Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Hűtés (rig és helyiség cooling) + tűzvédelem

Indította Uhura, március 25, 2017, 12:32:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

DrPascal

Idézetet írta: berci01 Dátum június 02, 2017, 11:04:37 DÉLELŐTT
Lehet buta kerdes, de ha a rigek egy olyan szobaban vannak, ami szellozik es alapbol huvos, akkor meg nyaron is, nem eleg, ha nyitvahagyom az ablakot? Max egy kis ventit az ablak ele teszek, h segitse a levego cserejet. Mivel a kartyak 65-75 fokosak, tokmindegy, h bent 22 vagy 30 fok van, nem? A kartyakon levo hutesnel ugyse nagyon tudok jobbat osszerakni. Ha nem szorul be a levego, vagyis nem tud felmelegedni a kintinel magasabb homersekletre, olyan nagy baj nem lehet, nem?

Amennyiben csak egy ablak van, úgy nem lesz tökéletes a szellőztetés.
Viszont, ha a szobát keresztbe lehet szellőztetni, akkor nem kell klíma, persze megfelelő légáram esetén.

marshall

Nálam sincs klíma,egyik sarokban ablak nyitva a másikban is és tartják az 50-60 fok környékét!Ha nagyon fülledt a levegö akkor persze a szobában is meg lehet b*szódni :D

Uhura

Idézetet írta: menorel Dátum június 02, 2017, 11:32:59 DÉLELŐTT
Idézetet írta: berci01 Dátum június 02, 2017, 11:04:37 DÉLELŐTT
Lehet buta kerdes, de ha a rigek egy olyan szobaban vannak, ami szellozik es alapbol huvos, akkor meg nyaron is, nem eleg, ha nyitvahagyom az ablakot? Max egy kis ventit az ablak ele teszek, h segitse a levego cserejet. Mivel a kartyak 65-75 fokosak, tokmindegy, h bent 22 vagy 30 fok van, nem? A kartyakon levo hutesnel ugyse nagyon tudok jobbat osszerakni. Ha nem szorul be a levego, vagyis nem tud felmelegedni a kintinel magasabb homersekletre, olyan nagy baj nem lehet, nem?
Az a baj, hogy a szellőzéssel nem számolhatsz mint fix tényezővel, az vagy van vagy nincs. Minél melegebb van annál kevésbé jár a levegő.

Alapból ha megoldható akkor lehet megfelelő húzatott csinálni folyamatosan ha két ablakod / ajtód van és a két ajtó kb. szembe van egymással az épület két oldalán. Ebben az esetben ha két oldal legalább nagyobb részt kelet - nyugati tájolású  akkor van akkora hőmérséklet különbség ami elég ahoz , hogy megfelelő húzat legyen.

vegyes_03

#63
A VRM hőfok mennyire kritikus már 80-85 fok környékén?
A szoba ahol van nem túl nagy kb 32-36 légköbméter. 1 ablaka van és azt éjszakára be kell zárni (védelmi szabályzat) így reggelre pusztulat meleg lesz bent.

A legmagasabb hőfokok így alakulnak kártyánként:
GPU/VRM: 65/77 68/83 67/86 61/76 66/84 71/87

Ez ETH + SIA dcr: 25 bányászat közben van.
Sima ETH val kb minden 10 fokkal hűvösebb.

A rig maga kb így néz ki: http://asicbitcoinminers.com/wp-content/uploads/2016/12/188.png
Annyit fejlesztettem rajta, hogy a kártyák hátuljához felszereltem 3db http://www.phanteks.com/PH-F200SP.html ventillátort,
ami így előre fele csinál "huzatot" a kártyák között/felett.

Mit lehetne még rajta fejleszteni? A helyváltoztatás nem opció jelenleg.

Uhura

Idézetet írta: vegyes_03 Dátum június 09, 2017, 01:33:32 DÉLUTÁN
A VRM hőfok mennyire kritikus már 80-85 fok környékén?
A szoba ahol van nem túl nagy kb 32-36 légköbméter. 1 ablaka van és azt éjszakára be kell zárni (védelmi szabályzat) így reggelre pusztulat meleg lesz bent.

A legmagasabb hőfokok így alakulnak kártyánként:
GPU/VRM: 65/77 68/83 67/86 61/76 66/84 71/87

Ez ETH + SIA dcr: 25 bányászat közben van.
Sima ETH val kb minden 10 fokkal hűvösebb.

A rig maga kb így néz ki: http://asicbitcoinminers.com/wp-content/uploads/2016/12/188.png
Annyit fejlesztettem rajta, hogy a kártyák hátuljához felszereltem 3db http://www.phanteks.com/PH-F200SP.html ventillátort,
ami így előre fele csinál "huzatot" a kártyák között/felett.

Mit lehetne még rajta fejleszteni? A helyváltoztatás nem opció jelenleg.

Következőket javasolnám:
- az ablakban az üveget nem lehet lecserélni egy lyukasztott fém lapra vagy terpesztett lemezre? (a szellőzés miatt)
- a 3 db 140mm-es ventri mellé még legalább 3 db -ot a leszívásra is beraknék. Hogy ne csak befújja a kártyák közzé a levegőt hanem segítsen a melleg levegőnek a távozásban is, ez nálam kb. -4-5 C fokot jelent.
- meg lehet lejebb kellene venned egy kicsit az intenzitást estére. ha ez megoldható.

Simi

Vagy rácsot csinálni az ablakra kívülre, ha úgy nem ütközne a nyitott ablak a védelmi szabályzatba.

vegyes_03

Idézetet írta: Uhura Dátum június 09, 2017, 03:45:23 DÉLUTÁN
Idézetet írta: vegyes_03 Dátum június 09, 2017, 01:33:32 DÉLUTÁN
A VRM hőfok mennyire kritikus már 80-85 fok környékén?
A szoba ahol van nem túl nagy kb 32-36 légköbméter. 1 ablaka van és azt éjszakára be kell zárni (védelmi szabályzat) így reggelre pusztulat meleg lesz bent.

A legmagasabb hőfokok így alakulnak kártyánként:
GPU/VRM: 65/77 68/83 67/86 61/76 66/84 71/87

Ez ETH + SIA dcr: 25 bányászat közben van.
Sima ETH val kb minden 10 fokkal hűvösebb.

A rig maga kb így néz ki: http://asicbitcoinminers.com/wp-content/uploads/2016/12/188.png
Annyit fejlesztettem rajta, hogy a kártyák hátuljához felszereltem 3db http://www.phanteks.com/PH-F200SP.html ventillátort,
ami így előre fele csinál "huzatot" a kártyák között/felett.

Mit lehetne még rajta fejleszteni? A helyváltoztatás nem opció jelenleg.

Következőket javasolnám:
- az ablakban az üveget nem lehet lecserélni egy lyukasztott fém lapra vagy terpesztett lemezre? (a szellőzés miatt)
- a 3 db 140mm-es ventri mellé még legalább 3 db -ot a leszívásra is beraknék. Hogy ne csak befújja a kártyák közzé a levegőt hanem segítsen a melleg levegőnek a távozásban is, ez nálam kb. -4-5 C fokot jelent.
- meg lehet lejebb kellene venned egy kicsit az intenzitást estére. ha ez megoldható.

- az ablaküveget nem lehet lecserélni.
- 3 db 200mm venti van hátul. Az én is gondolkodtam, hogy előre is rakni kéne, de a nyitott rig miatt nem láttam sok értelmét. Ezek szerint rosszul gondoltam?!
- az intezitás csökkentést most hétvégén kipróbálom

Uhura

#67
Akkor ha hátul van a mostani 3 db - bocsi nem 140-es , 200-as - akkor fentre kéne rakni szerintem de inkább azt mondom, próbálgasd mert úgy jön ki mi a jobb. Kössed be a 2-3-4-5 db, 200-140-120-92-es ventrit és  elindítod  a riget. Aztán helyezgesd a ventriket, vársz 1-2 percet és már látni lehet, hogy mennyire hűlt a kártya. Aztán más pozicíóban ugyan ez, a leghűvösebb megoldás a jó.

A teljesítménynél pedig talán nem a dcri kellene állítani hanem a ethi-t. Mert az nyomja meg inkább.

Amúgy a hőfokok szerintem elmennek - bár magasak, nekem az összes kártyán 70-75C van beállítva stop limitnek - mert bírják de nem állandó üzemben.

Az én hőfokaim: 49-61 GPU / 56-69 VRM mivel nekem 70-90% pörögnek a ventrik mert valahogyan nem sikerál a szabályozó megfelelő működtetése ezért eseténként akár 39C-ig hűl egyik másik kártya.

hupisom1

#68
Gondoltam megosztom , eddig klíma nélkül , 62-72 fok között voltak a kártyák , most szereztem egy midea 2kw klímát / használt 40ért/ patika állapot , max fogyi 800w de falból mérve 652 a tényleges , on-off rendszerű ha megy fogyaszt 652 , ha nem akkor 0 , 26fokra van állitva 25m2 szobában , igy többet áll a kültéri mint megy kb 30% ban megy , 0-24 ben ez 200w óránként , napi 4.5 kw *40ft = kb 200ft /nap , és hideg van tőlle , a kártyák a legmelegebb 72 fok -ról 61 re esett vissza ventik alig tekernek , stb

Csongor

Megmutatom hogyan oldottam meg a hutest.
A kamraban ahol baracklekvar, savanyouborka es szilvapalinka helyett dobozok voltak, csinaltam helyet, nehany dobozt kihajitva betettem a riget, mert a szobamban mar olyan meleget csinalt, hogy egyhelybe ulve is izzadtam.
A polc deszkait kiszedtem, hogy a levego szabadon tudjon aramolni a gep alkatreszei kozt. Fent volt egy ablak, ezt kinyitottam, es kartonnal befalaztam, aminek a felso reszebe 4db 90-es ventit tettem, ezek a felszallo meleg levegot kiviszik az ablakon keresztul egy raktarhelyisegbe. Igy nagyjabol termeszetes legaramlassal hutom a riget, kis rasegitessel. Egy hete mukodik igy, tokeletes, nincs fullaszto meleg a lakasban. https://kephost.com/image/0VQp

kond


Itt a nyár és egyre melegeb van, ki hogy halad, mit sikerült vagy fog majd csinálni hogy a rigek ne süljenek meg? :)  lehet bátran képekkel is szolgálni hadd tanuljunk a mesterektől ;)


hoppus

én nem tudom srácok ti hogy hozzátok össze az 50-60 fokos kártyákat. nekem irodahelységben van 4 rig, elég meleget csinálnak, egy klima 0-24-ben megy, igy 69 fokon vannak a kártyák 50%os ventikkel (nagy átlag). Az msi gaming x-ek természetesen 59-60 fokosak és időnként még a ventik is leállnak. A többi viszont csak akkor menne 60 fokon ha megemelném a ventiket 80% körülire. Érdemesebb hajtani a ventit és a kártyákat 60 fokon tartani? sok az a 70?

NimoZero

Idézetet írta: hoppus Dátum június 22, 2017, 12:48:40 DÉLUTÁN
én nem tudom srácok ti hogy hozzátok össze az 50-60 fokos kártyákat. nekem irodahelységben van 4 rig, elég meleget csinálnak, egy klima 0-24-ben megy, igy 69 fokon vannak a kártyák 50%os ventikkel (nagy átlag). Az msi gaming x-ek természetesen 59-60 fokosak és időnként még a ventik is leállnak. A többi viszont csak akkor menne 60 fokon ha megemelném a ventiket 80% körülire. Érdemesebb hajtani a ventit és a kártyákat 60 fokon tartani? sok az a 70?
Tedd fixre a ventik sebességét akár 70-80%ra is, powerlimitet húzd le 60-70 körülire, ha ezek megvannak simán 60 fok alá mennek a kártyák, néha még 50 alá is.
Élettartam szempontjából is jót tesz neki.

woren

Jaja, a Power Limit csökkentés jelentősen csökkenti a hőtermelésüket !
Családi házban kb 30 éves, mennyit bírhat el az áramhálózat Kw-ban ?
Nektek mennyi a rig fogyasztás Kw-ban ?
Én most 1.3 Kw-nál járok, egy villanyszerelő aztmondta 2 Kw-ra vannak ezek a normál házak tervezve, elég kevésnek tűnik, van amikor 3 Kw ot is eléri ha megy még 1-2 gép még ( Nem Rig ) , sztem a 2 Kw az nem lehet valós.
Meg hogy 32 Amper jár alanyi jogon, tudtok erről valamit ?

Uhura

Idézetet írta: NimoZero Dátum június 22, 2017, 01:11:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum június 22, 2017, 12:48:40 DÉLUTÁN
én nem tudom srácok ti hogy hozzátok össze az 50-60 fokos kártyákat. nekem irodahelységben van 4 rig, elég meleget csinálnak, egy klima 0-24-ben megy, igy 69 fokon vannak a kártyák 50%os ventikkel (nagy átlag). Az msi gaming x-ek természetesen 59-60 fokosak és időnként még a ventik is leállnak. A többi viszont csak akkor menne 60 fokon ha megemelném a ventiket 80% körülire. Érdemesebb hajtani a ventit és a kártyákat 60 fokon tartani? sok az a 70?
Tedd fixre a ventik sebességét akár 70-80%ra is, powerlimitet húzd le 60-70 körülire, ha ezek megvannak simán 60 fok alá mennek a kártyák, néha még 50 alá is.
Élettartam szempontjából is jót tesz neki.


Főleg, hogy ha a ventri beszarik azt gyorsan lehet cserélni és "filléres" dolog. A kártya drágább. Nálam 50-58C max a gpu hőmérséklet és így a vrm kb. 62-70 között van max. Átlagosan 80-85% mennek a ventrik ... és van külső rásegítsés , minnél jobban alulfeszeled a kártyákat annál kevesebb ventri kell.

ZsZolee

Idézetet írta: Uhura Dátum június 23, 2017, 03:58:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: NimoZero Dátum június 22, 2017, 01:11:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: hoppus Dátum június 22, 2017, 12:48:40 DÉLUTÁN
én nem tudom srácok ti hogy hozzátok össze az 50-60 fokos kártyákat. nekem irodahelységben van 4 rig, elég meleget csinálnak, egy klima 0-24-ben megy, igy 69 fokon vannak a kártyák 50%os ventikkel (nagy átlag). Az msi gaming x-ek természetesen 59-60 fokosak és időnként még a ventik is leállnak. A többi viszont csak akkor menne 60 fokon ha megemelném a ventiket 80% körülire. Érdemesebb hajtani a ventit és a kártyákat 60 fokon tartani? sok az a 70?
Tedd fixre a ventik sebességét akár 70-80%ra is, powerlimitet húzd le 60-70 körülire, ha ezek megvannak simán 60 fok alá mennek a kártyák, néha még 50 alá is.
Élettartam szempontjából is jót tesz neki.


Főleg, hogy ha a ventri beszarik azt gyorsan lehet cserélni és "filléres" dolog. A kártya drágább. Nálam 50-58C max a gpu hőmérséklet és így a vrm kb. 62-70 között van max. Átlagosan 80-85% mennek a ventrik ... és van külső rásegítsés , minnél jobban alulfeszeled a kártyákat annál kevesebb ventri kell.


Ventiket honnan  lehet gaming x kártyákhoz venni? Betáraznék, ha esetleg valamelyik megdöglene.

Mulder


Csongor

Idézetet írta: woren Dátum június 22, 2017, 11:34:20 DÉLUTÁN
Jaja, a Power Limit csökkentés jelentősen csökkenti a hőtermelésüket !
Családi házban kb 30 éves, mennyit bírhat el az áramhálózat Kw-ban ?
Nektek mennyi a rig fogyasztás Kw-ban ?
Én most 1.3 Kw-nál járok, egy villanyszerelő aztmondta 2 Kw-ra vannak ezek a normál házak tervezve, elég kevésnek tűnik, van amikor 3 Kw ot is eléri ha megy még 1-2 gép még ( Nem Rig ) , sztem a 2 Kw az nem lehet valós.
Meg hogy 32 Amper jár alanyi jogon, tudtok erről valamit ?
Ha a falban a vezetekek is 30 evesek, akkor mar alapbol a vezetekek sem birjak ugy a gyurodest, mint egy friss kabelezes. Plusz, hogy 30 evvel ezelott nem ugyanazok voltak az igenyek mint ma. volt a lakas minden helyisegeben egy lampa, es egy-egy konektor radionak, vagy ejjeli lampanak, ezeknek nem kellett nagy teljesitmeny.

Artthur

#78
Idézetet írta: Mulder Dátum június 24, 2017, 02:54:23 DÉLUTÁN
mi egy ilyesmivel fogjuk megoldani a hűtést, csak ezt a pár hónapot kell kibírni.


http://platinaszerszam.hu/termek-reszletek/Master-BLM6800-ipari-ventilator-350W-7571
Én beépítettem egy ilyen ventit a pinceablakba:
http://fikesz.hu/shop/hu/asztali-allo-es-padlo-ventilator/73-padlo-ventilator.html


Szívóerejét csak találgatni tudom de a 60 Wattos 35cm lapátos kistesója adatlapján 66m3 / perc van feltüntetve, találgatásaim szerint ez legalább 100m3/percet tud.


Megmozgatja a levegőt rendesen, de lehet rápattintok 3 db 25 cm átmérőjű flexi alucsövet amit odavezetek a cucchoz.
Ennek a ventinek 50 cm az átmérője azaz 50x3,14 cm a területe ami 157 cm2, szóval ha rákötnék 3 db 25cm csövet az  3x 25x3,14 területű ami 3x78,5 cm2 azaz 235.5 cm2.  szóval van egy 157cm2 szívó felület ami eloszlik 235,5 cm2-re  
"kerületet sikerült számolnom... terület  Venti 1962cm2  egy 25cm cső 490cm2 x 3db"
és kb 3 méteres csövek kellenek amik kb 2 méterrel alacsonyabbról szívnák a levegőt... Valaki tanult itt levegőáramlástant? Meg fogja terhelni a ventit? Esetleg semmi gáz?



pSYCHo

Idézetet írta: Artthur Dátum június 25, 2017, 08:39:11 DÉLUTÁN
Ennek a ventinek 50 cm az átmérője azaz 50x3,14 cm a területe ami 157 cm2

Te hova jártál általános iskolába?  ;D