Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

[Igényfelmérés] Bányászgép szerverterem

Indította messimage, április 15, 2017, 01:58:30 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

messimage

Sziasztok!


Mivel jómagam az ELMŰ-nél dolgozom, és van igénybe vehető áramkedvezményem (legálisan). Érdekelne, lenne igény egy szerverterem kialakítására Budapesten? Azért egy háztartásban együtt élni egy bányagéppel nem mindenkinek kivitelezhető, pláne, ha több is van. Zajos, meleg stb...

Kigondoltam, hogy kialakíthatnék egy szervertermet, ahol gépenként, egy bizonyos havi díj ellenében lehetnének a gépek, és még az áram sem teljes áron lenne számolva az azt igénybe vevőknek. Szolgáltatások mellette: - Karbantartás, portalanítás, felügyelet, igény szerinti újraindítás, gépek összerakásában, finomhangolásában segítség.


Szóval?

boti123

Idézetet írta: messimage Dátum április 15, 2017, 01:58:30 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Mivel jómagam az ELMŰ-nél dolgozom, és van igénybe vehető áramkedvezményem (legálisan). Érdekelne, lenne igény egy szerverterem kialakítására Budapesten? Azért egy háztartásban együtt élni egy bányagéppel nem mindenkinek kivitelezhető, pláne, ha több is van. Zajos, meleg stb...

Kigondoltam, hogy kialakíthatnék egy szervertermet, ahol gépenként, egy bizonyos havi díj ellenében lehetnének a gépek, és még az áram sem teljes áron lenne számolva az azt igénybe vevőknek. Szolgáltatások mellette: - Karbantartás, portalanítás, felügyelet, igény szerinti újraindítás, gépek összerakásában, finomhangolásában segítség.


Szóval?

Rendben arakrol tudnal tajekoztatni? Szerzodest lehetne irni?

Arkenso

Ezek lesznek?:
- Klimatizálás, mert a sok gép azért melegszik :)
- redundáns netkapcsolat megfelelő sávszélességgel (bérelt vonal)
- hálózati eszközök szintén redundánsan (pár switchre azért szüksége lesz)
- szünetmentes, generátor
- 0-24 felügyelet
- biztosítás (mit csinálsz majd egy túlhúzott GPU-val, ami belobban és drasztikus esetben 10 perc alatt leégeti a fél kerületet)

Nem kukacoskodni akarok, de van ezen mit átgondolni.
Szóval matekozd ki, hogy mennyi ennek a bekerülési költsége és hogy mennyi idővel térül ez meg.

fpeter

Engem érdekelne, csak még először úrrá akarok lenni azon a problémámon, hogy leállítás után random módon eltűnnek a kártyák az éterben és fizikailag kell baxtatni cserélgetni hogy ismét meglegyen az összes...

- a légkondi tényleg fontos lesz a sok gép miatt, idővel már a szellőztetés nem elég, plussz a por...
- a redundáns net, hálózat, szünetmentes, generátor szerintem elhanyagolható, lévén hogy nem vérre megy a dolog ha keletkezik egy kis időkiesés. Annyi felárat sztem senkinek nem érne meg, amennyibe a kiépítése belekerülne, inkább bevállalná hogy rig-enként fél $ / óra kiesik ha van pár óra leállás, de konstans sokezer havi plussz nem érne meg...
- a felügyelet kérdése tényleg fontos - egy magárahagyott családiháznál csak idő kérdése hogy meglátogasson valaki kéretlen vendég. Mondjuk el tudom képzelni az arcát amikor a várt százcolos elcédé, bluray lejátszó és anyuci ékszerei helyett valami fura porszívókat talál - mindenesetre akkor is jelentős anyagi kárt tud okozni
- a felügyelet mellett bekamerázás - szép és jó dolog abból kiindulni hogy mindenki tisztességes, de ha valaki másképp gondolja és mégis megdézsmálja más gépeit akkor kész a baj. Ha be van kamerázva és személyi másolásával mehet csak be az ember, akkor mindenki tudja hogy nincsen játéktere, nem érdemes rosszban gondolkodni...
- a biztosítás pedig szintén a lopásra, illetve tűzkárra fontos lehet, mert tényleg elég egyetlen peches táp/vidkártya és lehet a sokmilliónyi rig-el együtt a ház is leég ahogy van. Ez sajnos benne van a pakliban, és minél több gépet istápolsz annál nagyobb az esélye...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

messimage

#4
Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 02:16:02 DÉLUTÁN

Ezek lesznek?:
- Klimatizálás, mert a sok gép azért melegszik :)
- redundáns netkapcsolat megfelelő sávszélességgel (bérelt vonal)
- hálózati eszközök szintén redundánsan (pár switchre azért szüksége lesz)
- szünetmentes, generátor
- 0-24 felügyelet
- biztosítás (mit csinálsz majd egy túlhúzott GPU-val, ami belobban és drasztikus esetben 10 perc alatt leégeti a fél kerületet)

Nem kukacoskodni akarok, de van ezen mit átgondolni.
Szóval matekozd ki, hogy mennyi ennek a bekerülési költsége és hogy mennyi idővel térül ez meg.


Persze, szerződéssel menne minden, és mivel szerverterem lenne, azt hittem a klímát, switch-et, netet és az ide kapcsolódó elektronikai környezetet nem kell hozzátennem :) A biztosítás része tényleg problémás lehet, de szerződésbe foglalva az is kigondolható. Egy nagyon alap ötlet volt, nyilván kidolgozásra szorul részleteiben, de ezért is nyitottam ezt, hogy a felmerülő kérdéseket tisztázni lehessen. IBandita, ha neked az ismerősöd az elműnél dolgozik, akkor biztos úgy van! :)

A biztonságról: A kinézett helyszínen portaszolgálat működik, biztonsági őrökkel, kizárt, hogy szabadon rohangáljon akárki is lopott dolgokkal.

andysk

Nem hangzik rosszul. Az ár lessz a fontos. Ha annyiba fog kerülni 1 rig havonta amennyi az áram otthon akkor nem sok embert fog érdekelni. Ha kevesebbe akkor viszont igen. Tehát nézz utánna az áramnak..

messimage

Idézetet írta: andysk Dátum április 15, 2017, 03:42:35 DÉLUTÁN
Nem hangzik rosszul. Az ár lessz a fontos. Ha annyiba fog kerülni 1 rig havonta amennyi az áram otthon akkor nem sok embert fog érdekelni. Ha kevesebbe akkor viszont igen. Tehát nézz utánna az áramnak..

Igen, gondoltam, hogy ott fog eldőlni:) Arra is gondoltam, lehetne a havi díjat BTC fizetéssel is kiegyenlíteni. Kinek mi a kényelmesebb.

hoppus


messimage

Amennyiben valóság lesz a tervből, mindent a megfelelő módon, több fórumon ki fogunk hirdetni. Vaktában nem szeretnék lövöldözni, Budapesten lenne, frekventált helyen.

qwe92

Egy két apróság észrevétel tűz biztonsággal kapcsolatban.
Tűzkár megfékezésére és így a por is elkerülhető ha a gépeket egymástól külön tárolod (szobákban) kicseréled a levegőt nitrogénre. A nitrogén is jó hűtőközeg (nem folyékony nitrogénre gondolok) de nem tudnak benne elégni a gépek(vagy terjedni a tűz) viszont a klíma hűtő részét be kell rakni a szobába (enyhe túlnyomással még a hűtés is optimálisabb volna, kártya és a nitrogén között).
A folyékony nitrogén ára nem túl magas viszont a tárolásba be kell fektetni pár milliót, de sajna folyékony nitrogénből lehetne a legtisztább és olcsóbb tárolható nitrogénhez jutni.(bár biztos van itt valami szakértő aki cáfolja majd :) )
Más ötlet.:
A távoli újraindításhoz meg lehet rövidtávú rádió adókat használni így nem kéne bemenni a gépekhez.(én is azt használok)
A klíma is elhanyagolható,bár egy 2-3száz kilowattos hőcserélő már nem hiszem hogy tetszene a bérbeadónak az udvaron (kb egy második fűtésrendszer csövekkel szivattyúkkal meg mi egymással), viszont olcsóbb mind 10-20 klíma fenntartása és nem is eszik annyit.

Skankhunt42

Idézetet írta: fpeter Dátum április 15, 2017, 03:00:47 DÉLUTÁN
Engem érdekelne, csak még először úrrá akarok lenni azon a problémámon, hogy leállítás után random módon eltűnnek a kártyák az éterben és fizikailag kell baxtatni cserélgetni hogy ismét meglegyen az összes...

- a légkondi tényleg fontos lesz a sok gép miatt, idővel már a szellőztetés nem elég, plussz a por...
- a redundáns net, hálózat, szünetmentes, generátor szerintem elhanyagolható, lévén hogy nem vérre megy a dolog ha keletkezik egy kis időkiesés. Annyi felárat sztem senkinek nem érne meg, amennyibe a kiépítése belekerülne, inkább bevállalná hogy rig-enként fél $ / óra kiesik ha van pár óra leállás, de konstans sokezer havi plussz nem érne meg...
- a felügyelet kérdése tényleg fontos - egy magárahagyott családiháznál csak idő kérdése hogy meglátogasson valaki kéretlen vendég. Mondjuk el tudom képzelni az arcát amikor a várt százcolos elcédé, bluray lejátszó és anyuci ékszerei helyett valami fura porszívókat talál - mindenesetre akkor is jelentős anyagi kárt tud okozni
- a felügyelet mellett bekamerázás - szép és jó dolog abból kiindulni hogy mindenki tisztességes, de ha valaki másképp gondolja és mégis megdézsmálja más gépeit akkor kész a baj. Ha be van kamerázva és személyi másolásával mehet csak be az ember, akkor mindenki tudja hogy nincsen játéktere, nem érdemes rosszban gondolkodni...
- a biztosítás pedig szintén a lopásra, illetve tűzkárra fontos lehet, mert tényleg elég egyetlen peches táp/vidkártya és lehet a sokmilliónyi rig-el együtt a ház is leég ahogy van. Ez sajnos benne van a pakliban, és minél több gépet istápolsz annál nagyobb az esélye...

Jaj. :D Bocsi de ezen nevettem. Marmint a biztositasos reszen. :D Azert azt ti sem gondoljatok komolyan hogy egy szerverterem ahol van tobb ezer esetleg tizezer szerver biztositassal vedekezika  tuzkar ellen. :) Sokszor mar azert is kotbert kell fizetni ha esetleg nem biztositod a szerzodesben eloirt SLA-t, pl nincs netkapcsolat..
Szoval nyilvanvaloan nagyon komoly tuzvedelmi berendezesek vannak amik 2-3 masodpercalatt kepesek elarsztani egy tobbezer legkobmeters termet gazzal/porral ami azonnal elfolytja a fustot.

Anno az Interware-nel meloztam(ha ez mond meg valakinek valamit), es azota is infrastrukturaban dolgozom. Egy szerverterem beuzemelese nullarol eleg komoly feladat(felteve hogy az ember komoly szolgaltatast akar nyutani). Az hogy berelek egy termet ahol lesz valamilyen net meg valami ocska klima meg nem szerverterem. Azt szinten ketlem hogy 30-40-50 ember aki banyaszassal foglalkozik Magyarorszagon el tudna tartani egy termet, ergo szelesebb tomegekre kell loni, ott pedig bizony mar igenyek vannak.  Es amugy is eleg eros a verseny a magyar piacon ezugyben.

Ne ertsd felre, nem akarom elvenni a kedved, de kelleni fog hozza nehany tiz millio forint. :)


messimage

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 15, 2017, 04:26:19 DÉLUTÁN
Idézetet írta: fpeter Dátum április 15, 2017, 03:00:47 DÉLUTÁN
Engem érdekelne, csak még először úrrá akarok lenni azon a problémámon, hogy leállítás után random módon eltűnnek a kártyák az éterben és fizikailag kell baxtatni cserélgetni hogy ismét meglegyen az összes...

- a légkondi tényleg fontos lesz a sok gép miatt, idővel már a szellőztetés nem elég, plussz a por...
- a redundáns net, hálózat, szünetmentes, generátor szerintem elhanyagolható, lévén hogy nem vérre megy a dolog ha keletkezik egy kis időkiesés. Annyi felárat sztem senkinek nem érne meg, amennyibe a kiépítése belekerülne, inkább bevállalná hogy rig-enként fél $ / óra kiesik ha van pár óra leállás, de konstans sokezer havi plussz nem érne meg...
- a felügyelet kérdése tényleg fontos - egy magárahagyott családiháznál csak idő kérdése hogy meglátogasson valaki kéretlen vendég. Mondjuk el tudom képzelni az arcát amikor a várt százcolos elcédé, bluray lejátszó és anyuci ékszerei helyett valami fura porszívókat talál - mindenesetre akkor is jelentős anyagi kárt tud okozni
- a felügyelet mellett bekamerázás - szép és jó dolog abból kiindulni hogy mindenki tisztességes, de ha valaki másképp gondolja és mégis megdézsmálja más gépeit akkor kész a baj. Ha be van kamerázva és személyi másolásával mehet csak be az ember, akkor mindenki tudja hogy nincsen játéktere, nem érdemes rosszban gondolkodni...
- a biztosítás pedig szintén a lopásra, illetve tűzkárra fontos lehet, mert tényleg elég egyetlen peches táp/vidkártya és lehet a sokmilliónyi rig-el együtt a ház is leég ahogy van. Ez sajnos benne van a pakliban, és minél több gépet istápolsz annál nagyobb az esélye...

Jaj. :D Bocsi de ezen nevettem. Marmint a biztositasos reszen. :D Azert azt ti sem gondoljatok komolyan hogy egy szerverterem ahol van tobb ezer esetleg tizezer szerver biztositassal vedekezika  tuzkar ellen. :) Sokszor mar azert is kotbert kell fizetni ha esetleg nem biztositod a szerzodesben eloirt SLA-t, pl nincs netkapcsolat..
Szoval nyilvanvaloan nagyon komoly tuzvedelmi berendezesek vannak amik 2-3 masodpercalatt kepesek elarsztani egy tobbezer legkobmeters termet gazzal/porral ami azonnal elfolytja a fustot.

Anno az Interware-nel meloztam(ha ez mond meg valakinek valamit), es azota is infrastrukturaban dolgozom. Egy szerverterem beuzemelese nullarol eleg komoly feladat(felteve hogy az ember komoly szolgaltatast akar nyutani). Az hogy berelek egy termet ahol lesz valamilyen net meg valami ocska klima meg nem szerverterem. Azt szinten ketlem hogy 30-40-50 ember aki banyaszassal foglalkozik Magyarorszagon el tudna tartani egy termet, ergo szelesebb tomegekre kell loni, ott pedig bizony mar igenyek vannak.  Es amugy is eleg eros a verseny a magyar piacon ezugyben.

Ne ertsd felre, nem akarom elvenni a kedved, de kelleni fog hozza nehany tiz millio forint. :)


A hely, ahol lenne, régóta ugyanezt a célt szolgálja, csak nem pont ilyen gépek voltak benne, szóval minden dolog adott, egy bérleti díjat, és néhány kisebb vagy ne adj isten nagyobb ráncfelvarrást kell csak eszközölni a helyen, ami a gpu-s bányák üzemeltetéséhez szükséges.

jzsolt

Idézetet írta: andysk Dátum április 15, 2017, 03:42:35 DÉLUTÁN
Nem hangzik rosszul. Az ár lessz a fontos. Ha annyiba fog kerülni 1 rig havonta amennyi az áram otthon akkor nem sok embert fog érdekelni. Ha kevesebbe akkor viszont igen. Tehát nézz utánna az áramnak..

Engem pl akkor is érdekelne, ha csak az itthoni villanyszámla erejéig kéne fizetnem, mert akkor ne itthon legyen, ahol se légkondi, se hely se semmi...

Skankhunt42

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 15, 2017, 05:48:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum április 15, 2017, 03:42:35 DÉLUTÁN
Nem hangzik rosszul. Az ár lessz a fontos. Ha annyiba fog kerülni 1 rig havonta amennyi az áram otthon akkor nem sok embert fog érdekelni. Ha kevesebbe akkor viszont igen. Tehát nézz utánna az áramnak..

Engem pl akkor is érdekelne, ha csak az itthoni villanyszámla erejéig kéne fizetnem, mert akkor ne itthon legyen, ahol se légkondi, se hely se semmi...

Sot a legjobb lenne ha ok fizetnenek mert odateszed a gepet. ;D

jzsolt

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 15, 2017, 06:28:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 15, 2017, 05:48:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum április 15, 2017, 03:42:35 DÉLUTÁN
Nem hangzik rosszul. Az ár lessz a fontos. Ha annyiba fog kerülni 1 rig havonta amennyi az áram otthon akkor nem sok embert fog érdekelni. Ha kevesebbe akkor viszont igen. Tehát nézz utánna az áramnak..

Engem pl akkor is érdekelne, ha csak az itthoni villanyszámla erejéig kéne fizetnem, mert akkor ne itthon legyen, ahol se légkondi, se hely se semmi...

Sot a legjobb lenne ha ok fizetnenek mert odateszed a gepet. ;D

Mindent nem lehet... :)

qwe92

Hűtés teljesítményben közel sem ugyan az 60-150watt gépenként mint kb 300watt hőtermelés.(biztos hogy sokkal több a hőtermelés, nálam 600wattos fűtést váltott ki :) )
Nem árt a hűtés fejlesztés minimum a 3 szorosára.
De megérheti a dolog, ha nekem ilyen lehetőségem lenne belefognék gyanítom ha meg akarod téríteni a fejlesztés díját akkor minimum 3 szorosa lesz az ára a tárolásnak mint otthon.
Kíváncsian várom az ajánlatot. (lehet meglepődök :) )

fpeter

Idézetet írta: messimage Dátum április 15, 2017, 01:58:30 DÉLUTÁN...

Szia! Elméletben írtam egy privátot Neked, de mintha picit bugosan működne a fórum motorja - a kimenők között nem találom, remélem azért átment...
¯\_(ツ)_/¯

HDMI dummy eladó > keresd az azonos nevű topikban!

jzsolt

Idézetet írta: fpeter Dátum április 16, 2017, 01:23:36 DÉLELŐTT
Idézetet írta: messimage Dátum április 15, 2017, 01:58:30 DÉLUTÁN...

Szia! Elméletben írtam egy privátot Neked, de mintha picit bugosan működne a fórum motorja - a kimenők között nem találom, remélem azért átment...

OFF
Nem bug, ennek a fórumnak a privát üzenetküldő rendszere ennyire hülyén lett megcsinálva, hogy csak akkor látod a kimenők között, ha bepipálod küldés előtt, hogy másolat mentése a kimenők közé. Meg amúgy is tök átláthatatlan az egész, össze-vissza az üzenetek, nem tudod ránézésre eldönteni, melyik volt hamarabb, később... elég gáz...
ON

jzsolt

Idézetet írta: lbandita Dátum április 15, 2017, 08:20:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 15, 2017, 05:48:33 DÉLUTÁN
Idézetet írta: andysk Dátum április 15, 2017, 03:42:35 DÉLUTÁN
Nem hangzik rosszul. Az ár lessz a fontos. Ha annyiba fog kerülni 1 rig havonta amennyi az áram otthon akkor nem sok embert fog érdekelni. Ha kevesebbe akkor viszont igen. Tehát nézz utánna az áramnak..

Engem pl akkor is érdekelne, ha csak az itthoni villanyszámla erejéig kéne fizetnem, mert akkor ne itthon legyen, ahol se légkondi, se hely se semmi...
írj rám beszélhetünk róla , én szerverteremben tudom elhelyezni.

Már beszéltünk róla, mondtad, hogy vagy 4u magas rack, vagy álló szerver házat tudsz csak elhelyezni, nekem meg a speciális rig keret van, amit vérrel verejtékkel raktunk össze faszára haverral, ráadásul nem kicsi, mert 1000*400*400 mm, úgyhogy nincs az az isten, hogy azt szétszedjem :D Meg talán azt is te mondtad, hogy Szarvason van a terem? Ebben mondjuk nem vagyok biztos, de pesti vagyok, és hát valami közelebbi megoldás kéne, ahova eljutok 30 perc - 1 órán belül, ha valamiért menni kell. Ha a Szarvast nem te mondtad, akkor a post azon része tárgytalan.