Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

BurstCoin bányászkodás GPU hiányban!

Indította janixwow, május 28, 2017, 06:02:34 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

janixwow

Üdv,

ameddig mélyponton a GPU kinálat érdemes megfontolni, más mining megoldásokat. A CPU miningnál sokkal költség és energia takarékosabb megoldás a HDD mining, jelenleg egyetlen számottevő Coin-t lehet így bányászni, de azt legalább jegyzik minden lényeges Exchange-ben és többé kevésbé stabil Coin-ról van szó.


Technikai adatok:

- Pool és Solo mining is lehetséges.
- Hagyományos mining elszámolás, kizárólag a rendelkezésre bocsájtott tárhely befojásolja a miningot, nem a tárhelyed adodd bérbe mint a Sia/Storj coin-nál, hanem a miner algoritmus tárol előre kiszámolt értékeket a merevlemezen amit vissza olvasva képes elvégezni a számitásokat.



Hivatalos oldal:

- https://www.burst-team.us/


Mire lesz szükség?

- HDD-re nem baj, ha nem teljesen űres.
- SSD,Pendrive bármi jó lehet, de csak a tárhely mérete számit a sebesség nem.

Profit calculator:
http://burstcoin.biz/calculator


Mining setup beállitása:


1. Csatlakoztatjuk a merevlemezt és megformatáljuk.

2. Letöltjük a Wallet-et https://www.burst-team.us/index.php/wallets/ telepítjük és csinálunk egy sajátot. (Poloniex-re nem lehet bányászni direktben, szükségünk lesz saját PrivateKey-re, ha szeretnénk Pool-ra csatlakozni!)

3. Megnézzük megy-e a Wallet megjegyezűk a jelszót.....

4. Merevlemez előkészitése a bányászatra, elöszőr Plottingolni kell ekkor tároljuk el rajta az előre generált értékeket amiket majd a Miner vissza olvas, az általam ajánlot módszer a GPU generálás:
https://github.com/bhamon/gpuPlotGenerator/releases   (CPU-val több napíg is eltart GPU-val olyan 10-12 óra alatt végez).

GPU Plotter Beállitások:

devices.txt feltöltése:
(Az alábbi példában 2db rx 570-es -re van configolva 4 Gb-os verzióra, ez minden 4Gb+-os kártyára jó beállitás, 2 napig probálgattam ezeket a beállitásokat ennnél sokkal jobbat nem lehet kihozni)

0 0 4096 256 4096
0 1 4096 256 4096


Mezők jelentése: Type DeviceID MemorySize ThreadSize SystemMemory

Plot generáláshoz inditó script: (Készitsünk egy StartPlot.bat-ot)


gpuPlotGenerator.exe generate buffer D:/plots/3252731913773290505_66116140_309176_4096 E:/.....  F:/.....
pause


Hozzuk létre a mappákat ahova szeretnénk késziteni a Plottokat, ha nincs mappa akkor error-t fog dobni, egyszere több mappát is meghatunk több különböző lemezen.

FONTOS!!!
Plot fájl nevek készitése:
D:/plots/3252731913773290505_0_309176_4096

Ebből a Plotfájl neve: 3252731913773290505_0_309176_4096

Jelentése: WalletID_StartPlotStragger_StraggerNumber_StraggerSize

WalletID: Ez a BustWalletünk szám beli értéke, jobb gombal a Walletben "Copy ID"-ként elérjük. Fontos ez kőbe van vésve, tehát ha 1 Wallet ID-re legeneráljuk onnantól az a Plot csak arra a Wallet-re tudd bányászni ezért nem kell a miner programban megadni a WalletID-t a késöbbiekben.

Stragger?:
Mi az a Stragger az a Plot egy egysége, 256kb-ot jelent a merevlemezen ez azért érdekes mert meg kell adnunk mennyit szerentnénk generálni a rendelkezésre álló hely függvényében.

StartPlotStragger: Ha több fájt csinálunk ennek a számnak folyatolagosnak, vagy legalább átfedés nélkülinek kell lennie. Tehát ha az első megjatónál 0 akkor a következőn 1+StraggerNumber-nek kell lennie, de célszerőbb 1,5 akkorára venni.
Tehát ha 1Gb-nyi plotot csinálunk ami 4000 Stragger akkor a következő mehet 6000-től.

StraggerNumber: Az elkésziteni kivánt fájl mérete Stragger méretben számolva. Merevlemez / 256kb-al. (Egy kis ráhagyást érdemes hagyni, érdemes a merevlemez 90%-val számolni és később a maradék 10%-ot egy másik körben legenerálni, mert ha túl sokat adunk meg kezdhetjük előlről ami jó pár óra/nap is lehet).

StraggerSize: Ezt a gépünk memória mérete határozza meg, nekem 8Gb rendszer memóriával meg 4096-os blokkokban 4 meghajtóra, ha kevesebb a memóriánk és ezt jelzi a rendszer ezt a számot csökkentsük.

6. Pool választás, kiválasztunk egy szimpatikus Pool-t. Én a pool.burstcoin.sk-t ajánlom.

A Pool-ba regisztráláshoz szükségünk lesz egy SmartContractra ami engedi, hogy a Pool kezelje a bányászatunk. Ennek az ára 1 Burst, az ehez szükséges 1 Burst-öt itt tudjuk igényelni:
http://burstcoin.biz/faucet

Utána  https://wallet.burst-team.us:8126/rewardassignment.html  "Set reward recipient:" itt tudjuk beállitani a rewardassigmentet a Jelszavunk(PrivateKey) és a Pool címe beírásával. 


7. Miner beállitása (miner.conf):

Letöltés: https://github.com/Blagodarenko/miner-burst/releases (Jó verzió: Burst-miner v1.160705)

Config:

{
   "Mode" : "pool",
   "Server" : "pool.burstcoin.sk",
   "Port": 8124,

   "UpdaterAddr" : "pool.burstcoin.sk",
   "UpdaterPort": "8124",

   "InfoAddr" : "pool.burstcoin.sk",
   "InfoPort": "8124",

   "EnableProxy": false,
   "ProxyPort": 8126,

   "Paths":["E:/plots/","D:/plots/","F:/plots/","G:/plots/"],
   "CacheSize" : 400000,
   "ShowMsg" : false,
   "ShowUpdates" : false,

   "Debug": true,
   "UseHDDWakeUp": true,

   "SendBestOnly": true,
   "TargetDeadline": 602307,

   "UseFastRcv" : false,
   "SendInterval": 100,
   "UpdateInterval": 950,

   "UseLog" : true,
   "ShowWinner" : false,
   "UseBoost" : false,

   "WinSizeX": 76,
   "WinSizeY": 60
}


8. Miner inditása és kész.



Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

peter1300

Köszönjük a részletes leírást, nem buta ötlet. Bár a megtérülési idő valóban hosszas -20TB tárhely esetén havi ~100$ -.
Viszont az előnye, hogy 1 alaplapra minimális fogyasztás mellett csatolhatunk minimum 60 TB-ot, ami rigenként ha sikerül kiépíteni hozna ~300$-t havonta, ami nem rossz pénz. :D

A kérdés, hogy a jövőben mennyire válik ez be, mennyire fog ingadozni az árfolyam.  ::)

Tiba

4 tb-s hdd 40 ezer Ft kb. Kiszámolta valaki a megtérülési időt?

janixwow

Idézetet írta: Tiba Dátum május 28, 2017, 07:36:24 DÉLUTÁN
4 tb-s hdd 40 ezer Ft kb. Kiszámolta valaki a megtérülési időt?

3TB-os HDD-nek van a legjobb ár/tárhely aránya. Nagyjából 4-5 hónap a megtérülés, de ha változik az árfolyam ez hamar lemehet 3 hónapra.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

Skankhunt42

Ezek a kalulatorok biztos szep nagy szamokat irnak.
FagyiZoli meg Vegan is bohockodott mar ilyesmivel, gyorsan kiderult hogy nem hozott annyit amennyit a kalkulatorok irtak.

Lenti szamitashoz, 60TB hdd jelenleg kb $1700, jelenleg amugy a 4TB-s vinyoknal a legkisebb a $/TB arany. Ergo 15 vinyot kell venni az kb $1700.
Szoval ha tenyleg hozna $300-at akkor lenne mondjuk 6-7 honap a megterulesi ido. De mivel valszeg ez sem hoz annyit mint altalaban ezen tarhelyes storyk egyike sem, ezert nem tunik olyan oriasi nagy uzletnek.
Kivancsian varom a beszamolot mondjuk egy honap mulva hogy mennyit is hozott valojaban.

Til

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 28, 2017, 08:52:59 DÉLUTÁN
Ezek a kalulatorok biztos szep nagy szamokat irnak.
FagyiZoli meg Vegan is bohockodott mar ilyesmivel, gyorsan kiderult hogy nem hozott annyit amennyit a kalkulatorok irtak.

Lenti szamitashoz, 60TB hdd jelenleg kb $1700, jelenleg amugy a 4TB-s vinyoknal a legkisebb a $/TB arany. Ergo 15 vinyot kell venni az kb $1700.
Szoval ha tenyleg hozna $300-at akkor lenne mondjuk 6-7 honap a megterulesi ido. De mivel valszeg ez sem hoz annyit mint altalaban ezen tarhelyes storyk egyike sem, ezert nem tunik olyan oriasi nagy uzletnek.
Kivancsian varom a beszamolot mondjuk egy honap mulva hogy mennyit is hozott valojaban.
Vannak cegek pl. muholdfelvetelek digitalizalasaval foglalkozo ceg stb,akik naponta 500TB adatot csinalnak.
Lassuk be felgyorsult a vilag,az adattarolas is, ezert egyre jobban teret hodithatnak az ilyesfajta megoldasok.
En latok benne fantaziat.
C:\> del c:\command.com

Skankhunt42

Idézetet írta: Til Dátum május 28, 2017, 09:05:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 28, 2017, 08:52:59 DÉLUTÁN
Ezek a kalulatorok biztos szep nagy szamokat irnak.
FagyiZoli meg Vegan is bohockodott mar ilyesmivel, gyorsan kiderult hogy nem hozott annyit amennyit a kalkulatorok irtak.

Lenti szamitashoz, 60TB hdd jelenleg kb $1700, jelenleg amugy a 4TB-s vinyoknal a legkisebb a $/TB arany. Ergo 15 vinyot kell venni az kb $1700.
Szoval ha tenyleg hozna $300-at akkor lenne mondjuk 6-7 honap a megterulesi ido. De mivel valszeg ez sem hoz annyit mint altalaban ezen tarhelyes storyk egyike sem, ezert nem tunik olyan oriasi nagy uzletnek.
Kivancsian varom a beszamolot mondjuk egy honap mulva hogy mennyit is hozott valojaban.
Vannak cegek pl. muholdfelvetelek digitalizalasaval foglalkozo ceg stb,akik naponta 500TB adatot csinalnak.
Lassuk be felgyorsult a vilag,az adattarolas is, ezert egyre jobban teret hodithatnak az ilyesfajta megoldasok.
En latok benne fantaziat.

Persze, fantazialgatni lehet, az mas kerdes hogy nem hoz a konyhara. :D

Artthur

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 28, 2017, 09:06:58 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Til Dátum május 28, 2017, 09:05:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum május 28, 2017, 08:52:59 DÉLUTÁN
Ezek a kalulatorok biztos szep nagy szamokat irnak.
FagyiZoli meg Vegan is bohockodott mar ilyesmivel, gyorsan kiderult hogy nem hozott annyit amennyit a kalkulatorok irtak.

Lenti szamitashoz, 60TB hdd jelenleg kb $1700, jelenleg amugy a 4TB-s vinyoknal a legkisebb a $/TB arany. Ergo 15 vinyot kell venni az kb $1700.
Szoval ha tenyleg hozna $300-at akkor lenne mondjuk 6-7 honap a megterulesi ido. De mivel valszeg ez sem hoz annyit mint altalaban ezen tarhelyes storyk egyike sem, ezert nem tunik olyan oriasi nagy uzletnek.
Kivancsian varom a beszamolot mondjuk egy honap mulva hogy mennyit is hozott valojaban.
Vannak cegek pl. muholdfelvetelek digitalizalasaval foglalkozo ceg stb,akik naponta 500TB adatot csinalnak.
Lassuk be felgyorsult a vilag,az adattarolas is, ezert egyre jobban teret hodithatnak az ilyesfajta megoldasok.
En latok benne fantaziat.

Persze, fantazialgatni lehet, az mas kerdes hogy nem hoz a konyhara. :D

Ha jól látom ez a srác kiszedett belőle 2.600.000 burst coint... az vagy 6 millió Ft és volt ez 8 milla is mikor felment az ára 0,01-re. mondjuk ő már régen kezdte.
https://www.youtube.com/watch?v=O3YChKaejGI&t=1s

Lord11

#8
Igen, most épp jó az árfolyam. Kérdés, meddig marad ez így, tényleg érdemes e befektetni HDD-be.
Pár hónapja még kb 1$/hó/TB volt az árfolyam.
Azt sem szabad elfeledni, ha jól emlékszem, a block reward havonta 5%-ot csökken.

Lord11

Illetve az is gond, hogy jelenleg nem nagyon van (én nem tudok róla) más proof-of-capacity coin. Szóval ha leesik az árfolyam, nem lehet alternatív coin-t találni, amire jók a HDD-k. (Esetleg storj sharing és hasonlók szóba jöhetnek még)

janixwow

Szvsz, ez egy alul értékelt Coin ami még szépen kilőhet újra, de már jelen formájában is képes profitott termelni.

Az meg, hogy páran neki este 1TB-al vagy még kevesebb tárhelyel nem bizonyitja, hogy a calculator téved, egyszerüen csak a végtelenre számol.

Természetéből adodoan nem tudsz minden Block round-ból részesülni, tehát 1 TB-al lehet, hogy 20 naponta nyersz egy Block-ot de előtte 19 napig csak gombokat keresel a Pool-ból és ebből jönn ki a napi 20-30burst / TB.

Azért írtam a bemutatót mert, beleinvesztáltam a dologba és hozza a calculator álltal emlitett számokat.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

hoppus

Idézetet írta: janixwow Dátum május 29, 2017, 08:45:15 DÉLELŐTT
Szvsz, ez egy alul értékelt Coin ami még szépen kilőhet újra, de már jelen formájában is képes profitott termelni.

Az meg, hogy páran neki este 1TB-al vagy még kevesebb tárhelyel nem bizonyitja, hogy a calculator téved, egyszerüen csak a végtelenre számol.

Természetéből adodoan nem tudsz minden Block round-ból részesülni, tehát 1 TB-al lehet, hogy 20 naponta nyersz egy Block-ot de előtte 19 napig csak gombokat keresel a Pool-ból és ebből jönn ki a napi 20-30burst / TB.

Azért írtam a bemutatót mert, beleinvesztáltam a dologba és hozza a calculator álltal emlitett számokat.

mennyire invesztáltál bele? nem pénzügyileg érdekel hanem technikai adatok. hány és milyen vinyó, mekkora kapacitással, hány géppel stb.

köszi,

janixwow

Idézetet írta: hoppus Dátum május 29, 2017, 09:07:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: janixwow Dátum május 29, 2017, 08:45:15 DÉLELŐTT
Szvsz, ez egy alul értékelt Coin ami még szépen kilőhet újra, de már jelen formájában is képes profitott termelni.

Az meg, hogy páran neki este 1TB-al vagy még kevesebb tárhelyel nem bizonyitja, hogy a calculator téved, egyszerüen csak a végtelenre számol.

Természetéből adodoan nem tudsz minden Block round-ból részesülni, tehát 1 TB-al lehet, hogy 20 naponta nyersz egy Block-ot de előtte 19 napig csak gombokat keresel a Pool-ból és ebből jönn ki a napi 20-30burst / TB.

Azért írtam a bemutatót mert, beleinvesztáltam a dologba és hozza a calculator álltal emlitett számokat.

mennyire invesztáltál bele? nem pénzügyileg érdekel hanem technikai adatok. hány és milyen vinyó, mekkora kapacitással, hány géppel stb.

köszi,

5db 3 TB-os Toshiba HDD-t (SATA csatlakozóval) raktam bele, amit akciósan vettem így annak volt a legjobb TB/$ aránya a piacon. (És most is annak van a legjobb).

Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

hoppus


Simi

#14
Google Cloudot ki lehet próbálni 365 napig ingyenesen, $300 keretet kapsz ingyen. Ha lejár a trial időszak / elfogy a keret, nem terhelik a bankkártyád. Kártya a trialhoz is kell, nem lehet csak úgy gyártani az accokat, mint pl gmail esetén. Nyilván sokaknál nem állnak toronyban a bankkártyák, de virtuális kártyákat használva megnyílhat pár kapu.
Bányásztam a virtuális gépen 1-2 napot procival, aztán láttam csak a T&C-ben, hogy bányászatra nem engedélyezett a használat így inkább hagytam a fenébe bár lehet belövök újra egy gépet aztán megnézem mikor csapnak ki.
Viszont lehet mivel ez a coin nem egy elterjedt és erőforrásigényes dolog, más alapon is működik így nem foglalkoznak vele.
Max 2 TB tárhelyet tudtam annó beállítani.


janixwow

Idézetet írta: Simi Dátum május 29, 2017, 02:10:02 DÉLUTÁN
Google Cloudot ki lehet próbálni 365 napig ingyenesen, $300 keretet kapsz ingyen. Ha lejár a trial időszak / elfogy a keret, nem terhelik a bankkártyád. Kártya a trialhoz is kell, nem lehet csak úgy gyártani az accokat, mint pl gmail esetén. Nyilván sokaknál nem állnak toronyban a bankkártyák, de virtuális kártyákat használva megnyílhat pár kapu.
Bányásztam a virtuális gépen 1-2 napot procival, aztán láttam csak a T&C-ben, hogy bányászatra nem engedélyezett a használat így inkább hagytam a fenébe bár lehet belövök újra egy gépet aztán megnézem mikor csapnak ki.
Viszont lehet mivel ez a coin nem egy elterjedt és erőforrásigényes dolog, más alapon is működik így nem foglalkoznak vele.
Max 2 TB tárhelyet tudtam annó beállítani.

Igen, amugy ilyen black hat módszerek is játszanak, de a tárhely elég drága dolog a Cloud szolgáltatóknak elég hamar megnézznik mire használ valami 2 TB-ot.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

somogyi betyár

Amúgy meg, ha veszed a fáradságot, és rákeresel vagy itt, vagy a fejedben -mert kommenteltél oda- akkor eggyel kevesebb totyik lenne ;)
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

janixwow

Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 30, 2017, 10:50:28 DÉLUTÁN
Amúgy meg, ha veszed a fáradságot, és rákeresel vagy itt, vagy a fejedben -mert kommenteltél oda- akkor eggyel kevesebb totyik lenne ;)

Ha ezt pedig magadba tartod akkor 2-vel kevesebb hsz. Ez a topic egy útmutató, hogyan kell neki kezdeni ilyen részletesen még angolul se találni meg egy helyen a Wallet-től a Plotingon át a miner beállitásáig.
Sőrt elfogadok:

Burst: BURST-K72B-G6H2-FP9E-482BU

somogyi betyár

Idézetet írta: janixwow Dátum május 31, 2017, 09:50:39 DÉLELŐTT
Idézetet írta: somogyi betyár Dátum május 30, 2017, 10:50:28 DÉLUTÁN
Amúgy meg, ha veszed a fáradságot, és rákeresel vagy itt, vagy a fejedben -mert kommenteltél oda- akkor eggyel kevesebb totyik lenne ;)

Ha ezt pedig magadba tartod akkor 2-vel kevesebb hsz. Ez a topic egy útmutató, hogyan kell neki kezdeni ilyen részletesen még angolul se találni meg egy helyen a Wallet-től a Plotingon át a miner beállitásáig.

Jóember, ITT, A FÓRUMON van már egy ilyen totyik, ahova Te is kommenteltél!!!
"Ahol akarat van, ott mód is akad"

berci01

#19
Hali,

Ezt egyebkent egy standard gpu banyaba is be lehet tenni? Elvben el kene birja minden szempontbol. Jol gondolom?

Illetve ez a 15 TB ez havi kb mennyi bevetelt jelent? Van mar konkret tapasztalatod? Akar rovidebb, de konkret idoszak?

Masik kerdes, ehhez milyen net/savszel kell? Egyszer letolti a cuccokat es annyi vagy folyamatosan cserelgeti a 15 TB-t?

Koszi,
Berci

Idézetet írta: janixwow Dátum május 29, 2017, 09:11:47 DÉLELŐTT
Idézetet írta: hoppus Dátum május 29, 2017, 09:07:00 DÉLELŐTT
Idézetet írta: janixwow Dátum május 29, 2017, 08:45:15 DÉLELŐTT
Szvsz, ez egy alul értékelt Coin ami még szépen kilőhet újra, de már jelen formájában is képes profitott termelni.

Az meg, hogy páran neki este 1TB-al vagy még kevesebb tárhelyel nem bizonyitja, hogy a calculator téved, egyszerüen csak a végtelenre számol.

Természetéből adodoan nem tudsz minden Block round-ból részesülni, tehát 1 TB-al lehet, hogy 20 naponta nyersz egy Block-ot de előtte 19 napig csak gombokat keresel a Pool-ból és ebből jönn ki a napi 20-30burst / TB.

Azért írtam a bemutatót mert, beleinvesztáltam a dologba és hozza a calculator álltal emlitett számokat.

mennyire invesztáltál bele? nem pénzügyileg érdekel hanem technikai adatok. hány és milyen vinyó, mekkora kapacitással, hány géppel stb.

köszi,

5db 3 TB-os Toshiba HDD-t (SATA csatlakozóval) raktam bele, amit akciósan vettem így annak volt a legjobb TB/$ aránya a piacon. (És most is annak van a legjobb).