Kínai hír - Bitcoin eladás? + mi lesz a többi cryptopénzzel?

Indította GepyMiner, szeptember 11, 2017, 07:32:59 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

GepyMiner

Ezen hír alapján:
http://mfor.hu/cikkek/befektetes/Ujabb_gyomros_kap_a_Bitcoin.html

Érdemes eladni a Bitcoint? Általában abba váltom át a bányászott egyéb coinokat, mert hosszútávon stabil meg felfelé megyeget. De ez alapján érdemes pl USD-be tenni Poloniexen?
Plusz mivel általában a többi coin is követi a BTC-t, azok is esni fognak?
Meg úgy egyáltalán mennyire kell komolyan venni a hírt? Valós fenyegetés a cryptopénzek árfolyamára?

Fuusmile


kasima

Idézetet írta: GepyMiner Dátum szeptember 11, 2017, 07:32:59 DÉLUTÁN
Ezen hír alapján:
http://mfor.hu/cikkek/befektetes/Ujabb_gyomros_kap_a_Bitcoin.html

Érdemes eladni a Bitcoint? Általában abba váltom át a bányászott egyéb coinokat, mert hosszútávon stabil meg felfelé megyeget. De ez alapján érdemes pl USD-be tenni Poloniexen?
Plusz mivel általában a többi coin is követi a BTC-t, azok is esni fognak?
Meg úgy egyáltalán mennyire kell komolyan venni a hírt? Valós fenyegetés a cryptopénzek árfolyamára?

Ha kicsit jobban utána néztél volna rájönnél h KAMU :D a kínaiak mindig manipulálni akarnak mindent hát most ezt sikerült is kicsit...
Rohadt húzott szeműeket fel se kellene engedni az internetre őket...

Til

http://mfor.hu/cikkek/befektetes/Ujabb_gyomros_kap_a_Bitcoin.html
Már a weblap url címe is hibás.Talán gyomrost kap.
Én enni piskótát..... :)
A cikk író csakúgy annyira trehány lehet , mint aki az eredeti kínai cikket lefordította google fordítóval.
C:\> del c:\command.com

kasima

Idézetet írta: Til Dátum szeptember 12, 2017, 04:59:59 DÉLUTÁN
http://mfor.hu/cikkek/befektetes/Ujabb_gyomros_kap_a_Bitcoin.html
Már a weblap url címe is hibás.Talán gyomrost kap.
Én enni piskótát..... :)
A cikk író csakúgy annyira trehány lehet , mint aki az eredeti kínai cikket lefordította google fordítóval.

Én azt mondom menjen az anyjába az ilyen... Már bocsánat..

Lord11

A kínaiak tőzsdét meg a devizapiacot is ugyanígy manipulálták anno, általában vagy hamis pozitív, vagy hamis negatív hírekkel.
Pl. Valami ismeretlen kis cég részvényeiből bevásároltak, majd elkezdték terjeszteni különféle médiákban, hogy a cégben nagy potenciál rejlik, kicsit fel is nyomták az árat. Aztán az ilyen híreket a nyugati sajtó ellenőrzés nélkül átvette. Amikor a nyugati befektetők szépen felpumpálták az árat, a kínaiak elkezdtek eladni.
Vagy a fenti eset fordítva, ha épp az a célja a spekulánsnak, hogy leessen az árfolyam.
Most ugyanez megy a kripto-tőzsdéken.

Szori

Csunyan lement a btc eth es ltc coinok ara ! :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

GepyMiner

#7
Én azért eladtam BTC-t 1-2 napja 4300-on, azóta esett is 10%-ot perpill 3900 és lefele megy...
Szóval attól függetlenül hogy kamuhír-e vagy nem, ha most visszaveszem akkor még nyertem is egy kicsit, ha tényleg nem fog (tovább) esni.  :)
Bár én szerintem még várok, még ha nem is csípem el a fordulót és elindul felfelé, akkor is nyerek kicsit.

Larry

Két lehetőség állhat fent.

1. Az egész történet teljesen légből kapott hoax és kizárólag spekulációs szándék áll mögötte.
2. A történetnek van valóságalapja, tehát valós információ szivárgott ki a készülő tervezetről.

A baj, hogy hamis pánik keltés esetén is hetek kellenek mire egy ilyen hírből fakadó félelem kifut. A kínai néppárt nem arról híres, hogy kapkodva cáfolna ilyen híreszteléseket, tehát idő kell mire letisztul a helyzet...
A jó hír a történetben, hogy teljesen mindegy, hogy igaz-e, vagy sem, mert a piac már elkezdte beárazni a hírt, tehát ha netán kiderül, hogy a hír igaz, én hatalmas összeomlásra már nem számítok. (persze ez csak magán vélemény)

xenosz2

a bitcoin és a crypto világjelenség és nem köthető,csak egy-egy országhoz,így én arra számítok,hogy egy rosszabb forgatókönyv esetén is talpra fog állni. főleg egy ekkora rally esetén. amúgyis már aktuális volt egy visszakorrigálás és most hír is lesz hozzá :D


Szori

Biztos hogy vissza fog allni ! :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Lord11

Ha jól tudom, a valóság az, hogy Kína a mostanában igen népszerű ICO-val kibocsájtott tokenek kereskedését tiltotta meg. Amiben tényleg van ráció, mert ez a gyakorlatban tőkegyűjtés a normális tőzsdei szabályok kijátszásával. Ráadásul elég sok ICO tényleg kicsit átverés. Hosszú távon SZERINTEM ez a piac tisztulásához fog vezetni, amiből akár árfolyam-növekedés is lehet a valós kriptovalutáknál, hiszen a befektetők egy része oda fog befektetni a tokenek helyett.

GepyMiner

Egyelőre nem bánom hogy minden cryptopénzt USDT-re váltottam BTC 4300-on, perpill 3500, ha most megfordul és visszamegy már akkor is van 20% extra nyereség, és BTC elég hamar fel tud ugrani, akár pár nap vagy 1 hét alatt is, így jó kis haszon (extra kamat) lehet a bányászás mellett.
A kérdés az, hogy hol/mikor fordul, nehogy lemaradjak/lemaradjunk róla :)

Az egyéb épp kibányászott pénzt (xmr/eth/etc...) szerintem nem érdemes eladni (kivéve ha valaki napi szinten tudja figyelni mikor fordul a trend), a BTC-vel együtt azok is úgyis felmennek majd.

Szori

Idézetet írta: GepyMiner Dátum szeptember 14, 2017, 04:00:10 DÉLUTÁN
Egyelőre nem bánom hogy minden cryptopénzt USDT-re váltottam BTC 4300-on, perpill 3500, ha most megfordul és visszamegy már akkor is van 20% extra nyereség, és BTC elég hamar fel tud ugrani, akár pár nap vagy 1 hét alatt is, így jó kis haszon (extra kamat) lehet a bányászás mellett.
A kérdés az, hogy hol/mikor fordul, nehogy lemaradjak/lemaradjunk róla :)

Az egyéb épp kibányászott pénzt (xmr/eth/etc...) szerintem nem érdemes eladni (kivéve ha valaki napi szinten tudja figyelni mikor fordul a trend), a BTC-vel együtt azok is úgyis felmennek majd.

Szerintem pedig most erdemes igazan vasarolni! Reg volt minden ilyen alacsonyan. Gondolkozom hogy az osszes eth-et bevaltom ilyen alacsony btc-re, ha altcoin nem is, a btc biztosan talpra fog allni, az elemzok pedig 1eves elemzesek alapjan szamitanak a 10.000dollaros arfolyamra is :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

GepyMiner

Idézetet írta: Szori Dátum szeptember 14, 2017, 04:22:45 DÉLUTÁN
Szerintem pedig most erdemes igazan vasarolni! Reg volt minden ilyen alacsonyan. Gondolkozom hogy az osszes eth-et bevaltom ilyen alacsony btc-re, ha altcoin nem is, a btc biztosan talpra fog allni, az elemzok pedig 1eves elemzesek alapjan szamitanak a 10.000dollaros arfolyamra is :)

Mivel a legtöbb altocoin a BTC-vel együtt mozog és csak kicsi a változás hozzá képest, így amikor fent volt a BTC és ETH kb ugyanannyi BTC-t ért az ETH mint most (persze van változás), át kellett volna akkor tenni USDT-be, ami tartja az árát, és aztán alacsonyan sokkal több ETH-t vagy BTC-t venni.

A kérdés csak az, hogy hol lesz az alja, nem kell elkapkodni, kicsit mehet felfele, de aztán eshet tovább, inkább későn kapjuk el a felfele menetelt (amikor már egyértelműen látszik, és a többi coin is elindult) mint hogy feleúton vegyünk és aztán tovább essen.

3200-t vártam, el is érte, de mivel még ma tette (gyorsan), így látok még benne esést --> kivárok.
Marad minden USD-ben, az az egyetlen ami nem követi a coin-okat lefele és tartja az értékét :)


Mar2004

Idézetet írta: Lord11 Dátum szeptember 12, 2017, 06:33:31 DÉLUTÁN
A kínaiak tőzsdét meg a devizapiacot is ugyanígy manipulálták anno, általában vagy hamis pozitív, vagy hamis negatív hírekkel.
Pl. Valami ismeretlen kis cég részvényeiből bevásároltak, majd elkezdték terjeszteni különféle médiákban, hogy a cégben nagy potenciál rejlik, kicsit fel is nyomták az árat. Aztán az ilyen híreket a nyugati sajtó ellenőrzés nélkül átvette. Amikor a nyugati befektetők szépen felpumpálták az árat, a kínaiak elkezdtek eladni.
Vagy a fenti eset fordítva, ha épp az a célja a spekulánsnak, hogy leessen az árfolyam.
Most ugyanez megy a kripto-tőzsdéken.

Én másképp látom a dolgot. Olcsó kínai termelés jelenleg a nyugati gazdaság/gazdagság alapja, a média tudatosan kelti a "gonosz manipulatív kínaiak" képet.  Inkább áldozatok egyelőre, bár egyre függetlenebbek is.

Viszont mi lesz ha az olajtermelő országok, mint Venezuella, egyszer csak bitcoin-ért adnak el olajat? Kína kezében van a bitcoin mennyiség 70%-a, az USA petrodollár mennyit fog akkor érni...

https://www.wsj.com/articles/venezuela-stops-accepting-dollars-for-oil-payments-following-u-s-sanctions-1505343161



Simi


IdézViszont mi lesz ha az olajtermelő országok, mint Venezuella, egyszer csak bitcoin-ért adnak el olajat?


Nem hagynák. Lásd Líbiával mi lett mikor Kadhafi azt mondta, hogy aranyért adja csak az olajat $ helyett.