Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Romaniában

Indította m8k, december 03, 2016, 08:55:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

kidface

Idézetet írta: rx470 Dátum április 27, 2017, 08:29:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 27, 2017, 01:00:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Kezdobanyasz9999 Dátum április 27, 2017, 12:26:31 DÉLELŐTT
Esetleg egy ugyan ilyen témakört csak "adózás Magyarországon" nem lehetne indítani?
Biztosan lenne rá igény sajnos muszáj egy bizonyos összeg felett már nem merek kockáztatni csak a baj az hogy nem tudom hogyan kell :\
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=14.0

Néhány napja már ezt írja
A téma vagy fórum amit keresel hiányzik vagy számodra nem elérhető.
Minimum 25 bejegyzést kell írj, hogy láthasd és hozzaszolhass a témához. "Biztonsagi" okokból

drizzt_do_urden

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 27, 2017, 08:44:27 DÉLELŐTT
Na akkor írok, hogy hamarabb meglegyen a 25 :)

ha csak azert "irtok" , hogy legyen meg a 25 hozzaszolasotok akkor BAN -t fogtok kapni!

Kezdobanyasz9999

Idézetet írta: kidface Dátum április 27, 2017, 08:41:12 DÉLELŐTT
Idézetet írta: rx470 Dátum április 27, 2017, 08:29:33 DÉLELŐTT
Idézetet írta: kidface Dátum április 27, 2017, 01:00:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Kezdobanyasz9999 Dátum április 27, 2017, 12:26:31 DÉLELŐTT
Esetleg egy ugyan ilyen témakört csak "adózás Magyarországon" nem lehetne indítani?
Biztosan lenne rá igény sajnos muszáj egy bizonyos összeg felett már nem merek kockáztatni csak a baj az hogy nem tudom hogyan kell :\
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=14.0

Néhány napja már ezt írja
A téma vagy fórum amit keresel hiányzik vagy számodra nem elérhető.
Minimum 25 bejegyzést kell írj, hogy láthasd és hozzaszolhass a témához. "Biztonsagi" okokból

somogyi betyár

OFF
Hova tűnt ez a totyik "MAGYARORSZÁG"-ról?  >:(
OFF
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

LordAthis

#24
Talán közérdeklődésre tarthat számot:

https://www.meetup.com/Budapesti-KriptoValuta-Eloadas-es-Oktatas/

Az előadáson és a Tanfolyamon szó lesz az adózási kérdésekről is! ;)

Készülök egy pár meglepivel, gondolom közel 10%-os adózással legálisan hozzájutni a kibányászott Coinokhoz érdekes lehet! ;)
Ez az opció amint elérhető, jelzem!

Nagy valószínűséggel az előadás idején már elérhetővé válik.

Üdv: L.A.

Ui.:
Tényleg, nem találok ilyen topikot Magyarországra!
Ennyire lemondtatok róla...  :o

Uhura

Idézetet írta: LordAthis Dátum május 02, 2017, 02:55:28 DÉLELŐTT
Talán közérdeklődésre tarthat számot:

https://www.meetup.com/Budapesti-KriptoValuta-Eloadas-es-Oktatas/

Az előadáson és a Tanfolyamon szó lesz az adózási kérdésekről is! ;)

Készülök egy pár meglepivel, gondolom közel 10%-os adózással legálisan hozzájutni a kibányászott Coinokhoz érdekes lehet! ;)
Ez az opció amint elérhető, jelzem!

Nagy valószínűséggel az előadás idején már elérhetővé válik.

Üdv: L.A.

Ui.:
Tényleg, nem találok ilyen topikot Magyarországra!
Ennyire lemondtatok róla...  :o

De csak a biztonsági zónában keresd :) mivel paranoidok vagyunk itt a Bengáli tigris nélküli Királyságban. 

somogyi betyár

#26
Idézetet írta: LordAthis Dátum május 02, 2017, 02:55:28 DÉLELŐTT
Talán közérdeklődésre tarthat számot:

https://www.meetup.com/Budapesti-KriptoValuta-Eloadas-es-Oktatas/

Az előadáson és a Tanfolyamon szó lesz az adózási kérdésekről is! ;)

Készülök egy pár meglepivel, gondolom közel 10%-os adózással legálisan hozzájutni a kibányászott Coinokhoz érdekes lehet! ;)
Ez az opció amint elérhető, jelzem!

Nagy valószínűséggel az előadás idején már elérhetővé válik.

Üdv: L.A.

Ui.:
Tényleg, nem találok ilyen topikot Magyarországra!
Ennyire lemondtatok róla...  :o

25 hozzászólástól válik láthatóvá a totyikok felett, ha jól tudom.

Csak én nem látom ennek a találkozónak az időpontját?
Fbuk esemény nincs?
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

Csongor

Beszeltem valakivel, aki az adohivatalnal dolgozik, elmondtam neki, hogy mirol van szo, mit is kell csinalnom es hogyan kapom a penzt a banyaszat utan. Hogy mi is a banyaszat, es hogy hogyan mukodik nem ertette meg, de konkretan o sem tudta hirtelen nemgomdani, hogy mi lenne a modja a banyaszatbol valo bevetel utani adozas, vagy hogy milyen kategoriaba kellene sorolni. (Igaz, hogy o inkabb vallalkozasok beveteleit konyveli.) Szerzodesem nincs, mint egy munkahelyen, es konkretan nem tudtam megmondani, hogy honnan kapom a penzt.(marmint melyik orszagbol/milyen vallakozastol), igy kerdezte, hogy mivel is tudnam bizonyitani a bevetelt, de meg fogok kerdezoskodni.
Hogyha tegyuk fel kerulnek kiskapuk, amiken keresztul ki el lehet kerulni az adozast, az aramszolgaltato nem kerdezi meg, hogy megis mi a szoszt csinalok havi 500-600kWh arammal? Hisz ennyi arammal telen futhetek, az rendben van, de akar mariskat is termeszthetnek a pinceben,(nyaron nem futunk, ez vilagos) de ezt a szolgaltato nem tudja...

drizzt_do_urden

de minek kell kerdezoskodni? igy az egyik megkerdezi a masikat majd a harmadikat es vegul szimatoni kezdenek. holnap holnaputan olyan torvenyt hoznak ki hogy 80% at az allamnak kell adjuk :)) hagyjatok beket. amig csned van addig kell hagyni csend legyen!

Csongor

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum május 02, 2017, 09:10:18 DÉLUTÁN
de minek kell kerdezoskodni? igy az egyik megkerdezi a masikat majd a harmadikat es vegul szimatoni kezdenek. holnap holnaputan olyan torvenyt hoznak ki hogy 80% at az allamnak kell adjuk :)) hagyjatok beket. amig csned van addig kell hagyni csend legyen!
Csak erdeklodtem, nem szeretnek galibat kesobb, de megfogadom a tanacsod, hallgatok mint a sir. :-X

drizzt_do_urden

mint a strucc ussuk bele a fejunkot a homokba es banyasszunk. majd ha ki akarjak rantani a fejunkot akkor szaladni kezdunk :))))

Arkenso

Hiba mondom, hogy zárttá kellene tenni ezt a fórumot :)

LordAthis

Igen, köszönöm!
Közben olvastam, hogy min 25 hozzászólás, plusz elő is került, mert meglett a min...  8)

Kis adózási segítség:
https://docs.google.com/presentation/d/1NGh_kKIhVTWoLQ5Rl2YYFIaTDsndS12CnLPj8YJOAtU/edit?usp=sharing

Ezzel mehetsz a könyvelőhöz is és az adójogászhoz és/vagy a NAV-oshoz is.
Elvileg értelmezniük kell!


Jó ha tudod, hogy amíg csak van BTC-d, nem kell bevallani.
Amikor felhasználod, pénzé teszed, akkor kell. Persze okosan, mert lehet 80%-ot, meg lehet 10%-ot is fizetni, ha tudod, hogyan!


Igen én sem hívnám fel rá a figyelmüket feleslegesen, ha nem muszáj, ne kerüljünk képbe!


Más az adó bányászatnál ----> termelés,
és más adás-vétel esetén!!!

Amennyiben adod-veszed, úgy azt (Jó esetben!) adózott jövedelemként teszed.
Ebben az esetben olyan, mintha vennél Dollárt, Eurót, aminek nő az értéke...

..ez után nem kell adót fizetni!!!!

Így BTC (Vagy bármely más Alt-Coin) adás-vétel esetén sem!

Amennyiben üzleti tevékenység közben "szerzed", adóköteles!
(MLM, piramis, stb!!!)

Ne felejtsétek el, hogy a BlockChain egy könyvelés!!!
IP címekkel, dátumokkal, összegekkel!

Látható-követhető, hogy mikor-honnan jutottál hozzá!
Egy adózási formánál ezeket az adatokat neked kell biztosítani, amit a hatóság ha kíván, le tud ellenőrizni!  ;)


KorbenPapa

Idézetet írta: ddu Dátum május 02, 2017, 09:20:50 DÉLUTÁN
mint a strucc ussuk bele a fejunkot a homokba es banyasszunk. majd ha ki akarjak rantani a fejunkot akkor szaladni kezdunk :))))

Tapaszatlatból mondom, hogy ez a hozzáállás akár hét számjegyű, de minimum hat számjegyű bírsággal is járhat. Jobb elémenni a dolgoknak, mintha rákényszerítenek bírságokkal.

Btw már én is gondolkodtam, hogy hivatalos állásfoglalást kérek, mert gondolkozunk azon barátommal, hogy egy kicsit nagyobban, hivatalosan, cégként bányásznánk és ott meg nagyon kell figyelni a részletekre.

De ahogyan írták jelenleg Mo-n csak feljelentésre mennek ki magán személyhez, bízzunk ebben, amíg nem tisztázódnak a részletek...

Csongor

Idézetet írta: KorbenPapa Dátum június 17, 2017, 09:07:30 DÉLELŐTT
Idézetet írta: ddu Dátum május 02, 2017, 09:20:50 DÉLUTÁN
mint a strucc ussuk bele a fejunkot a homokba es banyasszunk. majd ha ki akarjak rantani a fejunkot akkor szaladni kezdunk :))))

Tapaszatlatból mondom, hogy ez a hozzáállás akár hét számjegyű, de minimum hat számjegyű bírsággal is járhat. Jobb elémenni a dolgoknak, mintha rákényszerítenek bírságokkal.

Btw már én is gondolkodtam, hogy hivatalos állásfoglalást kérek, mert gondolkozunk azon barátommal, hogy egy kicsit nagyobban, hivatalosan, cégként bányásznánk és ott meg nagyon kell figyelni a részletekre.

De ahogyan írták jelenleg Mo-n csak feljelentésre mennek ki magán személyhez, bízzunk ebben, amíg nem tisztázódnak a részletek...
En mar nem is merek kerdezni itt ebben a temaban, meg voltam szolitva. De a villanyorat olvaso fiu mikor ltta, hogy a ket olvasas kozt (3 honap alatt, es ez ezutan megtobb lesz) 1100KWh fogyott megjegyezte, hogy biztos a villanybojler hasznalt el ennyi aramot. Neki mar gyanus lett...

DrHofman

Tehát nincs valamilyen mód Romániában adózni bitcoin bányászás után?Vagy ez olyan dolog ami nem tűnik fel senkinek és szépen nyugodtan kell csinálni?

xalyy

Szerintem túl reagáljátok a dolgokat... Múltkor olvastam valami román bitcointalkos beszélgetést és ott azt mondták havi 15 ezer euróig nem kell aggódni akkor állhat rád esetleg az ANAF és nemhiszem, hogy sokan járnak már ennyinél.
Ezt persze nem muszáj komolyan venni de én nem aggódnék ennyire főleg ilyen kisebb összegekben.