Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

TÁPEGYSÉGEK (WATTOK és AMPEREK)

Indította Uhura, június 17, 2017, 04:44:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 8 Vendégek van a témában

Uhura

Mint a FAQ írója én kifejezetten örülök bármilyen témában valaki leírja az egyetnemértését. Ezért kérek mindenkit! fejtse ki véleményét még ha ezért agyon is ütik mások :D


Mindenkit kérek nyugodjon meg, trollok, nem trollok, fórum urak és nem urak! Peace, világbéke ... :'(


Sok itten a mérnök ,de ezen ne csodálkozunk kérem mert ez még is nem a női lelkek topikja hanem műszaki dolgoké.. én is az vagyok.


Abban van igazság, ha hülyék tapasztalnak 100-an egy dolgot nem biztos , hogy az kollektíven jó tapasztalthoz vezet, de mint tudjuk minnél nagyobb egy statisztikai vizsgálat alanyainak összessége úgy a szórás is kialakítja a szokásos statisztikai valószínűséget ... magyarán 100 még tévedhet, 1000 már kevésbéé de mindenki nem .. vagyis mondhatja 1, 100, 1000 , hogy a SATA szar ha nem szar, de ha egy olyan koherens koomunitiben mint a bányászok aztat mondják szar akkor az szar . Még ha én sem értek vele teljesen egyet.


1 szónak is 100 a vége , legyünk befogadó, tényekben hívó de a gyakorlati mérnök embörök akik a valóságban hisznek nem a tudományos tényekben :D

Worlynox

Részemről is csak satával van rossz tapasztalt. Sorba volt kötve kettő darab rx 480 8gb (only ETH) és a sorban 2.-nál az EVGA táp sata csatija olvadt meg. Soha semmilyen más csatlakozással nem volt gondom, pedig molexxel és PICE-vel is van 2db eszköz sorba kötve, több rigben is.



Székely Vegán

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

#23
Beneveznék én is ebbe a "csatába".. (Még ha minden ellenvéleményért kitiltás lehetősége is a válasz. )

Először is a saját tapasztalatom:
14db RX470 4GBkártya, november óta mennek, minimum 6 hónapja dualban bányásznak. Nincs olvadás, nincs melegedés. Falból 2060W.
Képek:






Lényeges különbségek amik szerintem okai lehetnek, hogy nekem nem ég le, másnak igen:
1.,
Nekem nem MOLEX/SATA , hanem PCIe/SATA csatlakozóim vannak, révén 006c riserek. Ebből adódóan 2db sárga vezetèk megy a SATA-ba nem egy.
Gondolom a csatlakozón belül is a dupla vezeték dupla akkora felületen van forrasztva, tehát ott is nagyobb a keresztmetszet.....


Nem bírtam magammal, szétvágtam egy SATA/MOLEX átalakítót ami a v005-höz jött gyárilag:



Látszik, hogy nem is forrasztva van, hanem (kicsit eltúlozva azt lehet mondani) krimpelve van.
A műanyag jobban fogta a vezetéket mint a krimpelés, simán könnyedén ki tudtam húzni az egyébként forrasztóónnal lefuttatott vezetéket az érintkezőből.
Összehasonlítva a MOLEX krimpelésével azt hiszem meg is van a "szűk ketesztmetszet" ami miatt jobban olvadnak (ezek az 1 (azaz egy ) vezetékes  verziók.:



Az a slussz poén, hogy egy vezeték vagy krimpelve legyen, de akkor ne legyen lefuttatva ónnal, vagy legyen forrasztva, de ez a megoldás a legszarabb amit el lehet követni..


Szívesen "szétbarmolnék" egy SATA/PCIe dupla vezetékest is, de sajnos nincs felesleges bár joggal gondolom a dupla vezetèk miatt tuti máshogy van krimpelve vagy forrasztva.
Ha esetleg azonban valakinek lenne egy képe szétégett dupla vezetékes SATA csatlakozóról, vagy esetleg még a szerelés módjàt is sikerülne kideríteni ha szétvágná, azt nagyon hasznosnak talàlnám, s szerintem nem csak én..


Írtam "lényeges különbsègek.... "
Innentől kezdve azt hiszem inkább hívhatjuk jelentéktelenebb/másodlagos lehetséges különbségeknek, de azért leírim mikre gondoltam még lehetséges okoknak..
2.
Nem mindegy hol vagy.. Valószínűleg  Floridában hamarabb szétég bármi a 40°C++-ban mint nekem UK-ban a stabil 15-23°C-ban..
3.
Ha a csati esetleg olyan helyen van, hogy a kártyáról lejövő forró levegőt pont oda fújja..
4.
A tápegységen (kábel korbácson)levő csatlakozó sem krimpelt, hanem ez a "nútba préselt vezeték" tipusú, ott kicsit megoxidálódik és kész is a baj..
(Worlynox -nal pont ezt lathatjuk)

De a lényeg, hogy az én véleményem szerint sem így egyszerűen "A SATA" csatlakozóval van a baj.. főleg nem az érintkező felületének méretèvel ami extraként a MOLEX-el szemben még le is van aranyozva de legalábbis rendesen felületkezelve, nem csak ónozva, ami oxidàció és érintkezés-vezetőképesség szempontjából igencsak számít.
Hülyézni is felesleges, mert akivel "baj van" az is kizárólag  (bizonyítottan) a kici kínai mint ahogy már párszor beigazolódott..


Ideznem a cikkirot megkoszonve munkajat:


"Peace, Vilagbeke..."

Székely Vegán

Idézetet írta: Laca012 Dátum augusztus 01, 2017, 12:04:28 DÉLELŐTT
Beneveznék én is ebbe a "csatába".. (Még ha minden ellenvéleményért kitiltás lehetősége is a válasz. )

Először is a saját tapasztalatom:
14db RX470 4GBkártya, november óta mennek, minimum 6 hónapja dualban bányásznak. Nincs olvadás, nincs melegedés. Falból 2060W.



Az én 30db RX470 4GB kártyáim is mennek már közel egy éve és 6+ hónapja duálban.. Nincs olvadás, nincs melegedés.. sata/molex riserek.
Az ovadás az RX480 8GB kártyáimon volt, ugyanolyan risrekkel.. a sata csati nem bírta a magasabb áramigényt, ennyi.
Semmi köze a floridai meleghez sem egyébhez.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Laca012

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum augusztus 02, 2017, 09:07:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Laca012 Dátum augusztus 01, 2017, 12:04:28 DÉLELŐTT
Beneveznék én is ebbe a "csatába".. (Még ha minden ellenvéleményért kitiltás lehetősége is a válasz. )

Először is a saját tapasztalatom:
14db RX470 4GBkártya, november óta mennek, minimum 6 hónapja dualban bányásznak. Nincs olvadás, nincs melegedés. Falból 2060W.



Az én 30db RX470 4GB kártyáim is mennek már közel egy éve és 6+ hónapja duálban.. Nincs olvadás, nincs melegedés.. sata/molex riserek.
Az ovadás az RX480 8GB kártyáimon volt, ugyanolyan risrekkel.. a sata csati nem bírta a magasabb áramigényt, ennyi.
Semmi köze a floridai meleghez sem egyébhez.


De azert azt ugye te is alairod, hogy ez az egy vezetekes (nagyon slendrianul) "krimpelt" dolog lehet egy nagyon valoszinu oka a melegedesnek-olvadasnak es a dupla vezetekes tobbet birhat (ha az rendesebben meg van csinalva)?


Minden esetre a jovo heten csak ezert fogok rendelni egy plusz risert, es szetszedem ugyan igy a SATA/6+2-es atalakitot, aztan be fogom tesztelni 1-2-3-4-5-6 Amperokkal.
Hol a hatar ahol elfustol, mennyi a feszultsegeses a bizonyos terheleseken...stb
Mindenem adott hozza, lakatmero, infrahomero... stb.
Annyit jo lenne tudni, hogy a RX480 8GB hany ampert szeretne huzni a riserbol ha valaki meg tudja merni, mert az RX470 tok mindegy alulfeszelve, vagy "alapon", de 3A-nal "megakad" es a tobbi ampert csak es kizarolag a 6+2pines csatin veszi fel. Alulfeszelve 6-7A-re emlekszem, alapon 8-9A-ra a 6+2-es csatin de az nagyon erdekes, hogy mindket esetben a riserbol ugyanugy max3A-t mintha limitalva lenne, hogy onnan mennyi legyen a max..
Kerdes mi limitalja.. A kartya, vagy a riser?
Kideritjuk.. ;)

Slrbányász

Nekem egy teljesen más kérdésem lenne azt tudom hogy egy 1070 kártyán 8 pines csatlakozó van de mekkora Amper erőséget vesz fel.

Illetve adott egy ilyan táp http://www.chieftec.eu/en/psus/ps-2/new-a-135-series/aps-1000cb.html

Aminek a max amper erösége 42 Amper ami elég gyenge viszont nagyon jó árban van hány ilyen kártyát birna el papíron

A válaszokat előre is köszönöm

kidface

Idézetet írta: Slrbányász Dátum augusztus 07, 2017, 10:24:52 DÉLELŐTT
Nekem egy teljesen más kérdésem lenne azt tudom hogy egy 1070 kártyán 8 pines csatlakozó van de mekkora Amper erőséget vesz fel.

Illetve adott egy ilyan táp http://www.chieftec.eu/en/psus/ps-2/new-a-135-series/aps-1000cb.html

Aminek a max amper erösége 42 Amper ami elég gyenge viszont nagyon jó árban van hány ilyen kártyát birna el papíron

A válaszokat előre is köszönöm


Ez egy semi modular tap 2db 12V aggal! Van fix kabelezese amin van 2db 6+2 pcie csati es van modularis resze amihez van 4db 6+2-es pcie kabel
minden egyes 12V ag terhelheto 42A-rel!!!
En nem hasznalok NVIDIA-t de tuti nem vesz fel tobbet 10-11A-nal

gratavanda

Sziasztok!

Mit gondoltok egy masszívabb (480-asok) 6-os riggel kapcsolatban arról, hogy 2 tápot használ az ember? 1 kisebb minőségit a rendszernek plusz 1-2 kártyának, és egy pl. 1000-es vagy 1200-as szervertáp mondjuk a többi karesznak? Kicsit túlzásnak tűnik elsőre nekem.
Ha valóban túlzás, a nálam tapasztaltabb emberkék mit szólnak mondjuk ezekhez:
EVGA GQ 1000W - 63.000,-
EVGA G2 1000W - 68.000,-
EVGA G3 1000W - 69.000,-
CORSAIR RMx Series 1000W - 60.000,-
CORSAIR RMi Series RM1000i 1000W - 62.000,-
FSP Aurum PT 1000W - 68.000,-
HP 1200 W-os szervertáp + breakout Kit - 49.000,- (ez a kakukktojás nyilván, de 3 év garis, új, gyári)

Előre is köszönöm a segítséget, útba igazításokat!

zsombor1



A cégünknél egy irodai HP gépben ilyen táp van. i7-es proci, 8gb ram, ssd. Az lenne a kérdésem, hogy belerakhatok e egy kártyát bányászni. El bírja e a táp, nem e gond, hogy zárt házban lenne, stb.
A gép állandóan megy, azért gondoltam, hogy jó lenne bányászni egy kicsit vele. Na meg az áram fogysztás is leíródik...


husosfagyi

Ha van megfelelo cstlakozo, akkor szerintem nem lesz gond. Nalam dc5800-as hp-ben 240 wattos taprol ment egy 550-es rx. Osszesen falbol 95-100 wattot huzott a gep.

zsombor1

Idézetet írta: Uhura Dátum június 17, 2017, 04:44:49 DÉLUTÁN

TÁPEGYSÉGEK (WATTOK ÉS AMPEREK)
Szerkesztés alatt!!! Nem végleges változat!!!!

FÖLDELÉS SZABÁLYAI
FÖLDELÉS SZABÁLYAI

A földelés kérdése elsősorban a fa vagy szigetelő tulajdonságú - fa, műanyag, stb. - rig keretek esetén fontos, mivel a fém kereteknél a fém keret megoldja az összes elemek összekötését!

- Amennyiben több tápot alkalmazunk a tápok házait kössük össze!
- Amennyiben szigetelő anyagú a rig keretünk úgy minden elemet (videokártyák, alaplap, stb.) kössünk egy zöld-sárga szigetelő kábellel a táp házhoz! ezzel biztosítva a földelést.
- A tápot csak földelt fali konnektorba dugjuk be!
- A tápot csak földelt elosztóval használjuk! Amennyiben lehet, úgy túlfeszültség védett elosztókat használjunk, amelyek igaz semmilyen védelemet nem jelentenek egy közvetlen villámcsapás esetén de kisebb túl feszültségek esetén nagy szolgálatot tehetnek!



Fa alapra tettem az alaplapot, a tápot és a HDD-t. Egyelőre egy videokártyám van, az direkt az alaplapra van csatlakoztatva. Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs összekötve sárga-zöld kábellel az alaplap és a táp, lehet e valamilyen gondom. Illetve, hogy van e jelentősége annak, hogy sárga-zöld a kábel, vagy megteszi egy bármilyen színű kábel is?
Ha logikusan gondolkozok, a házban összeköttetésben van minden mindennel. Tehát, nem csak az alaplaptól kell földelést húznom a táphoz, hanem a videokártyától is és a HDD-től is?

zsombor1

Nekiláttam összekötni a dolgokat a földelés végett de gondoltam előtte "lecsipogtatom" multiméterrel. A helyzet az, hogy minden mindennel csipogott. Az alaplap a táppal, a HDD a táppal és a videokártya is mindennel. Arra következtetek, hogy valamilyen módon meg van oldva  földelés a csatlakozókon belül.
Szerintetek van még értelme összekötögetni az alkatrészeket?

Turcy086

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 23, 2018, 01:00:45 DÉLUTÁN
Nekiláttam összekötni a dolgokat a földelés végett de gondoltam előtte "lecsipogtatom" multiméterrel. A helyzet az, hogy minden mindennel csipogott. Az alaplap a táppal, a HDD a táppal és a videokártya is mindennel. Arra következtetek, hogy valamilyen módon meg van oldva  földelés a csatlakozókon belül.
Szerintetek van még értelme összekötögetni az alkatrészeket?

Negatív pont a tápon is test, vagyis adott a válasz :)
Tehát ha lecsavarozod tápot pl. salgóra akkor az alaplap összes csavarja földelés lesz és a táp házán is ugyanott van

MoneyFacturer

#35
Sziasztok!
Mi a véleményetek mit csináltam rosszul?
Pár napja bányászok ATX-es táppal gond nélkül, közben vettem még egy szervertápot a következő kártyákhoz és hozzá 8db. 6 to 6+8 pines csatlakozójú kábelt. Kezdő vagyok még szerver táppal nem foglalkoztam életemben. Mielőtt beüzemeltem a biztonságért multiméterrel leméregettem a kábeleket, hogy rendben vannak a a csatlakozók huzalozása. Ez a táp breakoutboard-al jött, lemértem rajta, hogy amíg nem nyomom meg rajta a gombot addig nem adja a 12 voltot csak 0,3 körül. Ha megnyomtam akkor jött rajta 12,4V.

Szerencsére csak egy kártyát dugtam rá.
- GPU Sapphire Nitro+ RX570 4Gb. 8+6 pines és eddig az ATX-es táppal csak a 8 pint használtam (mivel moddolva csak 97-100 wattot evett gpu-z szerint) ezért most is úgy csatlakoztattam.
- Riser ver 008s SATA csatlakozással.

Mindent úgy csatlakoztattam, ahogy a topik elején Uhura leírta. ATX az alaplapnak, HDD-nek, procinak és a Szerver PSU a kártyának meg a risernek.

Rákötöttem egy elosztóra amivel egyszerre kapott áramot a kettő, a szervertáp ventije be is kapcsolt és a boardon a ledje is kugyult, ekkor megnyomtam a gombot a boardon és utána közvetlenül indítottam az ATX-et az alaplapról.
De ekkor már látom, hogy füstöl a riser sata csatija, gyorsan kilőttem mindent és leállítottam.

Jelenleg a helyzet nemcsak az, hogy a riser csatija megolvadt, hanem az, hogy riser csere, elemkivétel és pár perc kondi merítés után is ahogy áramot kap a rendszer egyből leáll.  :-\\

Kérdések:
1. A kátyában leéghet ilyenkor valami?
2. Rosszul indítottam így ahogy írtam?

Előre is köszönöm a válaszaitokat, ha lesznek!

MoneyFacturer

Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum április 09, 2018, 08:55:21 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Mi a véleményetek mit csináltam rosszul?
Pár napja bányászok ATX-es táppal gond nélkül, közben vettem még egy szervertápot a következő kártyákhoz és hozzá 8db. 6 to 6+8 pines csatlakozójú kábelt. Kezdő vagyok még szerver táppal nem foglalkoztam életemben. Mielőtt beüzemeltem a biztonságért multiméterrel leméregettem a kábeleket, hogy rendben vannak a a csatlakozók huzalozása. Ez a táp breakoutboard-al jött, lemértem rajta, hogy amíg nem nyomom meg rajta a gombot addig nem adja a 12 voltot csak 0,3 körül. Ha megnyomtam akkor jött rajta 12,4V.

Szerencsére csak egy kártyát dugtam rá.
- GPU Sapphire Nitro+ RX570 4Gb. 8+6 pines és eddig az ATX-es táppal csak a 8 pint használtam (mivel moddolva csak 97-100 wattot evett gpu-z szerint) ezért most is úgy csatlakoztattam.
- Riser ver 008s SATA csatlakozással.

Mindent úgy csatlakoztattam, ahogy a topik elején Uhura leírta. ATX az alaplapnak, HDD-nek, procinak és a Szerver PSU a kártyának meg a risernek.

Rákötöttem egy elosztóra amivel egyszerre kapott áramot a kettő, a szervertáp ventije be is kapcsolt és a boardon a ledje is kugyult, ekkor megnyomtam a gombot a boardon és utána közvetlenül indítottam az ATX-et az alaplapról.
De ekkor már látom, hogy füstöl a riser sata csatija, gyorsan kilőttem mindent és leállítottam.

Jelenleg a helyzet nemcsak az, hogy a riser csatija megolvadt, hanem az, hogy riser csere, elemkivétel és pár perc kondi merítés után is ahogy áramot kap a rendszer egyből leáll.  :-\\

Kérdések:
1. A kátyában leéghet ilyenkor valami?
2. Rosszul indítottam így ahogy írtam?

Előre is köszönöm a válaszaitokat, ha lesznek!
Update!
Szerencsére a kártyának semmi baja csak a másik riser is vacakolt amivel lecseréltem az égettet.
De azért még mindig kíváncsi lennék, hogy így jó volt e az indítás, esetleg más sorrendben lett volna ajánlott? Jó lenne megpróbáljam a riseren lévő 6 pines csatival ellátni a risert, csak kérdés, hogy ha ugyanígy indítom akkor mi ég le, ha a 6 pin erősebb mint a sata. Vagy csak egyszerűen az volt a gond, hogy nem bírta a sata másképp minden ok lett volna így? Köszi!

Tapatalkkal küldve az én Le X829 eszközömről