Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Electronic Dollar EDC (POW) Criptonight

Indította kasima, december 31, 2017, 12:42:14 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 3 Vendégek van a témában

Krisztian5

Sajnos tuti hogy nem mind fogja követni monero változtatását. Én legjobban az ETN-t sajnálom. Bár mondták hogy követik a monero féle utat, de különösebben nem zavarja őket az ASIC. Szóval ha forkolnak is, valszeg az utolsók között lépik meg (aztán lehet meg sem lépik)
Szóval az biztos hogy lesznek koinok ahol profitális lesz a Bitmain új gépe ezáltal kalap a gpu-knak :(

Mar2004

Bitmain X3 ára már csak 1900$ júniusi szállítással (később még olcsóbb lehet),  cryptonight v.1-es coinok  a jövőben ASIC only kategória.

Azt írják egyébként, hogy nem olyan bonyolult dolog algot váltani, elég egy kis változás (akár 1 bit) a kódban és az ASIC-ok már nem mennek rajta. Pár havonta végre lehet hajtani egy ilyen változtatást és már nem érdemes rá új ASIC-ot gyártani a rövid felhasználási idő miatt.

Az igazi megoldás szerintem egy polimorf algoritmus lenne, malware-ben régóta használják.



Krisztian5


Mar2004


kasima

Milyen március végére? :D

CryptoNightV7

A CAST XMR progi már tudja az új algót a Monero meg már forkolt...  A stellite szavazást indított  meg sztem még jó pár érménél megy erről tanakodás...  asic de örülnék a nicehash diffi gyilkos ellen is....

Valaki írta h lehet frissíteni az  Asicot (ennek nem néztem utána...)  de akkor viszont bajban leszünk... :/ :(

Mar2004

#85
Idézetet írta: kasima Dátum március 20, 2018, 08:12:25 DÉLELŐTT
Milyen március végére? :D

CryptoNightV7

A CAST XMR progi már tudja az új algót a Monero meg már forkolt...  A stellite szavazást indított  meg sztem még jó pár érménél megy erről tanakodás...  asic de örülnék a nicehash diffi gyilkos ellen is....

Valaki írta h lehet frissíteni az  Asicot (ennek nem néztem utána...)  de akkor viszont bajban leszünk... :/ :(

???  Valamit itt nagyon félreérthettél :)

Esetleg ha adnál egy letöltési forrást, honnan lehet hozzájutni? (CryptoNightV7 source-hoz)

Monero még a régi algon megy. Nicehash is bejelentette hogy támogatni fogja az új algot, ami nem azt jelenti, hogy már meg is csinálta.

A három nagy ASIC (Bitmain X3, DragonMint X1 és X2) biztosan nem update-elhető az új algora. Újra lehet majd gyártani az új algora, ami az áramköri sablon újratervezése miatt időigényes. Baikal N  ugyan FPGA, de sokkal valószínűbb, hogy az olcsóbb, egyszer programozható (FPGA - One Time Programmable) változat. 

Monero egyébként az időszakos algo váltást is bejelentette, hogy az ASIC gyártóknak ne érje meg követni.


Mar2004


Krisztian5


Mar2004

#88
Idézetet írta: Krisztian5 Dátum március 20, 2018, 05:48:06 DÉLUTÁN
Na végre jó hírek.  :)

Monero nagyon jól döntött. GPU-val egyébként esélytelenek lennénk. Január eleje óta szinte lehetetlen gpu-val monerot és pár másik értékesebb cryptonight-os coint bányászni, whattomine-on is eltűntek az élről ezek a coinok. Ami persze a már jó pár hónapja üzemelő ASIC-ok miatt van így. Bitmain X3 állítólag már 2017 nyár vége óta üzemben van...

(Bár Kasima már most is az új algon termeli a monerot, igaz egy alternatív univerzumban :D)

kasima

Idézetet írta: Mar2004 Dátum március 20, 2018, 06:59:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Krisztian5 Dátum március 20, 2018, 05:48:06 DÉLUTÁN
Na végre jó hírek.  :)

Monero nagyon jól döntött. GPU-val egyébként esélytelenek lennénk. Január eleje óta szinte lehetetlen gpu-val monerot és pár másik értékesebb cryptonight-os coint bányászni, whattomine-on is eltűntek az élről ezek a coinok. Ami persze a már jó pár hónapja üzemelő ASIC-ok miatt van így. Bitmain X3 állítólag már 2017 nyár vége óta üzemben van...

(Bár Kasima már most is az új algon termeli a monerot, igaz egy alternatív univerzumban :D)

Faszi én aszerint értesültem h márc elején forkol meg arról is volt szó....  Abban a hitben is voltam mivel erre a minerre kijött a frissítés... 
Amúgy meg már  2016 ban akartak rá asicot csak akkor a chippek még nem voltak olyan nagy memória befogadóképesek...
2017 meg már újítás több fajta asic aztán-->
2017 első nagyobb egy helyről jövő csatlakozásnál volt a felfigyelés gondolom h valami nem kóser  és szar van a palacsintában...
Meg még lehetne fokozni több cikkel de akit érdekel a google a barátja. Elolvashatja a gondolat meneteket...
( Értem a viccedet de rajtam ne gúnyolódj mert botlottam ... ! ;)  )

Ez egy szép döntés volt a Moneróéktól de a b*zi nichashashnek  nem örülök hogy lehet támogatni egy diffi gyilkos bányászokat alázó oldalt/programot...
Amikor nem működtek (mert elviekben kirabolták ->őket saját magukat...) akkor lehetett igazán szakítani coinokkal főleg a masternodos fajtával...
Mondjuk aki ezeket nem látja át mert otthon sincs meg a még sok a gépet se tudja bekapcsolni nem csodálkozok...


Itt le lehet tölteni az új minert akinek Vegája van...  azt viszont nem tudom h elfogadja e még a régebbi RX-et 480-580  stb
próbáljatok rá...
Cast XMR V7
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all


Patrik430

Idézetet írta: kasima Dátum március 21, 2018, 03:48:02 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Mar2004 Dátum március 20, 2018, 06:59:35 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Krisztian5 Dátum március 20, 2018, 05:48:06 DÉLUTÁN
Na végre jó hírek.  :)

Monero nagyon jól döntött. GPU-val egyébként esélytelenek lennénk. Január eleje óta szinte lehetetlen gpu-val monerot és pár másik értékesebb cryptonight-os coint bányászni, whattomine-on is eltűntek az élről ezek a coinok. Ami persze a már jó pár hónapja üzemelő ASIC-ok miatt van így. Bitmain X3 állítólag már 2017 nyár vége óta üzemben van...

(Bár Kasima már most is az új algon termeli a monerot, igaz egy alternatív univerzumban :D)

Faszi én aszerint értesültem h márc elején forkol meg arról is volt szó....  Abban a hitben is voltam mivel erre a minerre kijött a frissítés... 
Amúgy meg már  2016 ban akartak rá asicot csak akkor a chippek még nem voltak olyan nagy memória befogadóképesek...
2017 meg már újítás több fajta asic aztán-->
2017 első nagyobb egy helyről jövő csatlakozásnál volt a felfigyelés gondolom h valami nem kóser  és szar van a palacsintában...
Meg még lehetne fokozni több cikkel de akit érdekel a google a barátja. Elolvashatja a gondolat meneteket...
( Értem a viccedet de rajtam ne gúnyolódj mert botlottam ... ! ;)  )

Ez egy szép döntés volt a Moneróéktól de a b*zi nichashashnek  nem örülök hogy lehet támogatni egy diffi gyilkos bányászokat alázó oldalt/programot...
Amikor nem működtek (mert elviekben kirabolták ->őket saját magukat...) akkor lehetett igazán szakítani coinokkal főleg a masternodos fajtával...
Mondjuk aki ezeket nem látja át mert otthon sincs meg a még sok a gépet se tudja bekapcsolni nem csodálkozok...


Itt le lehet tölteni az új minert akinek Vegája van...  azt viszont nem tudom h elfogadja e még a régebbi RX-et 480-580  stb
próbáljatok rá...
Cast XMR V7
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2256917.0;all

A Cast XMR probléma nélkül kezeli az RX570-580-at. már kb december óta ezt használom. Lehet még pont te ajánlottad. :D

Krisztian5

#91
"Ez egy szép döntés volt a Moneróéktól de a b*zi nichashashnek  nem örülök hogy lehet támogatni egy diffi gyilkos bányászokat alázó oldalt/programot..."

Igen a nicehasht én is rühellem. Olyan mint egy nagy univerzális ASIC, járkál a koinok között és ahová beteszi a lábát szépen elcseszi a nehézséget azok számára akik nem csak annyit tudnak a bányászatról hogy megnyomják a start gombot a kliensben.
Örülnék neki ha mégegyszer feltörnék valaki a "cold walletjüket"...  :)

StealthFantom

Idézetet írta: AnCrypto Dátum január 20, 2018, 09:12:07 DÉLELŐTT
Most indult a tegnapi napon egy hashvault.pro pool EDC-re. https://edollar.hashvault.pro Szerintem nagyon jó kis pool ez a hashvault, dizájn, áttekinthetőség. Fizet rendesen és a blockok is szépen jönnek.

Minimum payout: 500 EDL

A Luckypool-on pedig 20-tól

Amúgy lehet a difficult hogy felment, kemény i7 procival csak 520 EDL-t bányászok 24 óra alatt :D