Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Én vagyok a bohóc?

Indította Ekvapiris, január 20, 2018, 01:21:21 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 2 Vendégek van a témában

Ekvapiris

Sziasztok! A minap Riget akartam vásárolni 1.000.000 Ft környékén találtam is egyet a közelemben ( https://www.jofogas.hu/magyarorszag?account_list_id=8f80f78c7c826984fca2f6af2d0fc15d -a 2. riget szemeltem ki)  és szokásomhoz híven megkezdtem az alkudozást, mire a mellékelt képeken látható beszélgetés zajlott le. Tényleg nevetséges bohóc lennék?

Ekvapiris

Beszélgetés folytatása, vélemény?

willow

Nem bohóc vagy, csak egy speki, akinek most nem jött be a számitása. ;D Az eladó meg egy kicsit faragatlan. Egyszerűen ennyi a történet.

Coinmuki

szvsz az van h az eladot tökön verted nem kicsit mivel vélt/remélt/megálmodott haszna épp odalett, holott boldogan épített 1 rig-et hogy majd nyerészkedik rajta, nem vagy bohóc, megtalálható lett volna a középút ha az eladó agya nem borul mint a bili

Soda

Tipikus példája annak akinek nem jön be a dolog, gyorsan építünk egy riget aztán irány Miami...Aztán ha nem jön össze neki jön a bunkó stílus...

purple_taste

El van szállva, épített 1-2 riget aztán most akkora király hogy normális válaszra sem méltatja az alku ajánlatot. Hú mert most nagyon nem lehet kapni... Most nem de ez bármikor változhat, ahogyan az elmúlt hónapok alatt is történt. Suttyó paraszt. Nekem is volt dolgom tavaly hasonlóval. Ár nélkül hirdetett aztán nagy nehezen mondott rá valamit de egy perc múlva sírt hogy túl keveset mondott, ráemelt +200e-t aztán kinevettem és szereztem új kártyákat inkább később.

danje

  Jobb is, ha nem hoz ossze a sors egy ilyen sérto modoru emberrel,mert nem szokásom, de elkenném a száját. Miért nem lehet inteligensen válaszolni attol fuggetlenul hogy kevesli az ajánlatot?
  Ezt soha nem értettem hogyan lehet valaki eladó ilyen stílussal. Bármikor, ha ajánlatot teszek mert tudom ,hogy az áru túlárazott, akkor odaírom hogy ne haragudjon de ennyit szánnék rá azonnal fizetek,ha megvan szorulva és gyorsan kell a pénz belemegy ,ha nem akkor mondja azt ne haragudjak, de ennél tobbre gondol és messze vagyunk a kozos nevezotol....
   

  Ez mindkét félre igaz egyébként....de itt a "bohocozást" indokolatlannak érzem!  ( bocsi de felbosszantottam magam )
   

Harvey

Szerintem bohóc vagy!
Aki venni akar valamit megnézi mennyi pénze van rá és annyiért keres terméket.
A bohóc tudja, hogy nem akar annyit kifizetni, mint amennyiért az eladó kínálja az árút, de zaklatja, hogy neki adja el olcsóbban.
Rengeteg ilyen bohócon vagyok túl, de eddig mindent annyiért adtam el, amennyiért kínáltam. Persze vannak olyan eladók akik megijednek az alá kínált ártól és begondolkoznak, hogy talán ők árulják drágán és engednek az árból. Általában ilyenkor a bohóc jól jár.

Til

Én meg tippelnék korokat, ha ezzel nem sértek meg senkit!
A vélt vevő kora 30-35.
Az eladó kora 15-20.
:)
C:\> del c:\command.com

Franky2Ster


Til

C:\> del c:\command.com

willow

Idézetet írta: Til Dátum január 26, 2018, 03:13:52 DÉLUTÁN
Én meg tippelnék korokat, ha ezzel nem sértek meg senkit!
A vélt vevő kora 30-35.
Az eladó kora 15-20.
:)


Én forditva tippelném. :D

papamancs

Idézetet írta: Harvey Dátum január 26, 2018, 02:55:29 DÉLUTÁN
Szerintem bohóc vagy!
Aki venni akar valamit megnézi mennyi pénze van rá és annyiért keres terméket.
A bohóc tudja, hogy nem akar annyit kifizetni, mint amennyiért az eladó kínálja az árút, de zaklatja, hogy neki adja el olcsóbban.
Rengeteg ilyen bohócon vagyok túl, de eddig mindent annyiért adtam el, amennyiért kínáltam. Persze vannak olyan eladók akik megijednek az alá kínált ártól és begondolkoznak, hogy talán ők árulják drágán és engednek az árból. Általában ilyenkor a bohóc jól jár.

Szerintem az eladó "rig épitő vállalkozó".A Szart is eladná pénzért és az anyját is árúba bocsájtaná,ha meg fizetik fajta.Nagy valószinűséggel még az olcsóbb árú karikkal épitett rigeket és kb 30% haszonnal szeretné értékesiteni.A vásárló kicsit matekozott,osztott szorzott és úgy gondolta hogy ennek a rignek az alkatrész ára kb 700k.Tett egy ajánlatot ezen az áron,hisz ennyiért már nagy valószinűséggel ő is össze tudná rakni.Legalábbis valahol szerintem igy gondolhatta.Az eladó mint ahogy te is úgy gondolta hogy a vevő egy "Bohóc" csak azért mert realista és tud számolni.Már ne haragudjon meg a világ de az adás vétel igy működik hogy az eladó tesz egy árat,általában kicsit magassabbat mint amennyit kapni akar érte,a vevő szintén ajánlatot tesz,kicsit kevesebbet mint amennyit valójában ki akar adni,és majd valahol megegyeznek,vagy nem.Szerintem az eladó semmi rosszat nem tett,pláne olyat amivel ki érdemelte volna a "Bohóc" jelzőt.Ellenben a vevő egy modortalan fráter!!! Pont.Tipikus példája a nyerészkedő kis pöcsnek.A fajtáját is utálom.Szemtől szemben megtanitanám az illemre,kicsit elvinném és megsétáltatnám a modortalan fajtáját neki,de valószinű hogy csak többed magával és a net mögül ilyen arrogáns.De ez mondjuk már itt mellékes.A lényeg hogy a vevő semmi rosszat nem irt.A gyökér eladó viszont egy tapintatlan,neveletlen,rosszmájú fráter.Aki a vevőt itéli el, annak szintén baj van a neveltetésével.
" A hold nem lesz atól kisebb ha a kutyák meg ugatják"

Til

Idézetet írta: papamancs Dátum január 27, 2018, 07:57:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum január 26, 2018, 02:55:29 DÉLUTÁN
Szerintem bohóc vagy!
Aki venni akar valamit megnézi mennyi pénze van rá és annyiért keres terméket.
A bohóc tudja, hogy nem akar annyit kifizetni, mint amennyiért az eladó kínálja az árút, de zaklatja, hogy neki adja el olcsóbban.
Rengeteg ilyen bohócon vagyok túl, de eddig mindent annyiért adtam el, amennyiért kínáltam. Persze vannak olyan eladók akik megijednek az alá kínált ártól és begondolkoznak, hogy talán ők árulják drágán és engednek az árból. Általában ilyenkor a bohóc jól jár.

Szerintem az eladó "rig épitő vállalkozó".A Szart is eladná pénzért és az anyját is árúba bocsájtaná,ha meg fizetik fajta.Nagy valószinűséggel még az olcsóbb árú karikkal épitett rigeket és kb 30% haszonnal szeretné értékesiteni.A vásárló kicsit matekozott,osztott szorzott és úgy gondolta hogy ennek a rignek az alkatrész ára kb 700k.Tett egy ajánlatot ezen az áron,hisz ennyiért már nagy valószinűséggel ő is össze tudná rakni.Legalábbis valahol szerintem igy gondolhatta.Az eladó mint ahogy te is úgy gondolta hogy a vevő egy "Bohóc" csak azért mert realista és tud számolni.Már ne haragudjon meg a világ de az adás vétel igy működik hogy az eladó tesz egy árat,általában kicsit magassabbat mint amennyit kapni akar érte,a vevő szintén ajánlatot tesz,kicsit kevesebbet mint amennyit valójában ki akar adni,és majd valahol megegyeznek,vagy nem.Szerintem az eladó semmi rosszat nem tett,pláne olyat amivel ki érdemelte volna a "Bohóc" jelzőt.Ellenben a vevő egy modortalan fráter!!! Pont.Tipikus példája a nyerészkedő kis pöcsnek.A fajtáját is utálom.Szemtől szemben megtanitanám az illemre,kicsit elvinném és megsétáltatnám a modortalan fajtáját neki,de valószinű hogy csak többed magával és a net mögül ilyen arrogáns.De ez mondjuk már itt mellékes.A lényeg hogy a vevő semmi rosszat nem irt.A gyökér eladó viszont egy tapintatlan,neveletlen,rosszmájú fráter.Aki a vevőt itéli el, annak szintén baj van a neveltetésével.
Szerintem is.
Nekem is volt már sok olyan eladóval dolgom, hogy pl valami egy üzletben újan 10 ezer.A lúzer meg adni akarja 9 -ért ,azt mikor alkudsz, hogy 7 ért elviszed,akkor ki vannak kelve magukból. Így én ráteszem azt az ezrest és megveszem a vadi újat, hisz amit kihozol a boltból már ,akkor frissében csak a 80%-át éri, amikor már használt valami ,de tökéletes állapotban van ,akkor már csak a 70%-át és így meg egyre lejjebb. De valóban, az ár amit megad az eladó ilyenkor az alkuképes ár, hisz nem egy üzlet,ha csak nem írja oda, hogy alku nincs.De ilyen lebohócozó eladótól nem egy darab szar sem kellene. Erre, ahogy reagált ,arra nincs mentség, de valóban van olyan vevő, aki fog adni érte annyit amennyit kér.Feltéve, ha akad. De volt már ilyenre korábban is példa, hogy ez a használt kártya 150 ezer és menj a pi---ba , ha nem tetszik az ár eladom másnak, aztán eltelt egy hónap és ugyanaz a kártya már csak 80 volt az üzletben 3 év garanciával, a hirdetés még mindig ott virított, de már csak 100-ért, amit ki a túró vesz meg, ha az üzletben csak 80. :)
C:\> del c:\command.com

dpeter

Meg azért a százalék számítást újra át kéne vennie az eladónak.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Til

Idézetet írta: dpeter Dátum január 27, 2018, 08:51:05 DÉLELŐTT
Meg azért a százalék számítást újra át kéne vennie az eladónak.
Ha felém irányult a válasz:
Én biztos nem vennék meg egy használt terméket a bolti ár 90%-ért. Mivel árakról pénzről és üzletről beszélünk , valahogy muszáj kifejezni az arányokat. :)
C:\> del c:\command.com

dpeter

Idézetet írta: Til Dátum január 27, 2018, 09:11:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dpeter Dátum január 27, 2018, 08:51:05 DÉLELŐTT
Meg azért a százalék számítást újra át kéne vennie az eladónak.
Ha felém irányult a válasz:
Én biztos nem vennék meg egy használt terméket a bolti ár 90%-ért. Mivel árakról pénzről és üzletről beszélünk , valahogy muszáj kifejezni az arányokat. :)

Azért írtam, hogy az eladónak mert szerintem a 750e nem 35%-al van 1m alatt.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

papamancs

Idézetet írta: dpeter Dátum január 27, 2018, 09:18:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum január 27, 2018, 09:11:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dpeter Dátum január 27, 2018, 08:51:05 DÉLELŐTT
Meg azért a százalék számítást újra át kéne vennie az eladónak.
Ha felém irányult a válasz:
Én biztos nem vennék meg egy használt terméket a bolti ár 90%-ért. Mivel árakról pénzről és üzletről beszélünk , valahogy muszáj kifejezni az arányokat. :)

Azért írtam, hogy az eladónak mert szerintem a 750e nem 35%-al van 1m alatt.

Tök mindegy amúgy hogy 25 vagy 35%-al kinált a potencionális vásárló kevesebbet,mert a lényegen nem változtat.Ami kb ez hogy a vevőnek ennyit ért meg,tett 1 ajánlatot,amit vagy elfogadok vagy nem.Ha nincs inyemre akkor mondhatom neki azt hogy nézd öreg ez kevés mert igy vagy úgy,stb.De akkor sem küldöm el ennyiért Mekkába!!!Nem is értem hogy milyen világban élünk!?Vagy talán az én korosztályom meg az azutáni néhány van már csak meg nevelve,és tudja mi az illem?Az agyam eldobom.A véleményem továbbra is az hogy az ilyen gyökér bunkó ne kereskedjen semmivel,mert előbb vagy utóbb bele fut egy idegesebb fajtába aki úgy megrakja hogy összetojja magát,miután átértékeli mit ildomos és mit nem.
" A hold nem lesz atól kisebb ha a kutyák meg ugatják"

Til

Idézetet írta: dpeter Dátum január 27, 2018, 09:18:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Til Dátum január 27, 2018, 09:11:37 DÉLELŐTT
Idézetet írta: dpeter Dátum január 27, 2018, 08:51:05 DÉLELŐTT
Meg azért a százalék számítást újra át kéne vennie az eladónak.
Ha felém irányult a válasz:
Én biztos nem vennék meg egy használt terméket a bolti ár 90%-ért. Mivel árakról pénzről és üzletről beszélünk , valahogy muszáj kifejezni az arányokat. :)

Azért írtam, hogy az eladónak mert szerintem a 750e nem 35%-al van 1m alatt.
:D
Wow, eddig fel sem tűnt.
Figyelsz a részletekre!  ;)
C:\> del c:\command.com

Harvey

Idézetet írta: Til Dátum január 27, 2018, 08:44:51 DÉLELŐTT
Idézetet írta: papamancs Dátum január 27, 2018, 07:57:41 DÉLELŐTT
Idézetet írta: Harvey Dátum január 26, 2018, 02:55:29 DÉLUTÁN
Szerintem bohóc vagy!
Aki venni akar valamit megnézi mennyi pénze van rá és annyiért keres terméket.
A bohóc tudja, hogy nem akar annyit kifizetni, mint amennyiért az eladó kínálja az árút, de zaklatja, hogy neki adja el olcsóbban.
Rengeteg ilyen bohócon vagyok túl, de eddig mindent annyiért adtam el, amennyiért kínáltam. Persze vannak olyan eladók akik megijednek az alá kínált ártól és begondolkoznak, hogy talán ők árulják drágán és engednek az árból. Általában ilyenkor a bohóc jól jár.

Szerintem az eladó "rig épitő vállalkozó".A Szart is eladná pénzért és az anyját is árúba bocsájtaná,ha meg fizetik fajta.Nagy valószinűséggel még az olcsóbb árú karikkal épitett rigeket és kb 30% haszonnal szeretné értékesiteni.A vásárló kicsit matekozott,osztott szorzott és úgy gondolta hogy ennek a rignek az alkatrész ára kb 700k.Tett egy ajánlatot ezen az áron,hisz ennyiért már nagy valószinűséggel ő is össze tudná rakni.Legalábbis valahol szerintem igy gondolhatta.Az eladó mint ahogy te is úgy gondolta hogy a vevő egy "Bohóc" csak azért mert realista és tud számolni.Már ne haragudjon meg a világ de az adás vétel igy működik hogy az eladó tesz egy árat,általában kicsit magassabbat mint amennyit kapni akar érte,a vevő szintén ajánlatot tesz,kicsit kevesebbet mint amennyit valójában ki akar adni,és majd valahol megegyeznek,vagy nem.Szerintem az eladó semmi rosszat nem tett,pláne olyat amivel ki érdemelte volna a "Bohóc" jelzőt.Ellenben a vevő egy modortalan fráter!!! Pont.Tipikus példája a nyerészkedő kis pöcsnek.A fajtáját is utálom.Szemtől szemben megtanitanám az illemre,kicsit elvinném és megsétáltatnám a modortalan fajtáját neki,de valószinű hogy csak többed magával és a net mögül ilyen arrogáns.De ez mondjuk már itt mellékes.A lényeg hogy a vevő semmi rosszat nem irt.A gyökér eladó viszont egy tapintatlan,neveletlen,rosszmájú fráter.Aki a vevőt itéli el, annak szintén baj van a neveltetésével.
Szerintem is.
Nekem is volt már sok olyan eladóval dolgom, hogy pl valami egy üzletben újan 10 ezer.A lúzer meg adni akarja 9 -ért ,azt mikor alkudsz, hogy 7 ért elviszed,akkor ki vannak kelve magukból. Így én ráteszem azt az ezrest és megveszem a vadi újat, hisz amit kihozol a boltból már ,akkor frissében csak a 80%-át éri, amikor már használt valami ,de tökéletes állapotban van ,akkor már csak a 70%-át és így meg egyre lejjebb. De valóban, az ár amit megad az eladó ilyenkor az alkuképes ár, hisz nem egy üzlet,ha csak nem írja oda, hogy alku nincs.De ilyen lebohócozó eladótól nem egy darab szar sem kellene. Erre, ahogy reagált ,arra nincs mentség, de valóban van olyan vevő, aki fog adni érte annyit amennyit kér.Feltéve, ha akad. De volt már ilyenre korábban is példa, hogy ez a használt kártya 150 ezer és menj a pi---ba , ha nem tetszik az ár eladom másnak, aztán eltelt egy hónap és ugyanaz a kártya már csak 80 volt az üzletben 3 év garanciával, a hirdetés még mindig ott virított, de már csak 100-ért, amit ki a túró vesz meg, ha az üzletben csak 80. :)

Már megbocsássatok, de egy 1millioért kitett rigre kínált 750ezet. Az itt tökmindegy, hogy reális e a kiírt ár, vagy sem és az üzlet tárgya is mellékes. ilyen tételnél negyed milliót alkudni látatlanba, nevetséges.
Arra lennék kíváncsi, hogy a vevőnek ott volt e a zsebében az az ajánlott 750 ezer? Meg merem kockáztatni, hogy NEM!
Továbbra is tartom a véleményem: Bohóc!