Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Bitcoin Private (BTCP) - Equihash (ZK-SNARK)

Indította 2moon, január 07, 2018, 02:44:51 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

2moon

Egy újabb BTC fork Rhett Creighton-tól (ZClassic, Whale, de a BTG-hez is ő írta meg a replay protection-t).
Valamikor az első negyedévben indul majd, elsődleges újítása a ZSNARK bevezetése lesz a láncon, innen az új név is (PRIVATE), de említésre méltő még a 2MB os blokk méret és a tervezett 2.5 perces blokk idő.

Annyiban különleges hogy tudtommal ez az első double fork.
A BTC és a ZClassic láncokból forkolják, azaz egész pontosan a ZCalssic-ból forkolják de oly módon hogy mivel a BTC és ZClassic címek hasonlóak, a lánc indítás előtt az új láncba az összes addig létező (kb 65 millió) BTC címet és az azokon lévő érme mennyiséget is betöltik.
A lényeg hogy így a BTC és ZClassic tulajok is megkapják az 1:1 airdropot az új láncon.


A hírre kliőtt a ZClassic árfolyama, pár nap alatt 4 dollárról 230 dollárra ugrott.

A weblapon minden eddig publikus lényeges infó megtalálható  : https://bitcoinpvt.org/?lang=hu

Összehasonlítás a többi forkkal :


bazsy

Idézetet írta: 2moon Dátum január 07, 2018, 02:44:51 DÉLUTÁN
Egy újabb BTC fork Rhett Creighton-tól (ZClassic, Whale, de a BTG-hez is ő írta meg a replay protection-t).
Valamikor az első negyedévben indul majd, elsődleges újítása a ZSNARK bevezetése lesz a láncon, innen az új név is (PRIVATE), de említésre méltő még a 2MB os blokk méret és a tervezett 2.5 perces blokk idő.

Annyiban különleges hogy tudtommal ez az első double fork.
A BTC és a ZClassic láncokból forkolják, azaz egész pontosan a ZCalssic-ból forkolják de oly módon hogy mivel a BTC és ZClassic címek hasonlóak, a lánc indítás előtt az új láncba az összes addig létező (kb 65 millió) BTC címet és az azokon lévő érme mennyiséget is betöltik.
A lényeg hogy így a BTC és ZClassic tulajok is megkapják az 1:1 airdropot az új láncon.


A hírre kliőtt a ZClassic árfolyama, pár nap alatt 4 dollárról 230 dollárra ugrott.

A weblapon minden eddig publikus lényeges infó megtalálható  : https://bitcoinpvt.org/?lang=hu

Összehasonlítás a többi forkkal :



Igéretes ;D srác tudja és érti is hogy mit csinál

2moon

Idézetet írta: bazsy Dátum január 07, 2018, 02:51:59 DÉLUTÁN
Igéretes ;D srác tudja és érti is hogy mit csinál

7 éve hivatásos blokklánc programozó, ez a főállása is. Panaszkodott is hogy alig talál blokkánc programozót a projektejeihez ezért neki kell kódolni sok mindent, designerek, marketingesek, webprogramozók jelentkeznek nála dögivel, de olyan programozót aki látott már belülről egy blokkláncot hogyan múködik nem nagyon talál.
Én annyira egyelőre nem örülök ennek a projectnek mert egy ZClassicom sincs :) viszont van jó pár Whale-em amit mostanában látványosan hanyagol, gondolom erre mennek az energiái. Bár mivel a srác most elég nagy figyelmet kap ezért megindult a whale ára is felfelé.
De gondolkodom rajta hogy a meglévő BTG imet átváltom ZClassicba, mondjuk ezt 4 dolláron kellett volna meglépni pár napja. :)



Pneunomia

Idézetet írta: 2moon Dátum január 07, 2018, 03:07:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum január 07, 2018, 02:51:59 DÉLUTÁN
Igéretes ;D srác tudja és érti is hogy mit csinál

7 éve hivatásos blokklánc programozó, ez a főállása is. Panaszkodott is hogy alig talál blokkánc programozót a projektejeihez ezért neki kell kódolni sok mindent, designerek, marketingesek, webprogramozók jelentkeznek nála dögivel, de olyan programozót aki látott már belülről egy blokkláncot hogyan múködik nem nagyon talál.
Én annyira egyelőre nem örülök ennek a projectnek mert egy ZClassicom sincs :) viszont van jó pár Whale-em amit mostanában látványosan hanyagol, gondolom erre mennek az energiái. Bár mivel a srác most elég nagy figyelmet kap ezért megindult a whale ára is felfelé.
De gondolkodom rajta hogy a meglévő BTG imet átváltom ZClassicba, mondjuk ezt 4 dolláron kellett volna meglépni pár napja. :)

Jó infó, köszönjük! Hol érdemes tárolni akkor a ZCL-t , bitterexen akár? A Javas walleteket ki nem állhatom..

bazsy

Idézetet írta: Pneunomia Dátum január 10, 2018, 08:51:51 DÉLUTÁN
Idézetet írta: 2moon Dátum január 07, 2018, 03:07:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: bazsy Dátum január 07, 2018, 02:51:59 DÉLUTÁN
Igéretes ;D srác tudja és érti is hogy mit csinál

7 éve hivatásos blokklánc programozó, ez a főállása is. Panaszkodott is hogy alig talál blokkánc programozót a projektejeihez ezért neki kell kódolni sok mindent, designerek, marketingesek, webprogramozók jelentkeznek nála dögivel, de olyan programozót aki látott már belülről egy blokkláncot hogyan múködik nem nagyon talál.
Én annyira egyelőre nem örülök ennek a projectnek mert egy ZClassicom sincs :) viszont van jó pár Whale-em amit mostanában látványosan hanyagol, gondolom erre mennek az energiái. Bár mivel a srác most elég nagy figyelmet kap ezért megindult a whale ára is felfelé.
De gondolkodom rajta hogy a meglévő BTG imet átváltom ZClassicba, mondjuk ezt 4 dolláron kellett volna meglépni pár napja. :)

Jó infó, köszönjük! Hol érdemes tárolni akkor a ZCL-t , bitterexen akár? A Javas walleteket ki nem állhatom..


Szerintem local wallet lesz a nyerő de konkrét infó még nincs róla szerintem

2moon

Idézetet írta: Pneunomia Dátum január 10, 2018, 08:51:51 DÉLUTÁN
Jó infó, köszönjük! Hol érdemes tárolni akkor a ZCL-t , bitterexen akár? A Javas walleteket ki nem állhatom..

Én az új Eleos local walletben tárolom : https://github.com/HarrKxx/eleos/releases
Leírás : https://www.reddit.com/r/ZClassic/comments/7p2950/new_eleos_zclassic_wallet_beta_release_for_mac/?limit=500

Ma átváltottam az összes BTG met ZCL be, arra számítok hogy a BTCP le fogja nyoni a BTG projektet, jobb csapatnak tűnik.
De ha csak azt az árat éri el akkor is minimum duplázást jelent az airdropon keresztül. Majd kiderül.

EpicShifty


Azt azért vedd figyelembe, hogy az eddigi tapasztalatok alapján rögtön a snapshot után zuhanórepülésbe kezd majd a ZCL. A BTCP meg szvsz majd olyan áron fog nyitni, mint a snapshot előtti peekje a ZCL-nek, ami szerintem már nem lesz magasabb mint az eddigi peek 245 dollár. A mostani bejelentésük nagyon nem tetszik a communitynek, mivel mindenki azt hitte, hogy majd ezen pár nap alatt dollár milliomos lesz. Én viszonylag alacsony áron vettem 40 dollár körül, ezért én mindenképpen megvárom a forkot, de most sokan a twitter üzenet miatt adják el, legalábbis egy jó nagy esés volt rögtön a publikálása után. A fork dátumának bejelentése is még viszonylag messze van, nem hogy a tényleges fork, ezért most még akarok magamnak váltani, mert arra spekulálok, hogy a dátum bejelentése után felmegy. Ott meg majd eldöntöm hogy eladom-e vagy megvárom a snapshotot.
Idézetet írta: 2moon Dátum január 13, 2018, 11:24:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Pneunomia Dátum január 10, 2018, 08:51:51 DÉLUTÁN
Jó infó, köszönjük! Hol érdemes tárolni akkor a ZCL-t , bitterexen akár? A Javas walleteket ki nem állhatom..

Én az új Eleos local walletben tárolom : https://github.com/HarrKxx/eleos/releases
Leírás : https://www.reddit.com/r/ZClassic/comments/7p2950/new_eleos_zclassic_wallet_beta_release_for_mac/?limit=500

Ma átváltottam az összes BTG met ZCL be, arra számítok hogy a BTCP le fogja nyoni a BTG projektet, jobb csapatnak tűnik.
De ha csak azt az árat éri el akkor is minimum duplázást jelent az airdropon keresztül. Majd kiderül.

Simi

Idézaz eddigi tapasztalatok alapján rögtön a snapshot után zuhanórepülésbe kezd majd a ZCL
Vagy még előtte, lásd Next.

EpicShifty

#8

Pontosan, de a zuhanást arra értettem, hogy 1 óra alatt a felére esett.
Idézetet írta: Simi Dátum január 24, 2018, 11:24:00 DÉLELŐTT
Idézaz eddigi tapasztalatok alapján rögtön a snapshot után zuhanórepülésbe kezd majd a ZCL
Vagy még előtte, lásd Next.

2moon

Idézetet írta: EpicShifty Dátum január 24, 2018, 11:09:05 DÉLELŐTT

Azt azért vedd figyelembe, hogy az eddigi tapasztalatok alapján rögtön a snapshot után zuhanórepülésbe kezd majd a ZCL. A BTCP meg szvsz majd olyan áron fog nyitni, mint a snapshot előtti peekje a ZCL-nek, ami szerintem már nem lesz magasabb mint az eddigi peek 245 dollár.

A ZCL nyilvánvalóan szerintem is pillanatok alatt fog visszazuhanni akár 2 dollárra, szóval azt megpróbálom majd a snapshot után a leggyorsabban eladni.
Én gyakorlatilag a meglévő BTG met swappeltem BTCP re mertr ezt életképesebbenek gondolom, szóval én az átváltott BTCP mennyiség árát majd a volt BTG mennyiség árához viszonyítom. De nem adom el nyitó áron, hagyom kicsit futni, ha csak nem lesz irreálisan magas a nyitó ára, de erre kicsi az esély.

eReL

Hi!

forjorinformésön  ;D

Ma este snapshot és előreláthatólag 2 nap múlva fork.

Pneunomia

Hali, szóval váltóról leszedtem a zcl-t és walletba tettem (Electrum 1.0.3.) és hogy fogom megkapni a BTCP-t ?

sankoran

Idézetet írta: Pneunomia Dátum március 03, 2018, 12:14:10 DÉLUTÁN
Hali, szóval váltóról leszedtem a zcl-t és walletba tettem (Electrum 1.0.3.) és hogy fogom megkapni a BTCP-t ?

Snapshot date: February 28th, 2018

Ha akkor nem volt benne a walletedbe, akkor nem kapod meg.


Simi

Az általános menet:
A ZCL walletodból exportálod a címedhez tartozó private key-t.

Biztonsági okokból elküldöd a ZCL-ed egy másik címre.
Ezután a BTCP walletjába importálod a private key-t.

nindzsa25

 Sziasztok! Valaki el tudná magyarázni, hogyan kell a Bitcoin Private-t bányászni?

Hanics


nindzsa25

Nagyon köszönöm, elég érthető így átfutásra.