Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 21 Vendégek van a témában

Firo

Idézetet írta: Firo Dátum március 04, 2018, 04:15:46 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 03, 2018, 07:13:42 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Firo Dátum március 02, 2018, 11:29:25 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kidface Dátum március 02, 2018, 06:21:32 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Firo Dátum március 02, 2018, 09:44:28 DÉLELŐTT
Idézetet írta: knorbi Dátum március 01, 2018, 09:07:40 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Firo Dátum március 01, 2018, 11:39:20 DÉLELŐTT
Sziasztok !
Már követem egy ideje a fórumot de nemnagyon szoktam hozzászólni próbálom megoldani a dolgokat magamtól de most elakadtam de nagyon.
Eddig Zec-et bányásztam egy gtx 1060 6gb-vel és egy gtx950essel egy asus h81m-k alaplapban minden kivállóan működött.
ám most volt Alza.hu-n  akciozva Asrock h81 btc pro gondoltam fejlesztek ugyis szeretnék egy harmadik kártyát.
Viszont az új lappal sehogysem tudom működésre bírni a riseren lévő kártyát.
a gép látja fel is telepíti de amint elinditom a bányászprogit egyből fagy, néha kiírja hogy thread exited with code 30 vagy 43 de semmi változás bármit próbálok.
egyszer ment 4 órát de ez volt a legtöbb.
Próbáltam 3 féle Win10et Win7et 3 risert ,régebbi vga drivert, az alaplap kap plusz tápot a 2 molexen de anélkül se megy , a kártyák jók mert ha megcserélem a hiba marad a riseren lévőnél.
Lapozófájl 24gb
már kifogytam az ötletekből
Találkozott esetleg valaki hasonlóval ? Lehet hogy hibás a lap ?
Üdv
bios frissítés?
1.20assal es 1.30beta biossal is csinálja
Annyi fejlődést sikerült elérni hogy ha az intensityt 1 re állítom és a solvert is 1re akkor megy kb fél , percig és néha eljut a kékhalál képernyőre ahol ezeket a hibákat írta eddig :
-Driver_irql_not_less_or_equal
-Video tdr failure
Hibajelenség: nvlddmkm.sys mindét esetben .
Ewbf 0.3.4b-t használok


Hali, stock beallitasokon is ezt csinalja? nincs nagyon leveve a power limit?


Valamint az alaplap drivereit is frissitsd le! Es a Windows-t is ugy telepitsd, hogy frissitse le magat a legujabb verziora! Nekem ez oldotta meg a 1060 3GB kartyaknal az alacsony hashrate problemat!
Az NVIDIA driverbol is a legfrissebbet telepitsd fel!
Szia!
Power limit 100on ha kicsit  is hozzányúlok akkor fél percig se megy hanem egyből kifagy.
Drivereket is próbálom frisseket régieket de eddig nincs meg a ludas.
pedig a hardver jó mert az alaplapi 16x -es slotba megy mindkettő kártya húzva is 75ös powerlimittel is.
Üdv
Probald ki a kovetkezot:


inditsd a rig-et kartyak nelkul
Gyozodj meg rola hogy minden driver es a windows le van frissitve
Windows update-et tiltsd le
DDU-val torold az osszes display drivert, valaszd hogy leallitsa a gepet ha vegzett
regebbi kartyat rakd az x16-os slotba
bekapcs, legfrissebb driver mehet fel nekei
Teszteld, hogy mukodik rendesen, OC-val is nem csak stock beallitasokon
kikapcs
1060-as kartya be, drivert ujra telepitsd fel, fuggetlenul attol hogy a windows telepiti azt!!!
ujraindit
stock beallitasokkal proba, ha minden ok, akkor mehet az OC teszt.
Ha nem mukodik ezek utan sem akkor hardware hiba lesz!!


hiba eseten csereld meg a ket kartyat es eloszor a 1060-ast rakd az x16-os slotba es a masikat rise-re
ha ekkor sem mukodik, probald masik x1-es slotba rakni a risert
Ha ezek utan is gond van, akkor lehetseges hogy az alaplap hibas


Milyen proci van az alaplapban?







Egy I3 4170
na mindjárt nekifeszülök .
Köszönöm a segítséget!
Nos sikerült a végére járni a dolognak .
Eddig két régi táppal próbáltam meghajtani a riget add2psuval most kapott egy 750es evga-t és gyönyörűen megy !

rotyola

Sziasztok egy kis segitségre lenne szukségem. vannak Rx 470 mining edition kartyaim Elpida es hynix memoriasok
Lattam tobb videoban hogy sikerül a flasheles. nekem vmiert nem megy. videokban tobbszor latom hogy kapcsolot is mutatják ami a kartyan fizikálisan van rajta nekem ketto is van esetleg ez lehet a kulcs? otleteket anácsokat várok aki már esetleg csinált ilyet

MoneyFacturer

Idézetet írta: Til Dátum március 18, 2018, 07:39:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum március 18, 2018, 03:59:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum március 18, 2018, 03:54:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wamzer33 Dátum március 17, 2018, 03:15:14 DÉLUTÁN
Van 1 xfx rx460 kártyám  4gb os 2gb samsung 2gb micron ramvan  kártyán gpuz nem is látja a kártyát . Ha belenézel a lementett biosban ott is látszik ,moddolni símán tudtam így is ,azóta is megy :)
Nahát nem is tudtam, hogy ilyen"hybrid" memóriás is van.
Most ott tartok, hogy végig néztem driver nélkül, vagyis Microsoft Basic Adepterrel mindegyiket külön (a többi kikötve) és mindegyiknek samsung memóriát mutat. Ez idáig ok, de a driver telepítés vége felé elmegy a kép és nem jön vissza. Ha crimson beta, ha a legfrissebb driver mindegy neki, a probléma mindig ugyanaz még egyenként is. Így még a restart előtt el sem jutok az  atkmdag patchig. Gombról újraindítás után közvetlen Win betöltés után megint fekete képernyő fogad és kb. 5 perc múlva automatikusan újraindul és betölti a Win-t. Természetesen nincs fent a driver, legalábbis a radeon software de a GpuZ azt mutatja, hogy fent van az illesztő program. Az éjjel ugyanezt eljátszottam tizen valahányszor. Patcheltem, leszedtem ddu-val taknyoltam de semmi. Már kifogytam az ötletekből tényleg nem tudom, hogy mi lehet az oka. Vajon meg lenne moddolva a kártya? Elméletileg újak voltak a dobozon érintetlen volt a ragasztó fólia. Vagy létezik ezeknél replika?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
Ja és most nézem, hogy 18 mega hessel túrja az ethert a legújabb driverrel. Gondolom akkor stock rom van mégis rajta.

Sent from my Le X829 using Tapatalk
Ne haragudj , de mi a szösz-ről beszélsz? Rx 460 18Mh/s ráadásul stock bios-al?? Valamint kiderül az írásodból, hogy kezdő vagy. Külföldi oldalakon , valamint aki a Polaris Bios editort csinálta , Ő neki megy max. 16 Mh/s-t kártyára szabott timingal. Akkor te nagyon tudsz valamit, vagy nem olvastad el a dobozon mit vettél, vagy valamit elírtál.Bocsi ,ha tolakodó voltam,de ez most így sok volt, az árfolyam zuhanás mellett. :)
Szevasz!
Nem nem, az enyém Sapphire Nitro+RX 570 4Gb. túrt stock rommal 18-at. Csak egy korábbi kérdésemre volt a válasz a 460-assal példázva én meg azt idéztem.
Amúgy így van kezdő vagyok még jól látod :)

Sokat kínlódtam mert az egyik risernek az usb kábele hibás volt és később jöttem rá, ezért végig szopkodtam a hétvégét, de legalább tapasztalatot szereztem. Nem akart egyik driver sem feltelepülni mert a telepítés vége felé fekete képernyő maradt és nem csinált semmit. Mivel a kártyákat akkor vettem, féltem, hogy nem e valamelyikkel van a baj. De miután kiszűrtem a hibás risert akkor is abban a PCIE 1x-es portban egyik sem akart működni amelyikben a hibás kábel volt. Aztán kihúztam, mindent és az elemet is kivettem. Pár perc múlva mikor minden lemerült ment minden szépen mint a karikacsapás és lehetett telepíteni normálisan a crimson betát. Utána flasheltem és most 24 mh/s-en túrnak és 127 watt helyett 97-et fogyasztanak egy anorak.tech-es silent rommal. Azért írtam le, hogy ha valakinek lesz hasonló driveres problémája és nem tud róla akkor a hétvégéjét megmentheti ez a poszt :D

Egyébként, ha valaki tud romot ami többet kihoz belőle azt megköszönném.

Jelenleg:
2 db. Asus Strix OC RX570 4Gb Hynix. és
2 db. Sapphire Nitro+ RX570 4Gb Samsung
van benne.
Mind a négy 100 watt körül fogyaszt (GPU-Z szerint) de az asusok 30-at hoznak és a zafírek 24-et. Remélem ki lehet belőlük is hozni a 30-at.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

matt

Sziasztok!


Az mennyire normális, hogy egy thermaltake 80+ 630W táp meghalt egy 3 kártyás rig alatt?
(2x rx470 + 1x rx580 + 3 venti + alaplap, proci, hdd)


Ezt elvileg el kellene bírni, nem?


Gyaloggalopp

Idézetet írta: matt Dátum március 20, 2018, 03:44:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Az mennyire normális, hogy egy thermaltake 80+ 630W táp meghalt egy 3 kártyás rig alatt?
(2x rx470 + 1x rx580 + 3 venti + alaplap, proci, hdd)


Ezt elvileg el kellene bírni, nem?

ha nem jól állítod be a kártyákat simán besokal az a táp

Roli87

Sziasztok!


Van-e valakinek tapasztalata garanciális javítást illetően illetve mit célszerű tenni az én esetemben? A történet az hogy 2016.novemberében vettem egy ASUS rx470-es kártyát webshopból 66.000 ft-ért 3 év garanciával. Sajnos nem nagyon bírta a 24 órás műszakot a bányába és az egyik ventillátora teljesen leállt, nem nagyon hesselt egyértelműen a halálán volt és visszaküldtem nemrég garanciális javításra. Eltelt egy hónap semmi reagálás a javítást illetően ezért dobtam rájuk egy mailt, hogy mondjanak már valamit. Jön a válasz hogy elküldték javításra de nem javítható a termék és cserelehetőség sincs de visszafizetik a vételárat vagy levásárolhatom náluk. Ha jól tudom most minimum a dupláját érné az eredeti vételárnak. Ha a visszafizetést kérem kapok 66 rugót és bukok minimum ugyanennyit. Az lenne elfogadható ha teljesítményben hasonló terméket adnának de az meg nekik lenne bukó. Ki lehet belőlük valamit húzni? Volt már valakinek hasonló este? Érdemes egyáltalán erősködni vagy nyeljem be?


Köszi

Til

Idézetet írta: Roli87 Dátum március 20, 2018, 05:50:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!


Van-e valakinek tapasztalata garanciális javítást illetően illetve mit célszerű tenni az én esetemben? A történet az hogy 2016.novemberében vettem egy ASUS rx470-es kártyát webshopból 66.000 ft-ért 3 év garanciával. Sajnos nem nagyon bírta a 24 órás műszakot a bányába és az egyik ventillátora teljesen leállt, nem nagyon hesselt egyértelműen a halálán volt és visszaküldtem nemrég garanciális javításra. Eltelt egy hónap semmi reagálás a javítást illetően ezért dobtam rájuk egy mailt, hogy mondjanak már valamit. Jön a válasz hogy elküldték javításra de nem javítható a termék és cserelehetőség sincs de visszafizetik a vételárat vagy levásárolhatom náluk. Ha jól tudom most minimum a dupláját érné az eredeti vételárnak. Ha a visszafizetést kérem kapok 66 rugót és bukok minimum ugyanennyit. Az lenne elfogadható ha teljesítményben hasonló terméket adnának de az meg nekik lenne bukó. Ki lehet belőlük valamit húzni? Volt már valakinek hasonló este? Érdemes egyáltalán erősködni vagy nyeljem be?


Köszi
Arra mit mondanának ,ha visszakérnéd a hibás terméket? Jogodban áll. Csak néznének mint a bagoly...  :o
C:\> del c:\command.com

MinerJack

Idézetet írta: Roli87 Dátum március 20, 2018, 05:50:43 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Van-e valakinek tapasztalata garanciális javítást illetően illetve mit célszerű tenni az én esetemben? A történet az hogy 2016.novemberében vettem egy ASUS rx470-es kártyát webshopból 66.000 ft-ért 3 év garanciával. Sajnos nem nagyon bírta a 24 órás műszakot a bányába és az egyik ventillátora teljesen leállt, nem nagyon hesselt egyértelműen a halálán volt és visszaküldtem nemrég garanciális javításra. Eltelt egy hónap semmi reagálás a javítást illetően ezért dobtam rájuk egy mailt, hogy mondjanak már valamit. Jön a válasz hogy elküldték javításra de nem javítható a termék és cserelehetőség sincs de visszafizetik a vételárat vagy levásárolhatom náluk. Ha jól tudom most minimum a dupláját érné az eredeti vételárnak. Ha a visszafizetést kérem kapok 66 rugót és bukok minimum ugyanennyit. Az lenne elfogadható ha teljesítményben hasonló terméket adnának de az meg nekik lenne bukó. Ki lehet belőlük valamit húzni? Volt már valakinek hasonló este? Érdemes egyáltalán erősködni vagy nyeljem be?

Köszi

Több hardverrel is jártam már így, hogy időközben fölment az ára az adott terméknek, és sajnos csak a vásárláskori árat kaptam vissza. Anyagilag így se jártam rosszul, hiszen ami pénzt beletettem az adott hardverbe, azt vissza is kaptam, és még használhattam is x ideig (tehát míg el nem romlott). Az, hogy mennyit érne, HA működne, nem érdemes nézni, hiszen nem működik.
Ha kicserélnék egy másik 66ezer Ft-os kártyára, azt viszont már nem lennél köteles elfogadni, hiszen egy jóval gyengébb teljesítményű VGA-t kapnál csak. Másik RX 470/570-es kártyára meg nem fogják kicserélni, hiszen már nem ennyibe kerülnek. A vásárláskori vételár visszafizetése az arany középút szerintem.

Esetleg amit még megpróbálhatsz, hogy te magad garanciáztatod le a kártyát a gyártónál. Amennyiben ez összejön, akkor a gyártó cserélni fogja valószínűleg egy RX 570-re (mivel 470-et már nem gyártanak).
Tudok olyan esetről, amikor az illető a tönkrement R9 390 helyett már RX 580-at kapott vissza, mert az R9 390-et már nem gyártották.

varsza

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Adott két rx580-as és adott egy rohadt Asrock H81 BTC 2.0 lap. Namost az van, hogy riserről sehogy sem akar indulni a gép. Bekapcsolásnál a proci ventillátora mozdul egyet, aztán se kép se hang. Ha leveszem a riserről a kártyát és berakom a 16-os slotba közvetlenül, akkor megy szépen. De ha mellé dugom riserrel, mindegy melyik slotba a másik kártyát, meg sem mozdul a gép. Sőt ha egy kártya van és azt dugom riserrel a 16-os slotba, akkor se.
Pedig ment már ez a lap több kártyával nemrég ráadásul pont ilyen kártyákkal. Kérdés: A kártyáknak van baja, vagy az alaplap szutyok? Legalább 4 riserrel próbáltam, és minden zsinórt kicseréltem, akkor sem megy riserrel egyik kártya sem.
Van olyan, hogy a kártya egyszerűen "útálja" a risert? (Táp 750W Gold) (Azért holnap megpróbálom egy másik csont ugyanilyen lappal a dolgot)
Előre is köszönöm

GepyMiner

Power is van rendesen a riserek-en? esetleg az alaplapra is megpróbálhatsz powert dugni, igaz ha a riser-en van akkor elvileg nem kell, de jobb kipróbálni, hátha energiagondja van riser-el és azért nem akar megmoccanni. Más ötletem nincs. (másik sata ágról is kipróbálhatod a riser-t, hátha az az ág ment ki)

Gyaloggalopp

Idézetet írta: varsza Dátum március 20, 2018, 11:46:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Adott két rx580-as és adott egy rohadt Asrock H81 BTC 2.0 lap. Namost az van, hogy riserről sehogy sem akar indulni a gép. Bekapcsolásnál a proci ventillátora mozdul egyet, aztán se kép se hang. Ha leveszem a riserről a kártyát és berakom a 16-os slotba közvetlenül, akkor megy szépen. De ha mellé dugom riserrel, mindegy melyik slotba a másik kártyát, meg sem mozdul a gép. Sőt ha egy kártya van és azt dugom riserrel a 16-os slotba, akkor se.
Pedig ment már ez a lap több kártyával nemrég ráadásul pont ilyen kártyákkal. Kérdés: A kártyáknak van baja, vagy az alaplap szutyok? Legalább 4 riserrel próbáltam, és minden zsinórt kicseréltem, akkor sem megy riserrel egyik kártya sem.
Van olyan, hogy a kártya egyszerűen "útálja" a risert? (Táp 750W Gold) (Azért holnap megpróbálom egy másik csont ugyanilyen lappal a dolgot)
Előre is köszönöm

hali!
ez az alaplap. ha érzékeli a riser csatlakozást. kezdő képernyőn ad egy szöveget. ha jól rémlik az N betűt kell megnyomni, és aztán indul a dolog. többet nem jelentkezik.
dugj rá egy monitort, és nézd meg.

varsza

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum március 21, 2018, 06:33:14 DÉLELŐTT
Idézetet írta: varsza Dátum március 20, 2018, 11:46:15 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget. Adott két rx580-as és adott egy rohadt Asrock H81 BTC 2.0 lap. Namost az van, hogy riserről sehogy sem akar indulni a gép. Bekapcsolásnál a proci ventillátora mozdul egyet, aztán se kép se hang. Ha leveszem a riserről a kártyát és berakom a 16-os slotba közvetlenül, akkor megy szépen. De ha mellé dugom riserrel, mindegy melyik slotba a másik kártyát, meg sem mozdul a gép. Sőt ha egy kártya van és azt dugom riserrel a 16-os slotba, akkor se.
Pedig ment már ez a lap több kártyával nemrég ráadásul pont ilyen kártyákkal. Kérdés: A kártyáknak van baja, vagy az alaplap szutyok? Legalább 4 riserrel próbáltam, és minden zsinórt kicseréltem, akkor sem megy riserrel egyik kártya sem.
Van olyan, hogy a kártya egyszerűen "útálja" a risert? (Táp 750W Gold) (Azért holnap megpróbálom egy másik csont ugyanilyen lappal a dolgot)
Előre is köszönöm

hali!
ez az alaplap. ha érzékeli a riser csatlakozást. kezdő képernyőn ad egy szöveget. ha jól rémlik az N betűt kell megnyomni, és aztán indul a dolog. többet nem jelentkezik.
dugj rá egy monitort, és nézd meg.

Több sataval is próbálkoztam, de semmi.
Az említett kezdő képernyőt ismerem, de mondom, el sem indul a gép, csak nyekken egyet. Folyamatosan monitoron van, de semmi. A Molex extra tápot is próbáltam, az sem segített. 4 különböző risert dugtam a kártyára, az sem. Clear BIOS-t is csináltam. Gen1-re állítottam, semmi. Egyszerűen nem értem. Lehet hogy csinálok egy videót, amint felgyújtom az alaplapot. Talán visszajön az ára a nézettséggel :)

MinerJack

Idézetet írta: varsza Dátum március 21, 2018, 10:12:10 DÉLELŐTT
Több sataval is próbálkoztam, de semmi.
Az említett kezdő képernyőt ismerem, de mondom, el sem indul a gép, csak nyekken egyet. Folyamatosan monitoron van, de semmi. A Molex extra tápot is próbáltam, az sem segített. 4 különböző risert dugtam a kártyára, az sem. Clear BIOS-t is csináltam. Gen1-re állítottam, semmi. Egyszerűen nem értem. Lehet hogy csinálok egy videót, amint felgyújtom az alaplapot. Talán visszajön az ára a nézettséggel :)

Az integrált VGA engedélyezve van? Ha arra dugod a monitort, és úgy csatlakoztatod a VGA-kat a riserekkel, akkor sem mennek?

varsza

Idézetet írta: MinerJack Dátum március 21, 2018, 11:05:53 DÉLELŐTT
Idézetet írta: varsza Dátum március 21, 2018, 10:12:10 DÉLELŐTT
Több sataval is próbálkoztam, de semmi.
Az említett kezdő képernyőt ismerem, de mondom, el sem indul a gép, csak nyekken egyet. Folyamatosan monitoron van, de semmi. A Molex extra tápot is próbáltam, az sem segített. 4 különböző risert dugtam a kártyára, az sem. Clear BIOS-t is csináltam. Gen1-re állítottam, semmi. Egyszerűen nem értem. Lehet hogy csinálok egy videót, amint felgyújtom az alaplapot. Talán visszajön az ára a nézettséggel :)

Az integrált VGA engedélyezve van? Ha arra dugod a monitort, és úgy csatlakoztatod a VGA-kat a riserekkel, akkor sem mennek?
Persze, alaplapra van dugva a monitor és az van beállítva alapértelmezettként.

matt

Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum március 20, 2018, 03:52:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: matt Dátum március 20, 2018, 03:44:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy egy thermaltake 80+ 630W táp meghalt egy 3 kártyás rig alatt?
(2x rx470 + 1x rx580 + 3 venti + alaplap, proci, hdd)

Ezt elvileg el kellene bírni, nem?

ha nem jól állítod be a kártyákat simán besokal az a táp


A nem jól állítom be, az mit jelent? Eddig így futottak:
asus 470 / sapphire 470 / sapphire 580
gpu: 1150
mem: 1950/2050/2100
fesz: 950/990/1020

Til

Idézetet írta: matt Dátum március 21, 2018, 12:18:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Gyaloggalopp Dátum március 20, 2018, 03:52:30 DÉLUTÁN
Idézetet írta: matt Dátum március 20, 2018, 03:44:59 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Az mennyire normális, hogy egy thermaltake 80+ 630W táp meghalt egy 3 kártyás rig alatt?
(2x rx470 + 1x rx580 + 3 venti + alaplap, proci, hdd)

Ezt elvileg el kellene bírni, nem?

ha nem jól állítod be a kártyákat simán besokal az a táp


A nem jól állítom be, az mit jelent? Eddig így futottak:
asus 470 / sapphire 470 / sapphire 580
gpu: 1150
mem: 1950/2050/2100
fesz: 950/990/1020
Ha biztos vagy benne , hogy meghalt a táp, akkor vagy kifogtál egy gyári hibásat vagy ennyire silány minőségű a fent nevezett márka.
(Persze, ha nem tettél meg mindent, hogy kinyírd: pl nem tudott szellőzni megfelelően stb)
Ha valóban 80+ tápról van szó, akkor elviekben bírni kellett volna ezt a fajta terhelést.

"A nem jól állítom be, az mit jelent?"
Lehetett volna rajta még mit alulfeszelni.Kevesebb lett volna a fogyasztásod.
C:\> del c:\command.com

Franky2Ster

M2 átalakítóban egyből kellene látni a Windowsnak a kártyát? Biosban bekapcsoltam, hogy M2 PCI-e.

Picurka

#4377
Egy fontos kérdéssel fordulok hozzád, 6-os RIG-em ha valami okból újra indul(pl.windows lefagy, bug, claymore leáll) az autómatikus újraindulás után csak 5 kártyát ismer fel a Windows 10, tanácsot szeretnék kérni hogy mi okozza ezt, hogy csak 5 kártyám van a Restart után és hogy van megoldás rá vagy sem???, mert igy mindig pár teljes számítógép újrainditás és patchelés után vagy új driver és patchelés után tudom helyre szedni, hogy újra 6 kártyám legyen, ez nagyon bosszantó és eddig még nem találtam rá megoldást. Előre is köszönöm a segítséget

RIG konfiguráció:
Alaplap: ASROCK Z270 Extreme4
Processzor: Intel Celeron G3900
Memória: D4 8Gb-15 Aegis
Merevlemez: WD 1TB
Táp: Corsair HX1200
Riserek: VER 008S
GPU Kártyák: 6 X Sapphire RX570 NItro+ OC 4gb

A rendszer stabilan megy (176,5 Mh/s, 730W, csak ETH-t bányászok vele) és ritkán fagy, de ha megfagy akkor újra csak 5 kártyával szemezek :(




Til

Idézetet írta: Picurka Dátum március 21, 2018, 11:10:24 DÉLUTÁN
Egy fontos kérdéssel fordulok hozzád, 6-os RIG-em ha valami okból újra indul(pl.windows lefagy, bug, claymore leáll) az autómatikus újraindulás után csak 5 kártyát ismer fel a Windows 10, tanácsot szeretnék kérni hogy mi okozza ezt, hogy csak 5 kártyám van a Restart után és hogy van megoldás rá vagy sem???, mert igy mindig pár teljes számítógép újrainditás és patchelés után vagy új driver és patchelés után tudom helyre szedni, hogy újra 6 kártyám legyen, ez nagyon bosszantó és eddig még nem találtam rá megoldást. Előre is köszönöm a segítséget

RIG konfiguráció:
Alaplap: ASROCK Z270 Extreme4
Processzor: Intel Celeron G3900
Memória: D4 8Gb-15 Aegis
Merevlemez: WD 1TB
Táp: Corsair HX1200
Riserek: VER 008S
GPU Kártyák: 6 X Sapphire RX570 NItro+ OC 4gb

A rendszer stabilan megy (176,5 Mh/s, 730W, csak ETH-t bányászok vele) és ritkán fagy, de ha megfagy akkor újra csak 5 kártyával szemezek :(
Windows pontos verziószáma?
C:\> del c:\command.com

biokill

Sziasztok!
Megmondanátok mi az oka, hogy régebbi core 2 gépek nem ismerik fel a GTX1060-at? Konkrétan van 2 Dell Optiplex 780-am, gondoltam nagyobb táppal minden vidám lesz... De sajnos nem ismeri fel a videokártyát... Ez az LGA755-nek valami limitacioja? Netán nagyobb azóta a busz freki?

Köszi a válaszokat előre is!