Fedezetlen Tether (USDT) -k? Hogy is van ez?

Indította Simi, november 10, 2017, 08:00:01 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Simi


Sziasztok!

Azért nyitom ezt a témát mert nem találtam róla itt sok információt, meg ha valaki egyáltalán nem hallott még ezekről a problémákról, akkor tudjon róla, vagy ha kompetens akkor kiokosítson.
Egy ideje keringenek hírek erről-arról, mint pl. hogy a Bitfinex fedezetlen Tethereket (USDT) "nyomtat".
Biztosra veszem, hogy van itt tőlem sokkal okosabb ember a témában, Tether, meg úgy alapból pénzügyi területen is, aki meg tudná mondani mennyire és milyen mértékben lehet aggasztó ez.
Gondolom önmagában az ha nem minden Tether fedezett még nem egy egetverően nagy probléma (amíg nem próbálnak többet kivenni, mint amennyi fedezve van), viszont ha ezzel pumpálják az árat, az szerintem csak egy dologhoz vezethet a végén, ami lehet amúgy is bekövetkezik egyszer, csak így lehet nagyobbat fog durranni.


Pár ellentmondás a tether.to oldalról, a főoldalon ez fogad:
- "Digital money" , "Stable" , "currency"
- 100% Backed

Ami a főoldalon még "money" és "currency", az a T&C-ben már nem:
Idéz
PURCHASE AND REDEMPTION OF TETHERS: The Site is an environment for the purchase and redemption of Tethers. Once you have Tethers, you can trade them, keep them, or use them to pay persons that will accept your Tethers.
However, Tethers are not money and are not monetary instruments. They are also not stored value or currency.

Stable vagy 1:1, de úgy igazából minden kinyírva ezzel:
Idéz
We make no representations, warranties, or guarantees to you of any kind.

100% Backed:
Ez az amit többen is vitatnak, mivel április 18 óta nem tudnak nemzetközi utalást fogadni, viszont a Tetherek száma $15M-ról $566M-ra nőtt.
Idéz
Since April 18, 2017, all incoming international wires to Tether have been blocked and refused by our Taiwanese banks.
As such, we do not expect the supply of tethers to increase substantially until these constraints have been lifted.


Egy érdekes post arról, hogy mi történik ezekkel a feltételezhetően fedezet nélküli Tetherekkel:
https://medium.com/@bitfinexed/are-fraudulent-tethers-being-used-for-margin-lending-on-bitfinex-5de9dd80f330


Fűszerezve Spoofing-al, előző postban említést tesznek róla, itt pedig a konkrét esetről van szó:
https://hackernoon.com/meet-spoofy-how-a-single-entity-dominates-the-price-of-bitcoin-39c711d28eb4


Egy nemrégiben variance.hu -s postban is kap említést a Tether:
http://variance.hu/2017/11/08/well-satoshi-has-spoken/#more-2495


IdézPersze a Legacy blocklánc támogatása mellett történt néhány kevésbé ünnepelendő esemény is, mindjárt ide sorolhatnám azt, hogy tegnap újabb 20 millió fedezet nélküli TETHER-t (USDT) nyomtatott ki a Bitfinex, amit követően varázsütésre hajtott végre Bitcoin árfolyama egy olyan hosszú pumpa gyertyát, ami bármelyik pump&dump csapat megirigyelhetne.


Nekem mint pénzügyi területen laikus embernek ezekből egyszerűen annyi jön le, hogy jelenleg egy fedezetlen (igaz írtak olyat, hogy időközben mások kárán esetleg fedezetté tett) Tetherekkel pumpált árfolyamunk van. Allítólag az IOTA is kapott ilyen tőkeáttétes Tether pumpot.

Szóval a kérdés hogy a BTC mekkora mértékben lehet mesterségesen felpumpálva fedezetlen Tetherrel és hogy mekkora probléma lehet ez.
Ugye a circulating supply csak töredéke van kereskedésben és ez szabja meg a kereskedésben nem lévő többi BTC árát is.
Szóval nem kell hozzá óriási mennyiségű pénz (BTC market caphoz képest) hogy valaki tökeáttéttel, mondhatni a tutira menve (Spoofing segítségével) pumpálja azt, főleg könnyebb dolga lehet a saját háza tájáról.



Köszi.

P.S.: A saját gondolataimat csak azért írtam le, hogy tudd, mi az ami engem zavar. Attól az még lehet hülyeség vagy láthatom rosszul a dolgokat, részben ezért is született a post.

hoppus

érdekes gondolatmenet és egyben aggasztó is.


alig várom, hogy valami igazán jártas hozzáértő kommentelje.

wenimitz




Til

Idézetet írta: Simi Dátum november 19, 2017, 05:36:44 DÉLUTÁN
Nem csak engem aggaszt:
http://variance.hu/2017/11/19/bitcoin-ebbol-a-tetherbol-komoly-gond-lehet/
Persze lehet, hogy ez sokakat aggaszt! Az , hogy nincs fedezete a Tether-nek az szerintem sokak számára egyértelmű.
Hogy a túróban lenne ekkora tőkéje.Sok neves banknak ,ha nem az összesnek nincs fedezete, ha egyszerre mindenki kivenné a pénzét ,bedőlne a bankrendszer.
Olvasom én is gyakran a fent említett oldalat. A bányászattal kapcsolatos posztjai ,hozzáértőként sokszor nevetségesek. Idézni nem fogok.Mindenki elolvashatja. Mégis aki nem ért hozzá azt hiheti,hogy akár szentírás lehet. A riogatásai végett már sokszor buktam tőzsde téren. Majd megtanultam , hogy igen is régóta foglalkozik a témával ,nagyon is ért hozzá, de ő sem mondta magáról, hogy minden szava szentírás. Ő is csak gondolkodik, ami néha nem úgy jön neki össze ,ahogy számít rá. Olvastam az elmaradt segwit2x kapcsán is cikkeket előtte, rávilágított tényekre ,hogy mikor a hardfork megtörténik mi fog történni ,de lássátok ,hogy ő sem lát a jövőbe a segwit2x elmaradt.
Félre értés ne essék, tisztelem-becsülöm munkásságát rendszeres olvasója vagyok, de a Tether kapcsán tavaly ilyentájt is felmerült a félelem miszerint az USDT alatt nincs fedezet. Viszont ,hogy ez mennyit árt vagy tesz jót a rendszernek azt ki fogja megmondani? Döntse el mindenki maga. Átmeneti menekülő pénznek használják sokan, ha nem lenne jobb lenne? Sok a kérdés az biztos.
C:\> del c:\command.com

Célcoin

Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy létrehoztátok ezt a topicot.
KB. 5 perce tudok a tether létezéséről, s elsők közt találtam meg ezt a topicot ami erről ír.
Ha valaki még ezután is komolyan venné amit most írok, tájékoztatok mindenkit, hogy a korábbi rögeszmém az volt hogy a bitcoin 4000 dollárig fog beszakadni mostanában, mégpedig azért mert nyáron 2 ezerig szakadt be, ősszel 3 ezerig és a hármas után 4-es jön.
Remélem nem lesz igazam, ugyanis egy másik rögeszmém az, hogy lesz mostanában egy a nyárihoz és őszihez hasonló korrekció, és kerestem az okát, miért lesz.
Ugyanis kizárólag statisztikai alapon gondolom mindezt, aránylag sokáig nem volt, tehát egyre valószínűbb hogy lesz.  De nem tudom mi lesz az.  Mikor nyáron beszakadt a bitcoin, még teljesen új voltam, napokkal ezelőtt hallottam csak róla, hogy 2013-óta feléledt a bitcoin.  Ősszel Kína szakította be.  Most ők nem valószínű, hogy megteszik, a bankvezér se találja ki most hogy csalás az egész, hanem ép ellenkezőleg, hasítani akar a tortából.
A segwit2 brékelése derült égből villámcsapás volt, logikus hogy a semmiből jött és megfelelt a statisztikailag várható beszakadásnak, de a legnagyobb gondom  az, hogy túl gyorsan magához tért belőle a bitcoin s nem tudtam rá felülni.
Ugyanakkor a mélypont se volt elég nagy főleg a 4 ezres rögeszmémhez, bár a kétharmadolást elégjól véghezvitte.  De ez a baltaszerű seghwit2 bevágás az árfolyamba nekem nem tetszik.  Túl mesterkéltnek hat.
Ezért kerestem az uj okot ami miatt be fog megint szakadni a bitcoin.
A seghwit2-t végül elfogadtam a statisztikai beszakadásnak, de mivel lekéstem, kell most egy uj.
Lehetőleg nagy legyen, hogy felülhessek rá.
Ez a 11300-ról 8900-re beszakadás a maga 22%-val kevés volt, szerintem ez nem az.
Kerestem kutattam az okot s ekkor rátaláltam erre a Tetherre s rájöttem, ennek a bedőlése okozhatja a várt komoly beszakadást - a semmiből - vagy legalábbis majdnem a semmiből, mert sokan nem is tudnak róla, mostanáig én se.
Mi a véleményetek erről a rögeszmémről?
Vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban mert oké, ha lerántja az árfolyamot a most valószínűtlennek látszó 8 alá, akkor fel lehet még ülni a bitcoinra a semmiből, de mi van ma mégis beigazolódik az első rögeszmém és 4000-ig rántja?
A tether bedőlése okozhatná ezt?
És legfőképp ha ez megtörténne, talpraállna abból a bitcoin hasonlóan mint eddig?
vagy ha nem is kipukkadás, de hosszú stagnálás következne?
Van aki szerint az eddig magához térések a teher láthatatlan támogatásai miatt voltak s ha az megszűnne nem lennének ilyen kilábalások.
Mások szerint ebbe a tether csak kismértékben szól bele, és ha a teher bedőlése miatt szakadna be a bitcoin, (akár 4000-ig, ezt már én fűzöm hozzá), akkor magához térne max. kissé lassabban mint eddig.
Vélemény?

(Negatív kritika is jöhet, csak ha kérhetem érvekkel alátámasztva, hisz még tanulok.)

Newtnt

Idézetet írta: Célcoin Dátum december 04, 2017, 04:01:41 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Nagyon örülök, hogy létrehoztátok ezt a topicot.
KB. 5 perce tudok a tether létezéséről, s elsők közt találtam meg ezt a topicot ami erről ír.
Ha valaki még ezután is komolyan venné amit most írok, tájékoztatok mindenkit, hogy a korábbi rögeszmém az volt hogy a bitcoin 4000 dollárig fog beszakadni mostanában, mégpedig azért mert nyáron 2 ezerig szakadt be, ősszel 3 ezerig és a hármas után 4-es jön.
Remélem nem lesz igazam, ugyanis egy másik rögeszmém az, hogy lesz mostanában egy a nyárihoz és őszihez hasonló korrekció, és kerestem az okát, miért lesz.
Ugyanis kizárólag statisztikai alapon gondolom mindezt, aránylag sokáig nem volt, tehát egyre valószínűbb hogy lesz.  De nem tudom mi lesz az.  Mikor nyáron beszakadt a bitcoin, még teljesen új voltam, napokkal ezelőtt hallottam csak róla, hogy 2013-óta feléledt a bitcoin.  Ősszel Kína szakította be.  Most ők nem valószínű, hogy megteszik, a bankvezér se találja ki most hogy csalás az egész, hanem ép ellenkezőleg, hasítani akar a tortából.
A segwit2 brékelése derült égből villámcsapás volt, logikus hogy a semmiből jött és megfelelt a statisztikailag várható beszakadásnak, de a legnagyobb gondom  az, hogy túl gyorsan magához tért belőle a bitcoin s nem tudtam rá felülni.
Ugyanakkor a mélypont se volt elég nagy főleg a 4 ezres rögeszmémhez, bár a kétharmadolást elégjól véghezvitte.  De ez a baltaszerű seghwit2 bevágás az árfolyamba nekem nem tetszik.  Túl mesterkéltnek hat.
Ezért kerestem az uj okot ami miatt be fog megint szakadni a bitcoin.
A seghwit2-t végül elfogadtam a statisztikai beszakadásnak, de mivel lekéstem, kell most egy uj.
Lehetőleg nagy legyen, hogy felülhessek rá.
Ez a 11300-ról 8900-re beszakadás a maga 22%-val kevés volt, szerintem ez nem az.
Kerestem kutattam az okot s ekkor rátaláltam erre a Tetherre s rájöttem, ennek a bedőlése okozhatja a várt komoly beszakadást - a semmiből - vagy legalábbis majdnem a semmiből, mert sokan nem is tudnak róla, mostanáig én se.
Mi a véleményetek erről a rögeszmémről?
Vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban mert oké, ha lerántja az árfolyamot a most valószínűtlennek látszó 8 alá, akkor fel lehet még ülni a bitcoinra a semmiből, de mi van ma mégis beigazolódik az első rögeszmém és 4000-ig rántja?
A tether bedőlése okozhatná ezt?
És legfőképp ha ez megtörténne, talpraállna abból a bitcoin hasonlóan mint eddig?
vagy ha nem is kipukkadás, de hosszú stagnálás következne?
Van aki szerint az eddig magához térések a teher láthatatlan támogatásai miatt voltak s ha az megszűnne nem lennének ilyen kilábalások.
Mások szerint ebbe a tether csak kismértékben szól bele, és ha a teher bedőlése miatt szakadna be a bitcoin, (akár 4000-ig, ezt már én fűzöm hozzá), akkor magához térne max. kissé lassabban mint eddig.
Vélemény?

(Negatív kritika is jöhet, csak ha kérhetem érvekkel alátámasztva, hisz még tanulok.)
A tethert arra használta a bitfinex, hogy a bedőlésekből hamar kihúzza a bitcoint. Viszont az alaptételed teljesen hülyeség. Attól, hogy volt 2 korrekció, 2 és 3 ezerig attól még nem lesz 4000 biztosan, max szerencsés véletlen eredményeképpen. Ha a tether beszakad, akkor viszi magával a bitfinexet is, ami a legnagyobb amerikai tőzsde. Ez egyértelműen nagy hatással lesz az egész piacra, akár Mt.Gox szinten is.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Ha támogatni szeretnél, bitcoin faucet 1 óránként: https://freebitco.in/?r=7012441
GTX 1070 micron: equihash: alap: 430 h OC: 470 h
ethash alap: 26 mh OC: 31 mh
skunk: 19 mh
zec: t1fgz3W3js6HT71jjPbJYGstSpF2tanmjWp
eth: 0xb6b660f681290154e70dc6a5be613080adf94901

Célcoin

Azt a részt viccnek szántam, a kérdés inkább az, vajon mennyire szakítaná be a bitcoint?

Spekuláns

#9
Ezer sebből vérzik az elmélet.

Bár az interneten ugye bárki kiadhatja magát bárkinek, de én jóideje kereskedek BTC-vel és társaival és napi szinten követek mindent, ami az árfolyamokat mozgatja. Nem vagyok mindentudó, ez csak a véleményem a témával kapcsolatban.

Először is, miért nincs [*miért nem volt] prémium a Bitfinexen, ha ott a semmiből varázsolt pénzzel, mesterségesen pumpálták föl az árfolyamokat? [E: *a következő napokban lehet pár fordulat ami miatt akár jelentős prémium fog kialakulni]

Egy hónapot leszámítva, amikor valóban nem lehetett dollárt ki-be küldeni, általában alacsonyabb vagy megegyező az árfolyam egyéb váltókkal összehasonlítva.

USDT akkor keletkezik, amikor a Bitfinex kifogyóban van belőle. Egy az egyben váltják. Ha kifogynak belőle, akkor le kell állítaniuk az USDT-s kiutalásokat, mint ahogy tették pár héttel ezelőtt egy pár napra. Mi volt az eredménye? A poloniexen kb 1500-zal esett a BTC/USDT árfolyam.

Hova kerül az USDT?

Bittrexre, Poloniexre, és egyéb más helyekre. A Bitfinex az egyetlen hely ahol egy az egyben váltják a dollárt USDT-re és vissza. Magyarán, ha van 10k dollár a számládon, és regisztrált felhasználó vagy, akkor USDT-ben is kiveheted.
Miért tenné ezt bárki? Mert a fent említett helyeken gyakran alacsonyabbra esik az árfolyam, mint a Bitfinexen. Ha pl. a Poloniexen a BTC/USDT 10 ezer dollár, a Bitfinexen pedig a BTC/USD 11ezer, akkor arbitrázzsal pillanatok alatt lehet profitra szert tenni. (Küldesz USDT-t a Poloniexre. A Bitfinexen shortolsz x mennyiséget, miközben a Poloniexen veszel szintén x mennyiséget. Elküldöd a vásárolt BTC-t a Bitfinexszre és azzal zárod le a shortod. Garantált profit.)

Nincs statisztikai korreláció az USDT kibocsátás és a Bitcoin árfolyammozgása között, ha csak azt nem vesszük, hogy tavaly az árfolyam és az USDT mennyiség is nőtt. Az utóbbi normális és várható. Sokmilliárd dollár áramlott tavaly a váltókra.

Itt látható, hogy melyik váltón mennyi USDT van per pillanat:
https://wallet.tether.to/richlist

Egy pillanatra kitérve erre, mekkora a valószínűsége, hogy ezek a váltók, amik bazi nagy forgalmat bonyolítanak le USDT párokkal és a jutalékok jelentős részét is ebben szedik be, eddig még csak nem is gondoltak arra, hogy dollárra váltsák a pénzüket? Ugye.
Az összeesküvés elmélet része az is, hogy ezek a váltók abban a pillanatban bedőlnek, amint történik valami a Tetherrel. Érvágás lenne, de az USDT a címeken majdnem kizárólag az ügyfelek tulajdona. Kis túlzással csak annyira lenne probléma az USDT bedőlése, mint ha a Dogecoin esne nullára.

1 USDT nagyjából egyenlő 1 USD-vel a Bitfinexen. A népi hiedelmekkel szemben nem azért, mert a Bitfinexen USDT-ben vezetik a számlákat, hanem mert egy az egyben váltják. Azaz 1 USDT szó szerint annyit ér, amennyit egy dollár a Bitfinexes számládon, legalábbis ameddig egy az egyben váltják. Ha az árfolyamok alacsonyabban a Bitfinexen mint máshol, akkor 1 USD ott többet ér mint máshol. Ha magasabb, akkor kevesebbet.

Ez itt a USDT/USD pár a Krakenen. Itt szabadon lebeg az USDT. Látható, hogy az árfolyam tükrözi a Bitfinex prémiumát ill. diszkontját:
https://cryptowat.ch/kraken/usdtusd/1d

Nem igaz, hogy nem tudnak banki átutalásokat indítani. Ez kb. egy hónapig volt igaz, amikor a fő Taiwani bankjuknak szólt a Wells Fargo, hogy nem kérnek kriptovalutákkal összefüggő pénzmozgásokból.  Ez csak azért probléma, mert az összes USD mozgás az Egyesült Állomokon, pontosabban a kb. egy tucat összekötő bankjukon megy keresztül (az Eurodollárt leszámítva, de ebbe ne menjünk bele). A Wells Fargo az egyik ilyen bank.

Honnan lehetett tudni, hogy helyreállt a a bankolás? A legegyszerűbben onnan, hogy a kezdeti pánik után szépen lassan visszacsúsztak az árfolyamok a többi váltóval megegyező szintre. Nem akarok esszét írni belőle, de USDT így, arbitrázs amúgy, dollár nem tud kiáramlani a váltóról máshogy. Az, hogy az USDT dollárra vagy kriptovalutára váltható máshol még nem segít, mert egy ez még mindig egy lezáratlan arbitrázs-kör lenne és az árak tovább gyűrűznének felfelé.

Per pillanat USD és EUR utalások is vannak, bármely regisztrált felhasználó számára, 10 ezres minimummal.

Ok, kezd sok lenni. Röviden még pár dolog:

Az USDT nem váltható dollárra: de, a Bitfinexen egy az egyben, vagy a Krakenen ahol szabadon mozog az árfolyam.

A Krakenen csak azért van egy dollár körül mert manipulálják az árfolyamot: egyrészt lásd fenn, másrészt (szintén az elmélet része) akárhány robot kereskedne egymással (wash trading), ettől önmagában még nem fogják tudni 1 dollár körülre belőni az árfolyamot, ha az emberek tényleg venni vagy eladni akarnak.

Spoofing: pár ezer bitcoinos fal, ami néha feltűnt nem fogja tudni hónapokon keresztül rángatni (vagy magasra tornászni) az árfolyamot.

A Bitfinex forgalma kamu (wash trading): nagyszerű, de rengeteg ember kereskedik a Bitfinexen robottal, mert technikailag az egyik legfejlettebb váltó. Ha oda-vissza adogatnák a coinokat akkor önkéntelenül is beleütköznének valódi ajánlatokba, és ha azokból vesznek vagy azokba adnak el akkor onnantól kezdve a wash része ki van lőve. Régebben a kínai váltóknál volt népszerű így felturbózni a forgalmat, de értelemszerűen csak a vételi és eladási oldal között tudtak kamu ügyleteket átpumpálni. A Bitfinexet több ezer trader figyeli minden nap; percek alatt bejárná a fórumokat, ha ilyesmit észlelnének.

A Bitfinex már régen fizetésképtelen: több tízmillió dolláros osztalékokat fizetnek negyedévente azoknak, akik annak idején a hack után kiosztott BFX tokenjeiket részesedésre váltották. Gyakorlatilag kárpótlásként szétosztogatták a cég 40%-át, egy dolláros részvényárfolyamon, azoknak akik önként vállalták a kockázatot. Akik nem kértek belőle, azoknak tavasszal visszafizették a maradék pénzüket is. Ma a részvényeket 10-12 dolláros áron hajkurásszák OTC piacon és a negyedik negyedévre kb. 150 millió dollár osztalékfizetés várható. Ez volt a "nagy átverés".

Egyébként a "bitfinexed" néven futó személynek elég sekélyesek lehetnek a piaci ismeretei, mert sok cikkében vagy hozzászólásából kitűnik, hogy lövése sincs arról, hogy valójában mit is jelentenek ezek a kifejezések. A spoofing és a wash trading is varázsszavak amivel minden belső ellentmondás megmagyarázható.

Tőkeáttétel: nem varázslat. Itt folyamatosan látható a nyitott tőkeáttételes pozíciók nagysága. A maximális tőkeáttétel egyébként kb. 3-szoros.
https://www.bfxdata.com/positions/btcusd


Így nagyjából ennyit erről. Ha később erre nézek akkor tudok válaszolni kérdésekre, de a fentiekből is látható, hogy mennyivel több energiába kerül összeesküvés elméletekre reagálni, mint azokat összehordani. Ráadásul a fentieket olvasva bárkiben felmerülhet ezer dolog, ami úgy kezdődhet hogy "ok, de mi van, hogyha", "nem tudod bebizonyítani, hogy nem.." és pillanatok alatt egy tucat önmagában nem megcáfolható verzióra bomlik az egész.

Egyébként ha az árfolyamot akarnák mesterségesen befolyásolni és egy napi (több) millió dolláros üzletet tönkretenni, akkor azt sokkal, de sokkal egyszerűbben megtehetnék. Egyszerűen fognák az adatbázisukat és kitöltögetnék nem létező dollárral vagy bitcoinnal. Ennyi. Ezt bármely váltó megteheti, mint ahogy a Gox tette végnapjaiban (és kereskedett 10-20%-os prémiummal). Semmi szükség nem lenne USDT-re, BTC blokkláncos megoldásra ami nyomon követhetővé teszi, stb.


És ha már összeesküvés elmélet, akkor érdemes megemlítenem hogy az ezt terjesztő személy kb. napi 12 órát aktív, kb. fél óránként posztol a twitteren vagy redditen, vagy nyomatja az idióta cikkeit a mediumon. Ő saját bevallása szerint eladta az összes bitcoinját. Ekkor volt kb. 800-1200 dolláros az árfolyam. Azóta minden kamu amit látunk, ugye, és "csak idő kérdése, hogy ezer dollár alá szakad az árfolyam". A pénzen kívül, ha elhisszük amit annak idején írt, egyébként van elborultabb ötletem is hogy miért csinálja, de nem akarok előhozakodni ezzel.


Tehát, veszélyes-e a Tether/USDT? Igen, van kockázata.

Egyrészt, az akkori tawiani könyvvizsgálói "balance sheet" vizsgálat, és a frissebb Friedman jelentés ellenére elképzelhető, hogy nincs 100%-os fedezetük, vagy a fedezet egy részét elvesztik. Hogyan veszítenék el? Teszem azt az amerikai hatóságok pénzmosás vagy ilyesmi jelszóval ráteszik a kezüket pár bankszámlára és/vagy teljesen elvágják őket a bankrendszertől. Tehát senki számára nem javaslom, hogy élete megtakarításait USDT-ben (vagy akármelyik váltón) tartsa.

Másrészt érdemes fejben tartani, hogy a NAV akár az USDT-re való váltást is realizált hozamként szeretné könyvelni és Magyarországon a világ egyik legszarabb adózási rendjét vagyunk kénytelenek elszenvedni, ahol az "egyéb jövedelem" égisze alatt elkönyvelt profit nem szembeállítható a veszteségekkel. Ha valaki nagyon aktív és szeleburdi, akkor az adótartozása többszöröse lehet a valójában zsebre tett profitjának. Úgyhogy csak okosan a kereskedéssel és/vagy adóbevallásokkal.

kasima

Amerikában már be is tiltották... Meg a Bitfinexen is erről jött is email pár hete.

Spekuláns

#11
Idézetet írta: kasima Dátum január 02, 2018, 05:54:34 DÉLUTÁN
Amerikában már be is tiltották... Meg a Bitfinexen is erről jött is email pár hete.

Nem, a Bitfinex tiltotta ki az amerikai ügyfeleket, mármint azokat akik nem cégen (pl. LLC-n) keresztül kereskednek. Az amerikai jogértelmezésben nekik globális joghatóságuk van, feltéve, hogy legalább egy amerikai természetes személy is érintett. A CFTC (vagy egy másik) szervezet most készül megfingatni a tőkeáttételes kereskedést és egyéb bonyolultabb ügyleteket is lehetővé tevő platformokat, amelyeken amerikaiak is kereskedhetnek. A Kraken pl. most izgulhat, hogy a kiskapu amit használnak sikeresen megvédi-e őket. (Ők adják a tőkét az áttételhez, nincs p2p piac, és max 28 napig lehet nyitva egy tőkeáttételes pozíció.)

kasima

Idézetet írta: Spekuláns Dátum január 02, 2018, 06:19:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kasima Dátum január 02, 2018, 05:54:34 DÉLUTÁN
Amerikában már be is tiltották...  Meg a Bitfinexen is erről jött is email pár hete.

Nem, a Bitfinex tiltotta ki az amerikai ügyfeleket, mármint azokat akik nem cégen (pl. LLC-n) keresztül kereskednek. Az amerikai jogértelmezésben nekik globális joghatóságuk van, feltéve, hogy legalább egy amerikai természetes személy is érintett. A CFTC (vagy egy másik) szervezet most készül megfingatni a tőkeáttételes kereskedést és egyéb bonyolultabb ügyleteket is lehetővé tevő platformokat, amelyeken amerikaiak is kereskedhetnek. A Kraken pl. most izgulhat, hogy a kiskapu amit használnak sikeresen megvédi-e őket. (Ők adják a tőkét az áttételhez, nincs p2p piac, és max 28 napig lehet nyitva egy tőkeáttételes pozíció.)
Így akartam értelmezni csak szarul fogalmaztam.