AMD Radeon RX 580/ RX 570, Bios mód, Flash, Beállítások

Indította dexter, április 25, 2017, 07:22:15 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 5 Vendégek van a témában

neoBp

Idézetet írta: dext-r Dátum március 16, 2018, 08:52:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: neoBp Dátum március 16, 2018, 06:34:22 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van egy vegyes rigem amiben van:
1db RX 570 Aorus 4gb
2db RX 580 Dual OC 4gb
1db RX 580 Dual 4gb
Sikeresen módoltam mind a négy kártyát.
Amikor hasznàlom az MSI Afterburnert sajnos csak a 2db Rx 580 Dual OC kártyám Mh/s-a emelkedik fel 29 MH/s-ra.
A másik két kártyám marad 25-27mh/s.
Köszönöm szépen a segítséget !




Eleg nagy baj ha meg a szinkront sem tudod kivenni a kartyak kozott AB-ben, de a forum teletomese hulyesegekkel az megvan: lasd 68 hozzaszolas

Köszönöm szépen a segitséget !
A szinkront ki tudom kapcsolni.
De sajnos hiába állitom be a kért értékeket amit a bios modolás után ajánlottak a két kártyám Mh/s nem emelledik.


Sent from my iPhone using Tapatalk

matt

Idézetet írta: Karcsi papa Dátum március 11, 2018, 03:10:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 11, 2018, 12:52:18 DÉLUTÁN
Közbe meglett a bios mod is a 1500 as timingot másoltam fel 2000 ig mindenhova

Ezt a ddu-s folyamatat akkor is megkel csinállha ha most telepítettem újra a wint?


OverdriveNTool nélkül 24.5 mhs-t hoznak  320 w falból
ezzel a beálítással meg 25.5 körül  370 w falból

http://www.kepfeltolto.eu/image/Shhj

http://www.kepfeltolto.eu/image/SN2U

Igen mert a Windows az indulásnál keres egy driver a kártyához amit fel is rak, ezt el kell távolítani és kikapcsolni az automatikus driver frissítést.

Nálam egy 3 kártyás rx 580 rig 430 w falból 29.5-30mhs-t tud Auto bios moddal!


Karcsi papa!


Említetted az Auto bios modot. Lehet én nem olvastam eleget, de nem találtam ilyet.
Pontosan mire gondoltál?

Til

Idézetet írta: matt Dátum március 17, 2018, 09:02:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum március 11, 2018, 03:10:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 11, 2018, 12:52:18 DÉLUTÁN
Közbe meglett a bios mod is a 1500 as timingot másoltam fel 2000 ig mindenhova

Ezt a ddu-s folyamatat akkor is megkel csinállha ha most telepítettem újra a wint?


OverdriveNTool nélkül 24.5 mhs-t hoznak  320 w falból
ezzel a beálítással meg 25.5 körül  370 w falból

http://www.kepfeltolto.eu/image/Shhj

http://www.kepfeltolto.eu/image/SN2U

Igen mert a Windows az indulásnál keres egy driver a kártyához amit fel is rak, ezt el kell távolítani és kikapcsolni az automatikus driver frissítést.

Nálam egy 3 kártyás rx 580 rig 430 w falból 29.5-30mhs-t tud Auto bios moddal!


Karcsi papa!


Említetted az Auto bios modot. Lehet én nem olvastam eleget, de nem találtam ilyet.
Pontosan mire gondoltál?
Szerintem a Polaris bios editor - One click timing patch gombjára gondolt.
C:\> del c:\command.com

Karcsi papa

Idézetet írta: Til Dátum március 17, 2018, 09:11:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: matt Dátum március 17, 2018, 09:02:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Karcsi papa Dátum március 11, 2018, 03:10:29 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sn4k3 Dátum március 11, 2018, 12:52:18 DÉLUTÁN
Közbe meglett a bios mod is a 1500 as timingot másoltam fel 2000 ig mindenhova

Ezt a ddu-s folyamatat akkor is megkel csinállha ha most telepítettem újra a wint?


OverdriveNTool nélkül 24.5 mhs-t hoznak  320 w falból
ezzel a beálítással meg 25.5 körül  370 w falból

http://www.kepfeltolto.eu/image/Shhj

http://www.kepfeltolto.eu/image/SN2U

Igen mert a Windows az indulásnál keres egy driver a kártyához amit fel is rak, ezt el kell távolítani és kikapcsolni az automatikus driver frissítést.

Nálam egy 3 kártyás rx 580 rig 430 w falból 29.5-30mhs-t tud Auto bios moddal!


Karcsi papa!


Említetted az Auto bios modot. Lehet én nem olvastam eleget, de nem találtam ilyet.
Pontosan mire gondoltál?
Szerintem a Polaris bios editor - One click timing patch gombjára gondolt.

Igen arra gondoltam, mivel nekem is gond volt hiába másoltam én az 1500-at felfelé sok eredménnyel nem járt, de "One click timing patch" esetén mégis jó lett.

Ha úgy érzed támogatnál...   BTC 142DRhk1b522S5e3B7Cn1pParJnrVjEF3s
egyéb lehetőségért érdeklődj pm!

Sn4k3

Az én problémám megoldódott a bat file ba kellet átírni a feszt és most már rendesen működnek 850 mv-al !!!

Így 2 kártya 265 w ot vesz fel falból és darabja 29.2 mhs-t hoz ( Márcsak arra kell várni hogy kiocsit feljebb menjen az ETH )

Dambalha

Sziasztok,

következőben szeretném a segítségeteket kérni. Van egy rigem, amiben Asus RX570 STRIX O4G és Asus RX570 Exp 4G van. A Strix 29,6 MH/s-t termel single eth, az exp 28,9MH/s-t úgy, hogy nincs memory error, mindhárom kártya Hynix memóriával szerelt, legfrissebb Claymore-t használva.
Tervezek egy komplett rig vásárlást és kettő között vacillálok. Az egyikben vegyesen Asus RX570 STRIX O4G és Asus RX570 STRIX 4G van egyelőre nem tudom milyen memóriával, a másikban csak Asus RX580 STRIX T8G, mind Samsunggal. Egész nap próbálok infót szerezni, de úgy látom, h. a T8G nem termel többet, de szignifikánsan többet semmiképp, és jóval többet fogyaszt, mint az 570-esek.
Ha valakinek van esetleg rendesen bekonfigolt Asus T8G kártyája és ETH-t bányászik, továbbá figyel arra is, hogy ne legyen memória hiba, írja meg lci, h. milyen hashrate várható a kártyára, moddolt biossal, de nem agyon húzva.

Köszi előre is.

Krisztian5

Milyen órajelekre és feszültségre tudtad beállítani a kártyákat illetve milyen strapot tettél be nekik?

Teddy___KGB

Hali van egy msi armor 570 4gb kártyám aminek a biosát nem tudom flashelni, adapter not found hibát dob az atiwinflash, próbáltam különböző driverekkel, unlockrom paranccsal, de sehogy sem működik, előtte már 6db 470-est sikerrel flasheltem, tehát nem az első, valakinek valami ötlet?

kasima

Idézetet írta: Teddy___KGB Dátum június 09, 2018, 04:50:18 DÉLUTÁN
Hali van egy msi armor 570 4gb kártyám aminek a biosát nem tudom flashelni, adapter not found hibát dob az atiwinflash, próbáltam különböző driverekkel, unlockrom paranccsal, de sehogy sem működik, előtte már 6db 470-est sikerrel flasheltem, tehát nem az első, valakinek valami ötlet?

Kényszeríteni kell dosban próbáld meg!

zsombor1

Idézetet írta: Teddy___KGB Dátum június 09, 2018, 04:50:18 DÉLUTÁN
Hali van egy msi armor 570 4gb kártyám aminek a biosát nem tudom flashelni, adapter not found hibát dob az atiwinflash, próbáltam különböző driverekkel, unlockrom paranccsal, de sehogy sem működik, előtte már 6db 470-est sikerrel flasheltem, tehát nem az első, valakinek valami ötlet?

Én, amikor tégla lett az egyik kártyám úgy csináltam, hogy a fő pcie-be tettem egy jó kártyát, a másik pcie-be tettem a téglát. A gép elindult a fő kártyával és akkor sikerült flashelnem azt amelyik addig meg se nyikkant. Az atiflasherben kell figyelni, hogy melyiket flasheled a kettő közül.

Teddy___KGB

Idézetet írta: kasima Dátum június 11, 2018, 08:55:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Teddy___KGB Dátum június 09, 2018, 04:50:18 DÉLUTÁN
Hali van egy msi armor 570 4gb kártyám aminek a biosát nem tudom flashelni, adapter not found hibát dob az atiwinflash, próbáltam különböző driverekkel, unlockrom paranccsal, de sehogy sem működik, előtte már 6db 470-est sikerrel flasheltem, tehát nem az első, valakinek valami ötlet?

Kényszeríteni kell dosban próbáld meg!


Azt hogy érted hogy dosban? Ebben nem vagyok annyira otthon.

[/quote]


Én, amikor tégla lett az egyik kártyám úgy csináltam, hogy a fő pcie-be tettem egy jó kártyát, a másik pcie-be tettem a téglát. A gép elindult a fő kártyával és akkor sikerült flashelnem azt amelyik addig meg se nyikkant. Az atiflasherben kell figyelni, hogy melyiket flasheled a kettő közül.
[/quote]


Tégla biztos nem lehet, új kártya gyári biossal, sosem volt hozzányúlva és amúgy működik hibátlanul.


Panther

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem! Az alábbi configgal rendelkező rigem rakoncátlankodik:

Intel Pentium G3260
4 gb DDR3 RAM
ASRock H81 Pro BTC R2.0
6db Saphire Radeon RX 570 8gb  Nitro+
150 gb Samsung HDD
Cooler Master V1200 Platinum

Pár napja megvettem a 6. kártyát és beszereltem. Újratettemn a drivert és innentől jöttek a gondok. A 6 kártyából 1 világít. Eszközkezelőben az összes kártyát jelzi, azonban az afterburnerben is csak 1 kártyát tudok állogatni, hiába mutatja a többit is a listában. Tudnátok segíteni? Köszönöm!

PaMpam

Sziasztok,

A következő problémával állok szembe:
Az msi rx470 8gb-os kártyám 5mh/s produkal, egy évig müködött probléma nélkül 27.5 körüli teljesitményen. Driver reinstall megvolt, de semmi változás.
Valami ötlet?

rig: -proci: i5-4440
alaplap: gigabyte ga-b85
ram: 8gb
videokartya: msi rx470 8gb (driver:Crimson relive-beta-blockchain)
tap: corsair cs550

Köszönöm.

Til

Idézetet írta: PaMpam Dátum július 12, 2018, 10:24:25 DÉLELŐTT
Sziasztok,

A következő problémával állok szembe:
Az msi rx470 8gb-os kártyám 5mh/s produkal, egy évig müködött probléma nélkül 27.5 körüli teljesitményen. Driver reinstall megvolt, de semmi változás.
Valami ötlet?

rig: -proci: i5-4440
alaplap: gigabyte ga-b85
ram: 8gb
videokartya: msi rx470 8gb (driver:Crimson relive-beta-blockchain)
tap: corsair cs550

Köszönöm.
Milyen bányaprogi és mivel szabályzod a frekvenciákat és a feszeket? Valamint írd le milyen beállítást használsz a kártyához.
C:\> del c:\command.com

PaMpam

Idézetet írta: Til Dátum július 12, 2018, 08:54:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: PaMpam Dátum július 12, 2018, 10:24:25 DÉLELŐTT
Sziasztok,

A következő problémával állok szembe:
Az msi rx470 8gb-os kártyám 5mh/s produkal, egy évig müködött probléma nélkül 27.5 körüli teljesitményen. Driver reinstall megvolt, de semmi változás.
Valami ötlet?

rig: -proci: i5-4440
alaplap: gigabyte ga-b85
ram: 8gb
videokartya: msi rx470 8gb (driver:Crimson relive-beta-blockchain)
tap: corsair cs550

Köszönöm.
Milyen bányaprogi és mivel szabályzod a frekvenciákat és a feszeket? Valamint írd le milyen beállítást használsz a kártyához.

claymore 9.4-et használtam, és msi afterburnert, most a legújabbat használom, így tökéletesen működik, nem tudom megmagyarázni miért.
A válaszod köszönöm.