Adózás, ETC/ZEC/BTC pénzkivétel Romaniában

Indította m8k, december 03, 2016, 08:55:58 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

m8k

Kivancsi vagyok hogy a szekelyek hogyan adoznak es hogy veszik ki azt a sok sok penzt a bankbol 8)
Milyen bankszamlat erdemes csinalni (valutaba, lejbe) es hol?

Levente

ING Bank vagy Raifazen Bank
nekem van 3 számla. Lej, eur, eur
Lej-t és eurót (ING automatánál is) könnyen fel lehet venni kézpénznek.
Az internettes bankon belehet váltani egyik számláról a másikra.

Magyarországi bankok nagyon szígoruak az Erdélyi bankokhoz viszonyitva. Saját tapasztalatom.

Az adozásról nem lehet tudni hogyan. Csak esetleg bejelented az ANAF-nál.  Csak ha köteleznek jelented be, ez meg ritka eset lehet.

drizzt_do_urden

csak ahogy mar irtak mashol is nem kell errol sokat irni/beszelni mert a vegen meg tenyleg felfigyelnek es monitorizalni kezdik a forumot. szerintem csendben a kertek alatt megleszunk~!

m8k

Amugy is adozunk, az aram utan "csak" 20% az AFA. Amugy mennyi a KW/h? En 0.14 USD vel szamolok, de vajon ebbe az AFA is belefer?

zenetibi

Idézetet írta: m8k Dátum december 04, 2016, 03:05:30 DÉLUTÁN
Amugy is adozunk, az aram utan "csak" 20% az AFA. Amugy mennyi a KW/h? En 0.14 USD vel szamolok, de vajon ebbe az AFA is belefer?

Kb. 13,5 cent 1 KWh adóval együtt.

m8k

Akkor belefer a 0.14-be, es meg marad is ;D
A coinbase mukodik vagy nem Romaniaba? En nem tudtam regisztralni. Ha nem akkor mit ajanlotok helyette? A poloniexen van a tarcam.

drizzt_do_urden

Idézetet írta: m8k Dátum december 04, 2016, 03:36:18 DÉLUTÁN
Akkor belefer a 0.14-be, es meg marad is ;D
A coinbase mukodik vagy nem Romaniaba? En nem tudtam regisztralni. Ha nem akkor mit ajanlotok helyette? A poloniexen van a tarcam.

coinbaset nem tudom. de kraken az mukodik Romaniaba.

zenetibi

Idézetet írta: drizzt_do_urden Dátum december 04, 2016, 04:28:45 DÉLUTÁN
Idézetet írta: m8k Dátum december 04, 2016, 03:36:18 DÉLUTÁN
Akkor belefer a 0.14-be, es meg marad is ;D
A coinbase mukodik vagy nem Romaniaba? En nem tudtam regisztralni. Ha nem akkor mit ajanlotok helyette? A poloniexen van a tarcam.

coinbaset nem tudom. de kraken az mukodik Romaniaba.

A Coinbase sajnos nem müködik én a Bitstampot használom.

phoenix29

Sziasztok.
A kraken es a bitstamp kozul melyik jobb?

ScubaCrab

Idézetet írta: phoenix29 Dátum április 11, 2017, 08:40:07 DÉLELŐTT
Sziasztok.
A kraken es a bitstamp kozul melyik jobb?

Kraken inkább eurós, bitstamp inkább dolláros. De mindenképpen kraken az olcsóbb.
Viszont attól is függ, hogy eladni vagy venni szeretnél btc-t, mert bitstampen általában drágább a bitcoin mint krakenen az utóbbi időben.

phoenix29

A krakenen regisztraltam de itt hol talalok account cimet amire kuldhetem a poloniex-rol a cuccot?

m8k

Funding--->Deposit-->Bitcoin (XBT) ....ott megkapod a deposit addresst. Ha meg nem bitcoint  hanem mas coint akarsz utalni akkor ott megtalalod annak is a deposit addresset.

phoenix29


phoenix29

Meg talaltam de hogyan lehet a szintemet emelni mert 0-as szinten nem lehetseges. Igy nem is ad cimet. Bankkartyarol kell fel rakni ra penzt? Na de hogyan. Elore is koszonom a segitseget

m8k

ACCOUNT -->Get Verified es ott toltogesd ki az adataiddal

phoenix29

Meg van s eddig jol haladok. Koszonom a segitseget. ;D ;D ;D ;D

phoenix29

Meg tortent, koszi a segitseget. A kraken penztarcat hogyan lehet be rakni a programba hogy arra kuljek direkt a cuccot amit banyaszok? Az a cimet amit general be masoltam a banyasz progiba ahol volt a poloniex-es, de nem kuldik ki valamiert.

Kezdobanyasz9999

Esetleg egy ugyan ilyen témakört csak "adózás Magyarországon" nem lehetne indítani?
Biztosan lenne rá igény sajnos muszáj egy bizonyos összeg felett már nem merek kockáztatni csak a baj az hogy nem tudom hogyan kell :\

kidface

Idézetet írta: Kezdobanyasz9999 Dátum április 27, 2017, 12:26:31 DÉLELŐTT
Esetleg egy ugyan ilyen témakört csak "adózás Magyarországon" nem lehetne indítani?
Biztosan lenne rá igény sajnos muszáj egy bizonyos összeg felett már nem merek kockáztatni csak a baj az hogy nem tudom hogyan kell :\
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=14.0

rx470

Idézetet írta: kidface Dátum április 27, 2017, 01:00:43 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Kezdobanyasz9999 Dátum április 27, 2017, 12:26:31 DÉLELŐTT
Esetleg egy ugyan ilyen témakört csak "adózás Magyarországon" nem lehetne indítani?
Biztosan lenne rá igény sajnos muszáj egy bizonyos összeg felett már nem merek kockáztatni csak a baj az hogy nem tudom hogyan kell :\
http://www.szekelyvegan.info/forum/index.php?topic=14.0

Néhány napja már ezt írja
A téma vagy fórum amit keresel hiányzik vagy számodra nem elérhető.