Poloniex, Coinbase,Novaexchange,Bittrex, Debit Card, utalások,kezelések és egyéb

Indította miklos1296, december 03, 2016, 06:18:19 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 10 Vendégek van a témában

Melyikben bízol meg leginkább?

Kraken
Coinbase
Bittrex
Poloniex
egyikben sem

Csongor

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 14, 2017, 02:42:38 DÉLUTÁN
Nekem eddig nem volt problémás a UQUID.
Olyasmit olvastam, hogy nem erkezik meg az utalt osszeg/nem annyi erkezik mint amennyi kellene erkezzen.(Tudom, hogy vannak kulombozo fee-k, de nem azokra gondolok.)
Illetve akarmilyen bankautomatanal ki tudom venni a kartyan levo penzt?

Arkenso

Ha a kártyán van pl VISA logó és az automatán is látsz VISA logót, akkor nagy valószínűséggel fel tudod venni a pénzt.
MasterCard esetén is hasonló lehet a szitu. :)


mz/x

Sziasztok,


mivel anny tözsde van nehéz kiigazodni közöttük melyik mire a legalkalmassabb.
Biztonságos, fizet, gond nélkül verifikál
Ha befektetni akarok (gondolom ezekbol vagyunk kevesebben) :
SEPA(EUR) átutalás a tőzsdére ahol SEPA feet + 1 BTC átutalást leszámítva a legtöbb BTCt kapom
pl. Bitstamp
  SEPA díj 0 - 1107,78 EUR/BTC (1177,25USD)- Bitcoin vételi díj  0,25% 2,77EUR- 1BTC átutalás más bitcoin címre 0% azaz ha 1BTC akarok valahova akkor 1110,55 eurot kell küldeni
  Poloniex nem lehet sepazni
  Kraken lehet sepazni, nem lehet átküldeni máshova legalábbis én nem találom BTC, ugyanezt kártyával depositra
         
Ha bányászok :
lehet e direktbe beadni a coincimet vagy külön wallet kell, akkor annak a fee je hozzáadni
legmagassabb ar a coinnak (BTC,ETH,ZEC de jon a bajkal, musiccoin vagy azokat váltsam at a 3 nagyra ?)
lehet sepazni alacsony feevel ugyanez kártyára



Tudom magam is megkereshetnem de biztos van itt aki mar tudja és nem szeretem feltalálalni újból a kereket.

Egyébként így utólag egy kis bemutatkozás Pozsonyból/Rajkáról csákányolok 1x6 kartyaval (referencia 470 Sapphire 4GB, +3x480 Gigabyte 4GB,   most rendeltem meg ket bajkalt és jön a többi rig min 5), adózási mód szlovák kft. /ha ismersz felvidéki könyvelőt aki tud bányát könyvelni szóljál- eddig 3 ment el sírva. Ja és nem tudom tudjátok e de egy kisebb összetűzés után a helyi adóőrökkel az altcoin/bitcoin az saját termék amit szerződéses áron váltunk hivatalos pénzre amely folyamat áfamentes http://eur-lex.europa.eu/legal-content/hu/TXT/HTML/?uri=CELEX:62014CC0264, sajnos mire idejutottunk kiosztottak 1000euronyi halmozott büntivel, kár lehetett volna belőle plusz egy rig.

sebajtóbiás

Szia, hát a szabatos fogalmazás nem az erősséged, elég nehéz kibogozni, hogy pontosan mit is kérdezel...

Krakenre/-ről lehet utalni EUR-t is és kriptót is oda-vissza, ahogy tetszik, bizonyos összeg alatt még verifikálni se kell magad. Szóval itt egyszerűen tudsz venni BTC-t ill. a nagyobb altokat.

Bányászni általában lehet egyenesen váltóra is, pl. Poloniexre, de attól függ milyen coinról van szó. Ott aztán eladhatod BTC-ért, azt pedig átküldheted a Krakenre, ott átváltod EUR-ra, és SEPA-val átutalod bankszámlára.

A váltók 0.15/0.25% és hasonló díjjaival én nem nagyon foglalkozok, hisz eleve a coinok ára többet változik pár óra alatt. Inkább számít az, hogy mikor adod el, mint az hogy melyik váltón. Igaz, különbségek azért szoktak lenni, pl. most pár napja a Bitstamp és Bitfinex között kb. 2.5% eltérés van BTCUSD árban, de nem tudok róla hogy ez törvényszerű lenne.

drizzt_do_urden


Mulder

#386
Srácok ti hogyan raktok  be pénzt a poloniexre? Mármint dollárt.  Vagy vegyek Btc-t  és azt küldjem át?

Csongor

A tegnap (azaz ma) kora hajnalig gyujtottem az informaciokat az UQUID kartya hasznalatarol.
Ha jol ertettem akkor a kovetkezok vannak:
Mikor megrendelek egy kartyat, tudok valasztani, hogy EUR, USD, vagy GBP alapu legyen, tehat mikor en Poloniexrol az UQUID-ra utalom a BTC-t, a korabban megadott valutaban jelenik meg, amit majd atutalok a kartyara, es ATM-nel ki tudom venni. ETH-t es egyeb altkoint is tudok ra utalni direkt Poloniexrol, amit az UQUID oldalan tudok majd EUR-ba valtani, azt ugyanugy ki tudom venni ATM-nel.
Es van valami szamottevo kulombseg a "Bitcoin Debit Card", es az "Alcoin Debit Card" kozt? Mert en nem veszek eszre semmit

sebajtóbiás

Idézetet írta: Csongor Dátum április 15, 2017, 02:46:18 DÉLUTÁN
A tegnap (azaz ma) kora hajnalig gyujtottem az informaciokat az UQUID kartya hasznalatarol.
Ha jol ertettem akkor a kovetkezok vannak:
Mikor megrendelek egy kartyat, tudok valasztani, hogy EUR, USD, vagy GBP alapu legyen, tehat mikor en Poloniexrol az UQUID-ra utalom a BTC-t, a korabban megadott valutaban jelenik meg, amit majd atutalok a kartyara, es ATM-nel ki tudom venni. ETH-t es egyeb altkoint is tudok ra utalni direkt Poloniexrol, amit az UQUID oldalan tudok majd EUR-ba valtani, azt ugyanugy ki tudom venni ATM-nel.
Es van valami szamottevo kulombseg a "Bitcoin Debit Card", es az "Alcoin Debit Card" kozt? Mert en nem veszek eszre semmit

Előbb az uquid kontódat kell feltöltened, és nem úgy hogy akármennyi bit/altcoin-t átküldesz, hanem az uquid oldalon kiválasztod milyen coint küldenél, majd választasz EUR/USD/GBP kontó közül és megadod az összeget (EUR/USD/GBP-ben), az uquid pedig megmondja hogy *pontosan* mennyi bit/altcoint kell küldjél mennyi időn belül. Tehát itt rögtön megtörténik a konverzió, az uquiden aztán már EUR/USD/GBP egyenleget kezelsz, ebből vonódik le a kártya díja ha rendelsz, ebből töltheted fel őket, stb.


Csongor

Idézetet írta: sebajtóbiás Dátum április 15, 2017, 03:28:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Csongor Dátum április 15, 2017, 02:46:18 DÉLUTÁN
A tegnap (azaz ma) kora hajnalig gyujtottem az informaciokat az UQUID kartya hasznalatarol.
Ha jol ertettem akkor a kovetkezok vannak:
Mikor megrendelek egy kartyat, tudok valasztani, hogy EUR, USD, vagy GBP alapu legyen, tehat mikor en Poloniexrol az UQUID-ra utalom a BTC-t, a korabban megadott valutaban jelenik meg, amit majd atutalok a kartyara, es ATM-nel ki tudom venni. ETH-t es egyeb altkoint is tudok ra utalni direkt Poloniexrol, amit az UQUID oldalan tudok majd EUR-ba valtani, azt ugyanugy ki tudom venni ATM-nel.
Es van valami szamottevo kulombseg a "Bitcoin Debit Card", es az "Alcoin Debit Card" kozt? Mert en nem veszek eszre semmit

Előbb az uquid kontódat kell feltöltened, és nem úgy hogy akármennyi bit/altcoin-t átküldesz, hanem az uquid oldalon kiválasztod milyen coint küldenél, majd választasz EUR/USD/GBP kontó közül és megadod az összeget (EUR/USD/GBP-ben), az uquid pedig megmondja hogy *pontosan* mennyi bit/altcoint kell küldjél mennyi időn belül. Tehát itt rögtön megtörténik a konverzió, az uquiden aztán már EUR/USD/GBP egyenleget kezelsz, ebből vonódik le a kártya díja ha rendelsz, ebből töltheted fel őket, stb.
Elkuldtem az UQUID altal BTC-ben megadott osszeget, a megadott cimre. Meg is jott UQUID-on, de a 16eurobol csak 15.74 jott meg, pedig Poloniexen raszamoltam a 0.0001BTC Feet. Miert van ez? Elmeletileg ha BTC-t kuldok UQUID-ra nincs fee, nem?

Arkenso

#390
Ez van, ne foglalkozz vele :) (nincs rá magyarázat)
Én eleve úgy indultam neki ennek az egésznek, hogy a bányászott pénz 5-10%-a el fog menni különböző fee-k re stb.

1000 euronként számoljunk veszteséget:
- plastic kártya ára: -15 juró
- uquidon belül utalás a kártyára 1000 eurónként újabb 5 juró megy a levesbe: -5 juró
- ATM 200 eurónként 2,25 euró megy a levesbe, szóval ez: -11.25 juró

Ez eddig kb:31, 25 juró.

Még hozzászámolod, hogy mennyit nyel be a pool, mennyi az átutalási fee, pontosan ott leszel az 5-10 % os értékvesztésnél.

Ha ezt benyeled akkor bányássz, ha nem akkor felejtsd el a picsába. Ezen változtatni sehogyan sem fogsz tudni :)

Idegeskedni ezen és fölösleges változtatni úgysem fogsz tudni rajta.

Ők ebből élnek, nyújtanak egy szolgáltatást, te meg fizetsz érte és kész :)

ZsZolee

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 05:22:24 DÉLUTÁN
Ez van, ne foglalkozz vele :) (nincs rá magyarázat)
Én eleve úgy indultam neki ennek az egésznek, hogy a bányászott pénz 5-10%-a el fog menni különböző fee-k re stb.

1000 euronként számoljunk veszteséget:
- plastic kártya ára: -15 juró
- uquidon belül utalás a kártyára 1000 eurónként újabb 5 juró megy a levesbe: -5 juró
- ATM 200 eurónként 2,25 euró megy a levesbe, szóval ez: -11.25 juró

Ez eddig kb:31, 25 juró.

Még hozzászámolod, hogy mennyit nyel be a pool, mennyi az átutalási fee, pontosan ott leszel az 5-10 % os értékvesztésnél.

Ha ezt benyeled akkor bányássz, ha nem akkor felejtsd el a picsába. Ezen változtatni sehogyan sem fogsz tudni :)

Idegeskedni ezen és fölösleges változtatni úgysem fogsz tudni rajta.

Ők ebből élnek, nyújtanak egy szolgáltatást, te meg fizetsz érte és kész :)

+1

Csongor

Idézetet írta: ZsZolee Dátum április 15, 2017, 06:03:47 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 05:22:24 DÉLUTÁN
Ez van, ne foglalkozz vele :) (nincs rá magyarázat)
Én eleve úgy indultam neki ennek az egésznek, hogy a bányászott pénz 5-10%-a el fog menni különböző fee-k re stb.

1000 euronként számoljunk veszteséget:
- plastic kártya ára: -15 juró
- uquidon belül utalás a kártyára 1000 eurónként újabb 5 juró megy a levesbe: -5 juró
- ATM 200 eurónként 2,25 euró megy a levesbe, szóval ez: -11.25 juró

Ez eddig kb:31, 25 juró.

Még hozzászámolod, hogy mennyit nyel be a pool, mennyi az átutalási fee, pontosan ott leszel az 5-10 % os értékvesztésnél.

Ha ezt benyeled akkor bányássz, ha nem akkor felejtsd el a picsába. Ezen változtatni sehogyan sem fogsz tudni :)

Idegeskedni ezen és fölösleges változtatni úgysem fogsz tudni rajta.

Ők ebből élnek, nyújtanak egy szolgáltatást, te meg fizetsz érte és kész :)

+1
Igen, erre gondoltam en is, vegulis amit munkaban megkeresek, annak is egy jelentos reszet az allam lenyulja.
Amugy az Address-hez  csak az utca neve es hazszam kell? Csakmert sehol nincs feltuntetve a megye? (mar nem emlekszem, hogy regisztracional kerte-e)

Arkenso

UQUID -> My Account -> Settings

Nem tudom pontosan mire van szükséged, de ha a regisztrációs adataidra, akkor ott lesz minden.

Csongor

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 07:09:32 DÉLUTÁN
UQUID -> My Account -> Settings

Nem tudom pontosan mire van szükséged, de ha a regisztrációs adataidra, akkor ott lesz minden.
Jaj igen, nem mondtam mit akarok.
Kartyat akarok rendelni, es az adatok kitoltesenel orszag, varos es cimet ker. Kulon megyet/regiot nem ker.

Arkenso

De mi a gondod ezzel?
Add meg a címedet és kész :) Hidd el, ezek Gibraltáron magasról tesznek rá, hogy melyik megyében élünk :)

Csongor

Idézetet írta: Arkenso Dátum április 15, 2017, 07:22:59 DÉLUTÁN
De mi a gondod ezzel?
Add meg a címedet és kész :) Hidd el, ezek Gibraltáron magasról tesznek rá, hogy melyik megyében élünk :)
Nem is tudom...
Ertesitenek meg valamirol mielott meghozna a postas a kartyat? Pl, hogymikor keszult el a kartya, vagy hogy mikor kuldtek el?
Van az az opcio, hogy KYC2-re fejlesszem a profilom, megnyomom az "Upgrade"  gombot, es megjelenik egy ablak, ahova 2 lehetoseg, gondolom szemelyirol egy fenykepet/dokumentumot kell feltolteni. Mivel jar ha fejlesztem a fiokomat (azonkivul hogy elonyokhoz jutok)? Konnyebben nyomonkovethetoek lesznek a tranzakcioim, vagy egyszerubben ramtalal az adohivatal, hogy kerdezoskodjon a kis plusz bevetelemrol?

Arkenso

1 héten belül tuti megkapod a kártyát. Sima boríték, pont mintha egy hazai bank küldte volna.
A kérdésed második felére megadtad a választ. :)

pube111

Ismeri valaki a budapesti btc automatát? Lehet váltani btc-t készpénzre? Vagy csak fordítva?

ZsZolee

Idézetet írta: pube111 Dátum április 16, 2017, 09:56:53 DÉLUTÁN
Ismeri valaki a budapesti btc automatát? Lehet váltani btc-t készpénzre? Vagy csak fordítva?

Elméletileg oda-vissza lehet, de nem próbáltam, mert nagyon sz@r az árfolyam.