve. Én nem találtam ezt a le fel mozgást amit írtál, persze lehet én nézte be valamit .

Kivéve az elmúlt 2 hetet amikor is ez a Walls Fargo vagy valami Taiwani bank miatt eset le 0.95-0.90 közé. Én úgy tudtam a USDT lényege az volt, hogy hozzá kötötték az USD / EUr / YEN-hez így biztosítva egy fajta  "lingua franca" -ka ként közvetít a valós és a cripto pénz között.

Óriási ötlet hiszen mint utaltam rá "Alamo" vagyis menekülő pénz a cripto világban. Amíg mondjuk a BTC-d valós pénz lesz wallet->..... kártya-> automata vagy bankszámla az 10-10 perc -től 2-3 napig is eltarthat itt pedig 1 sec alatt váltható és már ki is léptél az árfolyam esés kockázatából.

De ez a 0.9-es leértékelődés megrengette ezt a fajta bizalmamat.
En meg mindig biztosabbnak latom ebben tarolni a penzemet, mint barmilyen coinban hacsak eppen nem pont ez a cel es kereskedek.
Amikor elvileg leesett az ara, akkor a BTC ment felfele, ami kompenzalta is rovidtavon azt amit elvileg buktam, tehat meg mindig biztosabban a penzemnel voltam, mintha esetlegesen pukkan valami. Amit meg most banyaszok altalaban 1, max 2 hetente kiveszem. Addig pedig egyelore meg mindig ezt erzem a legbiztonsagosabbnak tartani.
Amit a banya hoz (ETH/ETC esetleg ZEC), folyamatosan attolom USDT-be, aztan amikor ki akarom venni akkor USDT ->  BTC -> SpectroCoin vagy UQUID.  Ha 0.9 amikor veszem, meg amikor eladom akkor is, akkor ugyan ott vagyok..

Uhura

Oké én is úgy gondolkodom ahogyan te , de mondom rákérdezek nem hogy egyik reggel érjen meglepi :) m,eg hátha másoknak több / jobb / biztosabb infoja van.

Karcsi papa

Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:22:18 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 07, 2017, 11:02:01 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 10:11:57 DÉLELŐTT
Karcsi papa te mennyire látod biztos pontnak az USDT-t mert látom kezdett vissza kapaszkodni a 1:1-es arány felé most ha jól emlékszem 0.96-on áll. Visszanyeri az "Alamo" státuszát mint közvetítő cripto pénz ?

Azért kérdezem mert én a nagyobb ingások idején meg a csúcsoknál  minig USDT-be váltottam mert így megvolt a mozgási lehetősége egyfajta biztos pont és innen lépte be a BTC-be ha ki akartam venni pénzt. De az április 22-24-ei nagy esés miatt 1 -> 0.9-re ment az USD-hez képest megingott a bizalmam.

A PASC nagyon remélem a további szárnyalását mert én dualban azt bányászok.

ETH-nál látszik ahogyan a BTC-nél, hogy elérte a csúcsot  a raliban és most keresi a helyét, nem tudom egyenlőre én a lefele korrekcióra szavazok és talán utána egy újabb nagy felívelésére.

Szerintem usdt egy nagyon ügyes húzás attól aki kitalálta és annyira biztos mint amennyire a poloniex is biztos. BTC megy fel a usdt megy le, BTC esik az usdt megy fel és ha a BTC stagnál az usdt lassan megy fel. Tehát ez egy csali ami odavonzza a BTC-vel vásárlókat mert ha a BTC megy felfelé ezzel szemben a usdt értéke csökken ezáltal minden más oldalhoz képes többet ér az adott mennyiségű BTC-d értéke. Tehát ha nem egyik napról a másikra szeretnél hasznot kivenni arra tökéletes az usdt, ezzel szemben ha ma beteszel 1 BTC-t az 1590 usdt ér 4%-al(BTC csúcson ez volt 9% is) többet mint máshol ha rögtön ki is veszed akkor se jársz jobban vagy rosszabbul mintha ezt máshol tennéd.

Én nézegettem de az USDT árfolyama az elmúlt időszakban szinte állandóan az 1:1 -es váltásnál maradta az USD tekintve. Én nem találtam ezt a le fel mozgást amit írtál, persze lehet én nézte be valamit .

Kivéve az elmúlt 2 hetet amikor is ez a Walls Fargo vagy valami Taiwani bank miatt eset le 0.95-0.90 közé. Én úgy tudtam a USDT lényege az volt, hogy hozzá kötötték az USD / EUr / YEN-hez így biztosítva egy fajta  "lingua franca" -ka ként közvetít a valós és a cripto pénz között.

Óriási ötlet hiszen mint utaltam rá "Alamo" vagyis menekülő pénz a cripto világban. Amíg mondjuk a BTC-d valós pénz lesz wallet->..... kártya-> automata vagy bankszámla az 10-10 perc -től 2-3 napig is eltarthat itt pedig 1 sec alatt váltható és már ki is léptél az árfolyam esés kockázatából.

De ez a 0.9-es leértékelődés megrengette ezt a fajta bizalmamat.

Ez fura hogy nem volt észlelhető a fel-le mozgás. Nézd meg a tether chartját milyen egyértelmű miről beszéltem és még ha mellé nyitod a btcusdt chartott napos nézetben akkor össze is tudod hasonlítani mi történt néhány hirtelen emelkedésnél.

https://coinmarketcap.com/assets/tether/#charts
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:31:36 DÉLELŐTT
Karcsi papa: nem akarsz véletlenül egy előrejelző indikátor oldalt csinálni ? még ha fizetős az sem probléma. Olyat ami fel vannak sorolva az adott coinok - 8-10 ami most pörög vagy érdekes - és mint ilyen oldalakon szokás, ajánlás: eladni, tartani, veni , plusz valami cél ár adat ? Persze ezekről lehet elemzés is néha vagy hosszabb vizsgálat de purban csak egyszerű adatok. Csak azért mert most konjunktúra van pörög a piac ilyenkor még megy az info de ubi szezonban is jó lenne egy oldal ahova  a megfáradt bányász betérve gyors infot kap arról, hogy Salamon kincsével - ami aznap bányászott - mit tegyen.  8)

Én is gondoltam már valami hasonlóra de lehet ezzel túl nagy fába vágnám a fejszémet.  :D 8)
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Uhura

Karcsi papa: én a USD / USDT relációra értettem a biztos állandóságot ott szinte konzekvensen 1:1 volt az arány .. persze a BTC / USDT az mozgott mert ha nem tette volna szétszakítja a BTC / USD arány változás. Félre értettük egymást :D

Chart és pozicó info: kérlek gondolkodjál rajta mert szerintem egyedül állóan szupi, hogy "nálunk" itt a fórumon vannak olyan - te - meg mások - olyanok -  akik napi rendszerességgel tárgyalnak és adnak infokat az adott helyzetről. Ez óriási előny és nagyon fontos ami értéke nem csak a fórumnak hanem az itt fórumozóknak is. Ha van erőd időd kérlek mindenképpen folytasd és gondolkozzál el ... szerintem 1 éven belül a gazdasági lapok ugyanúgy fogják hozni a BTC, LTC, ETH , stb. árfolyamokat és napi záró, nyitó, forgalmi adatokat mint ha forex deviza párok lennének vagy részvények. És akkor kell majd olyan is aki érti is, meg hát plusz addig is kell az info :P  8)

CoolFrog

Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:31:36 DÉLELŐTT
Karcsi papa: nem akarsz véletlenül egy előrejelző indikátor oldalt csinálni ? még ha fizetős az sem probléma. Olyat ami fel vannak sorolva az adott coinok - 8-10 ami most pörög vagy érdekes - és mint ilyen oldalakon szokás, ajánlás: eladni, tartani, veni , plusz valami cél ár adat ? Persze ezekről lehet elemzés is néha vagy hosszabb vizsgálat de purban csak egyszerű adatok. Csak azért mert most konjunktúra van pörög a piac ilyenkor még megy az info de ubi szezonban is jó lenne egy oldal ahova  a megfáradt bányász betérve gyors infot kap arról, hogy Salamon kincsével - ami aznap bányászott - mit tegyen.  8)

+1  ::)

Til

Idézetet írta: CoolFrog Dátum május 07, 2017, 01:07:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:31:36 DÉLELŐTT
Karcsi papa: nem akarsz véletlenül egy előrejelző indikátor oldalt csinálni ? még ha fizetős az sem probléma. Olyat ami fel vannak sorolva az adott coinok - 8-10 ami most pörög vagy érdekes - és mint ilyen oldalakon szokás, ajánlás: eladni, tartani, veni , plusz valami cél ár adat ? Persze ezekről lehet elemzés is néha vagy hosszabb vizsgálat de purban csak egyszerű adatok. Csak azért mert most konjunktúra van pörög a piac ilyenkor még megy az info de ubi szezonban is jó lenne egy oldal ahova  a megfáradt bányász betérve gyors infot kap arról, hogy Salamon kincsével - ami aznap bányászott - mit tegyen.  8)

+1  ::)
Havi 1 dollaros dijert siman ramennek en is.Biztos meg mas is rajtam kivul.Sokat lehetne tanulni,tippeket kapni stb.
C:\> del c:\command.com

messimage


outwork

#688
Én nagyon szívesen elkészítem a weboldalt Karcsi Papa, ha esetleg tényleg meg szeretnéd valósítani az ötletet:D Grafikai részét is el tudom készíteni. (Természetesen ingyen)

messimage

Én vállalom a SEO-t :) (ha kell) Hát Karcsi Papa...Intéztünk neked ingyen pénzt :D Remélem elfogadod :D

Uhura

Idézetet írta: messimage Dátum május 07, 2017, 06:46:52 DÉLUTÁN
Én vállalom a SEO-t :) (ha kell) Hát Karcsi Papa...Intéztünk neked ingyen pénzt :D Remélem elfogadod :D

Meg a munkát is :D

andysk

Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:31:36 DÉLELŐTT
Karcsi papa: nem akarsz véletlenül egy előrejelző indikátor oldalt csinálni ? még ha fizetős az sem probléma. Olyat ami fel vannak sorolva az adott coinok - 8-10 ami most pörög vagy érdekes - és mint ilyen oldalakon szokás, ajánlás: eladni, tartani, veni , plusz valami cél ár adat ? Persze ezekről lehet elemzés is néha vagy hosszabb vizsgálat de purban csak egyszerű adatok. Csak azért mert most konjunktúra van pörög a piac ilyenkor még megy az info de ubi szezonban is jó lenne egy oldal ahova  a megfáradt bányász betérve gyors infot kap arról, hogy Salamon kincsével - ami aznap bányászott - mit tegyen.  8)
+1
Az első előfizető lennék...

andysk

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 07, 2017, 12:39:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum május 07, 2017, 11:31:36 DÉLELŐTT
Karcsi papa: nem akarsz véletlenül egy előrejelző indikátor oldalt csinálni ? még ha fizetős az sem probléma. Olyat ami fel vannak sorolva az adott coinok - 8-10 ami most pörög vagy érdekes - és mint ilyen oldalakon szokás, ajánlás: eladni, tartani, veni , plusz valami cél ár adat ? Persze ezekről lehet elemzés is néha vagy hosszabb vizsgálat de purban csak egyszerű adatok. Csak azért mert most konjunktúra van pörög a piac ilyenkor még megy az info de ubi szezonban is jó lenne egy oldal ahova  a megfáradt bányász betérve gyors infot kap arról, hogy Salamon kincsével - ami aznap bányászott - mit tegyen.  8)

Én is gondoltam már valami hasonlóra de lehet ezzel túl nagy fába vágnám a fejszémet.  :D 8)
Hát ha kizárólag csak magyar nyelvű lenne akkor talán nem jönne össze annyi előfizstő amennyiért már érdemes + munkát vállalni.
De személy szerint én szivesen adnék valakinek minden hóban 100 dolcsit ha 80%-ra megjósolja a tutit..

filamester

#693
Valakinek van STR coinja? 1 hónapja vettem 10.000 darabot 36.5 USDT-ert, csak úgy hogy legyen. Aztán pár perce megnéztem mennyit ér most és majdnem leestem az ágyról :D 529 USDT jelenleg :O WTF? :D Meddig érdemes megtartani vajon?
Update:
Iszonyatosan elkezdett emelkedni az ár, szóval gondoltam hogy hatalmas esés lesz, ezért folyamatosan figyeltem.  Sikerült időben kiszállnom hála az égnek. Végül 770 USDT ért el tudtam adni :)
18 x MSI RX 470 Gaming X 4GB
6 x Gigabyte Aorus RX 570 4GB
4 x Gigabyte RX 580 8GB
6 x Gigabyte Aorus RX 580 4GB

Laca012

Idézetet írta: filamester Dátum május 07, 2017, 11:56:02 DÉLUTÁN
Valakinek van STR coinja? 1 hónapja vettem 10.000 darabot 36.5 USDT-ert, csak úgy hogy legyen. Aztán pár perce megnéztem mennyit ér most és majdnem leestem az ágyról :D 529 USDT jelenleg :O WTF? :D Meddig érdemes megtartani vajon?
Update:
Iszonyatosan elkezdett emelkedni az ár, szóval gondoltam hogy hatalmas esés lesz, ezért folyamatosan figyeltem.  Sikerült időben kiszállnom hála az égnek. Végül 770 USDT ért el tudtam adni :)
Gratula!
Ez nagyon szuper kis trading volt akkor..  ;)

Mulder

Idézetet írta: filamester Dátum május 07, 2017, 11:56:02 DÉLUTÁN
Valakinek van STR coinja? 1 hónapja vettem 10.000 darabot 36.5 USDT-ert, csak úgy hogy legyen. Aztán pár perce megnéztem mennyit ér most és majdnem leestem az ágyról :D 529 USDT jelenleg :O WTF? :D Meddig érdemes megtartani vajon?
Update:
Iszonyatosan elkezdett emelkedni az ár, szóval gondoltam hogy hatalmas esés lesz, ezért folyamatosan figyeltem.  Sikerült időben kiszállnom hála az égnek. Végül 770 USDT ért el tudtam adni :)

gratula tényleg szép volt, ez volt az a coin amit én is akartam venni de lusta voltam bitcoint rakni a polora... :D

messimage

#696
Valaki elkapta?:)

Karcsi papa

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum május 06, 2017, 04:13:27 DÉLUTÁN
Csak a DASH-ben látok emelkedési szándékot a többi korrekcióban van. LTC is még egy utolsó pihenő a segwit előtt és én várom a rakéta kilövést.  8)

Ő.. hát izé ez célba ért. Elliott wave a csúcsához ért de még a támasz szint 118 még hátra van. 2 lehetőségben gondolkodok ami most jöhet általában ilyenkor korrekció jön ABC pontok és mivel ez csökkenő korrekció a C elérése után emelkedésnek van nagyobb százalékos esélye. Másik lehetőség hogy az emelkedés folytatódik és egy újabb elliott hullám épül de ez majd kiderül ha az előző lehetőség elesik. Behoztam egy újabb indikátort is a buliba RSI azt hiszem látszik az összefüggés a 2 bekarikázott terület között!

https://www.tradingview.com/x/UzFMsYEv/

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

ZEC korábban egy csökkenés lehetőégét jeleztem de hát az ember tervez a coin meg ... DASH és ez között vacilláltam melyikbe nyissak pozíciót ahogy látszik ha a dasht választom akkor még most beszállhatnék ide és akkor duplán kaszálnák.
Látszik a beszűkülő háromszög ahol most felfelé várom a folytatást 116.5 környékére. Kép alján itt is az RSI ami mutatja az emelkedést várhatóan 80-as szint fölött fogja a piros a kéket metszeni ez jelezheti a fordulót, tehát ha ez  80 alatt történik akkor a 116.5-öt nem megvárva jó ötlet a pozíció zárása.

https://www.tradingview.com/x/IGzrhKlL/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Karcsi papa

ETH korrekcióban ABC pontok mentén. C elérése után elképzelhető emelkedés. RSI nagyon a sáv alján tartózkodik ezért lehetséges egy hirtelen esés esetleg leszúrás.

https://www.tradingview.com/x/LfZGr2A2/
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!