Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Uhura

Idézetet írta: 2DA Dátum április 26, 2017, 05:53:05 DÉLUTÁN
Itt most van Asrock btc ha kell valakinek:
http://xtremmedia.com/Asrock_H81_Pro_BTC_R2_0.html

Able espanol ?  lehet van de, hogy az első garanica problémánál vissza pattansz mint a szél :( a spanyolok nem arról híresek, hogy beszélnek az USA első számú nyelvénél másabb nyelvet. :)

2DA

Sí,yo hablo.
Miért,ha kínából rendelnek az jobb?
A spanyoloktól meg nem kell félned,hamarabb gariztatnék itt mint otthon.

Uhura

Idézetet írta: 2DA Dátum április 26, 2017, 07:03:07 DÉLUTÁN
Sí,yo hablo.
Miért,ha kínából rendelnek az jobb?
A spanyoloktól meg nem kell félned,hamarabb gariztatnék itt mint otthon.

Nincs tapasztalatom de ezek szerint lazábbak, akkor ha lenne ilyen problémám kereshetlek egy kis spanyol nyelvi segítség miatt?  8)

Amúgy bírom a spanyolok igaz én csak Barcelonában jártam, azt szerettem. De nem tudom milyenek az üzletben.

A kínai sem jó én ilyet nem is rendelnék onnan, a riser , stb. még oké de alaplap. ,Néztem japánban ott meg 23,000Yen -be megy vagyis felejtős.


2DA

Segitek ha kell,nem gond,keress nyugodtan.
Ami meg a postat illeti,en szombat este rendeltem monitort es hetfo reggelre itt volt a furat. Kb ilyen a hozzaallasuk a dolgokhoz.

Uhura

#64
Idézetet írta: 2DA Dátum április 26, 2017, 07:23:39 DÉLUTÁN
Segitek ha kell,nem gond,keress nyugodtan.
Ami meg a postat illeti,en szombat este rendeltem monitort es hetfo reggelre itt volt a furat. Kb ilyen a hozzaallasuk a dolgokhoz.

Különben a gonosz sztereotipiák miatt van, hogy a déli országokat lassú, pontatlan szolgáltatással azonosítják.

De a szállítás gondolom országon belül - Sp. - volt ilyen gyors nem Mo.-ra?

De amúgy ez a cég szállít sp. és Portugálián kívül is az EU-ba?

2DA

Nem,basszus most nézem,hogy csak spanyol meg portugálba küldenek.  :-\
Nekem helyi volt a szállítás,de az,hogy valaki vasárnap csak azért bement,hogy nekem minél hamarabb monitorom legyen,az szerintem sokat elárul egy cégről.

Uhura

Idézetet írta: 2DA Dátum április 26, 2017, 09:29:01 DÉLUTÁN
Nem,basszus most nézem,hogy csak spanyol meg portugálba küldenek.  :-\
Nekem helyi volt a szállítás,de az,hogy valaki vasárnap csak azért bement,hogy nekem minél hamarabb monitorom legyen,az szerintem sokat elárul egy cégről.

Ja az árak sem rosszak csak néztem a kosárba rakott terméknél a szállítási feltételket akkor vettem észre, hogy a félszigeten + tenerifére szállítanak :(

Lehet így akarnak piacot nyerni :) de tényleg becsülendő.

Hát akkor erről lemaradtunk :(

Tiba

Miért nem vesztek eleve 7 kártyás lapot, oda nem kell elosztó, és lehet is kapni itthon:
https://ipon.hu/webshop/product/product/1366870

Uhura

Idézetet írta: Tiba Dátum április 26, 2017, 09:46:27 DÉLUTÁN
Miért nem vesztek eleve 7 kártyás lapot, oda nem kell elosztó, és lehet is kapni itthon:
https://ipon.hu/webshop/product/product/1366870

De le is kezeli  a 7 kártyát , mert éppen a 170-esekkel volt probléma a nem elegendő sáv szél vagy pci-e line?

Tiba


Skankhunt42

Idézetet írta: Tiba Dátum április 26, 2017, 10:07:32 DÉLUTÁN
Itt a bizonyíték a másik szobában :)


Nalam is ugyanez a lap van ketszer. Gond nelkul viszi a 7 kartyat. :)

reloopbenny

Idézetet írta: exertech001 Dátum április 26, 2017, 06:34:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: reloopbenny Dátum április 25, 2017, 11:41:01 DÉLUTÁN
PCIE 1 to 3 elosztó a lelke gyerekek windows server alatt nincs limit  ;)
Épp a napokban gondolkodtam windows serverben. Mennyivel másabb vele a bányászat? Van valami infod?
teljesen ugyan az szinte! Csak látszik hogy szerver rendszer ! Elosztóval kb 5% a sebességcsökkenés, jelentéktelen!

jzsolt

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 26, 2017, 10:33:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tiba Dátum április 26, 2017, 10:07:32 DÉLUTÁN
Itt a bizonyíték a másik szobában :)


Nalam is ugyanez a lap van ketszer. Gond nelkul viszi a 7 kartyat. :)

Hát esetenként a gond nélkül kifejezés kicsit erős lehet, mert az én számat elhagyta néhány k. anyád, mire kezelni kezdte a 7 kártyát .D De a lényeg, hogy tényleg kezeli a megfelelő eljárás után.

Skankhunt42

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 03:47:17 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 26, 2017, 10:33:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Tiba Dátum április 26, 2017, 10:07:32 DÉLUTÁN
Itt a bizonyíték a másik szobában :)


Nalam is ugyanez a lap van ketszer. Gond nelkul viszi a 7 kartyat. :)

Az nem a lap hibaja hogy ne UEFI modban telepitetted a windowst. :P

Hát esetenként a gond nélkül kifejezés kicsit erős lehet, mert az én számat elhagyta néhány k. anyád, mire kezelni kezdte a 7 kártyát .D De a lényeg, hogy tényleg kezeli a megfelelő eljárás után.

jzsolt

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 27, 2017, 03:55:00 DÉLELŐTT

Az nem a lap hibaja hogy ne UEFI modban telepitetted a windowst. :P


De az igen, hogy más nagyjából hozzá  se nyúlt a bioshoz, és ment neki pikk-pakk, nekem meg uefi-s telepítéssel is vagy 4x kellett a biost macerálnom, hogy menjen...

Skankhunt42

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 27, 2017, 04:05:02 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 27, 2017, 03:55:00 DÉLELŐTT

Az nem a lap hibaja hogy ne UEFI modban telepitetted a windowst. :P


De az igen, hogy más nagyjából hozzá  se nyúlt a bioshoz, és ment neki pikk-pakk, nekem meg uefi-s telepítéssel is vagy 4x kellett a biost macerálnom, hogy menjen...

Valoban fura ket ilyen lapom is van es csak minimalis beallitasokat kellett eszkoznolnom a biosban. Engedelyeznem kellett az 4g decodingot.
Kovetkezo is ilyen lesz ez tuti, csak epp out of stock. :S

Uhura

#76
Oké, elhiszem.  Tiba nem akkarod át alakítani az első hozzászolásodat egy gyűjtőhellyé ? ahova felírnánk melyik alaplap jó, típus és mondjuk hányan és kik használják. csak azért mert akkor én sem és más sem fog hülyeségeket kérdezni mert ott lesz az első postban , hogy:

MSI Z170 Mata Harry BTC 42.0: 7 kártyával jó használja:  Francia külügyminiszer, Brit titkosszolgálat, stb... 

Barbár

Köszönöm a segítséget!

Volna egy másik kérdésem:

Bányászat szempontjából lényeges, hogy az alaplapon a PCIe 16X-es slot 2.0-ás vagy 3.0-ás?
Illetve, ugyanez a kérdésem az 1X-es PCIe slotok kapcsán is.
Találtam egy alaplapot ami szimpatikus lenne:
http://www.pc-sziget.hu/prod/alaplap-100/asrock_fm2a88x_pro_alaplap-52779

Viszont van rajta 1 db 3.0-ás 16X -es PCIe, 1 db 2.0-ás16X és 3 db 2.0-ás 16X.
Ez megfelelne egy 5 kártyás rig számára, vagy van jelentőssége, hogy melyik slot 2.0-ás és melyik 3.0-ás?

Köszi!

Üdv

exertech001

Köszi a kommenteket. Épp most akarom épulni a második riget. MSI Z170A KRAIT GAMING 3X vs. MSI Z170A GAMING PRO CARBON közt gondolkodom. Az első olcsóbb. De ha 7 jártyát megeszik tökéletes. Vagy van más kulonbseg?

jzsolt

Idézetet írta: Barbár Dátum április 27, 2017, 06:16:01 DÉLELŐTT
Köszönöm a segítséget!

Volna egy másik kérdésem:

Bányászat szempontjából lényeges, hogy az alaplapon a PCIe 16X-es slot 2.0-ás vagy 3.0-ás?
Illetve, ugyanez a kérdésem az 1X-es PCIe slotok kapcsán is.
Találtam egy alaplapot ami szimpatikus lenne:
http://www.pc-sziget.hu/prod/alaplap-100/asrock_fm2a88x_pro_alaplap-52779

Viszont van rajta 1 db 3.0-ás 16X -es PCIe, 1 db 2.0-ás16X és 3 db 2.0-ás 16X.
Ez megfelelne egy 5 kártyás rig számára, vagy van jelentőssége, hogy melyik slot 2.0-ás és melyik 3.0-ás?

Köszi!

Üdv

Tök mindegy, hogy milyen típusú a pcie slot. Ha az összes 1x lenne az is jó lenne. Csak az a kitétel, hogy expressz legyen a sima pci nem jó.