Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 6 Vendégek van a témában

eReL

Idézetet írta: eReL Dátum január 18, 2018, 12:40:40 DÉLELŐTT
Idézetet írta: robibusa Dátum január 18, 2018, 12:31:16 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Nitro+ Rx470 8gb kártyával kapcsolatban lenne szükségem segítségre.
Claymore dual minerben a hasrate folyamatosan csökken.
Elindul 27.5 mh/s-ről, majd fokozatosan 19 alá csökken.
Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23 driver van fent.
A biost moddoltam ez a leírás alapján:
http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-nitro-rx-470-8gb-oc-samsung-memory-29-30-mhs/
Van ötletetek, hogy mitől lehet ez?
Köszi előre is!

Üdv,
Robi

Szia!

Ezeken fuss át:
https://mining.help/

Undervoltingot/feszt állítgattál? Nem Claymore-ban ugye? Ha igen, akkor azokat a bejegyzéseket töröld ki, mert ha AB-ban állítottad vagy OverdriveNTools-ban, akkor a Claymore-s konfig csak bezavar és akár okozhatja ez is a gondot.
De ez csak tipp, hátha segít.
Üdv!

Viszont arra figyelj, hogy az itt megadott feszültségértékek (https://mining.help/) az 570/580-as kártyákra vonatkoznak, a leírás többi részét csekkold végig. Ne ez alapján állíts feszültséget! Másik Dual Claymore-al próbáltad? Üdv!

Arkenso

#4001
Idézetet írta: Morty Dátum január 18, 2018, 06:10:40 DÉLELŐTT
Sziasztok

Erről valakinek tapasztalat?

https://www.ebay.com/p/Pci-e-Express-X1-to-4-X16-Extender-Riser-Card-Board-Adapter-Cable-for-BTC-Mining/5011679056?iid=253325517167

Vagy valami hasonlóról esetleg??

Üdv MoRty

Jó koncepciónak tűnik, de izmosabb kártyák nem fognak hatékonyan hűlni.
Sőt szerintem kifejezetten melegük lesz, ha egyáltalán elférnek majd egymás mellett :)
A slotok kb 50 mm-re vannak egymástól :)

Szemléletesebben: http://coinminer.hu/meret.gif

Gyaloggalopp

Idézetet írta: trektomy Dátum január 16, 2018, 04:39:26 DÉLUTÁN
Szia mintha azt néztem volna a youtube-on fagyizolinál, hogy monerot csak monero számlára lehet bányászni onnan lehet átutalni a poloniexre.

https://www.youtube.com/watch?v=qQWBGahAIj0

Üdv.


Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 16, 2018, 04:29:06 DÉLUTÁN
sziasztok!

Monerot próbáltam bányászni a poloniex re.
Nagy sokára sikerült elérnem a kiutalási limitet. a pool (nanopool) írja megtörtént a kifizetés.
a poloniexes xmr címem adtam meg. ott egy számsor van.
viszont a bitrexen vettem észre, hogy a pascal hoz hasonlóan a monero hoz 2 számsor tartozik (a poloniexen meg 1 )

nagyon remélem nem bukóra bányásztam eddig.
hajnali 5 körül volt a pool kiutalása és még 16:27 kor a poloniexen semmi nyoma.
Kezdek aggódni.

van ötlet tapasztalat?

Sziasztok!
Nem értem hogyan.... de beérkezett a monero a poloniexes címre.
sok időbe telt de megjött.


Arkenso

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 18, 2018, 07:17:04 DÉLELŐTT
Idézetet írta: trektomy Dátum január 16, 2018, 04:39:26 DÉLUTÁN
Szia mintha azt néztem volna a youtube-on fagyizolinál, hogy monerot csak monero számlára lehet bányászni onnan lehet átutalni a poloniexre.

https://www.youtube.com/watch?v=qQWBGahAIj0

Üdv.


Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum január 16, 2018, 04:29:06 DÉLUTÁN
sziasztok!

Monerot próbáltam bányászni a poloniex re.
Nagy sokára sikerült elérnem a kiutalási limitet. a pool (nanopool) írja megtörtént a kifizetés.
a poloniexes xmr címem adtam meg. ott egy számsor van.
viszont a bitrexen vettem észre, hogy a pascal hoz hasonlóan a monero hoz 2 számsor tartozik (a poloniexen meg 1 )

nagyon remélem nem bukóra bányásztam eddig.
hajnali 5 körül volt a pool kiutalása és még 16:27 kor a poloniexen semmi nyoma.
Kezdek aggódni.

van ötlet tapasztalat?

Sziasztok!
Nem értem hogyan.... de beérkezett a monero a poloniexes címre.
sok időbe telt de megjött.

A POLONIEX ilyen. Lassú, de cserébe stabil :)
Van, hogy 3-4 nap alatt megy át egy utalás a poolról. Ha véletlenül mégsem jelenik meg, egy ticket és teszik a dolgukat, igaz azt is lassan :) De olyan még nem volt, hogy valami nem jött volna meg idővel :)

Morty

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 18, 2018, 07:12:21 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Morty Dátum január 18, 2018, 06:10:40 DÉLELŐTT
Sziasztok

Erről valakinek tapasztalat?

https://www.ebay.com/p/Pci-e-Express-X1-to-4-X16-Extender-Riser-Card-Board-Adapter-Cable-for-BTC-Mining/5011679056?iid=253325517167

Vagy valami hasonlóról esetleg??

Üdv MoRty

Jó koncepciónak tűnik, de izmosabb kártyák nem fognak hatékonyan hűlni.
Sőt szerintem kifejezetten melegük lesz, ha egyáltalán elférnek majd egymás mellett :)
A slotok kb 50 mm-re vannak egymástól :)

Szemléletesebben: http://coinminer.hu/meret.gif

Az ilyen és hasonló elosztókra gondoltam. .. Van olyan ami pcie1xes és van rajta 4 USB meg hozzá 4 riser... pl átviteli sebességre gondoltam hiszen egy pcie1xes  slot kiszolgál 1usb risert de egy pcie1xes slot 2 3 2 3 4 USBt is kiszolgálna?

szabee

Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

Til

C:\> del c:\command.com

kidface

#4007
Idézetet írta: tomisz Dátum január 15, 2018, 07:07:08 DÉLUTÁN
köszi szépen!

A GPu-Z-ben a watt adatok pontosak?
Melyiket kéne figyelni, vagy csökkenteni?
GPU only Power Draw
VDDC PD
VDDCI PD

amúgy mik ezek?

A GPU only power draw legyen minel kisebb
VDDC = GPU core voltage
VDDCI = I/O voltage (memoria es GPU core kozotti fesz.) PCIE slot felol.

reno006

Sziasztok. Elég kezdő vagyok a témában, az lenne a kérdésem hogy én most jelenleg csak nexus-al bányászok és használom hozzá a feltelepített nexus tárcát, nagy probléma hogy azon a gépen van a tárca amelyikkel bányászok?

szombathtamas

Sziasztok,

van egy regi Asus P5K-VM alaplap, benne egy intel e8400 processzor, amivel olyan problem akadt, hogy ha bedugom a Geforce 1080Ti-t, nincs semmi kepem az alaplapi vga-rol. Nem indul a gep. Ha kihuzom tokeletesen megy a windows 10. Lehet, hogy ez a lap tul regi, es nem tetszik neki a kartya?

Koszi a valaszt!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


dext-r

Idézetet írta: szombathtamas Dátum január 18, 2018, 07:57:49 DÉLUTÁN
Sziasztok,

van egy regi Asus P5K-VM alaplap, benne egy intel e8400 processzor, amivel olyan problem akadt, hogy ha bedugom a Geforce 1080Ti-t, nincs semmi kepem az alaplapi vga-rol. Nem indul a gep. Ha kihuzom tokeletesen megy a windows 10. Lehet, hogy ez a lap tul regi, es nem tetszik neki a kartya?

Koszi a valaszt!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


ennek a lapnak meg az e8400-at is sokallom, probalj egy legfrissebb alaplapi biost, nekem oldott meg regebbi lapot, de nem ilyen regit

szabee

Ha szeretnél ingyen ETH-t gyűjteni: http://ethcombo.com/?i=267266

raffiakötö

Idézetet írta: reno006 Dátum január 18, 2018, 06:15:55 DÉLUTÁN
Sziasztok. Elég kezdő vagyok a témában, az lenne a kérdésem hogy én most jelenleg csak nexus-al bányászok és használom hozzá a feltelepített nexus tárcát, nagy probléma hogy azon a gépen van a tárca amelyikkel bányászok?


Szia! Egyáltalán nem nagy baj, egészen addig amíg nem lesz baja a gépednek. Másold ki pendrive-ra, vagy külső hdd-re a tárca progit. A recovery cuccait a tárcádnak meg tedd el egy-két felhős tárolóra külön-külön.

raffiakötö

Idézetet írta: szombathtamas Dátum január 18, 2018, 07:57:49 DÉLUTÁN
Sziasztok,

van egy regi Asus P5K-VM alaplap, benne egy intel e8400 processzor, amivel olyan problem akadt, hogy ha bedugom a Geforce 1080Ti-t, nincs semmi kepem az alaplapi vga-rol. Nem indul a gep. Ha kihuzom tokeletesen megy a windows 10. Lehet, hogy ez a lap tul regi, es nem tetszik neki a kartya?

Koszi a valaszt!

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről


Szia!


Ha a monitort bedugod a vga kártyába ad képet? Mert általában ha van az alaplapban vga akkor a lap arra küldi a jelet és nem az alaplapi vga-ra. Biosba be tudnád állítani hogy mi legyen az alapértelmezett vga-d.
Nézd meg hogy ha a vga-ra dugsz egy monitort elindul-e, ha nem indul és nem ad képet, akkor a lapnak kéne egy bios frissítés.

pcguru68

#4014
Sziasztok.Egy kis segítség kellene.6kártyás riget raktam össze,és itt kezdődnek a gondok.Vadi új alkatrészekből raktam össze

ASUS ROG STRIX B250H GAMING alaplap    
1x PCIe 3.0 x 16 (support x16)
1x PCIe 3.0 x 16 (support x4)
4 x PCIe 3.0 x 1
RaidMax Cobra 1000W gold +80 RX-1000AE-B tápegység
Intel - Pentium Dual Core G4400
4gb ram
4db gtx 1060 3gb
2db gtx 1050 2gb.A gondom egy Msi gtx 1050-el telepítettem fel a win 10 64bites verziot.Riser kártyáról raktam fel,ami 1x PCIe 3.0 x 16 volt bedugva.Maradt is végig benne.Gép kikapcsolva maradék 5 riser berakva a maradék videokártyákkal együtt.Újra indítva csak egy 1060-ast lát ami  PCIe 3.0 x 1 -be lett dugva..A többit sem látja összes videokártya ventilátora pörög rendesen . DDU felrakva ,gép újra indítva legfrissebb driver felrakva akkor is csak egy kártyát lát.A alaplap biosától dobtam egy hátast.Nem találtam azt a kapcsolót se ami engedné a több kártya használatát.mit csináljak másképp?annyi változás hogy csak 1x PCIe 3.0 x 16 (support x16) 2db gtx 1050 2gb.
1x PCIe 2db gtx 1060 3gb. (support x4) levő kártyákat látja a windows .Félnapos használat után kifagyott a windows proci,videokártyák ventilátorai pörögnek de se kép se hang.újra indítva sötét képernyő majd 3-4 perc után bejön a windows de addig kikapcsol a monitor is . legfrissebb bios van rajta.gen1,gen2, gen3,x2,x4,L1 ezzeket lehet állítani.melyik a jobb?
előre is köszönöm

noel89

Sziasztok 2 kártyával bányászok rx470/rx580 claymore'sal felismeri a program mindkét kártyát de csak a gpu 0 bányászik az 1-es nem!
fel van atchel a dag-os patchel..H81 pro btc alaplap (itt hogy lhet beállitani hogy vga-án enjen alapbol a monitor? )

Kalmi88

Sziasztok!
Angliából bányászom. Tudnátok nekem működőképes poolt illetve váltót mondani Pascal lite-hoz? Vagy mit érdemes most dualban tolni?

trektomy

Sziasztok

Megjöttek végre a riser-eim.
Össze is raktam a riget. asr bc 2.0 alaplap i3 proci 6gb ram
3 db rx 550 4gb kártya 1 db rx 560 4gb.

2 db rx550 kártyával tök jól megy az ether bányászás.
ha 3 db vagy mind a 4 db kártyát berakom hiba van:
AMD claymor van fent az utolsó proginak.
win 10.
v.6 riserek
700w táp

GPU2, OpenCL error -4 (0) - cannot create DAG on GPU

Ez azt jelenti hogy kevés a ramom?
Vagy valamit rossz beállítás?

Köszönöm

Trek



dext-r

Idézetet írta: trektomy Dátum január 23, 2018, 09:59:41 DÉLUTÁN
Sziasztok

Megjöttek végre a riser-eim.
Össze is raktam a riget. asr bc 2.0 alaplap i3 proci 6gb ram
3 db rx 550 4gb kártya 1 db rx 560 4gb.

2 db rx550 kártyával tök jól megy az ether bányászás.
ha 3 db vagy mind a 4 db kártyát berakom hiba van:
AMD claymor van fent az utolsó proginak.
win 10.
v.6 riserek
700w táp

GPU2, OpenCL error -4 (0) - cannot create DAG on GPU

Ez azt jelenti hogy kevés a ramom?
Vagy valamit rossz beállítás?

Köszönöm

Trek


Nincs eleg virtualis memoriad, meg jo h minden le van irva

varsza

Sziasztok!
Kérnék szépen segítséget.
Első RIG-et raktam össze, 3 db GPU-val.
A WIN 10 felment a képet az alaplapi VGA csatival néztem. Ha a GPU-kat rákötöttem a riserekkel, nem ad képet az alaplapi VGA. Nyilván azt szeretné, ha vmeliyk kártyát kötném a monitorra, de nekem régi monitorom van, nincs más (HDMI, DVI) csak VGA kábelem.
Hol lehet alapértelmezett monitorcsatiként az alaplapit használni? (Asrock H81 BTC 2.0 lapom van)
köszi

másik kérdés: 3 db 570-est elbír egy 750 Gold táp?