Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Kezdő vagyok segítségre lenne szükségem az "Öregektől"

Indította AlmaCsutka, május 18, 2019, 03:18:26 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

AlmaCsutka

Üdvözletem.

Nemrég kipróbálás gyanánt a Windowson keresztül elérhető Bitcoin Minerrrel játszottunk testvéremmel 2 külön gépen (ha ment a gép futott a háttérbe) Az én gépemmel amit többet megy egy nap kb. 1000 satoshi jött ki.
Ezért  úgy döntöttünk a tesómmal hogy beleinvesztálunk egy kis tanuló pénzt, hogy megnézzük hogy is működnek a különböző softwarek,kifizetés stb.. Ezért vettünk egy raspberry pi 3at. Amire rákerült a Minera. és vettünk hozzá 2db Gekkoscience 2pac asic minert (40Gh/s per darabb) úgy állítottuk be hogy a kettő összesen 40Gh/s -el működjön (Nem megfelelő usb hub vétele :P )
És itt jön az amit nagyon nem értek-értünk hogy míg a géppel ami csak háttérben bányászik kb 10Kh/s és nem megy egész nap kb 1000 satoshit farmol ki addig az asic minerrel ami 40Gh/s 0-24ben megy (Slushpool eu szerveren nemtom hogy számít e, bár annyit szerintem nem) 1 nap alatt mindösszesen 150-200 satoshit izzad ki magából. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy ez mégis micsoda.Előre is köszönöm a segítséget.

Til

Idézetet írta: AlmaCsutka Dátum május 18, 2019, 03:18:26 DÉLUTÁN
Üdvözletem.

Nemrég kipróbálás gyanánt a Windowson keresztül elérhető Bitcoin Minerrrel játszottunk testvéremmel 2 külön gépen (ha ment a gép futott a háttérbe) Az én gépemmel amit többet megy egy nap kb. 1000 satoshi jött ki.
Ezért  úgy döntöttünk a tesómmal hogy beleinvesztálunk egy kis tanuló pénzt, hogy megnézzük hogy is működnek a különböző softwarek,kifizetés stb.. Ezért vettünk egy raspberry pi 3at. Amire rákerült a Minera. és vettünk hozzá 2db Gekkoscience 2pac asic minert (40Gh/s per darabb) úgy állítottuk be hogy a kettő összesen 40Gh/s -el működjön (Nem megfelelő usb hub vétele :P )
És itt jön az amit nagyon nem értek-értünk hogy míg a géppel ami csak háttérben bányászik kb 10Kh/s és nem megy egész nap kb 1000 satoshit farmol ki addig az asic minerrel ami 40Gh/s 0-24ben megy (Slushpool eu szerveren nemtom hogy számít e, bár annyit szerintem nem) 1 nap alatt mindösszesen 150-200 satoshit izzad ki magából. Ezzel kapcsolatban szeretnék érdeklődni hogy ez mégis micsoda.Előre is köszönöm a segítséget.
Ha mindent jól csinálsz, akkor kereshetsz 0.3 dollárt 1 hónapban. ( Ha jól számolok) Ha kifizeted az áramot, akkor meg 0.3 dollár veszteséget csinálsz 1db eszközzel. Ha jól láttam kb 60 dollár /db. kb 17 év és visszahozza az árát.Persze ,ha mostani árat nézzük. Épp most emelkedett egy nagyot a BTC, ezért könnyen lehet, hogy 1 hónap múlva a 17 évből már 25 év megtérülés lesz. Persze lehet az 1 év ROI is ezt előre nem tudja senki, ezért érdemes a jelennel számolni. Persze tanulásnak teljesen jó, használd bátran. Sokat nem veszítesz. Ha meg úgy nézed a vállalkozást, hogy mindent előre kiszámolsz , mindent előre kisakkozol, akkor úgy is a végén arra lyukadsz ki, hogy nem éri meg elkezdeni, pedig akár még komoly profit is keletkezhetett volna. Ezért ne hallgass senkire, tapasztald meg, aztán majd eldöntöd a folytatást.
C:\> del c:\command.com

AlmaCsutka

Igen ezzel tisztában vagyok. Igazából arra lettem volna kiváncsi hogy hogy lehet az hogy a sima gépeel ami nem megy egésznap és csak 10Kh/sel dolgozik mondhatni 10szer annyit szedek ki mint a 40Gh/s es asiccal ami 0-24be

Turcy086

PC-n semmi értelme bányászni BTC-t, még ha 1 millióból is építesz gépet!Erre vannak az ASIC gépek amik ezt megcsinálják. Vagy építesz egy riget és pl. Nicehasht futtatsz, ami szintén BTC-t termel neked. (én egyébként utóbbit javaslom)

AlmaCsutka

Mi is abban gondolkodunk hogy vagy Rig vagy Asic kb 1,5 milla befektetésével. És köszi a Nichehast majd annak is utánaolvasunk. Viszont sajnos a kérdésemre még nem jött válasz :(

Til

Idézetet írta: AlmaCsutka Dátum május 19, 2019, 07:44:46 DÉLUTÁN
Mi is abban gondolkodunk hogy vagy Rig vagy Asic kb 1,5 milla befektetésével. És köszi a Nichehast majd annak is utánaolvasunk. Viszont sajnos a kérdésemre még nem jött válasz :(
Nehéz így bármiféle választ adni. Nem tudjuk, hogy esetleg egy szuperszámítógéppel vagy egy P1-es Voodoo2-es kíséretében érted el a kibányászott BTC-t.A programot sem tudjuk mit használtál és azt sem, hogy ez csak egyszeri alkalom volt, hogy a számolt termelés 10x-esét érted el vagy heteken keresztül ,jelenleg is a kalkulált profit 10x jön be.
Van olyan, hogyha solo-ban bányászol és nem pool-ra ,akkor épp szerencséd van és kifogsz egy sokat érő blokkot.
C:\> del c:\command.com

AlmaCsutka

Mint fentebb írtam a Windowsos minert használtam aminek Bitcoin Miner a neve. https://www.microsoft.com/en-us/p/bitcoin-miner/9wzdncrdhxb6?activetab=pivot:overviewtab 
Nem egyszeri alkalom minden nap kb 1000 Satoshit termel az asztali gép 10Kh/s-el mert úgy van beállítva hogy háttérben futhasson anélkül hogy bármibe bezavarna. Vághatok mellette videókat vagy éppen játszhatok a gépen (Tesomnál 1080ti nálam 980gtx de ez lényegtelen mert amúgy sem használja ki teljesen mivel le van korlátozva és mind a 2 gép kitermel az 1000-1000 satoshit). És kb 12-15 órát megy a gép egy nap nálam. És ezzel szemben az usb miner ami egy raspberry Pi3-ra van rákötve 40GH/s-el de átlagosan 38Gh-sel dolgozik 0-24ben és a Slushpoolban dolgozik https://slushpool.com/ csak napi 150-200 satoshit termel és ez hatalmas különbség. És nem értjük hogy ez miért is van mert ha 10Kh/s el mondjuk 15ora alatt 1000 jön ki akkor elvileg 40Gh/sel ami 40.000.000Kh/s nek felel meg sokkalta többet kellene kibányásznia nem pedig kevesebbet.

Suci81

egyáltalán láttál ezekből a kitermelt satoshikból lóvét? vagy csak mutogatja a program, hogy húúú mennyid van?

AlmaCsutka

Igen hetente automatikusan utal a tárcámba a testvéremnek szintén.

Til

A 40Gh termel kb 150 sat-ot. Ha tényleg annyit kapsz a gépeddel, akkor örülj neki, ennyi. Esetleg, valami promóció nem lehet a programban, hogy az elején többet termel?
C:\> del c:\command.com

AlmaCsutka

De ép hogy nem örülök neki mer a sima gép ami csak 10Kh/sel dolgozik és kevesebbet megy az 1000satoshit termel. Amúgy nincs semmi promo

Wentor

Szerintem cryptonight-ot termelsz de btc-ben fizet ki. A fiamnál a ryzen 1800 satoshi körül termel 24 óra alatt, úgy hogy használja a gépet közben.