Videókártya ( GPU ) karbantartása és pasztázása

Indította Franky2Ster, október 23, 2017, 09:04:52 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Franky2Ster

Ezt a topikot azért nyitottam, hogy itt át lehessen beszélni részletesen a kártyák tisztítását,karbantartását.
Ami részletesen ide tartozik:


  • Tisztítás
  • Portalanítás
  • Pasztázás
  • Garancia időn belüli tisztítás
  • Hozzá tartozó szerszámok gépek
  • Hozzá tartozó vegyszerek,paszták

kcs7815

Ajánlott ez a topik, szerintem hosszabb élettartamot tudunk biztosítani a kártyáinknak ha megfelelően vannak karbantartva.. Illetve ha egy ebben járatos emberke (aki többet foglalkozik ezzel mint átlag felhasználó) az megosztaná velünk hogy ő miként szokta karbantartani a kártyáit!


Nagy általánosságban én csak időnként kifújatom a port a kártyákból kompresszorral... (nem nagyon látom hogy romlott volna a hűtési teljesítményük ezért nem is gondoltam hogy bontanám őket)


Régebben még mikor nem bányásztam volt 1-1 Referencia hűtős kártyám hd 6970 hd 6990 ... Ezek borzasztóan melegedtek egyszer fejembe is vettem hogy újrapasztázom őket... azoknak a hűtői ilyen műanyag kipattontós módszerrel voltak szerelve, óvatosan álltam hozzá de hát az első 3 kipattintásból 2 el is tört, úgy hogy inkább hagytam... Az ilyen kártyák pasztázása karbantartása kissé körülményesebb.. Aki ebben szaki kérlek osszátok meg velem is a tudást..


Visszatérve amíg nincs drasztikus hőmérséklet növekedés addig elég a sima porkifújatás szerintem!

Franky2Ster

#2
A por kífújás az adott bizonyos időközönként az biztos.Amíg garanciális a kártya addig én nem szoktam újra pasztázni.Viszont ha nem garanciás akkor évente én egyszer szoktam újra pasztázni.Sokan dicsérik az Artic MX4-es pasztát én ezt szoktam használni.


Franky2Ster


dpeter

Én pl jóval garanciaidőn belül cseréltem négy asus dual hűtőt, mert memória modulokat nem hűti. Helyette ment fel Arctic egyventis megoldása, és felragasztott memória hűtőbordák. Utóbbi hűtő kifújásakor ajánlom, hogy aki kompresszorral dolgozik vegye vissza a nyomást 2bar-ra legalább, mert nekem 6bar-on egyből beleállt a hűtő lapátja a műanyagba, nem történt semmi baj, csak vissza kellett ugrasztani.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Franky2Ster

De sajnos akkor a garancia is ugrik...Ezért van az ember meglőve.Ha pl. 3 év garancia van a kártyán és romlik a hűtés hatásfoka lehet jobban jár az ember ha nem foglalkozik a garanciával és újra pasztázza a kártyákat?!

dpeter

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum október 24, 2017, 02:10:42 DÉLUTÁN
De sajnos akkor a garancia is ugrik...Ezért van az ember meglőve.Ha pl. 3 év garancia van a kártyán és romlik a hűtés hatásfoka lehet jobban jár az ember ha nem foglalkozik a garanciával és újra pasztázza a kártyákat?!


Szerintem jobb nyugodtan aludni garancia nélkül, mint tudni, hogy van garancia, de ha leolvad, akkor kérdéses, hogy gariban cserélik e (moddolt bios-al).
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

vrm42

alig öt hónapos zotac kártyám hátsó ventije elkezdett nyekeregni, meg-megállt. mindenféle szerszám nélkül kézzel ki lehet pattintani a lapátot,
fülpucival tisztítás, egy csepp műszerolaj, és vidáman robog tovább.

előző hozzászólással nagyon nem értek egyet. sokkal jobban jársz a garancia megőrzésével.

Eldenisa

Nvidianál ezért jó EVGA-t venni, nem ugrasztja a garit, ha lecseréled rajta a hűtőblokkot, csak kérik, hogy őrizd meg az eredetit :)
Amd oldalon sajna nem tudok ilyenről :(

Franky2Ster

Idézetet írta: Eldenisa Dátum október 24, 2017, 09:19:54 DÉLUTÁN
Nvidianál ezért jó EVGA-t venni, nem ugrasztja a garit, ha lecseréled rajta a hűtőblokkot, csak kérik, hogy őrizd meg az eredetit :)
Amd oldalon sajna nem tudok ilyenről :(

Na ha ez tényleg így van akkor ezt jó tudni!  8)

dpeter

Idézetet írta: vrm42 Dátum október 24, 2017, 07:53:55 DÉLUTÁN
alig öt hónapos zotac kártyám hátsó ventije elkezdett nyekeregni, meg-megállt. mindenféle szerszám nélkül kézzel ki lehet pattintani a lapátot,
fülpucival tisztítás, egy csepp műszerolaj, és vidáman robog tovább.

előző hozzászólással nagyon nem értek egyet. sokkal jobban jársz a garancia megőrzésével.

Ebbe nem mennék bele, ez szerintem mindenkinek saját hite. Én pl örülök, hogy hűvösebbek is a kártyáim (és jelentősen csendesebbek is).
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

hoppus

nálam az egyik gigabyte kártyám 2 ventijéből az egyik szorul. ha kézzel pörgetem érzem is hogy nehezebben jár. bekapcsolt állapotban magától el sem indul, ha kézzel rásegitek akkor már elkezdi pörgetni de látványosan lassabb a párjánál. ezzel lehet valamit kezdeni gari vesztés nélkül? (3 csavar fogja a ventit a bordához, ezeket gond nélkül kilehet szedni és a venti a kezemben, kérdés bármi varázslat segit-e rajta vagy mindenképpen kuka)

Franky2Ster


Gyjuhi

Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Franky2Ster

És mi a vélemény egy flakon kb. mennyire elég? Már csak azért is gondolkozom ilyen megoldáson mert sokszor lehet nem éri meg bedugni a nagy komplesszort csak azért ,hogy lefújja a port.És a hozzá tartozó nagy hangzavarról meg ne is beszéljünk.

Gyjuhi

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum november 09, 2017, 10:02:52 DÉLELŐTT
És mi a vélemény egy flakon kb. mennyire elég? Már csak azért is gondolkozom ilyen megoldáson mert sokszor lehet nem éri meg bedugni a nagy komplesszort csak azért ,hogy lefújja a port.

Mivel havi szinten csinálok 4-5 laptop takarítás + asztalit meg a rig így nekem 2 hónap egy flakon figyelni kell rá viszon csak függőlegesen használjuk mert máskülönben párásít jegel. :D
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Franky2Ster

Ti mit használtok bányatakarításra?

-Ecset
-komplesszor

Én ezeket használom portalanításhoz.

Gyjuhi

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum november 14, 2017, 11:09:32 DÉLELŐTT
Ti mit használtok bányatakarításra?

-Ecset
-komplesszor

Én ezeket használom portalanításhoz.

Flakonos sűrített levegő és vagy olajmentes kompresszor. Mást nem meg nagy terem, hogy a porba ne fulladjak bele.
Havi egyszer 5 perces dolog nálam általában ilyenkor nyerek 1 fok különbséget. Szerintem ennyi bőven elég bontani nem bontottam a kártyákat mert újak.
Keresek:
- Asztali 8Gb DDR3 modult 1666Mhz
- AMD rx 550 4gb kártyát


BTC:  19LLChu8WZ7qhoxwXmxzvUWZYTyJjq2Ar7

ETH: 0x6176112Cc342876CE49cD7C931A416cD5067E139


LTC: LcLAtNUvF9TjJBp7VTLZFab3tM78QKLVNC

Hunter008

Szétszerelés nélkül lehet valamit kezdeni azzal a ventivel, ami kezd hangosabb lenni?

Til

#19
Idézetet írta: Hunter008 Dátum november 18, 2017, 04:09:12 DÉLUTÁN
Szétszerelés nélkül lehet valamit kezdeni azzal a ventivel, ami kezd hangosabb lenni?
Nem igazán.A siklócsapágyas ventit szét kell szedni, kitörölgetni a csapágyházat, majd megfelelő olajjal visszatölteni.A golyós csapágyas ventit szétszedni lehet egyszerű ,de összerakni ,már korántsem lehet az.Oda a csapágy golyóinak zsirzására kell koncentrálni.Tehát szétszedés nélkül elcsendesíteni nem lehet.Azt, hogy fújjál bele wd40-et ,meg cseppent gépolajat ,ilyen hülyeségeket felejtsd el.Lehet egy-két napig elhalkul de utána még rosszabb lesz.
Két ok miatt: A golyóscsapágyas ventinek szart sem számít az olaj, be sem jut a csapágyházba.A másik: A siklócsapágy házába lehet eljut, de az olaj keménysége nem lesz megfelelő.A koszt és az azzal szennyezet régi olaj pedig ugyanúgy ott marad,ami a hangosság forrása.
Igen láttam már és szedtem szét ,mint sikló, mint golyós csapágyat, ezért tudom ,hogy mit beszélek.
C:\> del c:\command.com