Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

HELP! Itt kérdezz ha kezdő vagy / elakadtál

Indította bbencee, december 02, 2016, 05:27:29 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 19 Vendégek van a témában

willow

Idézetet írta: Sedus Dátum március 16, 2018, 05:25:22 DÉLUTÁN
Idézetet írta: StealthFantom Dátum március 16, 2018, 08:43:21 DÉLELŐTT
Ha lefagyott esetleg leéget? Próbáld ki egy sima gépben azt a kártyát.
Ventik forognak?

Le van tiltva a win update és forognak a ventik, windows is felismeri.


Nekem is le van tiltva , mégis reggelre újraindult a gép. Most akkor mi van?

Amanovik

Heyho ujra indulasra megoldas..
https://www.youtube.com/watch?v=htkkZGik-Lk
Ha nincsen fagyas jol muxik :)) viszont fagyasnal nemtudom hogy miert 5 perc utan az en gepem ujra indul ... szoval igyis ugyis kap egy restartot es elindul auton a banyaprogi

tothtibor

Sziasztok ! Nekem olyan gondom van , hogy az Aterburner elkezd fagyni/nemválaszol stb. A Claymoron kívül semmi sem fut a gépen. Ha belépek akár távolról vagy hewlyben akkor csak azt látom , hogy semmilyen parancsot nem tudok kiadni csak homokórázik. Ha reszetelem akkor minden fain, tudok álligatni az AB-ben mindent enged és azonnal válaszol. egyszercsak valami történik és megfagy, nem válaszol semmire. 6 Nvidia kártyát állítok vele. Intel core2 3100-as proci 8 Gb ram 120Gb hdd Win10 .Valakinek van ötlete ?

husosfagyi

Idézetet írta: tothtibor Dátum március 17, 2018, 12:10:10 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Nekem olyan gondom van , hogy az Aterburner elkezd fagyni/nemválaszol stb. A Claymoron kívül semmi sem fut a gépen. Ha belépek akár távolról vagy hewlyben akkor csak azt látom , hogy semmilyen parancsot nem tudok kiadni csak homokórázik. Ha reszetelem akkor minden fain, tudok álligatni az AB-ben mindent enged és azonnal válaszol. egyszercsak valami történik és megfagy, nem válaszol semmire. 6 Nvidia kártyát állítok vele. Intel core2 3100-as proci 8 Gb ram 120Gb hdd Win10 .Valakinek van ötlete ?

Próbáltál több verziót? Ha nem érdemes lenne.

tothtibor

Idézetet írta: husosfagyi Dátum március 17, 2018, 12:53:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: tothtibor Dátum március 17, 2018, 12:10:10 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Nekem olyan gondom van , hogy az Aterburner elkezd fagyni/nemválaszol stb. A Claymoron kívül semmi sem fut a gépen. Ha belépek akár távolról vagy hewlyben akkor csak azt látom , hogy semmilyen parancsot nem tudok kiadni csak homokórázik. Ha reszetelem akkor minden fain, tudok álligatni az AB-ben mindent enged és azonnal válaszol. egyszercsak valami történik és megfagy, nem válaszol semmire. 6 Nvidia kártyát állítok vele. Intel core2 3100-as proci 8 Gb ram 120Gb hdd Win10 .Valakinek van ötlete ?

Próbáltál több verziót? Ha nem érdemes lenne.

A 4.4.beta16 és a 4.4.2 vel próbáltam mindkettővel csinálja.

Isi

Túl van húzva a kártya. Vegyél vissza egy kicsit.

Sthomi

Sziasztok!
Van valakinek ötlete az alábbi gondra?
Van egy 6 kártyás (ASUS RX580 ARMOR 8GB) rigem az egyik kártya a Claymore indulás után 1/2 - 1 órával 00 Mh/s-okat ad majd újraindul egészen addig míg meg nem unom. Addig rendesen a többi kártyaval azonos Mh/s-t produkál. Ha kikapcsolom akkor így öt kártyával tökjól megy a rig. Már próbáltam több slotban is, de mindig ez a helyzet. Próbáltam a kártya BIOS-a szerinti beállításokkal, semmi változás.
A kártya lehet rosz, vagy más BIOS-sal kellene kipróbálni? Ha igen van valakinek használható BIOS-a? vagy ha nem ez a gond akkor valami ötlete?

MinerJack

Idézetet írta: tothtibor Dátum március 17, 2018, 12:10:10 DÉLUTÁN
Sziasztok ! Nekem olyan gondom van , hogy az Aterburner elkezd fagyni/nemválaszol stb. A Claymoron kívül semmi sem fut a gépen. Ha belépek akár távolról vagy hewlyben akkor csak azt látom , hogy semmilyen parancsot nem tudok kiadni csak homokórázik. Ha reszetelem akkor minden fain, tudok álligatni az AB-ben mindent enged és azonnal válaszol. egyszercsak valami történik és megfagy, nem válaszol semmire. 6 Nvidia kártyát állítok vele. Intel core2 3100-as proci 8 Gb ram 120Gb hdd Win10 .Valakinek van ötlete ?

Nálam akkor volt ilyen, amikor sok volt az OC. A Claymore nem fagyott, nem is jelzett semmilyen hibát, tökéletesen működött, de az AB-nél voltak gondok, belassult kegyetlenül, vagy pl. bizonyos dolgokat nem lehetett állítani egy-egy kártyánál, pl. venti, órajel, stb.

husosfagyi

Idézetet írta: Sthomi Dátum március 17, 2018, 02:15:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van valakinek ötlete az alábbi gondra?
Van egy 6 kártyás (ASUS RX580 ARMOR 8GB) rigem az egyik kártya a Claymore indulás után 1/2 - 1 órával 00 Mh/s-okat ad majd újraindul egészen addig míg meg nem unom. Addig rendesen a többi kártyaval azonos Mh/s-t produkál. Ha kikapcsolom akkor így öt kártyával tökjól megy a rig. Már próbáltam több slotban is, de mindig ez a helyzet. Próbáltam a kártya BIOS-a szerinti beállításokkal, semmi változás.
A kártya lehet rosz, vagy más BIOS-sal kellene kipróbálni? Ha igen van valakinek használható BIOS-a? vagy ha nem ez a gond akkor valami ötlete?

Jobbik esetben sok az OC, vegyél vissza abból a kártyából. Esetleg moddold újra. Ha akkor is ugyanez a felállás, akkor a kártya is lehet hibás, én így jártam. Visszaküldtem, visszaadták az árát.(persze 2 hónap herce-hurca, anyázás, fenyegetés, meg miegymás után)

Sthomi

Idézetet írta: husosfagyi Dátum március 17, 2018, 02:24:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sthomi Dátum március 17, 2018, 02:15:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van valakinek ötlete az alábbi gondra?
Van egy 6 kártyás (ASUS RX580 ARMOR 8GB) rigem az egyik kártya a Claymore indulás után 1/2 - 1 órával 00 Mh/s-okat ad majd újraindul egészen addig míg meg nem unom. Addig rendesen a többi kártyaval azonos Mh/s-t produkál. Ha kikapcsolom akkor így öt kártyával tökjól megy a rig. Már próbáltam több slotban is, de mindig ez a helyzet. Próbáltam a kártya BIOS-a szerinti beállításokkal, semmi változás.
A kártya lehet rosz, vagy más BIOS-sal kellene kipróbálni? Ha igen van valakinek használható BIOS-a? vagy ha nem ez a gond akkor valami ötlete?

Jobbik esetben sok az OC, vegyél vissza abból a kártyából. Esetleg moddold újra. Ha akkor is ugyanez a felállás, akkor a kártya is lehet hibás, én így jártam. Visszaküldtem, visszaadták az árát.(persze 2 hónap herce-hurca, anyázás, fenyegetés, meg miegymás után)
Köszi akkor még próbálkozok.

MoneyFacturer

#4350
Sziasztok!
Ma jött meg három Sapphire RX570 4gb.
Mikor beraktam a gépbe a GpuZ Samsung memóriát mutatott. Felraktam a drivert (crimson) és a végén sötét kép és semmi tevékenység. Újraindítás után felismerte mind a négyet (ugyanis van mellettük még egy Asus rog rx570 amibe a monitor van dugva) de a claymore fagyott meg. Újrakezdtem a taknyolást. Ddu-val leszedtem a drivert és a telepítés után közvetlen ugyancsak sötét kép. Megint újraindítás gombról és ugyancsak vacakol a claymore. Megint csökk. mód driver le és a device managerbe most háromnál citrom van, gondolom a sapphire-oknál. De ami nagyon meglepett és nem tudom ilyennel találkozott e valaki, hogy most a GpuZ micron memóriát mutat. Ezt nem értem, valami szoftveresen ennyire bezavarhat neki hogy más memóriát mutat? A héten két Asus Rog rx570-est ugyancsak így végig toltam és 30Mh/s-t hozott stabilan moddolás után Hynix rammal ugyan ezzel a driverrel. De ez meglepett, az új kártyáknál, hogy egyszer Samsung, máskor meg micron. Ja és ezt csak kettőnél írja, a harmadiknál azt írja, hogy "autodetect". Így hogy fogom moddolni? :))) Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg. Köszönöm!

Sent from my Le X829 using Tapatalk

wamzer33

Van 1 xfx rx460 kártyám  4gb os 2gb samsung 2gb micron ramvan  kártyán gpuz nem is látja a kártyát . Ha belenézel a lementett biosban ott is látszik ,moddolni símán tudtam így is ,azóta is megy :)

Sthomi

Idézetet írta: Sthomi Dátum március 17, 2018, 02:31:11 DÉLUTÁN
Idézetet írta: husosfagyi Dátum március 17, 2018, 02:24:36 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Sthomi Dátum március 17, 2018, 02:15:04 DÉLUTÁN
Sziasztok!
Van valakinek ötlete az alábbi gondra?
Van egy 6 kártyás (ASUS RX580 ARMOR 8GB) rigem az egyik kártya a Claymore indulás után 1/2 - 1 órával 00 Mh/s-okat ad majd újraindul egészen addig míg meg nem unom. Addig rendesen a többi kártyaval azonos Mh/s-t produkál. Ha kikapcsolom akkor így öt kártyával tökjól megy a rig. Már próbáltam több slotban is, de mindig ez a helyzet. Próbáltam a kártya BIOS-a szerinti beállításokkal, semmi változás.
A kártya lehet rosz, vagy más BIOS-sal kellene kipróbálni? Ha igen van valakinek használható BIOS-a? vagy ha nem ez a gond akkor valami ötlete?


Jobbik esetben sok az OC, vegyél vissza abból a kártyából. Esetleg moddold újra. Ha akkor is ugyanez a felállás, akkor a kártya is lehet hibás, én így jártam. Visszaküldtem, visszaadták az árát.(persze 2 hónap herce-hurca, anyázás, fenyegetés, meg miegymás után)
Köszi akkor még próbálkozok.

Sziasztok! Úgy látom, hogy jöhet az újra moddolás. Tudna valaki ajánlani egy jó BIOS-t (ASUS ARMOR RX580 8 GB micron memória)?

Humberto

Valaki találkozott már olyan hibával Claymoreban : ETH:stratum-cannot connect to eu1.ethermine.org:4444
[/size]
,,Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal_Blake2s_Keccak AMD+NVIDIA GPU Miner v11.5,, Használok.

Több poolon is probálkoztam már ugyan ezzel találkoztam.

willow

Idézetet írta: Humberto Dátum március 17, 2018, 10:07:13 DÉLUTÁN
Valaki találkozott már olyan hibával Claymoreban : ETH:stratum-cannot connect to eu1.ethermine.org:4444

,,Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal_Blake2s_Keccak AMD+NVIDIA GPU Miner v11.5,, Használok.

Több poolon is probálkoztam már ugyan ezzel találkoztam.


Nem a poolokkal van a hiba, hanem veled. Bocs, az általad kreált parancssorral. Ha jót irsz be, akkor működni fog.
Az erő, és a tudás legyen veled.

Humberto

Persze hogy az én hibám.A parancssorból is többet probáltam, olyant is amit a bányászkolléga használ, nekem meg modositás nélkül is ugyan ez a baj.

MoneyFacturer

Idézetet írta: wamzer33 Dátum március 17, 2018, 03:15:14 DÉLUTÁN
Van 1 xfx rx460 kártyám  4gb os 2gb samsung 2gb micron ramvan  kártyán gpuz nem is látja a kártyát . Ha belenézel a lementett biosban ott is látszik ,moddolni símán tudtam így is ,azóta is megy :)
Nahát nem is tudtam, hogy ilyen"hybrid" memóriás is van.
Most ott tartok, hogy végig néztem driver nélkül, vagyis Microsoft Basic Adepterrel mindegyiket külön (a többi kikötve) és mindegyiknek samsung memóriát mutat. Ez idáig ok, de a driver telepítés vége felé elmegy a kép és nem jön vissza. Ha crimson beta, ha a legfrissebb driver mindegy neki, a probléma mindig ugyanaz még egyenként is. Így még a restart előtt el sem jutok az  atkmdag patchig. Gombról újraindítás után közvetlen Win betöltés után megint fekete képernyő fogad és kb. 5 perc múlva automatikusan újraindul és betölti a Win-t. Természetesen nincs fent a driver, legalábbis a radeon software de a GpuZ azt mutatja, hogy fent van az illesztő program. Az éjjel ugyanezt eljátszottam tizen valahányszor. Patcheltem, leszedtem ddu-val taknyoltam de semmi. Már kifogytam az ötletekből tényleg nem tudom, hogy mi lehet az oka. Vajon meg lenne moddolva a kártya? Elméletileg újak voltak a dobozon érintetlen volt a ragasztó fólia. Vagy létezik ezeknél replika?

Sent from my Le X829 using Tapatalk


MoneyFacturer

Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum március 18, 2018, 03:54:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wamzer33 Dátum március 17, 2018, 03:15:14 DÉLUTÁN
Van 1 xfx rx460 kártyám  4gb os 2gb samsung 2gb micron ramvan  kártyán gpuz nem is látja a kártyát . Ha belenézel a lementett biosban ott is látszik ,moddolni símán tudtam így is ,azóta is megy :)
Nahát nem is tudtam, hogy ilyen"hybrid" memóriás is van.
Most ott tartok, hogy végig néztem driver nélkül, vagyis Microsoft Basic Adepterrel mindegyiket külön (a többi kikötve) és mindegyiknek samsung memóriát mutat. Ez idáig ok, de a driver telepítés vége felé elmegy a kép és nem jön vissza. Ha crimson beta, ha a legfrissebb driver mindegy neki, a probléma mindig ugyanaz még egyenként is. Így még a restart előtt el sem jutok az  atkmdag patchig. Gombról újraindítás után közvetlen Win betöltés után megint fekete képernyő fogad és kb. 5 perc múlva automatikusan újraindul és betölti a Win-t. Természetesen nincs fent a driver, legalábbis a radeon software de a GpuZ azt mutatja, hogy fent van az illesztő program. Az éjjel ugyanezt eljátszottam tizen valahányszor. Patcheltem, leszedtem ddu-val taknyoltam de semmi. Már kifogytam az ötletekből tényleg nem tudom, hogy mi lehet az oka. Vajon meg lenne moddolva a kártya? Elméletileg újak voltak a dobozon érintetlen volt a ragasztó fólia. Vagy létezik ezeknél replika?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
Ja és most nézem, hogy 18 mega hessel túrja az ethert a legújabb driverrel. Gondolom akkor stock rom van mégis rajta.

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Til

Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum március 18, 2018, 03:59:55 DÉLUTÁN
Idézetet írta: MoneyFacturer Dátum március 18, 2018, 03:54:57 DÉLUTÁN
Idézetet írta: wamzer33 Dátum március 17, 2018, 03:15:14 DÉLUTÁN
Van 1 xfx rx460 kártyám  4gb os 2gb samsung 2gb micron ramvan  kártyán gpuz nem is látja a kártyát . Ha belenézel a lementett biosban ott is látszik ,moddolni símán tudtam így is ,azóta is megy :)
Nahát nem is tudtam, hogy ilyen"hybrid" memóriás is van.
Most ott tartok, hogy végig néztem driver nélkül, vagyis Microsoft Basic Adepterrel mindegyiket külön (a többi kikötve) és mindegyiknek samsung memóriát mutat. Ez idáig ok, de a driver telepítés vége felé elmegy a kép és nem jön vissza. Ha crimson beta, ha a legfrissebb driver mindegy neki, a probléma mindig ugyanaz még egyenként is. Így még a restart előtt el sem jutok az  atkmdag patchig. Gombról újraindítás után közvetlen Win betöltés után megint fekete képernyő fogad és kb. 5 perc múlva automatikusan újraindul és betölti a Win-t. Természetesen nincs fent a driver, legalábbis a radeon software de a GpuZ azt mutatja, hogy fent van az illesztő program. Az éjjel ugyanezt eljátszottam tizen valahányszor. Patcheltem, leszedtem ddu-val taknyoltam de semmi. Már kifogytam az ötletekből tényleg nem tudom, hogy mi lehet az oka. Vajon meg lenne moddolva a kártya? Elméletileg újak voltak a dobozon érintetlen volt a ragasztó fólia. Vagy létezik ezeknél replika?

Sent from my Le X829 using Tapatalk
Ja és most nézem, hogy 18 mega hessel túrja az ethert a legújabb driverrel. Gondolom akkor stock rom van mégis rajta.

Sent from my Le X829 using Tapatalk
Ne haragudj , de mi a szösz-ről beszélsz? Rx 460 18Mh/s ráadásul stock bios-al?? Valamint kiderül az írásodból, hogy kezdő vagy. Külföldi oldalakon , valamint aki a Polaris Bios editort csinálta , Ő neki megy max. 16 Mh/s-t kártyára szabott timingal. Akkor te nagyon tudsz valamit, vagy nem olvastad el a dobozon mit vettél, vagy valamit elírtál.Bocsi ,ha tolakodó voltam,de ez most így sok volt, az árfolyam zuhanás mellett. :)
C:\> del c:\command.com

Rp28

Sziasztok!

Egy jó ideje szemezek már a bányászattal és úgy döntöttem, hogy belevágok én is. Pár napja bele is kezdtem és a beüzemelés után jöttek is problémák,
amiknek nagy részét sikerült órvosóloni, de egy még így is maradt...

Setup:

Hardware:
Videokártya - ASUS ROG-STRIX-RX560 OC 4Gb (6db)
Alalplap - GIGABYTE Z370P D3
PROCI- INTEL CORE I3-8100 3.6GHz
MEMORIA - ADATA DDR4 2400MHz 4Gb
TÁP- CORSAIR RM650i

Szoftver:
WINDOWS 10 Professional
Alaplap driver telepítve
VGA driver telepítve - Adrenalin 18.3.2
Bányásprogi - Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal_Blake2s_Keccak AMD+NVIDIA GPU Miner v11.2
MSI Afterburner telepítve
GPU-Z telepítve

Az a gondom, hogy afterburner nem úgy üzemel ahogy szeretném. A Windows látja a 6db kártyát és tudok is velük bányászni csak ugye az alap beállításokkal.Ha 3 kártyát rakok a rigre (mindegy, hogy hanyas PCI-E sloton vannak) akkor tökéletesen működik az afterburner, jelöli a drive-rt, tudom állítani.De ha már hozzá akarok pattintani még 1 vagy 2 vagy 3 kártyát, akkor a csúszkák kiszürkülnek és nem jelöli a driver-t sem ami telepítve van, ezért az állítás nem lehetséges! Mivel a legtöbb tutorial videó ezzel a progival van, ezért ehhez a programhoz ragaszkodok, meg persze nagyon idegesít is a dolog. :) Olvasgatom a fórumot egy ideje, de keveseknek volt ilyen gondja, de ha volt is, akkor nem találtam olyan megoldást ami nekem bevált volna. Nem nagyon tudtam mivel próbálkozni... A risek-et cserélgettem, újra raktam a VGA drive-reket, de minden hiába!
Remélem tudtok segíteni. :)