CORION PLATFORM, egy komplex magyar kryptopénz rendszer!

Indította ZoltanCorionPlatform, június 16, 2017, 02:41:38 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

drizzt_do_urden


ZoltanCorionPlatform

Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 08:01:23 DÉLUTÁN
szerencse nem vagyunk honfitarsak :)))

Hát, amiket eddig válaszoltál az én udvarias kérdéseimre, válaszaimra, az a helyzet, hogy ennek én is éppúgy örülök!  8)
2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.

drizzt_do_urden

megegyeztunk akkor! mondjuk en nem erzem, hogy nem beszeltem volna civilizaltan. a te hangnemedre valaszoltam csak amikor ki akartal kerdezni mint tanar a diakot az iskolaba!

ZoltanCorionPlatform

Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 08:08:39 DÉLUTÁN
megegyeztunk akkor! mondjuk en nem erzem, hogy nem beszeltem volna civilizaltan. a te hangnemedre valaszoltam csak amikor ki akartal kerdezni mint tanar a diakot az iskolaba!

Aha, szóval te ezt így érezted? Pedig engem komolyan érdekelt, hogy miért mondod egy egyszintű rendszerre, ami egy hasonlóságon kívül nem egyezik egyik MLM rendszerrel sem, hogy MLM. Dehát mindenki máshogy látja  dolgokat, az éppen aktuális élethelyzetben értékeli a mások által írottakat.
2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.

drizzt_do_urden

#24
hat wazzeg... felhasznalo szolgaltato...startbol 2 szint! foldszint emelet...2 szint! a bonusz rendszeretek! a bonusz rendszer csak a MLM be van mashol nem nagyon latom! szoval ez mar ket olyan dolog hogy ott megalltam az olvasasba! de te azota is fujod hogy egy szintes es nem MLM es nem atbaszas es jol lehet keresni stb. na vegeztem. nem irok tobbet vissza akarmi a valaszod!

ja es ne is beszeljunk arrol a sok hasonlosagrol ahogy beszelsz es leirod a mondanivalod. pont mintha egy mlm szeminariumon lennek!

kellybit

az mlm szemináriumokat általában nem is az mlm cégek, hanem a network marketing rendszerek tartják. (pl. n21, da stb...)
ezek a coin ICO-k, ha megfigyelitek mind adnak kezdő bónuszokat, továbbá rendelkeznek 1 szintű affiliate jutalékkal. ugyanúgy, ha bármit neten értékesítesz, ez jelen van. legyen egy amazon, vagy egy tárhely, netbank, szerencsejáték, mind-mind 1 vagy több szintű affiliate-t tartalmaz. Katt valamikor egy bannerre, később veszel valamit, máris lehet jutalékot fizettél valakinek. vagy a youtube, google reklámok.
Így megy ez a neten, nincs ebben semmi különös, ez nem negatív a projektre nézve. Valamint nem láttam, hogy ajánlói linket tett volna ide bárki is, nem tudom mi ez a támadó hang.
egyébként szerintem ha a bányászatról beszélnénk "offline" embereknek, azoknak is több mint fele: "piramis!" :D




ZoltanCorionPlatform

#26
Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 08:27:09 DÉLUTÁN
hat wazzeg... felhasznalo szolgaltato...startbol 2 szint! foldszint emelet...2 szint! a bonusz rendszeretek! a bonusz rendszer csak a MLM be van mashol nem nagyon latom! szoval ez mar ket olyan dolog hogy ott megalltam az olvasasba! de te azota is fujod hogy egy szintes es nem MLM es nem atbaszas es jol lehet keresni stb. na vegeztem. nem irok tobbet vissza akarmi a valaszod!

ja es ne is beszeljunk arrol a sok hasonlosagrol ahogy beszelsz es leirod a mondanivalod. pont mintha egy mlm szeminariumon lennek!

A bónusz az ICO alatti vásárlásnál van, sehol máshol, te még nem vettél sosem érmét a bevezetés előtt?? Mindenki így csinálja, bónuszt osztanak, hogy kívánatosabb legyen az érméjük, a Humaniq-tól kedve a Minercoinig ez így történik.

Ezek szerint neked az első emelet az a 2. emelet mert van földszint? Ez elég fura nekem. Én úgy látom, ha én csatlakozok valakihez az az első szint. Ezen kívül nincs más szint, nem lehet senkinek senki alá csatlakoznia!!! Ezért nem MLM.

De szerintem se gyűrjük tovább a témát, a véleményem az, hogy minden ellenvélemény, ahogy most meg is írtad, abból fakad, hogy el sem olvastátok a leírást, egyszerűen a  beidegződések szerint gondoltátok tovább a témát. Egyébként sosem jártam semmilyen MLM szemináriumon, szerencsére sikeresen távol tartottam maga attól.

Azt gondolom, hogy a hónap végén újra beszéljünk erről, akkor talán más véleményen lesztek.
2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.

ZoltanCorionPlatform

Idézetet írta: kellybit Dátum június 16, 2017, 08:56:33 DÉLUTÁN
az mlm szemináriumokat általában nem is az mlm cégek, hanem a network marketing rendszerek tartják. (pl. n21, da stb...)
ezek a coin ICO-k, ha megfigyelitek mind adnak kezdő bónuszokat, továbbá rendelkeznek 1 szintű affiliate jutalékkal. ugyanúgy, ha bármit neten értékesítesz, ez jelen van. legyen egy amazon, vagy egy tárhely, netbank, szerencsejáték, mind-mind 1 vagy több szintű affiliate-t tartalmaz. Katt valamikor egy bannerre, később veszel valamit, máris lehet jutalékot fizettél valakinek. vagy a youtube, google reklámok.
Így megy ez a neten, nincs ebben semmi különös, ez nem negatív a projektre nézve. Valamint nem láttam, hogy ajánlói linket tett volna ide bárki is, nem tudom mi ez a támadó hang.
egyébként szerintem ha a bányászatról beszélnénk "offline" embereknek, azoknak is több mint fele: "piramis!" :D

Köszönöm, nagyon jó összefoglaló!  :D "Sajnos" nekünk is van ilyen affiliate rendszerünk, de ezt bele is írtam a bemutatóba, ez is egyszintes és ugyanaz az értelme, mint más projekteknél, hogy mindenki ösztönözve legyen arra, hogy terjessze az információt az érméről.

De ugyanez az értelme a napi jutalomnak is, hogy érdekelté tegye a felhasználót arra, hogy belépjen és keresgéljen, az üzlet tulajdonost pedig abban, hogy Corion elfogadóhely legyen, hiszen ebből az érméből van extra bevétele. Ez az ami hiányzik a bitcoinból, nincs ösztönző rendszere. Ha megkérdezi egy üzlet tulajdonosa miért jó nekem az hogy bitcoint fogadok el, akkor nincs konkrét válasz rá, majd felmegy az ára, ez a jövő pénze és hasonlók. A Corionnál könnyű a válasz: mert pénzt fogsz kapni azért, hogy a platform része vagy ezért legyél elfogadóhely is egyben!
2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.

Worlynox

Idézetet írta: ZoltanCorionPlatform Dátum június 16, 2017, 08:58:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 08:27:09 DÉLUTÁN
hat wazzeg... felhasznalo szolgaltato...startbol 2 szint! foldszint emelet...2 szint! a bonusz rendszeretek! a bonusz rendszer csak a MLM be van mashol nem nagyon latom! szoval ez mar ket olyan dolog hogy ott megalltam az olvasasba! de te azota is fujod hogy egy szintes es nem MLM es nem atbaszas es jol lehet keresni stb. na vegeztem. nem irok tobbet vissza akarmi a valaszod!

ja es ne is beszeljunk arrol a sok hasonlosagrol ahogy beszelsz es leirod a mondanivalod. pont mintha egy mlm szeminariumon lennek!

A bónusz az ICO alatti vásárlásnál van, sehol máshol, te még nem vettél sosem érmét a bevezetés előtt?? Mindenki így csinálja, bónuszt osztanak, hogy kívánatosabb legyen az érméjük, a Humaniq-tól kedve a Minercoinig ez így történik.

Ezek szerint neked az első emelet az a 2. emelet mert van földszint? Ez elég fura nekem. Én úgy látom, ha én csatlakozok valakihez az az első szint. Ezen kívül nincs más szint, nem lehet senkinek senki alá csatlakoznia!!! Ezért nem MLM.

De szerintem se gyűrjük tovább a témát, a véleményem az, hogy minden ellenvélemény, ahogy most meg is írtad, abból fakad, hogy el sem olvastátok a leírást, egyszerűen a  beidegződések szerint gondoltátok tovább a témát. Egyébként sosem jártam semmilyen MLM szemináriumon, szerencsére sikeresen távol tartottam maga attól.

Azt gondolom, hogy a hónap végén újra beszéljünk erről, akkor talán más véleményen lesztek.

Hol beszélt 2. emeletről ?

ZoltanCorionPlatform

Idézetet írta: Worlynox Dátum június 16, 2017, 09:37:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ZoltanCorionPlatform Dátum június 16, 2017, 08:58:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 08:27:09 DÉLUTÁN
hat wazzeg... felhasznalo szolgaltato...startbol 2 szint! foldszint emelet...2 szint! a bonusz rendszeretek! a bonusz rendszer csak a MLM be van mashol nem nagyon latom! szoval ez mar ket olyan dolog hogy ott megalltam az olvasasba! de te azota is fujod hogy egy szintes es nem MLM es nem atbaszas es jol lehet keresni stb. na vegeztem. nem irok tobbet vissza akarmi a valaszod!

ja es ne is beszeljunk arrol a sok hasonlosagrol ahogy beszelsz es leirod a mondanivalod. pont mintha egy mlm szeminariumon lennek!

A bónusz az ICO alatti vásárlásnál van, sehol máshol, te még nem vettél sosem érmét a bevezetés előtt?? Mindenki így csinálja, bónuszt osztanak, hogy kívánatosabb legyen az érméjük, a Humaniq-tól kedve a Minercoinig ez így történik.

Ezek szerint neked az első emelet az a 2. emelet mert van földszint? Ez elég fura nekem. Én úgy látom, ha én csatlakozok valakihez az az első szint. Ezen kívül nincs más szint, nem lehet senkinek senki alá csatlakoznia!!! Ezért nem MLM.

De szerintem se gyűrjük tovább a témát, a véleményem az, hogy minden ellenvélemény, ahogy most meg is írtad, abból fakad, hogy el sem olvastátok a leírást, egyszerűen a  beidegződések szerint gondoltátok tovább a témát. Egyébként sosem jártam semmilyen MLM szemináriumon, szerencsére sikeresen távol tartottam maga attól.

Azt gondolom, hogy a hónap végén újra beszéljünk erről, akkor talán más véleményen lesztek.

Hol beszélt 2. emeletről ?

Földszint, emelet 2 szint. Itt. Szerintem a földszint az.nem.emelet. ezért, ha egy valakihez csatlakozok, akkor az egy egy szintes rendszer.
2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.

drizzt_do_urden

foldszint!!! benne van a nevebe hogy az egy szint! az 1 az emelet az megint egy szint!!!! az 2!!!

nem volt gyerekszobad kicsikorodba vagy miert vagy ennyire mamlasz?

ZoltanCorionPlatform

Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 10:30:13 DÉLUTÁN
foldszint!!! benne van a nevebe hogy az egy szint! az 1 az emelet az megint egy szint!!!! az 2!!!

nem volt gyerekszobad kicsikorodba vagy miert vagy ennyire mamlasz?

Erre már tényleg csak azt tudom mondani, hogy legyen igazad, ez egy kétszintes MLM ahogy kisakkoztad két sor elolvasása után! ;D
2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.

drizzt_do_urden

latod. megkonnyebultel, hogy kimondtad az igazsagot ? :)))))

Worlynox

Idézetet írta: ZoltanCorionPlatform Dátum június 16, 2017, 08:58:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ddu Dátum június 16, 2017, 08:27:09 DÉLUTÁN

Hol beszélt 2. emeletről ?

Földszint, emelet 2 szint. Itt. Szerintem a földszint az.nem.emelet. ezért, ha egy valakihez csatlakozok, akkor az egy egy szintes rendszer.

Te jó ég. Szerinted a 2 szint egyenlő a 2. emelettel ?
Láttál már valaha, bármilyen tervrajzot ?
Pinceszint, Magasföldszint , Szerelőszint, Emelet, Tetőtér stb., ezek mind szintek. (Ha ilyen hozzáértéssel készült a "nem több szintes, nem MLM" rendszer is, akkor inkább nem mondok semmit)
És, hogy valami haszna is legyen a topiknak:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Szint_(%C3%A9p%C3%ADt%C3%A9szet)

kellybit

https://tokenmarket.net/ico-calendar
Felülről 5. a listában.
https://tokenmarket.net/blockchain/ethereum%20classic/assets/corion-platform/

https://www.smithandcrown.com/sale/corion-platform/
Consensus method   Proof of Work

Nem csak olyan coinok léteznek amik bányászhatóak, úgy tudom etherumot is még kb egy évig lehet, aztán átállnak valami másra.
coinmarketcap-en is ami *-al jelölt, az nem bányászható, más módon termelődik a coin.

Ez egy kriptopénz, és ráadásul magyar fejlesztőkkel. https://www.corion.io/
Team fül.
Inkább támogatást érdemel, ha nem is anyagi, de szóbelit mindenképp. :)
Cáfoljuk meg azt a tévhitet, hogy a magyarok nem összetartóak és egymást kritizálják folyton. És mivel ez egy általános kriptopénztémákról szóló topic, szerintem teljesen idevág. Köszönjük a magyar információkat! Van aki színesen olvassa :)



c30ng1


duck

Én azt nem értem, hogy a napi akár 2.5% jutalék miből lesz finanszírozva? Egyszerűen érmenyomtatással? Ekkor viszont inflációs hatás generálódik, aminek az ellensúlyozására (mivel az a cél, hogy az árfolyam nagyjából fix legyen a dollárhoz képest) fiat valuta beáramlásra van szükség.
Tehát ha gyengül az árfolyam az érmebővülés miatt, a Corion interveniál, azaz betesz a saját zsebéből fiat pénzt (vásárol Coriont)? Ezt nem hinném :-)
Arra gondolok, hogy a szükséges beáramlást egyszerűen a jutalék rendszer miatt az MLM-szerű nyomulástól várják.
Márpedig, az a rendszer, ami az ígért kamatot az új belépők befizetéseiből (vagy itt áttételesen, jó esetben, az ebből generálódó árfolyamnövekedésből) finanszírozza, nos, azt hogy is hívják...?
Nekem úgy tűnik, az egész addig működik (a jutalékfizetés), amíg van folyamatos + beáramlás a rendszerbe kívülről... ez azért eléggé rosszul hangzik. Mi lesz akkor, amikor a növekedés majd lassulni fog? Csökkenni fognak a jutalékok, és csökken az ösztönző erő.
Vagy arra bazíroztok, hogy amikor ez megtörténik, már olyan nagy lesz a rendszer, hogy jutalék nélkül is, megszokásból is ezt használják? :-)
Merésznek tűnik.

Röviden úgy tűnik, hogy ez olyan mint a Bancor, csak a network effectet/árfolyamnövekedésből eredő virtuális hasznot megpróbálnák visszaosztani a folyamatos érmeverésen keresztül.

duck

No elolvastam a whitepareket, így már egy kicsit jobbnak néz ki a helyzet.
A fentebbi problémáim azért továbbra is állnak. Némi konstruktív kritika:

1. Kicsit jobban oda kéne figyelni a 2.5%-os jutalékrendszer megfogalmazására, mert aki csak felületesen átfutja, kissé elriasztja az MLM illetve piramisjátékokra hajazó mintázat, valamint a növekedési kényszerből eredő nyomulás.
Az emberek 95%-a nem fogja elolvasni a whitepapert. Egyértelműbbé kéne tenni, hogy ez tulajdonképpen tényleg a növekedés után járó érmekibocsátás, és mint ilyen, az árstabilizáció része is.
Ezzel összefüggésben, az announcementekben legalább pár mondatban körvonalazni kéne jobban az árstabilizációs mechanizmusokat jobban, hogy hogyan alakul ki a demand/supply egyensúly, főleg, hogy ha szükséges, az ICO-ból képzett alapból interveniáltok.

2. Az üzleti tervben lehetne valami arról, hogy mi lesz a növekedési periódus lecsengésével; hogy akkor miért éri majd meg a rendszert használni. Vagy legalább valami tervet bemutatni arról, hogy ha úgy gondoljátok, hogy nem áll le a növekedés, pl. mert a gazdaság folyamatos bővülésével a pénzrendszer is bővül. Szóval kellene valami, ami távolabbi perspektívákat is mutat.

3. Több use-case-t az ANN-ba, és lehetőleg plíz. ne az éhező etióp kisgyerekek segélyezéséről, hanem értelmes üzleti szituációkat, amilyenek a whitepaperben is vannak. Azért figyelni kéne az életszagúságra is, az hogy Avarage Joe bemegy az étterembe, és vesz 1000 Corion-t, kevéssé életszagú. Esetleg a Bahamákon, vagy Beverly Hills-ben... :-D

Sok szerencsét.

ZoltanCorionPlatform

Hello Duck,


köszi a hozzászólást. Örülök az építő jellegű kritikának. Az etióp kisgyerek is lehet életszagú példa, mivel ezekben a fejletlen régiókban nagyon nagy a kereslet az normális pénzszerzési lehetőségre. A telegramon az egyik legaktívabb figura, aki még nagykövetünk is lesz egy afrikai srác. Beállt fórumozni, hozza az ismerőseit, osztja az affiliate linket, még egy helyi sztárfocistát is be akar vonni. Nagyon lelkes és ezért azt hiszem nagy hasznát fogjuk venni az ICO után is amikor növelni kell a felhasználói bázist.
De egyet értek, amit létrehoztunk az igen komplex, ezért nehéz megfogalmazni, főleg nem anyanyelven, hogy mit is szeretnénk mi itt csinálni, mi a termék és mire jó.



2014 óta bányász és érme tulajdonos! Rx470ek, 390, 390x, 7970 a rig portfólióm.