Poloniex, Coinbase,Novaexchange,Bittrex, Debit Card, utalások,kezelések és egyéb

Indította miklos1296, december 03, 2016, 06:18:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 17 Vendégek van a témában

Melyikben bízol meg leginkább?

Kraken
Coinbase
Bittrex
Poloniex
egyikben sem

zsombor1

30% ??? A szüleim most adtak ki albérletbe egy lakást. Megérdeklődtem a navnál, hogy miként kell adózni ezután. Azt mondták, hogy mindent magunk számolunk-könyvelünk és a keletkezett jövedelem után kell negyedévente átutalni a 15%-ot.
Ez is egyfajta jövedelem, nem csak 15%-ot kell adózni belőle?

magellan

Idézetet írta: zsombor1 Dátum április 28, 2018, 01:10:09 DÉLUTÁN
30% ??? A szüleim most adtak ki albérletbe egy lakást. Megérdeklődtem a navnál, hogy miként kell adózni ezután. Azt mondták, hogy mindent magunk számolunk-könyvelünk és a keletkezett jövedelem után kell negyedévente átutalni a 15%-ot.
Ez is egyfajta jövedelem, nem csak 15%-ot kell adózni belőle?
De, ugyanaz, csak még van hozzá 19.5% szocho. A lakás szochoját eltörölték 1-től.

Tapatalkkal küldve az én SM-N950F eszközömről


willow

Idézetet írta: zsombor1 Dátum április 28, 2018, 01:10:09 DÉLUTÁN
30% ??? A szüleim most adtak ki albérletbe egy lakást. Megérdeklődtem a navnál, hogy miként kell adózni ezután. Azt mondták, hogy mindent magunk számolunk-könyvelünk és a keletkezett jövedelem után kell negyedévente átutalni a 15%-ot.
Ez is egyfajta jövedelem, nem csak 15%-ot kell adózni belőle?


Nem. A múlt évre a megállapitott adó összege 37 % volt. Persze lehet trükközni a kata-val, meg céges elszámolással, meg talán mással is. De ha kismiska vagy, akkor letejelsz a NAV-nak 37%-ot.

66phonetic

@Til:
A barátod a következőket teheti:
- eladja a kriptóját személyesen
- használja a BTC automatát és benyeli a kezelési költséget
- ID verification nélküli tőzsdén keresztül kiutalja olyan bank kártyájára, amely nem írta alá a CRS egyezményt.

Miért fontos, hogy ID verification nélküli tőzsdén adja el? Mert pl. a COINBASE-nek ki kellett adnia tavaly az amerikai adóhatóságnak az ügyfelei pénzmozgását. Akár az EU is kényszerítheti őket a jövőben.

willow

Idézetet írta: 66phonetic Dátum április 28, 2018, 03:47:36 DÉLUTÁN
@Til:
A barátod a következőket teheti:
- eladja a kriptóját személyesen
- használja a BTC automatát és benyeli a kezelési költséget
- ID verification nélküli tőzsdén keresztül kiutalja olyan bank kártyájára, amely nem írta alá a CRS egyezményt.

Miért fontos, hogy ID verification nélküli tőzsdén adja el? Mert pl. a COINBASE-nek ki kellett adnia tavaly az amerikai adóhatóságnak az ügyfelei pénzmozgását. Akár az EU is kényszerítheti őket a jövőben.


Na itt a bibi. A lehetőségek száma szinte 0000000000000000.


zsombor1

Ha nem váltod be forintra vagy más real pénzre és úgy költöd el, akkor nem kell adózni utána. Tehát, btc-ért kell vásárolni.

willow

Idézetet írta: zsombor1 Dátum április 29, 2018, 10:09:05 DÉLELŐTT
Ha nem váltod be forintra vagy más real pénzre és úgy költöd el, akkor nem kell adózni utána. Tehát, btc-ért kell vásárolni.


A btc-vel történő vásárlás is jövedelemnek számit.

bgerely

Idézetet írta: Til Dátum április 28, 2018, 08:13:40 DÉLELŐTT
Tegyük fel már régóta tartogatja a crypto-it az ember és mondjuk idén év vége körül úgy megugrik az árfolyam, hogy eljön az a pillanat , mikor már úgy gondolja ez éppen elég pénz ,ahhoz, hogy kivegyen belőle.
Tudja , hogy a következő év elején beesik majd az árfolyam, ezért szeretne a másik bent hagyott résszel bűvészkedni.
Ennél a pontnál vannak a legnagyobb kétségei : Mert kiszeretné rakni a tőzsdén tárolt pénzét Tether-be vagy ahhoz hasonló valutákba. Ez a művelet kis pénzeknél még nem nagy kockázat. (kinek mi a pici és nagy) De vegyünk egy példát nagyobb pénzre pl 5 Millió forintban.
Ekkor már megfordul a fejében, hogy a Tether valóban stabil lesz még jó darabig , hiszen lehet ,hogy akár fél évet is abban kell csücsüljön a vagyona, míg be nem esik az árfolyam.Valamint ott van az exchange kérdése is, hogy az vajon mennyire biztonságos hosszabb távon több pénz tárolására.
Ez az egyik része a dolognak.Majd foglalkoznia kell a másik felével, miszerint a kivenni szánt másik nagyobb összeget pl 5 milliót, hogy teszi készpénzé.
Az lehet furán mutatna a számlán ha SEPA-val kiutalná, ezért másban gondolkodik.De hogyan?Napokig pénzt vesz le automatákból? Vagy kiveszi BTC automatából?
Mit gondoltok erről? Hogyan lehet a legjobban megoldani a két esetet?

5 millával én még nem szaroznék, szerintem nem akkora összeg hogy emiatt jobban utánad néznének, de ha a nyugodtabb alvás a lényeg akkor szét lehet osztani családtagok és pénzkivételi módszerek közt.
- személyesen KP
- bitcoin automata (akár többet is körbe lehet látogatni környező országokban is)
- Exchange-ek és bankszámlák
- EMI (Mistertango, Revolut stb) kártyái, tudtommal mivel nem bankok nincs CRS és 3 milla alatt amúgy sem jelentgetnek.

Nyitsz a szülőknek fiókot egy-két exchangen, eladod a kriptót, SEPA utalások összesen 3 milla értékben egy-egy EMI-re (de van amit közvetlenül kriptóval is lehet tölteni)
Így mindenhol minimális összegek mozognak amire kevésbé mozdul rá egy-egy exchage, bank, EMI, vagy a NAV.

A pénzzé tevés az egyszerűbb része a dolognak, befektetni nehezebb mert ha többet ér a tulajdonod mint amekkora jövedelem után adóztál akkor belenézhet a NAV.  A tulajdont is lehet  közeli ismerősök közt osztani, vagy úgy csinálni mintha kölcsönből/ajándékból származna a pénz (egyenesági leszármazottnak adómentes az ajándék, kölcsönről lehet papírt írni, a pénzt megmozgatni hogy nyoma legyen ha egyszer rákérdezne a NAV vagy a bank)

Sajnos az sem nyújt teljes biztonságot ha valaki leadózik mindent ahogy kell, mert lehet hogy pont azokat az eseteket veszi majd elő a NAV ahol felmerült a kriptóból származó jövedelem, aztán bizonyítsd be valahogy hogy legálisan szerezted.

pube111

Idézetet írta: Canabis1991 Dátum április 24, 2018, 05:09:27 DÉLUTÁN
Hali mindenki!
Valaki tudna nekem egy működő debit kártyát mondani?
Chat-en kérdezgetem de semmi válasz! :(

Előre is köszönöm!
Revolut.Sepa tudsz utalni rá ktakenről vagy coinbaseről.

Franky2Ster


Til

Sziasztok!
Minap vettem le pénzt EUR kártyáról OTP automatán keresztül, ahol felajánlott két lehetőséget :
- Terhelés 15.000 Ft
- Terhelés a kártya saját pénznemében (EUR) , árfolyam 303.64Ft/1 Euro - 49.4 EUR.
Melyiket jó ilyenkor választani, nem teljesen látom miért jó az egyik és miért a másik.
Valamelyik lehetőségnél nincs átváltási költség?

UPDATE:
Azt olvasgattam, hogy az első eset, ahol a Ft van, állítólag az a jobb.Ilyenkor a kártyaszolgáltató vált középárfolyamon.
A második esetben az OTP vált adott árfolyamon, abban az időpontban a középárfolyam 315 volt.

Aki már tapasztalt e téren megerősíthetni melyik a jobb és miért.Köszi
C:\> del c:\command.com



Laca012




Til

Idézetet írta: Franky2Ster Dátum május 25, 2018, 11:24:19 DÉLELŐTT
Idézetet írta: jimbo98 Dátum május 25, 2018, 09:07:34 DÉLELŐTT
Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum május 17, 2018, 07:14:50 DÉLUTÁN
Wirexnél újra lehet debitkártyákat rendelni:
https://twitter.com/wirexapp/status/997084385257148421


Eu-ban működik ?

Elméletileg igen mert kiküldik ide a kártyát.
Kérdés, hogy a Visa meddig fog ismét érvényesülni.Ahogy elnézem a wirex visa. A mastercard-ot valahogy életképesebbnek látom e téren.
C:\> del c:\command.com

Til

Sziasztok!
Olyan kártya van a piacon, aki biztosít számlaszámot is?Nem kellene rá crypto , csak fiatra.
C:\> del c:\command.com

zozzancs