Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Magyarországon

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:24:50 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

DrPascal

Én dec. 14.-én rendeltem UQUID kártyát, és tegnap jött meg.
Tiszta csalódás, mert nem olyan szép piros mint a képen, hanem natúr fekete. :)

0.068884 BTC-t küldtem rá (kb.52€) ebből 14.99€ a kártya igénylésre el is ment.
34.47€-t ráraktam a kártyára, ez 0.17€-ba került, és maradt 0.04€ a számlámon.

Tesztelni még nem teszteltem, de biztos jól működik.

raffiakötö

Üdv!

Múlthét közepén kaptam meg az uquid-os plastic visa kártyát. Hát nem vitték túlzásba a díszítést :D de nem is lényeg. Egy tök fekete kártya a legszínesebb dolog rajta a visa logó...
Aktiváltam, neten keresztül, ráraktam 30$. Nem az uquid csinálta a kártyát, hanem egy másik cég, (vagyis másik cégnévvel jött.) Ami pozitívum lehet hogy nem kell személyes adatokat megadni a kártya használatához "csak" név, és születési dátum, meg egy email cím. Így viszont vannak korlátozások.
1 ATM-ből max 200$, 1 nap max 400$ ATM felvétel 2 ATM-ből (ha jól értelmeztem), é lifetime ATM whitdraw 1000$ gondolom utána nem tudsz többet csak ha beadod az adataidat.
Viszont vásárolni lehet vele korlátlanul.
Ki még nem próbáltam, de kiváncsi vagyok rá. :)

Til

Szerintetek, aki uquid-t rendelt és nézegette a cryptopayt vagy xapo kártyákat miét nem azt választotta?
Cryptopay miben lehet jobb vagy rosszabb?Köszönöm
C:\> del c:\command.com

atideath

Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 03, 2017, 09:41:35 DÉLELŐTT
Üdv!

Múlthét közepén kaptam meg az uquid-os plastic visa kártyát. Hát nem vitték túlzásba a díszítést :D de nem is lényeg. Egy tök fekete kártya a legszínesebb dolog rajta a visa logó...
Aktiváltam, neten keresztül, ráraktam 30$. Nem az uquid csinálta a kártyát, hanem egy másik cég, (vagyis másik cégnévvel jött.) Ami pozitívum lehet hogy nem kell személyes adatokat megadni a kártya használatához "csak" név, és születési dátum, meg egy email cím. Így viszont vannak korlátozások.
1 ATM-ből max 200$, 1 nap max 400$ ATM felvétel 2 ATM-ből (ha jól értelmeztem), é lifetime ATM whitdraw 1000$ gondolom utána nem tudsz többet csak ha beadod az adataidat.
Viszont vásárolni lehet vele korlátlanul.
Ki még nem próbáltam, de kiváncsi vagyok rá. :)

Dobhatnál fel egy képet a kártyáról, természetesen az érzékeny adatok kitakarásával. :)
https://www.minermonitor.eu
BTC: 1KzEse6pq72fwPwiwqZWJqaqNJvMZ8EXnK

headway


bazsy

Idézetet írta: Til Dátum január 03, 2017, 10:52:57 DÉLELŐTT
Szerintetek, aki uquid-t rendelt és nézegette a cryptopayt vagy xapo kártyákat miét nem azt választotta?
Cryptopay miben lehet jobb vagy rosszabb?Köszönöm

Ez engem is érdekelne,mert gondolkozom a cryptopay kártyán!

raffiakötö

Idézetet írta: bazsy Dátum január 03, 2017, 12:21:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum január 03, 2017, 10:52:57 DÉLELŐTT
Szerintetek, aki uquid-t rendelt és nézegette a cryptopayt vagy xapo kártyákat miét nem azt választotta?
Cryptopay miben lehet jobb vagy rosszabb?Köszönöm

Ez engem is érdekelne,mert gondolkozom a cryptopay kártyán!

Én a xapo-t és az uquid-ot néztem.
Árban (havidíj, kártyadíj, jutalékok) nagyjából ugyanazok. Talán a xapo-nál egy év ingyenes, de lehet rosszul emlékszem.
Uquidnál lehet altcoint directbe rakni az egyenlegedre és elég sok félét. Nekem ez volt a döntő az uquid mellett. Amúgy szerintem majdnem mindegy melyiket választja az ember.

Filius

Ameddig nem váltok semmit csak gyűlik a coin a tárcámba addig nem kell bejelenteni semmit csak mikor váltom HUF/EURO ra igaz?  ???

raffiakötö


Filius

Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 10, 2017, 12:28:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Filius Dátum január 10, 2017, 12:17:05 DÉLUTÁN
Ameddig nem váltok semmit csak gyűlik a coin a tárcámba addig nem kell bejelenteni semmit csak mikor váltom HUF/EURO ra igaz?  ???

http://bitpenz.blogspot.hu/2016/02/nav-allasfoglalas-bitcoin-hyip.html


Áhh.. Köszönöm, ez sokat segített, de még így is maradt egy kérdésem, az árammal mi a helyzet, az elszámolható mint befektetés?

raffiakötö

Idézetet írta: Filius Dátum január 10, 2017, 02:27:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: raffiakötö Dátum január 10, 2017, 12:28:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Filius Dátum január 10, 2017, 12:17:05 DÉLUTÁN
Ameddig nem váltok semmit csak gyűlik a coin a tárcámba addig nem kell bejelenteni semmit csak mikor váltom HUF/EURO ra igaz?  ???

http://bitpenz.blogspot.hu/2016/02/nav-allasfoglalas-bitcoin-hyip.html

Valahol beszéltük, de asszem nem találtunk olyan TEÁOR számot amibe bele lehetne venni a bányászatot.


Áhh.. Köszönöm, ez sokat segített, de még így is maradt egy kérdésem, az árammal mi a helyzet, az elszámolható mint befektetés?

gl81

A fenti linkelt cikk alatti hozzászólásokban azt írják:

"Kedves Máté! Szívesen, sok sikert! :) Kedves Omega! Mind cégként, mind pedig magánszemélyként a bitcoin bányászat kapcsán szerzett jövedelmeddel szemben érvényesítheted a költségeidet, így a villanyszámla költségeket is. Ld.: http://bitpenz.blogspot.hu/2016/02/hyip-adozasi-tudnivalok-nav-val.html"

Mondjuk, ha nincs hozzá TEÁOR szám (bármi is legyen az) akkor érdekes a helyzet.

raffiakötö

Megkerestem a Magyar BTC Egyesületet, hogy lehet-e vállalkozásba btc, altcoinnal foglalkozni.
Itt olvasható az utolsó válaszuk:

Tisztelt Uram!

Alapvetően nem látom akadályát, hogy KATA-s egyéni vállalkozóként kriptovalutákat alkalmazzon. A tevékenység pontos körét kellene ismerni az esetleges megszorítások felismeréséhez. Ugyan ez vonatkozik a tevékenységi körre is.

Ezt egy részletes személyes tanácsadás alkalmával tudnánk felderíteni, vagy a könyvelője tud még pontos választ adni.

Tisztelettel,

Dr. Pajor Dávid
ügyvéd
70/366-11-91

Sarkallatos pontjuk ez a személyes konzultáció, gondolom van valamennyi díja, de legalább válaszoltak.

Worlynox

Idézetet írta: gl81 Dátum január 11, 2017, 02:43:47 DÉLUTÁN
A fenti linkelt cikk alatti hozzászólásokban azt írják:

"Kedves Máté! Szívesen, sok sikert! :) Kedves Omega! Mind cégként, mind pedig magánszemélyként a bitcoin bányászat kapcsán szerzett jövedelmeddel szemben érvényesítheted a költségeidet, így a villanyszámla költségeket is. Ld.: http://bitpenz.blogspot.hu/2016/02/hyip-adozasi-tudnivalok-nav-val.html"

Mondjuk, ha nincs hozzá TEÁOR szám (bármi is legyen az) akkor érdekes a helyzet.

Gazdasági tevékenységi kört jelöl a TEÁOR szám. Pl: Egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenység TEÁOR száma: 6619
De ez igazából nem fontos, a lényeg hogy az általad végzett gazdasági tevékenységhez szükséged legyen áramra, ekkor le tudod költségként könyvelni. Persze bizonyos feltételekkel. A villanyórához kell, hogy közöd legyen, nem lehet tök más címen, tök más néven.


Worlynox

De ne csak az árammal foglalkozzatok, (papíron) bérelhettek helyiséget is ahol tartjátok a rig-eket. Ez is leírható költségként.

gl81

Három kérdés merűlt fel benne:

1.Nagyon nem értek ehhez a válalkozás/könyvelés témához. Az, hogy le lehet könyvelni valamilyen költséget, azt jelenti, hogy a bevételből levonom pl.: az áram árát, vagy helyiség bérlést és a maradék rész után adózom?

Idézetet írta: Worlynox Dátum január 12, 2017, 09:11:35 DÉLUTÁN

Gazdasági tevékenységi kört jelöl a TEÁOR szám. Pl: Egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenység TEÁOR száma: 6619
De ez igazából nem fontos, a lényeg hogy az általad végzett gazdasági tevékenységhez szükséged legyen áramra, ekkor le tudod költségként könyvelni. Persze bizonyos feltételekkel. A villanyórához kell, hogy közöd legyen, nem lehet tök más címen, tök más néven.



Idézetet írta: Worlynox Dátum január 12, 2017, 09:13:38 DÉLUTÁN
De ne csak az árammal foglalkozzatok, (papíron) bérelhettek helyiséget is ahol tartjátok a rig-eket. Ez is leírható költségként.

2. Gondolom a kettő kizárja egymást, tehát nem lehet hogy bérlek egy helyiséget és eközben a villanyóra is a nevemen van.
3. Ha helyiséget bérlek, akkor az áram számlát a bérbeadó fizeti, nekem marad kiadásként a bérleti díj, de gondolom a bérleti díjba az áram árát is bele szokták venni, plusz még valami kis haszon. Jól gondolom?

Köszönöm!


Worlynox

#116
Idézetet írta: gl81 Dátum január 13, 2017, 07:38:09 DÉLELŐTT
Három kérdés merűlt fel benne:

1.Nagyon nem értek ehhez a válalkozás/könyvelés témához. Az, hogy le lehet könyvelni valamilyen költséget, azt jelenti, hogy a bevételből levonom pl.: az áram árát, vagy helyiség bérlést és a maradék rész után adózom?

Idézetet írta: Worlynox Dátum január 12, 2017, 09:11:35 DÉLUTÁN

Gazdasági tevékenységi kört jelöl a TEÁOR szám. Pl: Egyéb pénzügyi kiegészítő tevékenység TEÁOR száma: 6619
De ez igazából nem fontos, a lényeg hogy az általad végzett gazdasági tevékenységhez szükséged legyen áramra, ekkor le tudod költségként könyvelni. Persze bizonyos feltételekkel. A villanyórához kell, hogy közöd legyen, nem lehet tök más címen, tök más néven.



Idézetet írta: Worlynox Dátum január 12, 2017, 09:13:38 DÉLUTÁN
De ne csak az árammal foglalkozzatok, (papíron) bérelhettek helyiséget is ahol tartjátok a rig-eket. Ez is leírható költségként.

2. Gondolom a kettő kizárja egymást, tehát nem lehet hogy bérlek egy helyiséget és eközben a villanyóra is a nevemen van.
3. Ha helyiséget bérlek, akkor az áram számlát a bérbeadó fizeti, nekem marad kiadásként a bérleti díj, de gondolom a bérleti díjba az áram árát is bele szokták venni, plusz még valami kis haszon. Jól gondolom?

Köszönöm!

1. Igen, így van. És az első 2 évben papíron lehetsz nyugodtan veszteséges, a harmadiktól már nem illik, ott már megkérdezhetik, hogy akkor midnek csinálod.
2-3. Ez a szerződéstől függ, hogy mit tartalmaz, de nem zárja ki a kettő egymást.

És nyilván a havi internet előfizetés is költségelhető, mivel az is szükséges a működéshez.

andysk

Idézetet írta: Oldrider Dátum december 03, 2016, 01:51:29 DÉLUTÁN
Itt egy alternatív megoldás BTC forintra váltására!
https://www.mrcoin.eu/hu/atm

A folyamatot annó végigcsináltam:
Odamentem, kiválasztottam, hogy pénzt szeretnék felvenni, beírtam az összeget (azt hiszem 10e illetve 20e ft-onként lehetett), kiírta hogy mennyi BTC küldjek az adott wallet címre (QR kódot is adott a pénztárcacím mellé). Bescanneltem a telefonomon léve BTC wallet alkalmazással, majd elküldtem az általa kiírt BTC-t. Meg kellett még adnom a telefonszámomat, amin sms-ben értesítettek, hogy sikerült a tranzakció, illetve elküldtek egy kódot (kb 10 percre rá).
Vissza mentem, kiválasztottam, hogy kód beváltása, beírtam a kapott kódot amivel a rendszer beazonosította a tranzakciót és kiadta az általam igényelt jó magyar forintot. Nyilván nem a világpiaci áron váltják, de lehet jobban megéri így váltani, mint bankkártya, utalás, adózás stb stb..

Jó tanács: Ha nagyban tervezel váltani fel lehet hívni a céget, lehet adnak valami kedvezményt, illetve érdemes venni vaterán vagy valahol egy sim kártyát, hogy ne lehessen a te számodhoz, nevedhez, személyedhez kötni még az sms-t sem amit küldenek ;)
Én annó kamerafelvételt csináltam róla, ha esetleg valami nem működött volna jól, de rendben ment  minden, ezt szerintem az elsőnél mindenki tegye meg :)
Jó tipp: Csehországban személyi nélkül vehet bárki feltöltős SIM-et!!!! Má vagy 8x vettem. Tuti névtelen... 200 CZK azaz olyan 2300 Ft.

ZsZolee

Idézetet írta: andysk Dátum január 14, 2017, 02:34:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Oldrider Dátum december 03, 2016, 01:51:29 DÉLUTÁN
Itt egy alternatív megoldás BTC forintra váltására!
https://www.mrcoin.eu/hu/atm

A folyamatot annó végigcsináltam:
Odamentem, kiválasztottam, hogy pénzt szeretnék felvenni, beírtam az összeget (azt hiszem 10e illetve 20e ft-onként lehetett), kiírta hogy mennyi BTC küldjek az adott wallet címre (QR kódot is adott a pénztárcacím mellé). Bescanneltem a telefonomon léve BTC wallet alkalmazással, majd elküldtem az általa kiírt BTC-t. Meg kellett még adnom a telefonszámomat, amin sms-ben értesítettek, hogy sikerült a tranzakció, illetve elküldtek egy kódot (kb 10 percre rá).
Vissza mentem, kiválasztottam, hogy kód beváltása, beírtam a kapott kódot amivel a rendszer beazonosította a tranzakciót és kiadta az általam igényelt jó magyar forintot. Nyilván nem a világpiaci áron váltják, de lehet jobban megéri így váltani, mint bankkártya, utalás, adózás stb stb..

Jó tanács: Ha nagyban tervezel váltani fel lehet hívni a céget, lehet adnak valami kedvezményt, illetve érdemes venni vaterán vagy valahol egy sim kártyát, hogy ne lehessen a te számodhoz, nevedhez, személyedhez kötni még az sms-t sem amit küldenek ;)
Én annó kamerafelvételt csináltam róla, ha esetleg valami nem működött volna jól, de rendben ment  minden, ezt szerintem az elsőnél mindenki tegye meg :)
Jó tipp: Csehországban személyi nélkül vehet bárki feltöltős SIM-et!!!! Má vagy 8x vettem. Tuti névtelen... 200 CZK azaz olyan 2300 Ft.

Itthon bemész egy Tescoba és simán veszel telefonnal együtt. :)

Worlynox

Idézetet írta: ZsZolee Dátum január 14, 2017, 10:15:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: andysk Dátum január 14, 2017, 02:34:23 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Oldrider Dátum december 03, 2016, 01:51:29 DÉLUTÁN
Itt egy alternatív megoldás BTC forintra váltására!
https://www.mrcoin.eu/hu/atm

A folyamatot annó végigcsináltam:
Odamentem, kiválasztottam, hogy pénzt szeretnék felvenni, beírtam az összeget (azt hiszem 10e illetve 20e ft-onként lehetett), kiírta hogy mennyi BTC küldjek az adott wallet címre (QR kódot is adott a pénztárcacím mellé). Bescanneltem a telefonomon léve BTC wallet alkalmazással, majd elküldtem az általa kiírt BTC-t. Meg kellett még adnom a telefonszámomat, amin sms-ben értesítettek, hogy sikerült a tranzakció, illetve elküldtek egy kódot (kb 10 percre rá).
Vissza mentem, kiválasztottam, hogy kód beváltása, beírtam a kapott kódot amivel a rendszer beazonosította a tranzakciót és kiadta az általam igényelt jó magyar forintot. Nyilván nem a világpiaci áron váltják, de lehet jobban megéri így váltani, mint bankkártya, utalás, adózás stb stb..

Jó tanács: Ha nagyban tervezel váltani fel lehet hívni a céget, lehet adnak valami kedvezményt, illetve érdemes venni vaterán vagy valahol egy sim kártyát, hogy ne lehessen a te számodhoz, nevedhez, személyedhez kötni még az sms-t sem amit küldenek ;)
Én annó kamerafelvételt csináltam róla, ha esetleg valami nem működött volna jól, de rendben ment  minden, ezt szerintem az elsőnél mindenki tegye meg :)
Jó tipp: Csehországban személyi nélkül vehet bárki feltöltős SIM-et!!!! Má vagy 8x vettem. Tuti névtelen... 200 CZK azaz olyan 2300 Ft.

Itthon bemész egy Tescoba és simán veszel telefonnal együtt. :)

Csak azt aktiválni/regisztrálni kell névvel és címmel. (mármint a sim-et)