Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Rig alternatívák - régi gépeket beindítani !

Indította Andokaaa, május 26, 2017, 07:15:49 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Andokaaa

Na srácok , a piactér porzik a kártyákra , az 1000+ w tápokra , 6 pcie alaplapokra.
Nem lehet kapni szinte semmit most , így hát légy magyar találékony , minden infót ide :)


Székely Vegán

James kipróbálta a Dell Precision T3500-at megy 4 kártyával, én most fogom kipróbálni a Dell Optiplex 390-est.

***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

isvanyka007


peter1300

Vegán ötletét kivételesen nem biztos, hogy jó döntésnek tartom. A sok tényező közül figyelembe kell venni a hibalehetőségek számát is. Egy 8 kártyás riggel szemben egy 4 kártyás rig dupla hibalehetőséget jelent, 2 tápegység, 2 alaplap, 2 processzor, stb, amik miatt a bánya akár napokra is leállhat, ha baj van. Nem mellesleg a Dell, Lenovo, HP, stb. gépek egyedi, speciális tápokkal, házakkal, alaplapokkal  jöttek ki, amiknek elég nehézkes az alkatrész beszerzése. Persze esetünkben csak az alaplaphiba érdekes, de mivel az alaplapok miatt vásárolnánk ezeket a gépeket, ezért fontos, hogy beszerezni egy ilyet nem egyszerű dolog. Esetleg ha meg akarnánk válni tőlük, akkor lehetetlen eladni, mivel más gépbe nem szerelhetőek ezek a lapok, tudomásom szerint ez szabvány ATX házzal nem kompatibilis, bár lehet, hogy ez csak a régebbi modelleknél volt így.

Persze a 70 USD remek ár egy ilyen gépért, kis túlzással csak a processzor ér annyit, de akkor már inkább egy 4 kártyás lap 50 USD-ért, és azt bármikor lehet cserélni.  8)

kidface

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 28, 2017, 08:58:39 DÉLELŐTT
Vegán ötletét kivételesen nem biztos, hogy jó döntésnek tartom. A sok tényező közül figyelembe kell venni a hibalehetőségek számát is. Egy 8 kártyás riggel szemben egy 4 kártyás rig dupla hibalehetőséget jelent, 2 tápegység, 2 alaplap, 2 processzor, stb, amik miatt a bánya akár napokra is leállhat, ha baj van. Nem mellesleg a Dell, Lenovo, HP, stb. gépek egyedi, speciális tápokkal, házakkal, alaplapokkal  jöttek ki, amiknek elég nehézkes az alkatrész beszerzése. Persze esetünkben csak az alaplaphiba érdekes, de mivel az alaplapok miatt vásárolnánk ezeket a gépeket, ezért fontos, hogy beszerezni egy ilyet nem egyszerű dolog. Esetleg ha meg akarnánk válni tőlük, akkor lehetetlen eladni, mivel más gépbe nem szerelhetőek ezek a lapok, tudomásom szerint ez szabvány ATX házzal nem kompatibilis, bár lehet, hogy ez csak a régebbi modelleknél volt így.

Persze a 70 USD remek ár egy ilyen gépért, kis túlzással csak a processzor ér annyit, de akkor már inkább egy 4 kártyás lap 50 USD-ért, és azt bármikor lehet cserélni.  8)

Nem értek egyet.
1. Ezek a gépek igen megbízhatóak hiszén 24/7 használatra vannak tervezve.
2. Alkatrész rengeteg van a piacon, gond nélkül kapsz hozzá!, de nem is muszáj alkatrészt venned, veszel egy komplett gépet megint ha beadna a derekát :)
3. Ha megall csak 4 kártyád esik ki a termelesbol nem 7-8!!!!
4. A Mini Tower gépek alaplapjai ATX kompatibilisek. Ahogy Vegan is mondta vigyázni kell és nem az SFF (Small Form Factor) kell venni hanem a tower-t.

Most megéri ilyen 3-5 kártyás rigeket összerakni addig míg az alkatrész árak ilyen magasak.

Simi

Szia peter1300!

Szerintem ha egy ilyen lap tönkremegy, akkor egyszerűen kuka, és ennyi. Többi alkatrész pedig tökéletes donornak.
Harmadáron megkapod, még full keret se muszáj neki, elég pár deszkát rögzíteni a házhoz.
8-7 kártyás rigek nem sűrűek, 6-os rigekkel jobb lenne összehasonlítani.
Az $50-os laphoz még kell proci, ram, ssd, ami még + ~$120.
Ha elszáll valami, csak 4 kártya esik ki, nem 6.
Tápok esetében én jobban preferrálom a 2 tápos rendszereket, egyszerűbb beszerezni is egy 750-850W-os tápot ha tönkremegy, meg eladni is, mint egy db 1500W-osat + olcsóbb.
Pl EVGA eu-s oldalán a 850es platinum tápok €0.2/W áron mennek, ott van a határ, felette már €0.26-€0.28/W, vagyis 30-40%-al drágábbak.

Overall fogyasztást ha visszaosztjuk kártyákra viszont biztos, hogy több lesz így.
Gondolom az alaplapok korosabbak már, ami miatt lehet hamarabb megy tönkre de legjobb tudomásom szerint ezek a gépek pont a speciális táp/alaplap miatt megbízhatóbbak.

De a legjobb lenne, ha csinálnánk egy pro és kontra listát. :)

GH

egy éve használok egy régi intel alaplapot, ddr 2 , 2 magos intel proci, 4 pci e slot, 4 kártyát visz , kompletten alaplap proci ram volt 10 ezer :)
Gép összeszerelés beüzemelés, Budapesti szerverteremben Rig elhelyezés, 24 órás operátorszolgálat, 
www.dierjob.hu
info@dierjob.hu

hoppus

Idézetet írta: peter1300 Dátum május 28, 2017, 08:58:39 DÉLELŐTT
Vegán ötletét kivételesen nem biztos, hogy jó döntésnek tartom. A sok tényező közül figyelembe kell venni a hibalehetőségek számát is. Egy 8 kártyás riggel szemben egy 4 kártyás rig dupla hibalehetőséget jelent, 2 tápegység, 2 alaplap, 2 processzor, stb, amik miatt a bánya akár napokra is leállhat, ha baj

Viszont ha problema van akkor fele akkora az eselyed h az egesz banyad kiesik a munkabol, valoszinubb hogy csak a fele. Mig ha 1 db 8 kartyasod van es barmi elromlik, ugrik az egesz. Akinel nem szempont az aram, szerintem jo otlet ezekbol a vaskbol 4 kartyasakat epiteni

peter1300


FrenkyAti

Sziasztok! Az ötlet szerintem kiváló. Én is használok régi gépeket erre a célra és stabilabbak mint az új gépek. Sőt valamiért egy két régi gépben valamiért jobban teljesít a gpu.

peter1300

RIG 8 GPU
Alaplap: ASUS Prime Z270-P - 39 790 Ft
CPU: Intel® Pentium® Processor G4400 - 10 000 Ft
RAM: Team Group Elite 4GB DDR4 2400MHz - 6 000 Ft
HDD: 320 Gb - 5 000 Ft
Átalakítók: 8 db PCI-E riser + 2 db M2 to PCI-E + PSU Hub - 17 600 Ft
Tápok: Corsair RM1000i + Corsair VS550 - 80 681 Ft
Összesen    154 071 Ft
      
RIG 4 GPU
Alaplap: ASUS P5ND2SE - 6 000 Ft
CPU: Intel® Dual Core E6400 - 3 000 Ft
RAM: Kingston 2x2Gb - 5 000 Ft
HDD: 320 Gb - 5 000 Ft
Átalakítók: 4 db PCI-E riser - 6 000 Ft
Tápok: Corsair RMx 750W - 38 511 Ft
Összesen    63 511 Ft
8 kártyára számolva: 2x63 511 Ft = 127 022 Ft

Kicsit utánaszámoltam, igaz a történet.  :)

Uhura

Azt sem kell elfelejteni, hogy ha megjön a VEGA és bevállik akkor az ára miatt nem biztos , hogy rögtön 6-8 kártyás rigeket tudsz építeni. És ha magasabb lesz a termelő képessége lehet nem is lenne jó mert akkor egy üzemzavar többszörös kiesést jelent. Vagyis egy VEGA-s rendszerben a 4 kártyás megoldás sokkal biztonságosabb.

sebajtóbiás

Én is azt mondom, hogy ezek a Dell, Lenovo stb. gépek jók, folyamatos használatra lettek tervezve és jól össze vannak rakva. Nagyobb cégeknél, ha letelik a ciklus és újítják a gépparkot, százasával, ezresével szórják ki ezeket teljesen jó állapotban. Tehát mindig van utánpótlás bőven, nem is kell alkatrészt cserélni ha elromlana, veszel egy komplett másik gépet olcsón :)

Székely Vegán

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 29, 2017, 12:39:10 DÉLUTÁN
Én is azt mondom, hogy ezek a Dell, Lenovo stb. gépek jók, folyamatos használatra lettek tervezve és jól össze vannak rakva. Nagyobb cégeknél, ha letelik a ciklus és újítják a gépparkot, százasával, ezresével szórják ki ezeket teljesen jó állapotban. Tehát mindig van utánpótlás bőven, nem is kell alkatrészt cserélni ha elromlana, veszel egy komplett másik gépet olcsón :)

Pontosan.
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

Székely Vegán

Idézetet írta: Uhura Dátum május 29, 2017, 03:20:06 DÉLELŐTT
Azt sem kell elfelejteni, hogy ha megjön a VEGA és bevállik akkor az ára miatt nem biztos , hogy rögtön 6-8 kártyás rigeket tudsz építeni. És ha magasabb lesz a termelő képessége lehet nem is lenne jó mert akkor egy üzemzavar többszörös kiesést jelent. Vagyis egy VEGA-s rendszerben a 4 kártyás megoldás sokkal biztonságosabb.

ÉS a fogyasztása is nagyobb lesz a Vegának, ha jül emlékszem 225W TDP?
***BÁNYÁSZ ÉS KRIPTOPÉNZ VIDEÓIM***
https://www.youtube.com/channel/UC1l3y27zXgQqIumFnzIl0FQ

janixwow

Vajon ez a gép életre kelthető 4 GPU-val slot van hozzá csak ez tényleg elég őreg darab PCI-E 1.1-el.

http://www.vatera.hu/hp-xw4600-work-game-4-magos-erogep-2476913426.html
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

drizzt_do_urden

hat at kell allitani gen 1 -re szoval akkor ez az elso generacios pci-e...itt az a kerdes milyen windows megy rajta?

janixwow

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 29, 2017, 09:40:18 DÉLUTÁN
hat at kell allitani gen 1 -re szoval akkor ez az elso generacios pci-e...itt az a kerdes milyen windows megy rajta?

Akár még a Unix-ot is beválalnám ezzen az áron, de szerintem a Win10 nem lenne probléma.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Wektor

Legelőször egy használt game Pc vettem 100 Font volt ... Szétszedtem tiszta belűről vettem bele egy videokártyát RXX470 elkezdtem tesztelni építettem rá egy fakeretet amire rá lehet csavarozni a videokártyát majd vetem bele egy másik kártyát is . Azt nem néztem egyedül hány videokártya fér bele de 100 Font volt a PC ami működik . Kezdetnek jó. Kepekett elküldtem Vegán nak a Facebook chat ra.