Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Hűtés (rig és helyiség cooling) + tűzvédelem

Indította Uhura, március 25, 2017, 12:32:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Uhura

Hello!

Azért indítottam ezt a topicot mert több bányászt is láttam aki azért adott el egy félig kész riget mert nem tudta hűteni a szobát vagy sokaknak problémát jelent egy kisebb rig hőteljesítményének elvezetése. A legutolsó bányász live-ban is szó volt mindenfajta ötletről, hogyan lehetne bányász "házat" csinálni. Mivel én építész vagyok igaz az épületgépészethez nem érték professzionálisan de remélem van olyan aki igen és lehet tudnánk segíteni egymásnak így a nyár közelettével.

A megoldásra  más-más megoldás van házban, lakásban ... ipari épületben. De a crypto miningban elsődleges a hűtésre fordított energia igény kérdése mert van technológia amivel 30 fokra hűthetnénk a lakást vagy a helyiséget ahol a gépek vannak de abban a pillanatban már lehet nem érné meg a befektetés. Mert csak azért bányászni, hogy hűtsed a gépeket nem éri meg.

A kínai bányászokat / rig farmokat bemutató fotókon / videókon lehet látni, hogy szinte mindenki ipari épületben vagy nagy belmagasságú csarnokban üzemeltetett ahol a falak - persze a jobb és pénzesebb farmereknél - már perforáltak. Ez azért van mert így tudják kihasználni a gravitációs légmozgást amellyel csökken a hűtés energia szükséglete. Minél nagyobb a nyomás különbség annál jobb a gravitációs légmozgás ... és kisebb a költség.
Ezért igazán egy viszonylag magas épület vagy helysiég lenne igazán jó ahol alulról jön be a friss levegő és felül a tetőn távozik a meleg levegő. Kicsit olyan mint a goré  annyi különbséggel, hogy az igazi az lenne ha ez a goré 1 méterrel egy kis tó felett állna mert így még növelhető a levegő fajsúlya.

Egy egyetemi jegyzetből bemásoltam ide egy képet szemléltetésnek:




CryptoMan

Sziasztok!

Én valami ilyesmin gondolkozom (Lásd a képen:)
3 rig egy salgópolcon, aminek a két oldala, teteje és az alja le van fedve OSB lappokkal. Hátulról pedig két hengeres oszlopon 2x 3db kifúvó nyíláson keresztül az alulról befúvott levegővel rásegítne a GPU-k légszállítására. A salgó elején pediglen szintén OSB lappokkal egy leszerelhető szűkítő idom helyezkedne el és egy szívóventilátor kivezetné az utcára a meleg levegőt egy.

Uhura

#2
Nem egy nap kép amit berakok de mutatja a fizikai jelenséget.

CríptoMan: lakásban csinálod vagy valami helyiségben ? Azért kérdezem mert lehet meg kéne próbálni, hogy az elvezetés felülre mennyen ki és fentebb forduljon ki a szabadba mint a kályha cső régen, és a gépet minél közelebb rakni a földhöz. Mert igaz nem nagy de a magasság különbség nyomás különbséget is növeli. 

A második valami ilyen gravitációs megoldást képzelek el én. Igaz ez lakásban nem alkalmazható. Mert ha megindul az áramlás a renszerben akkor a zárt tér miatt úgy is szív maga után levegőt.
Meg lehet segíteni a felső kitorkolásnál a társasházak tetején lévő elemmel valamint egy nap kéményhez hasonló gallérral ami tovább melegíti a felső részen a "kéményben" a levegőt így növelve a húzatott.

CryptoMan

Idézetet írta: Uhura Dátum március 25, 2017, 06:04:06 DÉLUTÁN
Nem egy nap kép amit berakok de mutatja a fizikai jelenséget.

CríptoMan: lakásban csinálod vagy valami helyiségben ? Azért kérdezem mert lehet meg kéne próbálni, hogy az elvezetés felülre mennyen ki és fentebb forduljon ki a szabadba mint a kályha cső régen, és a gépet minél közelebb rakni a földhöz. Mert igaz nem nagy de a magasság különbség nyomás különbséget is növeli. 

A második valami ilyen gravitációs megoldást képzelek el én. Igaz ez lakásban nem alkalmazható. Mert ha megindul az áramlás a renszerben akkor a zárt tér miatt úgy is szív maga után levegőt.
Meg lehet segíteni a felső kitorkolásnál a társasházak tetején lévő elemmel valamint egy nap kéményhez hasonló gallérral ami tovább melegíti a felső részen a "kéményben" a levegőt így növelve a húzatott.

Lakás, de igazad lehet, a kártyákat lentre és alul legyen a betáp és felfelé  fognak nézni a kártyák

Uhura

Idézetet írta: CryptoMan Dátum március 25, 2017, 06:13:09 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum március 25, 2017, 06:04:06 DÉLUTÁN
Nem egy nap kép amit berakok de mutatja a fizikai jelenséget.

CríptoMan: lakásban csinálod vagy valami helyiségben ? Azért kérdezem mert lehet meg kéne próbálni, hogy az elvezetés felülre mennyen ki és fentebb forduljon ki a szabadba mint a kályha cső régen, és a gépet minél közelebb rakni a földhöz. Mert igaz nem nagy de a magasság különbség nyomás különbséget is növeli. 

A második valami ilyen gravitációs megoldást képzelek el én. Igaz ez lakásban nem alkalmazható. Mert ha megindul az áramlás a renszerben akkor a zárt tér miatt úgy is szív maga után levegőt.
Meg lehet segíteni a felső kitorkolásnál a társasházak tetején lévő elemmel valamint egy nap kéményhez hasonló gallérral ami tovább melegíti a felső részen a "kéményben" a levegőt így növelve a húzatott.

Lakás, de igazad lehet, a kártyákat lentre és alul legyen a betáp és felfelé  fognak nézni a kártyák

Jaja én is azon gondolkodom, hogy több fajta kialakítást láttam már az egyik a szokványos vízszintes kártyás de volt, ferde kb. 45-60 fokban felfelé döntött és teljesen vertikális kialakítás is. Igazán nem tudom melyik lenne a jó de mivel felfelé megy a meleg levegő ezért gondolom, hogy mindent alulról megtáplálni és fent kivezetni kellene.

Mert lent mindig hidegebb van még a padló fűtéses lakásban is.

Uhura

Idézetet írta: lbandita Dátum március 25, 2017, 07:49:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum március 25, 2017, 12:32:58 DÉLUTÁN
Hello!

Azért indítottam ezt a topicot mert több bányászt is láttam aki azért adott el egy félig kész riget mert nem tudta hűteni a szobát vagy sokaknak problémát jelent egy kisebb rig hőteljesítményének elvezetése. A legutolsó bányász live-ban is szó volt mindenfajta ötletről, hogyan lehetne bányász "házat" csinálni. Mivel én építész vagyok igaz az épületgépészethez nem érték professzionálisan de remélem van olyan aki igen és lehet tudnánk segíteni egymásnak így a nyár közelettével.

A megoldásra  más-más megoldás van házban, lakásban ... ipari épületben. De a crypto miningban elsődleges a hűtésre fordított energia igény kérdése mert van technológia amivel 30 fokra hűthetnénk a lakást vagy a helyiséget ahol a gépek vannak de abban a pillanatban már lehet nem érné meg a befektetés. Mert csak azért bányászni, hogy hűtsed a gépeket nem éri meg.

A kínai bányászokat / rig farmokat bemutató fotókon / videókon lehet látni, hogy szinte mindenki ipari épületben vagy nagy belmagasságú csarnokban üzemeltetett ahol a falak - persze a jobb és pénzesebb farmereknél - már perforáltak. Ez azért van mert így tudják kihasználni a gravitációs légmozgást amellyel csökken a hűtés energia szükséglete. Minél nagyobb a nyomás különbség annál jobb a gravitációs légmozgás ... és kisebb a költség.
Ezért igazán egy viszonylag magas épület vagy helysiég lenne igazán jó ahol alulról jön be a friss levegő és felül a tetőn távozik a meleg levegő. Kicsit olyan mint a goré  annyi különbséggel, hogy az igazi az lenne ha ez a goré 1 méterrel egy kis tó felett állna mert így még növelhető a levegő fajsúlya.

Egy egyetemi jegyzetből bemásoltam ide egy képet szemléltetésnek:
tudok szerverteremben elhelyezni riget, 20 ezerért 3 év hűséggel, kell ennél jobb? 5 ezret spórolsz plusz légkondis helyen van

20 ezer / hó és minden benne van? itt kb. a hűség idő az ami hosszú.

Uhura

#6
Ez igazából úgy éri meg ha berakod egy spec rack házba - hangos lesz mint a sz.r - a 6 vagy 7/8 kártyát - minél több annál jobb - aztán max teljesítményre állítod - semmi alulfeszezés - és úgy viszed be. Max teljesítmény ahol lényegtelen a fogyasztás.
Ez nem rossz bár csak akkor éri meg igazán ha belerakod a 6-7/8 kártyát. Plusz költség a rack ház.

1 évre mennyi ?

De amúgy akinek nincs csak 3-4 kártyája nem éri meg, meg ez igazán ipari jelleget kölcsönöz az egésznek.

Azért kutassuk tovább a lehetőségeket. Mert több szem többet lát. pl.: ez is lehetne megoldás otthonra:




Uhura

Ez egy jó kérdés, bár erre megoldás lehet ha mondjuk addig légbehűtéssel üzemelnek amíg vissza nem hozzák az árukat utána meg... marad a csendes és hűs bár nem éppen garancia biztos olajos megoldás.

Szerintem azért lenne létjogosultsága a dolognak mert aki nem tudja - elhelyezési környezet adottságai miatt - megfelelően légbehűtéssel megoldani annak alternatív megoldás lehet ez.

Éppen fagyi Zoli mondta, hogy a rigje úgy felmelegíti az előszobát, hogy nem lehet megmaradni. Erre öt megoldás van szerintem :

A.) Vesz egy 60-100e-s új vagy ha talál használtan  20-40e-s rack házat, belerakja szépen és berakja egy szerverterembe hozzád vagy máshoz (bár nekem fenntartásaim vannak a szervertermi elhelyezéssel kapcsolatban mert ez egy energia temető, nem szokványos szerver így ha rájönnek, hogy több áramot fogyaszt úgy ba... mint a macskát sz.... ) de ennek ellenére nyitot vagyok az ilyen megoldásokra.

B.) Keres egy helyet ahol csővezetékek és fali kitorkolás és/vagy lakás szellőző kürtő segítségével kialakít egy olyan rendszer ahol a kinti levegő keringtetésével együtt gravitációs / kényszer áramoltatott rendszerrel hűti a kicsikéjét.

C.) Megfogja az egészet belebasz... egy akvárium méretű szép nagy üveg / műanyag dobozba és élvezi a csendesen bugyborékoló rigjét.
(Előnye lehet a megoldásnak mind az a szakmai tapasztalat amelyet a művelet és az üzemeltetés során szerez.)

D.) Elköltözik Szibériába vagy Izlandra vagy bármilyen alkalmas hideg helyre és ott nyomatja a dolgokat és max kinyitja az ajtót a faházban ha túl meleg van.

E.) Lopja az áramot és szerez egy hűtőkonténert vagy a légkondi állandóan ott duruzsol neki a szobában.

kidface

Idézetet írta: Uhura Dátum március 26, 2017, 02:47:07 DÉLUTÁN
Ez egy jó kérdés, bár erre megoldás lehet ha mondjuk addig légbehűtéssel üzemelnek amíg vissza nem hozzák az árukat utána meg... marad a csendes és hűs bár nem éppen garancia biztos olajos megoldás.

Szerintem azért lenne létjogosultsága a dolognak mert aki nem tudja - elhelyezési környezet adottságai miatt - megfelelően légbehűtéssel megoldani annak alternatív megoldás lehet ez.

Éppen fagyi Zoli mondta, hogy a rigje úgy felmelegíti az előszobát, hogy nem lehet megmaradni. Erre öt megoldás van szerintem :

A.) Vesz egy 60-100e-s új vagy ha talál használtan  20-40e-s rack házat, belerakja szépen és berakja egy szerverterembe hozzád vagy máshoz (bár nekem fenntartásaim vannak a szervertermi elhelyezéssel kapcsolatban mert ez egy energia temető, nem szokványos szerver így ha rájönnek, hogy több áramot fogyaszt úgy ba... mint a macskát sz.... ) de ennek ellenére nyitot vagyok az ilyen megoldásokra.

B.) Keres egy helyet ahol csővezetékek és fali kitorkolás és/vagy lakás szellőző kürtő segítségével kialakít egy olyan rendszer ahol a kinti levegő keringtetésével együtt gravitációs / kényszer áramoltatott rendszerrel hűti a kicsikéjét.

C.) Megfogja az egészet belebasz... egy akvárium méretű szép nagy üveg / műanyag dobozba és élvezi a csendesen bugyborékoló rigjét.
(Előnye lehet a megoldásnak mind az a szakmai tapasztalat amelyet a művelet és az üzemeltetés során szerez.)

D.) Elköltözik Szibériába vagy Izlandra vagy bármilyen alkalmas hideg helyre és ott nyomatja a dolgokat és max kinyitja az ajtót a faházban ha túl meleg van.

E.) Lopja az áramot és szerez egy hűtőkonténert vagy a légkondi állandóan ott duruzsol neki a szobában.

Egy kis kiegeszites :)
Az olaj is felmelegszik ekkora homennyiseget nem tud magaban elnyelni/leadni kelleni fog neki agy radiator/holeado amin keresztul kell forgatni az olajat. ezt mindenkep a hazon kivulre kell rakni, mert ellenkezo esetben ugyan ott vagy ahol kezdted :)

Nyaron nem tudom mi lesz veletek otthon a 30-40C-ban??!! :)

Hala isten itt UK-ban nem olyan melegek a nyarak :)


Uhura

KIdface: ha azt mondod azért költözték ki mert tuttad, hogy az albiban ingyé van az áram és az időjárási is jobb akkor lehidalok :D amúgy legalább a Skót felföldre költöztél ? mert ott még jobbak az időjárási körülmények.

Amúgy igazad van, bár megfelelő mérettel lehetne csökkenteni a szükséges hőcsere igényt. Igazad van de mondjuk egy hőcserélő vezeték átmérője kb. negyede vagy még kisebb mint egy szükséges légcsatorna nyílása.

Uhura

#10
Mivel tagnap volt egy kis tűz Vegánnál - amiből igaz nem lett nagyobb baj de újra belém rakta a parát mi van ha ... ez szerintem minden otthoni vagy irodai minernél valahol ott van.

Ezért nézegetem és keresgettem kicsi milyen viszonylag olcsó de jónak mondható megoldás található a probléma megoldására vagy legalábbis mivel lehetne csökkenteni az esélyét egy tűz kialakulásának. A másik fontos probléma ami ezzel összefügg a jelenlét / nem jelenlét. Mi van ha akkor van gáz amikor nem vagy a gép közelében. Igaz Vegán esetéből is látszik a probléma automatikusan kioltja magát.... mivel egy zárlat levágja az áram ellátást és így nincs további feszültség de akkor is előfordulhatnak gondok.

A következő megoldást találtam ami minden esetben jó lehet: (nincs semmi közöm a céghez így nem azért írom le, hogy reklámozzam vagy magamnak hajtsak pénzt)

BONPET - ez egy japán találmány - a lényege kb. annyi, hogy van egy üvegcső amit felraksz a gép vagy az oltandó tűz fészek fölé, 90 C-nál eltörik az üvegcső és a csőben lévő folyadék gázzá alakulva eloltja a tűzet. A magyar forgalmazó azt mondja a telekom pl. az összes átjátszó állomásának elektromos és elektronikai szekrényébe ilyen berendezést rakott. Mert automatikus,  ahő hatására aktíválódik , környezet barát, nem mérgező és nem tesz kárt az eszközökben.

Az ára nem olcsó - 38.000,- Ft - de 10 évig jó utána cserélni kell.

Mellékeltem pár fotót - a piros vagy fehér lámpa szerű valami a BONPET-.

http://www.bonpet.hu

qwe92

#11
Szerintem a rack se rossz megoldás, főleg ha kombinálod egy kisebb autó hűtő bordájával meg szerzel egy Ifa hűtést vagy rosszabb esetben 2-3 nagyobb radiátort a nagyobb felületet meg elásod, így a földbe pumpálod a hőt.(Ebben az esetben a fagyálló megteszi nem kell a méreg drága olaj.)
Így csak egy vízpumpa meg egy plusz vetni kell majd persze ha kertes házban élsz.
Persze a nitrogén bepumpálás vagy csak egy termoszból beöntés és jó szigetelés azért még nem árt :)

Skankhunt42

Vegan amugy hogy csinalja? Nyilatkozhatna. Videoi alapjan nem ugy tunik mintha agyon lenne gondolva a story(persze lehet csak kihagytram azt a reszt).
Feldobalta egy polcra a rigeket aztan csokolom. Florida sem eppen a hideg allamok koze tarozik..
Hogyan keringeti a levegot?
Erosen gondolkozom most a bovitesen de a hutes egyelore a problemas resz nekem is.

Székely Vegán

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 25, 2017, 07:06:20 DÉLELŐTT
Vegan amugy hogy csinalja? Nyilatkozhatna. Videoi alapjan nem ugy tunik mintha agyon lenne gondolva a story(persze lehet csak kihagytram azt a reszt).
Feldobalta egy polcra a rigeket aztan csokolom. Florida sem eppen a hideg allamok koze tarozik..
Hogyan keringeti a levegot?
Erosen gondolkozom most a bovitesen de a hutes egyelore a problemas resz nekem is.

Magas a tornác és nyitott, mozog a levegő úgyhogy nincs gond. Talán nyáron 1-2 extra nagy ventit beteszek ha muszáj.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Uhura

Vegán háza kicsit a kukorica goréra vagy dohány szárítóra hajaz - bocsi Vegán, nem a kinézetre hanem a levegő áramlásra gondolok - oldalt teljesen nyitott, van egy magas beltere és alulról is "nyitott" így a levegő folyamatosan áramlik benne fölfelé. Ez a legjobb a kérdés az amit a videok alapján nem igen látok, hogy fent van-e nyitott része ahol a meleg levegő kijuthat. Mert ha van akkor a meleg hatására csak nőni fog a levegő áramlás. Ez kb. ugyanolyan mint a ma egyre népszerűbb nap kémény működési elve. Alulról bemegy a "hideg" levegő fent távozik a meleg levegő a légáramlás pedig turbinákat mozgat amik áramot termelnek.
A kérdés az az, hogy a levegő áramlás sebessége és a szállítót légmennyiség mennyi , minél nagyobb annál jobb, mert ha a meleg levegőt nagy sebességgel fújod akkor a melegebb is hűvösebbnek tűnik és a termelődő hőt nagyobb mennyiségű levegő szállítja el

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Uhura Dátum április 25, 2017, 09:31:00 DÉLELŐTT
Vegán háza kicsit a kukorica goréra vagy dohány szárítóra hajaz - bocsi Vegán, nem a kinézetre hanem a levegő áramlásra gondolok - oldalt teljesen nyitott, van egy magas beltere és alulról is "nyitott" így a levegő folyamatosan áramlik benne fölfelé. Ez a legjobb a kérdés az amit a videok alapján nem igen látok, hogy fent van-e nyitott része ahol a meleg levegő kijuthat. Mert ha van akkor a meleg hatására csak nőni fog a levegő áramlás. Ez kb. ugyanolyan mint a ma egyre népszerűbb nap kémény működési elve. Alulról bemegy a "hideg" levegő fent távozik a meleg levegő a légáramlás pedig turbinákat mozgat amik áramot termelnek.
A kérdés az az, hogy a levegő áramlás sebessége és a szállítót légmennyiség mennyi , minél nagyobb annál jobb, mert ha a meleg levegőt nagy sebességgel fújod akkor a melegebb is hűvösebbnek tűnik és a termelődő hőt nagyobb mennyiségű levegő szállítja el

akkor ha jol csinalod meg aramot is termelhetsz :)

Uhura

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum április 25, 2017, 01:59:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 25, 2017, 09:31:00 DÉLELŐTT
Vegán háza kicsit a kukorica goréra vagy dohány szárítóra hajaz - bocsi Vegán, nem a kinézetre hanem a levegő áramlásra gondolok - oldalt teljesen nyitott, van egy magas beltere és alulról is "nyitott" így a levegő folyamatosan áramlik benne fölfelé. Ez a legjobb a kérdés az amit a videok alapján nem igen látok, hogy fent van-e nyitott része ahol a meleg levegő kijuthat. Mert ha van akkor a meleg hatására csak nőni fog a levegő áramlás. Ez kb. ugyanolyan mint a ma egyre népszerűbb nap kémény működési elve. Alulról bemegy a "hideg" levegő fent távozik a meleg levegő a légáramlás pedig turbinákat mozgat amik áramot termelnek.
A kérdés az az, hogy a levegő áramlás sebessége és a szállítót légmennyiség mennyi , minél nagyobb annál jobb, mert ha a meleg levegőt nagy sebességgel fújod akkor a melegebb is hűvösebbnek tűnik és a termelődő hőt nagyobb mennyiségű levegő szállítja el

akkor ha jol csinalod meg aramot is termelhetsz :)

Azért azt nem mert akkor Vegán gyulladna meg , de megfelelő folyamatos légáramlatot lehet csinálni simán. Régen még építettek, asszimetrikus tetejű házakat amikben az egyik tető félnek 0,5-1 méterrel magasabban volt a gerince, a függőleges részen pedig lamellás vagy zárható ablakok voltak , ezek biztosították a meleg levegő kijutását. A lamellák szabályozásával lehetett csökkenteni a húzatott ha hideg idő volt. Semmibe nem kerül a természet és a fizika teszi a dolgát.

Kb. ugyanaz mint a különböző hagyományos termény szárítok vagy tárolók.

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum április 25, 2017, 09:31:00 DÉLELŐTT
Vegán háza kicsit a kukorica goréra vagy dohány szárítóra hajaz - bocsi Vegán, nem a kinézetre hanem a levegő áramlásra gondolok - oldalt teljesen nyitott, van egy magas beltere és alulról is "nyitott" így a levegő folyamatosan áramlik benne fölfelé. Ez a legjobb a kérdés az amit a videok alapján nem igen látok, hogy fent van-e nyitott része ahol a meleg levegő kijuthat. Mert ha van akkor a meleg hatására csak nőni fog a levegő áramlás. Ez kb. ugyanolyan mint a ma egyre népszerűbb nap kémény működési elve. Alulról bemegy a "hideg" levegő fent távozik a meleg levegő a légáramlás pedig turbinákat mozgat amik áramot termelnek.
A kérdés az az, hogy a levegő áramlás sebessége és a szállítót légmennyiség mennyi , minél nagyobb annál jobb, mert ha a meleg levegőt nagy sebességgel fújod akkor a melegebb is hűvösebbnek tűnik és a termelődő hőt nagyobb mennyiségű levegő szállítja el

A tornác részen az eresz nyitott mindenhol igy mikor van levegő mozgás kőnnyedén távozik a meleg levegő.
De mikor nem mozog a levegő akkor kissé bent reked mert pont a ház elejénél ahol a gépek vannak nincs nyitott tető/eresz. Ezért tűnődök hogy beteszek majd 1-2 nagy ventit amikor nagy melegek lesznek hogy terelje a meleg levegőt a 2 oldalra ahol nyitott az eresz.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Artthur

Minap láttam egy állatkereskedés mögött kidobott régi polcrendszert. Tökéletesnek tűnt ezeket feltölteni bányagépekkel ezért le is fotóztam.
Az egyiken akváriumok voltak a másikon meg terráriumok lehettek. A terráriumos polc zártszelvényébe viszont vizet keringethettek, gondolom a hidegvérűeket melegítették ezzel a módszerrel.
Szóval nem vagyok termodinamikus de ezzel nem lehetne hűteni a rigeket? Gondolom nagyobb felületet kellene hozzá hegeszteni + valami hideg fúrtkút vízzel esetleg?

Uhura

Idézetet írta: Székely Vegán Dátum április 25, 2017, 04:56:49 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Uhura Dátum április 25, 2017, 09:31:00 DÉLELŐTT
Vegán háza kicsit a kukorica goréra vagy dohány szárítóra hajaz - bocsi Vegán, nem a kinézetre hanem a levegő áramlásra gondolok - oldalt teljesen nyitott, van egy magas beltere és alulról is "nyitott" így a levegő folyamatosan áramlik benne fölfelé. Ez a legjobb a kérdés az amit a videok alapján nem igen látok, hogy fent van-e nyitott része ahol a meleg levegő kijuthat. Mert ha van akkor a meleg hatására csak nőni fog a levegő áramlás. Ez kb. ugyanolyan mint a ma egyre népszerűbb nap kémény működési elve. Alulról bemegy a "hideg" levegő fent távozik a meleg levegő a légáramlás pedig turbinákat mozgat amik áramot termelnek.
A kérdés az az, hogy a levegő áramlás sebessége és a szállítót légmennyiség mennyi , minél nagyobb annál jobb, mert ha a meleg levegőt nagy sebességgel fújod akkor a melegebb is hűvösebbnek tűnik és a termelődő hőt nagyobb mennyiségű levegő szállítja el

A tornác részen az eresz nyitott mindenhol igy mikor van levegő mozgás kőnnyedén távozik a meleg levegő.
De mikor nem mozog a levegő akkor kissé bent reked mert pont a ház elejénél ahol a gépek vannak nincs nyitott tető/eresz. Ezért tűnődök hogy beteszek majd 1-2 nagy ventit amikor nagy melegek lesznek hogy terelje a meleg levegőt a 2 oldalra ahol nyitott az eresz.

Arra nem gondoltál, hogy felfele nyitsz egy nyílást , zárhatót , lamellásat bármit a teraszt lefedő tetőn ? mert ha terasz tetőn a legmagasabb pontnál kinyitnád akkor , alulról "felszívná" a hideget felül meg elmenne a meleg és állandó húzat lenne.