Poloniex, Coinbase,Novaexchange,Bittrex, Debit Card, utalások,kezelések és egyéb

Indította miklos1296, december 03, 2016, 06:18:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 19 Vendégek van a témában

Melyikben bízol meg leginkább?

Kraken
Coinbase
Bittrex
Poloniex
egyikben sem

Mulder

Idézetet írta: Sipi Dátum május 03, 2017, 06:37:49 DÉLUTÁN
Uquid plastic kártyánál meg lehet nézni valahol vagy lekérdezni hogy mennyi van még hátra a limitjéből(not upgrade)? Vagy egyszer csak nem lehet rátölteni majd?

ez egy jó kérdés erre még én sem jöttem rá.

Mulder

Idézetet írta: GepyMiner Dátum május 03, 2017, 06:41:18 DÉLUTÁN
UQUID/ Cryptopay kérdések:

Jelenleg Paypal-ról szoktam havi kb 100e-t leutalni bankszámlára, és bányászatból kb 70e-t SEPA-val utalva. Ez így feltűnő, vagy ennyiért még nem jelent a bank?
Gondolkodtam az UQUID-n, és hogy paypalrol vennék BTC-t és úgy venném/vásárolnám le őket, de így kb 3 havonta kéne új kártyát rendelni, sőt, ha igaz, hogy nem is 2000 hanem 1000 euro vagy kevesebb a limit, akkor akár havonta. A 15 eurós költség nem számít, de jön 2 kérdés:

       
  • Ha verifikálom magam onnantól pénzfelvétkor/vásárláskor ha használom a kártyát akkor jelenteni fog NAV-nak név szerint?

       
  • Ha NEM verifikálok és rendelnék mindig újat, mindig új név kell? és új cím? vagy elég új kamunév de a cím az lehet ugyanaz? Érdemes egyszerre pl 3-4-et lerendelni (más accounttal) hogy ha egyik limitje lejár akkor simán azonnal átválthassak egy másikra, vagy pl. ha nem használom x napig akkor inaktív lesz?

a bank nem jelent le semmit a nav-nak, a nav viszont bármikor lekérheti a banktól, viszont ennek eléggé kicsi az esélye hogy valakit így átvilágítanak.

Nem kell mindig új név használhatod ugyan azt amit eredetileg, de ha téged megnyugtat használhatsz kamunevet, viszont a címnek valódinak kell lennie mert a kártyát oda küldik. Nem válik inaktívvá a kártya ha nem használod és ha gondolod rendelhetsz több kártyát is egyszerre. Nekem pl van euros és usa dolláros kártyám is.

Profjohnnie

Idézetet írta: Mulder Dátum május 03, 2017, 09:26:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum május 03, 2017, 06:23:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Én kb. Egy hete rendeltem Spectrocointól plastic kártyát, ami ma meg is érkezett. A kérdésem az lenne, hogy a pin kódhoz hogyan jutok hozzá?

Ha lehet lépésről lépésre... :)

elvileg kapnod kellett egy levelet a kártya mellé ahol rajta van egy telefonszám, azt kell felhívni, majd ott az automatával kell pár menüt átlépni ahol elmondja szóban a pin kódod. Legalább is uquidnál így csináltam és működött, de mivel a bankkártya forgalmazója ugyan az így gondolom a folyamat is ugyan az.

Köszi!
Az angolom gyengécske, de megpróbálom. :D

lhajnal

Sziasztok

Van egy akkumulátor webshopom. Azon gondolkodok, hogy fizető eszközként elfogadok BTC-t is. De ez vajon pontosan hogyan is működne?
Gondolom úgy, mint az előre utalás, csak itt a Coinbase címet adnám meg. Onnan meg mehet a HUF számlára.
Szerintetek?
És vajon a bolti terminál hogy működik? A Bitpayről tud valaki bővebb infót?
Van erről valakinek valamilyen tapasztalata?

raffiakötö

Idézetet írta: Profjohnnie Dátum május 03, 2017, 10:09:43 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mulder Dátum május 03, 2017, 09:26:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum május 03, 2017, 06:23:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Én kb. Egy hete rendeltem Spectrocointól plastic kártyát, ami ma meg is érkezett. A kérdésem az lenne, hogy a pin kódhoz hogyan jutok hozzá?

Ha lehet lépésről lépésre... :)

elvileg kapnod kellett egy levelet a kártya mellé ahol rajta van egy telefonszám, azt kell felhívni, majd ott az automatával kell pár menüt átlépni ahol elmondja szóban a pin kódod. Legalább is uquidnál így csináltam és működött, de mivel a bankkártya forgalmazója ugyan az így gondolom a folyamat is ugyan az.

Köszi!
Az angolom gyengécske, de megpróbálom. :D

A levélben van egy weboldal ahol telefonálás nélkül be tudod aktiválni a kártyát. Legalábbis nekem volt az uquid-os kártya esetében, de mivel egy cég adja ki a kártyákat gondolom nincs másképpen.

Laca012

#645
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum május 03, 2017, 06:23:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Én kb. Egy hete rendeltem Spectrocointól plastic kártyát, ami ma meg is érkezett. A kérdésem az lenne, hogy a pin kódhoz hogyan jutok hozzá?

Ha lehet lépésről lépésre... :)

Bejelentkezel a Spectrocoin accountodba.A főoldalon látod a wallet-jeidet alatta a kártyáidat.
Először is ráklikkelsz a kártyára ahol mutatja a balance-ot, meg minden adatot. (View hystori -> )
Beállítod, hogy a kártya megérkezett.
Ràböksz, hogy "Credentials"
Ott pedig "Get pin"


Vigyàzat! Nyomtasd ki, írd fel, ne veszítsd el! Csak 3-szor mutatja meg, soha többet!

Màsodik opciò a telefon, de szerintem baromira felesleges telefonköltsèg, ha az angolod nem jó akkor kapkodàs, esetleg hibalehetőség.
Online egyszerű ès nagyszerű. ;)

nagymag

Idézetet írta: lhajnal Dátum május 04, 2017, 10:03:02 DÉLELŐTT
Sziasztok

Van egy akkumulátor webshopom. Azon gondolkodok, hogy fizető eszközként elfogadok BTC-t is. De ez vajon pontosan hogyan is működne?
Gondolom úgy, mint az előre utalás, csak itt a Coinbase címet adnám meg. Onnan meg mehet a HUF számlára.
Szerintetek?
És vajon a bolti terminál hogy működik? A Bitpayről tud valaki bővebb infót?
Van erről valakinek valamilyen tapasztalata?

Tapasztalatom sajnos nincs, de én személy szerint biztos tőled rendelnék, ha lehetne btc-vel fizetni.

lhajnal

Idézetet írta: nagymag Dátum május 04, 2017, 10:54:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lhajnal Dátum május 04, 2017, 10:03:02 DÉLELŐTT
Sziasztok

Van egy akkumulátor webshopom. Azon gondolkodok, hogy fizető eszközként elfogadok BTC-t is. De ez vajon pontosan hogyan is működne?
Gondolom úgy, mint az előre utalás, csak itt a Coinbase címet adnám meg. Onnan meg mehet a HUF számlára.
Szerintetek?
És vajon a bolti terminál hogy működik? A Bitpayről tud valaki bővebb infót?
Van erről valakinek valamilyen tapasztalata?

Tapasztalatom sajnos nincs, de én személy szerint biztos tőled rendelnék, ha lehetne btc-vel fizetni.

Örülök, csak idő kérdése. Egyébként hajnalakku.hu
Talán a legegyszerűbb módja az lenne, mint előre utalásnál. Megadom a BTC wallet címet, és oda lehet utalni. Ezzel az az egy baj van, hogy nincs feedbac egyik oldalon se, hogy a vásárló tényleg utalt, és hogy a vevő tényleg fogadott valamit... Első körbe erre gondoltam, de ez így nem biztos, hogy megállja a helyét. Ugyebár, mi van, ha a vevő azt mondja, hogy elutalta, én meg azt, hogy nem kaptam meg... ki hazudik?
Utána nézek a BitPay Inc-nek, hogy is működik, aztán jelentkezem.
Ha van javaslat, akkor várom.

lhajnal

Hogy működik, mi a lényege, hogy kell alkalmazni egy webáruház esetén?
Ki-mit tud róla? Gyakorlatilag egy "közvetítő", aki szavatolja, hogy tényleg elutalásra került egy összeg? Mettől meddig folyik bele? Egyáltalán meddig tud belefolyni?

bbarna

#649
Idézetet írta: lhajnal Dátum május 04, 2017, 01:44:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: nagymag Dátum május 04, 2017, 10:54:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lhajnal Dátum május 04, 2017, 10:03:02 DÉLELŐTT
Sziasztok

Van egy akkumulátor webshopom. Azon gondolkodok, hogy fizető eszközként elfogadok BTC-t is. De ez vajon pontosan hogyan is működne?
Gondolom úgy, mint az előre utalás, csak itt a Coinbase címet adnám meg. Onnan meg mehet a HUF számlára.
Szerintetek?
És vajon a bolti terminál hogy működik? A Bitpayről tud valaki bővebb infót?
Van erről valakinek valamilyen tapasztalata?

Tapasztalatom sajnos nincs, de én személy szerint biztos tőled rendelnék, ha lehetne btc-vel fizetni.

Örülök, csak idő kérdése. Egyébként hajnalakku.hu
Talán a legegyszerűbb módja az lenne, mint előre utalásnál. Megadom a BTC wallet címet, és oda lehet utalni. Ezzel az az egy baj van, hogy nincs feedbac egyik oldalon se, hogy a vásárló tényleg utalt, és hogy a vevő tényleg fogadott valamit... Első körbe erre gondoltam, de ez így nem biztos, hogy megállja a helyét. Ugyebár, mi van, ha a vevő azt mondja, hogy elutalta, én meg azt, hogy nem kaptam meg... ki hazudik?
Utána nézek a BitPay Inc-nek, hogy is működik, aztán jelentkezem.
Ha van javaslat, akkor várom.
A vevő "prtsc" képpel tudja igazolni a befizetést, amit akkor készítsen, ha nála a rendszer sikeresnek jelzi az utalást.

Tiba

Pl ha én a mobilomon lévő bread walletre utalok azonnal megjelenik, hogy jött pénz csak még nincs konfirmálva.

sebajtóbiás

Idézetet írta: lhajnal Dátum május 04, 2017, 01:44:05 DÉLUTÁN
Idézetet írta: nagymag Dátum május 04, 2017, 10:54:25 DÉLELŐTT
Idézetet írta: lhajnal Dátum május 04, 2017, 10:03:02 DÉLELŐTT
Sziasztok

Van egy akkumulátor webshopom. Azon gondolkodok, hogy fizető eszközként elfogadok BTC-t is. De ez vajon pontosan hogyan is működne?
Gondolom úgy, mint az előre utalás, csak itt a Coinbase címet adnám meg. Onnan meg mehet a HUF számlára.
Szerintetek?
És vajon a bolti terminál hogy működik? A Bitpayről tud valaki bővebb infót?
Van erről valakinek valamilyen tapasztalata?

Tapasztalatom sajnos nincs, de én személy szerint biztos tőled rendelnék, ha lehetne btc-vel fizetni.

Örülök, csak idő kérdése. Egyébként hajnalakku.hu
Talán a legegyszerűbb módja az lenne, mint előre utalásnál. Megadom a BTC wallet címet, és oda lehet utalni. Ezzel az az egy baj van, hogy nincs feedbac egyik oldalon se, hogy a vásárló tényleg utalt, és hogy a vevő tényleg fogadott valamit... Első körbe erre gondoltam, de ez így nem biztos, hogy megállja a helyét. Ugyebár, mi van, ha a vevő azt mondja, hogy elutalta, én meg azt, hogy nem kaptam meg... ki hazudik?
Utána nézek a BitPay Inc-nek, hogy is működik, aztán jelentkezem.
Ha van javaslat, akkor várom.

A bitpay elintézi helyetted a bitcoin fogadást és váltást, és te árusként rendesen fiatot kapsz a számládra. Levonja a maga százalékát, cserébe nem kell a változó BTC árfolyammal foglalkoznod, esetleg a NAV-val b*szakodnod, mert nálad már EUR vagy HUFban jelenik meg az összeg.

Mickey

Idézetet írta: Mickey Dátum május 01, 2017, 09:54:30 DÉLELŐTT
UQUID kártyára lehetséges készpénzt befizetni? Van némi GBP kp.-m azt rátenném, ha lehetséges. Tud ilyen lehetőségről valaki?

xXFelaXx

Üdv!

ETH-t miért nem lehet direktbe rakni az UQUID kártyámra? Szinte minden más altcoint lehet... idegesít :D Így most nincs más választásom mint átváltani BTC-be?

Worlynox

Ide is beírom.
LTC-t vásárolnék. (jó pár darabot)
Ha valaki nem akar váltogatással és utalással vesződni, bátran jelentkezzen.
Köszi

Danika

Idézetet írta: xXFelaXx Dátum május 05, 2017, 03:23:08 DÉLUTÁN
Üdv!

ETH-t miért nem lehet direktbe rakni az UQUID kártyámra? Szinte minden más altcoint lehet... idegesít :D Így most nincs más választásom mint átváltani BTC-be?

Nem az "Altcoins" ban keresd. Külön van mint a BTC,Dash, stb. ,hogy "Ether"

Laca012

Idézetet írta: Laca012 Dátum május 04, 2017, 10:46:07 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Profjohnnie Dátum május 03, 2017, 06:23:32 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Én kb. Egy hete rendeltem Spectrocointól plastic kártyát, ami ma meg is érkezett. A kérdésem az lenne, hogy a pin kódhoz hogyan jutok hozzá?

Ha lehet lépésről lépésre... :)

Bejelentkezel a Spectrocoin accountodba.A főoldalon látod a wallet-jeidet alatta a kártyáidat.
Először is ráklikkelsz a kártyára ahol mutatja a balance-ot, meg minden adatot. (View hystori -> )
Beállítod, hogy a kártya megérkezett.
Ràböksz, hogy "Credentials"
Ott pedig "Get pin"


Vigyàzat! Nyomtasd ki, írd fel, ne veszítsd el! Csak 3-szor mutatja meg, soha többet!

Màsodik opciò a telefon, de szerintem baromira felesleges telefonköltsèg, ha az angolod nem jó akkor kapkodàs, esetleg hibalehetőség.
Online egyszerű ès nagyszerű. ;)

Sikerült?

xXFelaXx

Idézetet írta: Danika Dátum május 05, 2017, 04:32:27 DÉLUTÁN
Nem az "Altcoins" ban keresd. Külön van mint a BTC,Dash, stb. ,hogy "Ether"

Ma eddig csak a ETC volt külön nekem... most kis idő elteltével vissza loggoltam és megjelent az ETH is. Érdekes. Lényeg h megvan :)

Worlynox


Uhura

Idézetet írta: Worlynox Dátum május 06, 2017, 10:04:21 DÉLUTÁN
Az Anonym kártyákat milyen névre és címre rendelitek ?

Annyira nem anonum :( avgyis kell hozzá a címed és a neved.

Bár a XAPO-s kártyám sem ajánlott levélben jött. Így ...