Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Magyar Kriptopénz Bánya - Bevezető

Indította Székely Vegán, január 06, 2018, 07:47:09 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Székely Vegán

Ez a board egy Magyar Kriptopénz Bánya létrahozásáról szól - rig elhelyezés meg felhő bányászat céljából.


Már rég gondolkodom ezen.
Részletek hamarosan.


Lesz videó és élő adás is ebben a témában.


Jöhetnek az ötletek és elképzelések.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kolieee


Micsel

Lehet majd előfizetést venni? Gondolkodtok ilyesmi rendszerben?  Láttam olyat ,hogy 3 évig 100 euróért 3 MH/s-el bányásznak az előfizetőnek.  Vagy van olyan hogy 10500 Euróért 345 MH/s. Ezek az árak mennyire reálisak, ha az árfolyam csak stagnál?

Zsozso

Szia Vegán, illetve mindenki!

A szilveszteri live-ban "beszélgettünk". Bejelentkeztem, iratkoztam, követem akkor az eseményeket itt is.

Karcsi papa

Én azt tartanám a legfontosabbnak hogy eltérjen a jelenleg megszokott felhő bányász lehetőségektől. pl. haszon, befektetés arányában de bővebbet majd csak akkor lehet javasolni ha már tudjuk a részleteket is az utolsó pontig.
Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

bbarna

Várom a konkrét elképzelést és remélem be tudok szállni némi tőkével :)

sebajtóbiás

Mindenképp jó ötlet, remélem lesz belőle valami :) Szívesen beszállnék, ha máshogy nem, legalább némi pénzzel, bár szívesen mennék rigeket összerakni és telepíteni is, csak ne lenne ilyen bonyodalmas/korlátolt az usaba való utazás/tartózkodás és szabadabban lehetne mozogni.


Elsőre nekem a rig hosting a szimpatikusabb, úgy hogy a tulaj távolról is be tudjon logolni a rigjeire és állíthassa saját maga, mit/hol szeretne bányászni. De gondolom a felhőbányászat/hashrate bérlésre is lenne érdeklődés.

kolieee

Gondoltam mar erre  en is kb fel eve .
En Pennsylvania ra gondoltam alacsonyabb az aram olcsobban lehet berelni ingatlant es huvosebb is van eszakabra .

Székely Vegán

#8
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum január 07, 2018, 12:21:11 DÉLUTÁN
Én azt tartanám a legfontosabbnak hogy eltérjen a jelenleg megszokott felhő bányász lehetőségektől. pl. haszon, befektetés arányában de bővebbet majd csak akkor lehet javasolni ha már tudjuk a részleteket is az utolsó pontig.


Nagyon el fog térni. Én nem akarok és nem is fogok lehúzni senkit, de ingyen én sem dolgozhatok.
A részleteket még ki kell dolgozni, de úgy fogjuk csinálni hogy mindenkinek megérje.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: kolieee Dátum január 07, 2018, 02:50:20 DÉLUTÁN
Gondoltam mar erre  en is kb fel eve .
En Pennsylvania ra gondoltam alacsonyabb az aram olcsobban lehet berelni ingatlant es huvosebb is van eszakabra .


Mennyibe kerül az áram PA-ban? És mennyiárt lehet bérelni warehouse-t?
Itt Floridában 6-7 cent a legolcsóbb áram és 4-6 dollár körül a legolcsóbb industrial warehouse per év, per négyzetláb.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

kolieee

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum január 07, 2018, 04:17:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kolieee Dátum január 07, 2018, 02:50:20 DÉLUTÁN
Gondoltam mar erre  en is kb fel eve .
En Pennsylvania ra gondoltam alacsonyabb az aram olcsobban lehet berelni ingatlant es huvosebb is van eszakabra .


Mennyibe kerül az áram PA-ban? És mennyiárt lehet bérelni warehouse-t?
Itt Floridában 6-7 cent a legolcsóbb áram és 4-6 dollár körül a legolcsóbb industrial warehouse per év, per négyzetláb.


A FL arrakkal lehet nincs versenyben  en NY viszonyitotram .
https://www.eia.gov/electricity/monthly/epm_table_grapher.php?t=epmt_5_6_a

kolieee

Utanna nezek itt a kornyezo allamokban Nj,PA,New england allamok.

ttamas99

Érdekelne engem is. Ingatlan vásárlás előtt vagyok, de ha indul megpróbálok kiszorítani rá valót. Várjuk a részleteket.

zlesi

Lehet hogy hulye kerdes, de minek ez? miert jobb igy mintha valaki otthon uzemelteti az 5-10-20 rigjet? vagy tobbet akartok fejenkent, vagy csak mert olcsobb az aram? megeri a sok bonyodalmat? valamiert en ugy latom hogy ha ossze is kell fogni, minel kevesebben annal egyszerubb... nem rosszindulatbol kerdezem, tenyleg nem ertem? En is gondolkodtam mar hogy itt europaban olyan helyre koltozni, ahol olcso az aram (pl skandinavia) de azt is csak ahany ember kell hozza hogy megerje...

niagara59

Látom feszült vagy és ideges.
A tervek jók, de gondold át alaposan. És a sajátod amiért megdolgoztál, ne ad fel. 100 gép ehhez a tervhez molyfing, de az ára és kire lehet bízni az más kérdés. Nem az áram a legnagyobb buktató. Minél több a gép annál több ember kel. Rengeteg géppark indult és indul a háttérben. Ennek fele lehúzásra épít, kihasználva a befektetőket. A mire felfutna, jön egy rendelet és menned kel. Nincs rendezve egyikőtök sorsa sem. Szegényebben de boldogan, vagy gazdagon és tele rettegéssel mikor vernek át. Itt a fűrészemet nem bízom másra, nem egy fél millás gépet. Még ha itt drágább is az áram, de olcsóbban kijönnél egészében. Vagy Romániában. De kint nem tartom a legjobb ötletnek. De akkor is támogatlak, ha szerényen is.

niagara59

Idézetet írta: Micsel Dátum január 07, 2018, 10:39:49 DÉLELŐTT
Lehet majd előfizetést venni? Gondolkodtok ilyesmi rendszerben?  Láttam olyat ,hogy 3 évig 100 euróért 3 MH/s-el bányásznak az előfizetőnek.  Vagy van olyan hogy 10500 Euróért 345 MH/s. Ezek az árak mennyire reálisak, ha az árfolyam csak stagnál?

Szerintem ezért egy 560 kártyát lehet venni és háromszor ennyit termel, tehát nem.
De nem otthon ketyeg és van pénze rá hajrá. A gond az semmi garancia nincs rá.
Mehet 3 évig, de lehet 3 hónap után eltűnnek örökre.

evko81


Dolce

Idézetet írta: zlesi Dátum január 07, 2018, 08:17:29 DÉLUTÁN
Lehet hogy hulye kerdes, de minek ez? miert jobb igy mintha valaki otthon uzemelteti az 5-10-20 rigjet? vagy tobbet akartok fejenkent, vagy csak mert olcsobb az aram? megeri a sok bonyodalmat? valamiert en ugy latom hogy ha ossze is kell fogni, minel kevesebben annal egyszerubb... nem rosszindulatbol kerdezem, tenyleg nem ertem? En is gondolkodtam mar hogy itt europaban olyan helyre koltozni, ahol olcso az aram (pl skandinavia) de azt is csak ahany ember kell hozza hogy megerje...
nem mindenki ért hozzá annyira, mint Vegán, nem szeret mókolni vagy nincs ideje ré nem szereti a zajt/hőt. lehet a kártyák is olcsóbbak usa-ban, au áramon kívül stb.

zlesi

Idézetet írta: Dolce Dátum január 08, 2018, 07:58:14 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zlesi Dátum január 07, 2018, 08:17:29 DÉLUTÁN
Lehet hogy hulye kerdes, de minek ez? miert jobb igy mintha valaki otthon uzemelteti az 5-10-20 rigjet? vagy tobbet akartok fejenkent, vagy csak mert olcsobb az aram? megeri a sok bonyodalmat? valamiert en ugy latom hogy ha ossze is kell fogni, minel kevesebben annal egyszerubb... nem rosszindulatbol kerdezem, tenyleg nem ertem? En is gondolkodtam mar hogy itt europaban olyan helyre koltozni, ahol olcso az aram (pl skandinavia) de azt is csak ahany ember kell hozza hogy megerje...
nem mindenki ért hozzá annyira, mint Vegán, nem szeret mókolni vagy nincs ideje ré nem szereti a zajt/hőt. lehet a kártyák is olcsóbbak usa-ban, au áramon kívül stb.


ok, ertem, tehat ez nem (csak) arrol szol, hogy a Veganhoz hasonloak osszefognak, hogy egyszerubb legyen, hanem hogy Vegan vallalkozo lesz, es elmegy dolgozni... Holott azert kezdett banyaszni hogy ne kelljen :)
Persze mostmar ertem a lenyeget...

eProgress

Sziasztok!

Támogatom az ötletet. Nagy szakmai hozzáértéssel, idővel, tapasztalattal, tőkével. Bármiben számíthattok rám, ha megosztjátok velem a részleteket. Akár privátban :)

Üdv!