Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

evko81

#380
Gyerekek,
Melyik a jobb valasztas banyaszni?

Asrock h97anniversary
Vagy
Gigabyte z97x gaming 3?


Székely Vegán

Idézetet írta: evko81 Dátum július 03, 2017, 10:22:24 DÉLUTÁN
Gyerekek,
Melyik a jobb valasztas banyaszni?

Asrock h97anniversary
Vagy
Gigabyte z97x gaming 3?



Asrock h97anniversary
Van egy nekem, jó cucc 6 kártyás rigre, egyet direkt a lapba dugtam mert nem fedi el az x1 slottokat.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

evko81

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum július 03, 2017, 11:07:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: evko81 Dátum július 03, 2017, 10:22:24 DÉLUTÁN
Gyerekek,
Melyik a jobb valasztas banyaszni?

Asrock h97anniversary
Vagy
Gigabyte z97x gaming 3?



Asrock h97anniversary
Van egy nekem, jó cucc 6 kártyás rigre, egyet direkt a lapba dugtam mert nem fedi el az x1 slottokat.


Koszi szepen.


1 ev garral 30 ezer korul jo ar?
Ott korul van minden...

kpeter

Hogy kezel 9-10 kártyát az asus lap? 6 pcie, 2 m.2 ok? pcie elosztó? vagy hogy jön ki?

wminer

A 6 VGA-s lapok közé kérném bevenni a BIOSTAR TB85 Ver. 6.x-et. Köszi.

CryptoP

Idézetet írta: kpeter Dátum július 03, 2017, 11:23:35 DÉLUTÁN
Hogy kezel 9-10 kártyát az asus lap? 6 pcie, 2 m.2 ok? pcie elosztó? vagy hogy jön ki?

6 kártya rögtön a PCI-E csatikba, M2-be 2, majd egy HUB-al rámegy 2 kártya, így jön ki a 9., 10. kártyára viszont nagyon kíváncsi lennék.  ::)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Fecca

ASRock Z170 Gaming K4 Intel Socket 1151 (5x PCIe + 1x M.2 slot)

Esetleg ha valaki ilyen lappal tolná Nvidia kártyákkal a bányászást, légyszi írjon rám hogyan tudta működőképessé bírni kettőnél több kártyával. Főleg Bios beállítások érdekelnének.

CryptoP

Idézetet írta: Fecca Dátum július 05, 2017, 10:38:21 DÉLELŐTT
ASRock Z170 Gaming K4 Intel Socket 1151 (5x PCIe + 1x M.2 slot)

Esetleg ha valaki ilyen lappal tolná Nvidia kártyákkal a bányászást, légyszi írjon rám hogyan tudta működőképessé bírni kettőnél több kártyával. Főleg Bios beállítások érdekelnének.

4G decoding mellett PCI-E gen1, illetve gen2 beállításokkal próbáld meg!  :P
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

sip72

Üdv!
Segítséget kérnék....van egy Asrock Z87 oc Formula alaplapom!Szeretnék én is be kapcsolódni a bányászatba!Lehet e 6 kártyát működtetni vele?Vagy inkább másik alaplappal próbálkozzak bányászattal?

bazsy

Idézetet írta: sip72 Dátum július 05, 2017, 08:45:28 DÉLUTÁN
Üdv!
Segítséget kérnék....van egy Asrock Z87 oc Formula alaplapom!Szeretnék én is be kapcsolódni a bányászatba!Lehet e 6 kártyát működtetni vele?Vagy inkább másik alaplappal próbálkozzak bányászattal?
Szerintem vinné ha megvannak a megfelelő bios beállítások a biosban

evko81

Gyerekek.


Msi z97 gaming 5 visz 7gpu-t?
Van, aki tapasztalt mar vmit eztel a lappal? :)


Udv zakibol

kamping

Gondolom már nem aktuális, de hátha másnak még jól jön, a fenti lappal 7 kártya megy, 8-at még nem próbáltam.
Nagy trükk nincs benne, azt csináltam, amit a gugli írt, 1.D biosra frissítettem, 4G encoding be, meg Gen1 -re állítottam a PCI-e slotokat,  UEFI, és kikapcsoltam a win 7, win 10-es beállításokat.

Mondjuk nem kicsit szívtam vele, mert már 4 Polaris kártyát + 1 390x-et se az istenért sem sikerült már belőni, de ahogy kivettem a 390x-et ment 7 kártyával is.

Simi



Fxpwrh

Idézetet írta: CryptoP Dátum július 04, 2017, 08:36:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kpeter Dátum július 03, 2017, 11:23:35 DÉLUTÁN
Hogy kezel 9-10 kártyát az asus lap? 6 pcie, 2 m.2 ok? pcie elosztó? vagy hogy jön ki?

6 kártya rögtön a PCI-E csatikba, M2-be 2, majd egy HUB-al rámegy 2 kártya, így jön ki a 9., 10. kártyára viszont nagyon kíváncsi lennék.  ::)
Asus Prime Z270-P alaplap
Bios frissítve, PCIe beállítások G2, M.2 port átállítva PCIe-re, Above 4G enabled.
6 kártyáig megy, de amikor a hetediket szeretném az M.2 PCIe adapterbe, akkor azt már nem látja a W10. Nem is próbálkozik megtalálni, driver újratelepítése sem segít.
Van valami trükk, hogy menjen? Tápot molexről kell adni ennek a kis átalakítónak (próbáltam így is, úgy is). Két ilyen M.2 PCIe adapterem van, egyikkel sem sikerült egyik M.2 slotban sem (kettő van a lapon) működésre bírni a hetedik kártyát.
A riser és a kártya ok, mert ha áttdugom egy pci 1x slotba, akkor megy.

Arkenso

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum július 08, 2017, 10:56:49 DÉLELŐTT
Idézetet írta: CryptoP Dátum július 04, 2017, 08:36:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kpeter Dátum július 03, 2017, 11:23:35 DÉLUTÁN
Hogy kezel 9-10 kártyát az asus lap? 6 pcie, 2 m.2 ok? pcie elosztó? vagy hogy jön ki?

6 kártya rögtön a PCI-E csatikba, M2-be 2, majd egy HUB-al rámegy 2 kártya, így jön ki a 9., 10. kártyára viszont nagyon kíváncsi lennék.  ::)
Asus Prime Z270-P alaplap
Bios frissítve, PCIe beállítások G2, M.2 port átállítva PCIe-re, Above 4G enabled.
6 kártyáig megy, de amikor a hetediket szeretném az M.2 PCIe adapterbe, akkor azt már nem látja a W10. Nem is próbálkozik megtalálni, driver újratelepítése sem segít.
Van valami trükk, hogy menjen? Tápot molexről kell adni ennek a kis átalakítónak (próbáltam így is, úgy is). Két ilyen M.2 PCIe adapterem van, egyikkel sem sikerült egyik M.2 slotban sem (kettő van a lapon) működésre bírni a hetedik kártyát.
A riser és a kártya ok, mert ha áttdugom egy pci 1x slotba, akkor megy.


Alaplapi chipset driver fel van telepítve?

Fxpwrh

Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 11:14:37 DÉLELŐTT
Alaplapi chipset driver fel van telepítve?


Igen fel van, az asusutol letoltve. Nincs ismeretlen eszkoz a w10-ben.

CryptoP

Idézetet írta: Fxpwrh Dátum július 08, 2017, 11:22:16 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Arkenso Dátum július 08, 2017, 11:14:37 DÉLELŐTT
Alaplapi chipset driver fel van telepítve?


Igen fel van, az asusutol letoltve. Nincs ismeretlen eszkoz a w10-ben.

Szia!

Gen2-re át van állítva minden a BIOS-ban?
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

Fxpwrh


BRinyo

Olyan találmány nincs még, ami az x16-os csatlakozó jelét osztja szét? Mert azt akár 16 felé is lehetne vinni...
Szervereknél szoktam látni olyat, hogy x16-ból csinálnak riser kártyán 2db x8-at.