Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Claymore 9 hiba

Indította awslazlo, december 07, 2016, 09:16:20 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

awslazlo

Halihó!

Az új clay miatt kifagy a rigem.
4db rx480, win10 rendszerrel
Minden gyári állapotban, nincs tuning vagy bios mókolás. Settings (GPU_MAX_ALLOC_PERCENT), virtual memory belőve.
Próbáltam régebbi driverrel, ugyanúgy 15 perc után fagyás. Most 16.11.5-öt raktam vissza.
Próbáltam az intensity-t 4-re levenni, de ugyanaz.
A 8-as verzióval hibátlanul megy.
Van valakinek ötlete?

drizzt_do_urden

a LOG file mit ir? miert all le? valamelyik GPU megall? valami kezelfoghatobbat adjal mert igy sok minden lehet a baj.

raffiakötö

Idézetet írta: awslazlo Dátum december 07, 2016, 09:16:20 DÉLUTÁN
Halihó!

Az új clay miatt kifagy a rigem.
4db rx480, win10 rendszerrel
Minden gyári állapotban, nincs tuning vagy bios mókolás. Settings (GPU_MAX_ALLOC_PERCENT), virtual memory belőve.
Próbáltam régebbi driverrel, ugyanúgy 15 perc után fagyás. Most 16.11.5-öt raktam vissza.
Próbáltam az intensity-t 4-re levenni, de ugyanaz.
A 8-as verzióval hibátlanul megy.
Van valakinek ötlete?

config fileba ódosítottál a 8 verziónál? Nekem hasonló hibát az oldott meg hogy a config fileból kivettem mindent ami nem kell, hőfokot hagytam benne meg az -i paramétert. Azóta stabilan ment a 8 verzió.

Fireball

nemrég álltam át a 9-esre, kicsit figyelem én is, éjszaka jó lenne ha menne folyamatosan

awslazlo

Semmi nincs a logban, ami érdemleges, ezzel zárul:
20:51:28:998   1100   parse packet: 22
20:51:28:998   1100   ZEC: Share accepted (63 ms)!
20:51:28:998   1100   new buf size: 0

A config az alap:
-zpool eu1-zcash.flypool.org:3333
-zwal
-zpsw z
-i 4,4,4,4
-r 1



drizzt_do_urden

undervolt van? ilyenkor mikor semmi ok nelkul fagy ki az altalaba feszultseg miatt van. tapod mennyire van terhelve? felment a fogyasztas egy kicsit a v9.0 -al. ha eddig hataron volt a fogyasztas a tapnal akkor most lehet tullepted!

awslazlo

Néztem, minimálisat emelkedett a fogyasztáés. Ha volt 110, lett 120w a fogyasztás / kártya.
750w áll rendelkezésre, így szerintem elég kell legyen a táp. Egy hdd meg a lap van rajta még.
A konkrét teljes fogyasztást persze nem látom.
Minden beállítás alap, nem piszkáltam semmit. A végén kínomba az áramfelvételi korlátot kitoltam a radeon beállításokban 50%-ra.
De az sem segített.  :o

drizzt_do_urden

erdekes. es hogy fagy meg? Blue screen? white? black? CPU terhelest nezted? mondjuk nalam nem hasznal CPU t nagyon. nlad se kene. amikor atmasoltad a regivel nem-e keveredtek ossze a fileok. amikor levetted az ujjat nem-e szakadt meg a net es hibas a levett verzio? probalgassad meg ezt az.

awslazlo

#8
Van, hogy az ablak úgy ahogy van freeze, de néha dobott üres zöld vagy kék képernyőt is.
Többször letöltöttem, mindkét forrásból. Külön mappákba másoltam. :D

Néztem a proci terhelést, 20% körül volt. Memória 6gb volt szabad. Hőmérséklet ott is rendben volt.

raffiakötö

Idézetet írta: awslazlo Dátum december 07, 2016, 09:31:39 DÉLUTÁN
Semmi nincs a logban, ami érdemleges, ezzel zárul:
20:51:28:998   1100   parse packet: 22
20:51:28:998   1100   ZEC: Share accepted (63 ms)!
20:51:28:998   1100   new buf size: 0

A config az alap:
-zpool eu1-zcash.flypool.org:3333
-zwal
-zpsw z
-i 4,4,4,4
-r 1

Próbáld meg hogy kiveszed a -r t.

awslazlo

Okés, holnap letesztelem. Körbe érdeklődtem és mások is tapasztalták amúgy a problémát. Valami nem ok ezzel az új verzióval.

boti123

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1707945.msg17113697#msg17113697

nem te vagy az egyedüli esett.

megjegyzés: utolag láttam hogy te írtad oda.

lakat

Nálam két különböző gép is lefagyott amikor átálltam a 9-es re.
Kénytelen voltam visszatérni a 8-as verzióra.

awslazlo

Idézetet írta: boti123 Dátum december 07, 2016, 11:19:49 DÉLUTÁN
https://bitcointalk.org/index.php?topic=1707945.msg17113697#msg17113697

nem te vagy az egyedüli esett.

megjegyzés: utolag láttam hogy te írtad oda.

Igen, látom, sokan vannak ugyanilyen problémával... Szinte biztos vagyok benne, hogy ez a progi hibája. PSU nem lehet gyenge, kis matematika és látná, hogy elég kell, hogy legyen 750w 4db kártyának alacsony intenzitás mellett. Meg ha v8-al megy, v9-el 0-ás intenzitással is kéne, ha a PSU lenne a problem.

awslazlo

Idézetet írta: lakat Dátum december 07, 2016, 11:20:49 DÉLUTÁN
Nálam két különböző gép is lefagyott amikor átálltam a 9-es re.
Kénytelen voltam visszatérni a 8-as verzióra.

Dettó. Várni kell kicsit, hát ha a elegen leszünk a bitcoin talkon, hogy frissítse a claymore-t. Mert gyakorlatban már szinte mindent kipróbáltam (kivéve új PSU vásárlást, meg egy két apróbb beállítástól eltekintve)

Fireball

Idézetet írta: awslazlo Dátum december 08, 2016, 08:23:57 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lakat Dátum december 07, 2016, 11:20:49 DÉLUTÁN
Nálam két különböző gép is lefagyott amikor átálltam a 9-es re.
Kénytelen voltam visszatérni a 8-as verzióra.

Dettó. Várni kell kicsit, hát ha a elegen leszünk a bitcoin talkon, hogy frissítse a claymore-t. Mert gyakorlatban már szinte mindent kipróbáltam (kivéve új PSU vásárlást, meg egy két apróbb beállítástól eltekintve)

próbáljátok ki például -i 2 -vel, vesztetek 5 H/s-t kb. de lehet stabilan megy

drizzt_do_urden


sebajtóbiás

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1670733.msg17117094#msg17117094

"Careful with this version, while people report no major power increase, if you ever watched the gpu power consumption in gpu-z, you will see that each card has a power spike when it finishes a share (or something in the same ballpark). If you take the avg power consumption, it might look ok for the PSU, but those spikes, if they are done at the same time on most or all GPUs, even a relatively good PSU will make the system freeze or even shutdown. Happened on 2 systems of mine after switching to V9. I have pretty poor power supplies, a seasonic 750w (it can get to 830-840w without shuting down) and a segotep 800w (at 50 degrees, 900w at 25 degrees). The first one has 5x 470s, and the 2nd one has 2x470 and a 290x and a 390. I undervolt the shit out of every card so that systems are stable 24/7. Now with v9 I had to undervolt more and also underclock (at least on the core) to make systems not freeze (I didn't get any bsods or restarts, or artifacts, only screen turned black and no signal from card, but systems kept running, so cards are not the issue).
So careful with what PSU you choose, in my opinion, a 1000w is the minimum for a 5x470/480 if you plan to leave stock or overclock a bit. For 6 cards you will need 1150-1200w psu.
The other option is to undervolt, like I did, and you could also lower power limit in AB for each card, maybe that helps with power spikes (I will experiment with that).

In conclusion, while on avg power consumption the eth miner is higher, those power spikes on zcash miner are overloading our psu's if done simultaneously on more cards or all. My sistems were completely stable at the same settings used in clay v8 on eth miner, so not the avg power consumption is the issue, clearly.

There is even a separate thread created by someone having these issues, and some others are joining in saying they have the same issue, but didn't bother into actually checking why it happens. It is not the miner's fault!"

drizzt_do_urden

igen ez a spike mar az elejetol okozott problemat a ZEC -nel. de ahogy irja nem claymore hiba.

sebajtóbiás

Gondolom a plusz power amit a V9 igényel problémát okozhat a spike miatt a kisebb tápos rigeknél. Akiknek fagy a gépük V9-el, milyen setupotok van?

Nálam stabilan fut tegnap este óta, ezen:
EVGA SuperNOVA 1000 G2 / 1000W / 80 Plus gold
5 x MSI RX470 Gaming X 4GB