Kereskedés - traderek között

Indította dogi, szeptember 21, 2018, 01:36:25 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

dogi

Egy saját fejlesztésű programba kezdtem, ami a "coin váltók" közötti áreltéréseket listázza.

A program mysql adatbázisba tölti le a különböző tőzsdék coin párjait, ajánlati, vételi pozícióit, és az eladási vételi forgalmat, és egy telefonon is megjeleníthető egyszerű html listát ad.

Pillanatnyilag így néz ki (még nagyon nullás verzió - nem szép, de legalább nagyon ronda):

Dogi

willow

Idézetet írta: dogi Dátum szeptember 21, 2018, 01:36:25 DÉLUTÁN
Egy saját fejlesztésű programba kezdtem, ami a "coin váltók" közötti áreltéréseket listázza.

A program mysql adatbázisba tölti le a különböző tőzsdék coin párjait, ajánlati, vételi pozícióit, és az eladási vételi forgalmat, és egy telefonon is megjeleníthető egyszerű html listát ad.

Pillanatnyilag így néz ki (még nagyon nullás verzió - nem szép, de legalább nagyon ronda):


És? ???  Ezt eddig is tudtuk, hogy ilyet fejlesztesz. Konkrétan mi az oka, hogy topikot nyitottál neki?

dogi

Ha visszalapozol a csevegőben, "Til"-nek szúrtam be a képet, neki magyaráztam el, mi mit jelent a listán, mert érdekelte volna...
Jobb híján így tudtam vele és másokkal megosztani az infót.
Majd valószínűleg folytatom a tapasztalatok megosztását, már ha mást is érdekel ezekben az ínséges időkben, hogy lehet a bányászott pénzt fialtatni.
Dogi

willow

Igy már tiszta. Ha vannak fejlemények, természetesen oszd meg velünk, persze csak ha te is jónak látod.

dogi

#4
Ma reggeli futtatás eredménye:

Mi látható a listán:

BTC_AEON OGRE TREX  viszony:

Önmagában nem kínál azonnali nyereséget, viszont nagy árrést mutat, kockázat nélkül lehet egy vételi opciót tenni 9516 Satosi körül.
És ha bejön, azaz sikerül venni mondjuk 9560-on, utána vagy helyben 10700-on, vagy utalással 10791-ért azonnal el lehet adni.
15% körüli nyereség realizálható, de csak ha a vétel összejön. Kockázat kb nulla.

LOKI és MSR haldoklik... a TUBE is, de azt az infót nem szolgáltatja a Trader API-n.

A RVN nagyon érdekes, szinte  már túl szép, hogy igaz legyen, és a mi túl szép, hogy igaz legyen az jellemzően nem is igaz...
Itt rendkívül óvatosan lehet eljárni. Végig kell próbálni az utalást kicsiben.
De !!! 250 ezer forintos lehetőséget hozott a lista.
Az árrés amit realizálni lehet (ha gyors az utalás épp) az 3% azonnali, tehát 213 Satosin kínálnak majd 7 millió Ft-ért RVN-t
és a TREX valamint CRY rögtön megvennék mindet 220 Satosiért.

Minden az utaláson múlik, ha az gyors, akkor 4 -5 oda vissza utalással az egészet ki lehet pakolni.

Általában ilyenkor mire odaér a coin, a vételi eladási opciók eltolódnak, tehát ez sem tuti tipp, de nem rossz...
Mivel túl szép, hogy igaz legyen, elsőre vetem 10 dollár körül, és kipróbáltam az utalást. Ez nagyon fontos!
És kiderült, hogy soha nem látott confirmációs érték volt, konkrétan most 120 (cry) és 150 (trex) konfirmáció kell az utaláshoz.
Mikor írom 41/120-nál tart a konfirmáció kb. 20 perc alatt.
Máskor az RVN nagyon gyorsan átmegy...
Az RVN-t egyébként gyakran megjátszom, ha jól emlékszem az utalási idő 10-20 perc szokott lenni.
Utalási költség gyakorlatilag nincs, forint alatti...
A visszaút DOGI, de ezzel is van mostanában probléma, de ha működik, akkor ott is 1% árrést - nyereséget el lehet érni.
De ez is változik mire odaér a pénz, van hogy zéró, vagy -1% lesz.

Utalás után kiderül, hogy nagyot szoptam, vagy nyertem egy kis pénzt...

update: első csomag átért cry-ra, eladtam, váltottam dogira, az visszament, kb 5 perc volt a visszaút.
RVN-t újra vettem, küldés indul.
Harmadik csomagra már kiegyenlítődne, az valószínűleg nem fog menni majd...
ezt a csomagot a cry-ra küldtem a kevesebb konfirm miatt bár trexen kicsit jobb az ára még...

update 2: RVN kiegyenlítődött... ahogy várható volt, már nem érdemes utalni vagy venni..

update 3: a második csomag már majdnem beszerzési áron megy el, de megszabadulok tőle, hogy amit megnyertem a RÉVEN, nehogy elvesszem a vámon.. :-)
Dogi

dogi

Egy pillanatkép, mekkora katyvasz van jelenleg a coinok utalása esetén:

Nyolc coin-ból a listámon hét nem működik...
Tehát ha ez egyiknél tradernél épp működik, a másiknál pont nem.

A normális 100-ból kettő-három lenne.
Dogi

dogi

Dogi


Morty


dogi

Idézetet írta: Morty Dátum november 12, 2018, 06:05:06 DÉLUTÁN
Dogi  és ez hol érhető el?

Csak nálam, én írtam magamnak... (és naponta fejlesztem, ma is háromszor átírtam).

De egyre nehezebb a kereskedés is (ezt arbitrázsnak hívják, amikor az eltérő tőzsdék közötti árkülönbözetre alapozom a kereskedést)
Most egy bot-szopató programon gondolkodom... annyi lett az automatikus kereskedő program, és a három hónap alatt kitapasztaltam őket... egyre pofátlanabbak, ezáltal sebezhetőek is..

Hasonló listát azért találni pl itt: https://www.cryptopia.co.nz/Arbitrage

Dogi

elbandi

Idézetet írta: dogi Dátum szeptember 25, 2018, 10:12:49 DÉLELŐTTNyolc coin-ból a listámon hét nem működik...Tehát ha ez egyiknél tradernél épp működik, a másiknál pont nem.

ezt kezelned kell, a legtobb api megmondja hogy az adott coinban van-e ki/be utalas


Idézetet írta: dogi Dátum szeptember 24, 2018, 08:53:20 DÉLELŐTT
Minden az utaláson múlik, ha az gyors, akkor 4 -5 oda vissza utalással az egészet ki lehet pakolni.

Általában ilyenkor mire odaér a coin, a vételi eladási opciók eltolódnak, tehát ez sem tuti tipp, de nem rossz...
Mivel túl szép, hogy igaz legyen, elsőre vetem 10 dollár körül, és kipróbáltam az utalást. Ez nagyon fontos!
És kiderült, hogy soha nem látott confirmációs érték volt, konkrétan most 120 (cry) és 150 (trex) konfirmáció kell az utaláshoz.

Ezt ugy lehet kikerulni ha a masik valton mar ott van a coin, es nem valtas kozben kell szarakodni az utalassal.
pl bittrexen van BTC-d, cryptopian LTC-d (kb ugyanakkora ertekben). ha jok a kilatasok akkor bittrexen eladod a btc-t es lesz egy csomo ltc-d, es ugyanabban a pillanatban cryptopian meg veszel ugyanannyit/ugyanannyi ertekben btc-t. igy lenyegeben penzednel (vagyis egy picit tobb) vagy, csak a coinjaid helye cserelodott meg. utana vagy keresztbe utalsz (vett btc-t bittrexre, ltc cryiptopiara), vagy megvarod mig forditva lesz jo allas es cryptopian eladod a btc-t, trexen meg visszaveszed a btc.
Ha igy atomi muveletkent csinalod az eladast/vetelt, akkor mindig nyersz vele (persze akcio elott figyelembe kell venni a trade fee-t vagy a tranzakcio feeket)


Idézetet írta: dogi Dátum szeptember 24, 2018, 08:53:20 DÉLELŐTT
És ha bejön, azaz sikerül venni mondjuk 9560-on, utána vagy helyben 10700-on, vagy utalással 10791-ért azonnal el lehet adni.
15% körüli nyereség realizálható, de csak ha a vétel összejön. Kockázat kb nulla.

HA-ra nem csinalunk ilyet. Ugy kell nezni hogy most eladok 1db X coint, es egybol megveszem masik oldalon ugyanannyi coint olcsobban akkor mehet a dolog. tehat mindent-vagy-semmit alapon vagy megy az osszes trade vagy nem. fel tradebol elobb-utobb buko lesz.

dogi

Ma elég nagy eltérések vannak... nagy a káosz...
24% árrés volt SUMO nál imént... de ezek hamar eltűnnek nem érdemes megjátszani... csak akkor ha a vételi oldal megy le és a másik oldal stabilnak mutatkozik.
Dogi

dogi

Jelenleg 4 % eltérés TUSD - nél !!!
TREX és CRY között!!!

Azaz nagyban elindult az eladás...

Dogi

dogi

Dogi

dogi

Dogi

dogi

25%-os eltérés BCH-nál : utalás szüneteltetése miatt...
Dogi

dogi

Dogi

dogi

Ne pánikol! Mert attól pánik lesz!
Nyugodj le, attól megnyugszol!

Dogi

willow

Idézetet írta: dogi Dátum november 22, 2018, 01:18:09 DÉLUTÁN
Ne pánikol! Mert attól pánik lesz!
Nyugodj le, attól megnyugszol!


Tök nyugodt vagyok. Elkönyveltem, hogy beleugrottam az évszázad átverésébe, és rosszul jártam. Elkönyveltem, hogy az egyenlegem 0. Ha nem igy lesz, annak csak örülni fogok. Már nem adok el semmi coint, mert már nincs értelme. Hacsak nem mennek fel pár száz százalékot. Csak várok. Nem siratok semmit, csak bosszankodom, hogy még ennyi idő után is meg tudnak vezetni. Tehát nyugodt vagyok.

dogi

Dogi