Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Arkenso

Idézetet írta: johnypapa Dátum december 28, 2017, 02:41:39 DÉLELŐTT

Sziasztok, én is leírom a bánatom,sajnos a fórum ezen része nem túl aktív. Nekem az ASUS Z270P -vel nem sikerül kontans eredményt elérnem, 7 kártyát szeretnék vele kezelni, de csak "keseríti" a napjaimat. Amit találtam róla tutoriált, videót, vagy írásosat bitcoin talk, mi fórumunk, megnéztem, sajnos nekem nem hajlandó 3 kártyánál többet kezelni, egy újraindítás után felismert 5 kártyát, de sajnos a következő indításkor már csak 3-at látott az eszközkezelő, a másik kettőre 43-s hibakódot írt, itt elfogyott a türelmem, ha vki végigcsinálta már ezeket a tortúrákat, kérem jelezze. Van valami trükkje ennek a lapnak, amit elbambultam volna, vagy a kártyák behelyezési sorrendje nem mindegy? Mert ott is tapasztaltam érdekes dolgokat, bizpnyos slotok egyáltlán nem hajlandóak érzékelni a kártyát.

ASUS Z270P vagy  ASUS Z270P-A alaplapról van szó?
A sima elvileg csak 6 kártyás :)

Simi

Idézetet írta: johnypapa Dátum december 28, 2017, 02:41:39 DÉLELŐTT

Sziasztok, én is leírom a bánatom,sajnos a fórum ezen része nem túl aktív. Nekem az ASUS Z270P -vel nem sikerül kontans eredményt elérnem, 7 kártyát szeretnék vele kezelni, de csak "keseríti" a napjaimat. Amit találtam róla tutoriált, videót, vagy írásosat bitcoin talk, mi fórumunk, megnéztem, sajnos nekem nem hajlandó 3 kártyánál többet kezelni, egy újraindítás után felismert 5 kártyát, de sajnos a következő indításkor már csak 3-at látott az eszközkezelő, a másik kettőre 43-s hibakódot írt, itt elfogyott a türelmem, ha vki végigcsinálta már ezeket a tortúrákat, kérem jelezze. Van valami trükkje ennek a lapnak, amit elbambultam volna, vagy a kártyák behelyezési sorrendje nem mindegy? Mert ott is tapasztaltam érdekes dolgokat, bizpnyos slotok egyáltlán nem hajlandóak érzékelni a kártyát.


Itt van egy Asus Prime Z270-A azzal megy a 8 kártya is, gondolom hasonló lehet.

Windows-t UEFI módban telepítetted?
Above 4G Enabled a biosban?
PCI-e -okat próbáltad Gen1 -re állítva?

johnypapa

Windows-t UEFI módban telepítetted? - microsoft hivatalos telepitőlemez pendrivról, rádugtam telepített, hogy  ez uefi vagy sem passzolok,
[/size]4G Enabled a biosban? ez csak természetes ez  6-ik rigem
[/size]PCI-e -okat próbáltad Gen1 -re állítva?- gen1en próbáltam először, msi lapoknál az vált be eddig a legjobban, itt 3 kártyáig jutottam, gen2re állítva sikerült az 5 kártya, de ujraindítás után az  eszközkezelőben 43-as hibakód 2 kártyánál, aztán ddu, minden pucol, újra kezd megint csak 3 kártya, itt hagytam abba, ennek a win uefinek utánajárok, nem találtam róla említést, ezért megnézem

Arkenso

#443
Idézetet írta: johnypapa Dátum december 28, 2017, 09:50:59 DÉLELŐTT
Windows-t UEFI módban telepítetted? - microsoft hivatalos telepitőlemez pendrivról, rádugtam telepített, hogy  ez uefi vagy sem passzolok,
4G Enabled a biosban? ez csak természetes ez  6-ik rigem
PCI-e -okat próbáltad Gen1 -re állítva?- gen1en próbáltam először, msi lapoknál az vált be eddig a legjobban, itt 3 kártyáig jutottam, gen2re állítva sikerült az 5 kártya, de ujraindítás után az  eszközkezelőben 43-as hibakód 2 kártyánál, aztán ddu, minden pucol, újra kezd megint csak 3 kártya, itt hagytam abba, ennek a win uefinek utánajárok, nem találtam róla említést, ezért megnézem
BIOS-ban be lehet állítani, hogy csak UEFI-sen bootoljon :)

De próbáld ki amit írok!

1. Mindent állíts GEN1-re amit találsz :)
2. Kapcsold ki az Above 4G témát, tegyél be 4 kártyát, telepítsd fel teljeskörűen amíg látszanak szépen az eszközkezelőben.
3. Aztán kikapcs, Above 4G téma bekapcs, 5. kártya betesz és hagyd amíg felismeri az 5. kártyát, moddolt AMD kártya esetén kikapcsolás előtt mindenképpen futtasd újra az "atikmdag-patcher"-t.
4. Aztán jöhet a 6. kártya, felismertetés + atikmdag-patcher kikapcsolás előtt.
....

johnypapa


BIOS-ban be lehet állítani, hogy csak UEFI-sen bootoljon :)

Köszönöm a tippet, egyébként nvidia kártyákról beszélünk

1. Mindent állíts GEN1-re amit találsz :)  - eddig oké  ;)
2. Kapcsold ki az Above 4G témát, -eddig oké , tegyél be 4 kártyát, telepítsd fel teljeskörűen amíg látszanak szépen az eszközkezelőben. - már itt jön a meglepi, be sem bootol.  >:(
4 kártyánál ezt írja ki - no usb keyboard detected - majd következő kép
bal felső sarok : BLInitialyzeLibrary failed 0xc00000bb  ::)
3 kártyánál a történet ugyan ez.
2 kártyánál ismételten szépen bebootol,  ???
3-4 lépésig el sem jutok a géppel, egyenlőre
Most újra telepítem a win10-et uefi módban, ahogyan azt korábbiak javasolták aztán meglátjuk mi lesz.




Stefi

#445
Asrock H81 Pro BTC R2.0 + G3260
24eft+22eft

vagy

Asus Prime Z270P + G3900
36eft+10eft

Melyik lenne a jobb?

V3yron

Sziasztok!

Velemeny errol az alaplaprop?  Gigabyte GA-H110-D3A

6 x RX580 Nitro kartyanak kene az anyuci :P

Koszi

exertech001

Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:41:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Velemeny errol az alaplaprop?  Gigabyte GA-H110-D3A

6 x RX580 Nitro kartyanak kene az anyuci :P

Koszi

40 ezerért? ne. :D  20-25k-s ára reális. De most nemkapni ennyiért. (tudomásom szerint)

Arkenso

Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:41:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Velemeny errol az alaplaprop?  Gigabyte GA-H110-D3A

6 x RX580 Nitro kartyanak kene az anyuci :P

Koszi

Ez a lap miért nem jó neked? :)
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=529617

exertech001

Idézetet írta: Arkenso Dátum január 07, 2018, 04:02:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:41:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Velemeny errol az alaplaprop?  Gigabyte GA-H110-D3A

6 x RX580 Nitro kartyanak kene az anyuci :P

Koszi

Ez a lap miért nem jó neked? :)
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=529617

szerintem megijedt a drága 1150es CPU-któl. Ahogy én is.

V3yron

UK-ba vagyok, es itt mind2 alap majdnem egy aron van :)

Ha meg lehet talalni, mindenhol OOS

Arkenso

#451
Idézetet írta: exertech001 Dátum január 07, 2018, 04:12:15 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Arkenso Dátum január 07, 2018, 04:02:03 DÉLUTÁN
Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:41:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Velemeny errol az alaplaprop?  Gigabyte GA-H110-D3A

6 x RX580 Nitro kartyanak kene az anyuci :P

Koszi

Ez a lap miért nem jó neked? :)
http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=529617

szerintem megijedt a drága 1150es CPU-któl. Ahogy én is.

Az a drága proci, kb fél év alatt visszahozza az árkülönbséget, ha azzal is bányászol :)

Mikulás

#452
Idézetet írta: reloopbenny Dátum november 01, 2017, 06:45:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! :D
Mi most teszteljük a híres neves 19 kártyás ASUS B250 Mining Expert alaplapot akit esetleg érdekel itt követheti munkásságunkat:
https://www.youtube.com/watch?v=_JxFDArBscI

Sziasztok!
Először szeretnék gratulálni, tetszett a videó. Szeretnék kérdezni az ASUS B250 alaplappal kapcsoltban. Szeretnék 19 kártyás riget építeni. 11 AMD vga mellé csak P-106 vga -t lehet berakni vagy lehet más NV kártyát? Olvasgattam utána, de nem találtam rá választ.  Egyenlőre 8 VGA kártyával kezdem el a bányászást és folyamatosan havonta vagy kéthavonta  veszek VGA kártyákat. 2db EVGA 1000W tápot rendeltem, de lehet elkapkodtam. Megszeretném kérdezni, hogy a 2db 1000W táp mellé mekorra tápot rendeljek, hogy a 19 db VGA kártyát elbírja a rendszer.

Választ, válaszokat előre is köszönöm!

zollie

Idézetet írta: V3yron Dátum január 07, 2018, 03:41:35 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Velemeny errol az alaplaprop?  Gigabyte GA-H110-D3A

6 x RX580 Nitro kartyanak kene az anyuci :P

Koszi

Szia!
Nekem ez az alaplapom van, nagyon elégedett vagyok vele, viszont most az egekben valóban az ára. Én csak ajánlani tudom.
Ha vettél egyet és kell bios beállítás, akkor keress nyugodtan. :)
Üdv,
Zollie
ETH: 0x287ab8fb33057305b40aa31b77abc3e3cb37951d
ZEC: t1TUT7EXQKuRsvHnwVHSpT71GC9vdJdFd3A
LTC: LRKWvWeX4jpgQSna8wRk2d1GBfz7KCKhqo

zollie

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy van-e valaki, aki ezzel az alaplappal hajt 7 db vga-t: Gigabyte ga-h110-d3a ?
Úgy tervezem, hogy M2-es portba beleteszek egy M2 to PCI-e átalakítót és összesen 7 db gtx1070 menne.

Jó lenne, ha lenne valaki, aki megírná, hogy melyik bios verzióval sikerült életre kelteni a 7. kártyát?
Jelenelg F20-as biosom van és 6 db 1070-es kártyát hajt meg.
Ha valaki tutira mondja, hogy nem megy a 7. kártya, akkor nem veszek ilyen átalakítót és nem szívok feleslegesen.
Ha senki nem foglalkozott még vele, akkor ki fogom próbálni :)

Köszi,
Zollie
ETH: 0x287ab8fb33057305b40aa31b77abc3e3cb37951d
ZEC: t1TUT7EXQKuRsvHnwVHSpT71GC9vdJdFd3A
LTC: LRKWvWeX4jpgQSna8wRk2d1GBfz7KCKhqo

Zoltán

Igen ez a h110-d3a lap nekem is van és nincs vele semmi gond.
Viszont építeném a következő rigemet és nem igazán találok kifejezett miner lapot. Olyanokat találok, amiken van 6 pci, 2x 16x és 4x 1x foglalatokkal, de nem tudom, hogy nem lesz-e szopás ezekkel, nem vagyok nagy tudója az alaplapoknak, ezért kérnék tanácsot tőletek.
Válaszaitokat köszönöm! :)

mov ax,0

Szia!

Mindkét lap elvisz 8 kártyát ( 6 pcie + 2 M.2 )
Az M.2-es kicsit érzékenyebb arra, ha milyen minőségű a pcie riser.
Nekem cserélgetni kellett a risereket, mert ami jó volt pcie-ben az már nem volt jó M.2 átalakító+pcie kombóban.

ASUS ROG STRIX H270F GAMING Alaplap , Br ~37E
https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/rog-strix-h270f-gaming-p355967695/?sgst=1

ASUS PRIME H270-PLUS Alaplap , Br ~36E
https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/prime-h270-plus-p356072683/?sgst=1


Roller

Sziasztok!
Asrock h110 13 pcie alaplappal van tapasztalatotok? Én most raktam össze egy 13 vgas rendszert AMD kártyákkal de sajnos csak friss driverrel megy, a block chain driver nem tudom használni, így az eth bányászat nem annyira profitáló. Esetleg tudtok tippet adni hogy hogyan lehet megoldani ezt a problémát?

neoBp

Idézetet írta: reloopbenny Dátum november 01, 2017, 06:45:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! :D
Mi most teszteljük a híres neves 19 kártyás ASUS B250 Mining Expert alaplapot akit esetleg érdekel itt követheti munkásságunkat:
https://www.youtube.com/watch?v=_JxFDArBscI
Sziasztok, Köszi a videót !
Hol tudnám megvásárolni ezt az Asus B250 Mining Expert kártyát ?

Mikulás

Idézetet írta: neoBp Dátum január 16, 2018, 09:03:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: reloopbenny Dátum november 01, 2017, 06:45:02 DÉLUTÁN
Sziasztok! :D
Mi most teszteljük a híres neves 19 kártyás ASUS B250 Mining Expert alaplapot akit esetleg érdekel itt követheti munkásságunkat:
https://www.youtube.com/watch?v=_JxFDArBscI
Sziasztok, Köszi a videót !
Hol tudnám megvásárolni ezt az Asus B250 Mining Expert kártyát ?
Szia!
Ebay
Nekem tegnap jött meg

Tapatalkkal küldve az én Mi-4c eszközömről