Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Bányász keret v2 **képekkel**

Indította Coikaa, szeptember 10, 2017, 08:44:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Coikaa

Bányász keret - Mining case v2

Egyedi tervezésű bányaházikó magyar emberektől magyar bányászoknak :)

Tulajdonságok:
ATX illetve MATX alaplap befogadására alkalmas
méret: szélesség: 57cm * magasság: 44cm * mélység: 40cm
dual tápos kivitel
6db VGA szerelhető bele
4db 12cm ventilátor hely
hdd/ssd rögzítő csavar helyek+csavarok
bekapcsoló illetve reset gomb
a riserek felfogatása állítható mivel nem minden riser egyforma
a váz szerkezete aluminium az ventillátor és táp kivezetés szintén aluminium
az alaplap és vga tartó pedig víztiszta plexi
minden csavar ami az összeszereléshez illetve a ventilátor, alaplap, riser, tápegység felfogatásához kell az jár a házhoz

Gyártási idő: kb 1 hét
Szállítás: futárral

Ár: 40.000Ft





kcs7815

Erről volt szó a V 1.0 verziónál is, már előtte leírtuk hogy feleslegesen túl nagy költségbe kerül a pontos gyártás CNC gépekkel illetve , rossz anyag használat alu+plexi még jobban felveri az árát...




(Lehet csak a szemem káprázott még egy fél nappal ez előtt 46.000 Ft-ot láttam árba kiírva, most meg "csak" 40.000Ft..)

Sajnos nem túl baráti ár, pár száz darab esetén le lehetne vinni a gyártási költségeket is úgy hogy 10-15.000Ft-ért adhasd, és még úgy is jó hasznod legyen rajta...)


Nem mintha jelenleg nem lenne rajta 10-15.000 Ft hasznod legalább darabonként, de lehet hogy tévedek..

Coikaa

Idézetet írta: kcs7815 Dátum szeptember 10, 2017, 09:25:12 DÉLUTÁN
Erről volt szó a V 1.0 verziónál is, már előtte leírtuk hogy feleslegesen túl nagy költségbe kerül a pontos gyártás CNC gépekkel illetve , rossz anyag használat alu+plexi még jobban felveri az árát...

(Lehet csak a szemem káprázott még egy fél nappal ez előtt 46.000 Ft-ot láttam árba kiírva, most meg "csak" 40.000Ft..)

Sajnos nem túl baráti ár, pár száz darab esetén le lehetne vinni a gyártási költségeket is úgy hogy 10-15.000Ft-ért adhasd, és még úgy is jó hasznod legyen rajta...)


Nem mintha jelenleg nem lenne rajta 10-15.000 Ft hasznod legalább darabonként, de lehet hogy tévedek..

Biztos hogy káprázott a szemed mert sehol nem volt kiírva hogy "46.000Ft"
Ha lenne 100darabra megrendelés biztos nem ennyi lenne az ára :D de jelenleg ez az ára ennek a szuper kis kuckónak
Lehet van aki telibe leszarja és megelékszik egy cipőspolcos megoldással de lehet vannak igényes ember is nem csak "szarevők" már bocs a kifejezésért
Mindenből kell prototípust csinálni mert anélkül nem lehet tervezni semmit pont ezért lett a v1-ből a v2-es verzió és ezért lett olcsóbb is mint az előző

Fuusmile

Ha kb 30e ft lenne és 8 gpu-ra tervezve akkor máris rendelnék egyet!

Coikaa

Idézetet írta: Fuusmile Dátum szeptember 11, 2017, 09:14:13 DÉLUTÁN
Ha kb 30e ft lenne és 8 gpu-ra tervezve akkor máris rendelnék egyet!

Tudok 8 vga-s kivitelt is csinálni de sajna 30eFt-ért biztos nem mivel a gyártás többe jön ki ha érdekel akkor kalkulálok rá egy árat

DrPascal

Idézetet írta: Coikaa Dátum szeptember 11, 2017, 07:42:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kcs7815 Dátum szeptember 10, 2017, 09:25:12 DÉLUTÁN
Erről volt szó a V 1.0 verziónál is, már előtte leírtuk hogy feleslegesen túl nagy költségbe kerül a pontos gyártás CNC gépekkel illetve , rossz anyag használat alu+plexi még jobban felveri az árát...

(Lehet csak a szemem káprázott még egy fél nappal ez előtt 46.000 Ft-ot láttam árba kiírva, most meg "csak" 40.000Ft..)

Sajnos nem túl baráti ár, pár száz darab esetén le lehetne vinni a gyártási költségeket is úgy hogy 10-15.000Ft-ért adhasd, és még úgy is jó hasznod legyen rajta...)


Nem mintha jelenleg nem lenne rajta 10-15.000 Ft hasznod legalább darabonként, de lehet hogy tévedek..

Biztos hogy káprázott a szemed mert sehol nem volt kiírva hogy "46.000Ft"
Ha lenne 100darabra megrendelés biztos nem ennyi lenne az ára :D de jelenleg ez az ára ennek a szuper kis kuckónak
Lehet van aki telibe leszarja és megelékszik egy cipőspolcos megoldással de lehet vannak igényes ember is nem csak "szarevők" már bocs a kifejezésért
Mindenből kell prototípust csinálni mert anélkül nem lehet tervezni semmit pont ezért lett a v1-ből a v2-es verzió és ezért lett olcsóbb is mint az előző


Nem túl jó üzletpolitika le "szarevőzni" a leendő vevőidet, akik sokallják az egyébként tényleg nevetséges 40k-s árat.


Észrevételek:
- az alaplapot a fűhöz kell csavarozni?
- a ventilátor tartó lemez helyett 2x 15*15 L profil simán megtenné
- a tápokat is megtartja 2 darab L profil
- felesleges a 20*40 méretű oszlop

Merderion

Kíváncsi lennék mi is kerül annyiba rajta...:D Mert hogy a legyártása nem az tuti :D
Jakab Gábor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
(Igen én vagyok a kis képen)

Coikaa

Idézetet írta: DrPascal Dátum szeptember 12, 2017, 07:42:38 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Coikaa Dátum szeptember 11, 2017, 07:42:13 DÉLUTÁN
Idézetet írta: kcs7815 Dátum szeptember 10, 2017, 09:25:12 DÉLUTÁN
Erről volt szó a V 1.0 verziónál is, már előtte leírtuk hogy feleslegesen túl nagy költségbe kerül a pontos gyártás CNC gépekkel illetve , rossz anyag használat alu+plexi még jobban felveri az árát...

(Lehet csak a szemem káprázott még egy fél nappal ez előtt 46.000 Ft-ot láttam árba kiírva, most meg "csak" 40.000Ft..)

Sajnos nem túl baráti ár, pár száz darab esetén le lehetne vinni a gyártási költségeket is úgy hogy 10-15.000Ft-ért adhasd, és még úgy is jó hasznod legyen rajta...)


Nem mintha jelenleg nem lenne rajta 10-15.000 Ft hasznod legalább darabonként, de lehet hogy tévedek..

Biztos hogy káprázott a szemed mert sehol nem volt kiírva hogy "46.000Ft"
Ha lenne 100darabra megrendelés biztos nem ennyi lenne az ára :D de jelenleg ez az ára ennek a szuper kis kuckónak
Lehet van aki telibe leszarja és megelékszik egy cipőspolcos megoldással de lehet vannak igényes ember is nem csak "szarevők" már bocs a kifejezésért
Mindenből kell prototípust csinálni mert anélkül nem lehet tervezni semmit pont ezért lett a v1-ből a v2-es verzió és ezért lett olcsóbb is mint az előző


Nem túl jó üzletpolitika le "szarevőzni" a leendő vevőidet, akik sokallják az egyébként tényleg nevetséges 40k-s árat.


Észrevételek:
- az alaplapot a fűhöz kell csavarozni?
- a ventilátor tartó lemez helyett 2x 15*15 L profil simán megtenné
- a tápokat is megtartja 2 darab L profil
- felesleges a 20*40 méretű oszlop

Az alaplapot nem a fűhöz kell csavarozni de látszik hogy nem olvastad el a leírást mivel beírtam, hogy az alaplap és a vga felfogatása víztiszta plexiből lesz de mivel még nem jött meg így nem tudtam belerakni.
az L profil is megfelelő lenne de majdnem egy árban kapható a zártszelvénnyel és a sarkokat se úgy tudnád összehozni mint ha a zártszelvényt használod
Tudod az a baj, hogy mindenki próbál okos lenni egy ilyen gépház témában de senkinek sincs normális hozzáfűzni valója mert mindenki szartérthugyért akárná megvenni vagy csináltatni
De ugye az emberek okosak és csak oltogatják azt aki csinál egy ilyen házat de hogy nem lehet kihozni se 10 se 15eFt-ból az is biztos nyugodtan utána lehet kérdezni, számolni senkinek nem fog annyiért kijönni akárki akármit mond. Én erre csak azt tudom mondani, hogy aki ennyire okos ebben a témában az nyugodtan csinálja meg 10eFt-ért ezt a házat

dpeter

Én a mellékelt képen lévő kereteket gyártom halomra, igaz nem egymásra építhető, de az anyagköltség így kb 5e Ft. Ha a sarkokra zártszelvényt raknék, akkor sem lenne mondjuk több mint 1e-el drágább. Igaz nem cnc vágra a dolgokat, csak a gérvágó, és a furatokat is oszlopos fúróval készítem. Szóval gondolom a cnc-vel vágott alkatrészek és a plexi dobja meg az árat.
Are you a one or a zero?
We live in a kingdom of bullshit.

https://blogchain.hu

Coikaa

Idézetet írta: dpeter Dátum szeptember 12, 2017, 09:31:11 DÉLUTÁN
Én a mellékelt képen lévő kereteket gyártom halomra, igaz nem egymásra építhető, de az anyagköltség így kb 5e Ft. Ha a sarkokra zártszelvényt raknék, akkor sem lenne mondjuk több mint 1e-el drágább. Igaz nem cnc vágra a dolgokat, csak a gérvágó, és a furatokat is oszlopos fúróval készítem. Szóval gondolom a cnc-vel vágott alkatrészek és a plexi dobja meg az árat.

Igen ezt jól látod az, hogy lézerrel lett kivágva az előlap és a hátlap plusz a vga illetve az alaplap alá plexi került ez megnöveli az árat
Plexire pont azért esett a választás mert nem vezeti az áramot így ez került az alaplap és a vga alá mert ha bármi van az nem fogja tovább adni a keretre a voltokat
1000 fajta módon meg lehet építeni egy bányaházat csak az én verzióm úgy lett kitalálva, hogy ha szeretnél pluszba egy 4-es ventilátor felfogatót az alaplap szintre nem gond kérhető hozzá és feltudod szerelni rá vagy épp ha 12-es venti helyett 14-es felfogató keret kell nem gond vagy ha az alaplapi kivezetés helyett szintén venti felfogatás kell akkor teheted oda is de még akár egymásra is lehet építeni a kereteket. Ezért írtam, hogy kinek milyen igénye van lehet van aki telibe szarja és elvan egy cipős polccal de lehet vannak "igényes" emberek is köztünk akiknek mondjuk számít a minőség vagy az hogy nem kell kínlódni dolgokkal. Persze mindig lehet faragni a költségeken mert tegyük fel valakinek nem kell se a venti se az alaplapi kivezetés a keretre semmi gond kérheti így is és mindjárt nem 40eFt-ba fog kerülni. Viszont sokan szeretnének egy ilyen házat mert több levelet is kaptam csak ugye sok ember 10 vagy 15e-ből ugyan ezt kihozza amit nem értek hogy hogy vagy miből csinálja de mindenki előtt ott a lehetőség hogy csináljon magának bányászházat ha ennyire okosak az emberek.

Szóval most ezzel nem téged akarlak oltani és nem is rád gondoltam a fenti írásban a Te ötleted se rossz mert egy házikónak tökéletes teszi a dolgát

Til

#10

Idézet: "kinek milyen igénye van lehet van aki telibe szarja és elvan egy cipős polccal de lehet vannak "igényes" emberek is köztünk akiknek mondjuk számít a minőség"

Hat nem tudom,de ez mar a sokadik eset,hogy leszolod a leendo vevoid.
Tehat a te szavaiddal Vegan telibe szarja az egeszet,mivel o egy igenytelen ember ,aki elvan cipospolcokkal.
Ugye ez mar maskepp hangzik...Vegannak az osszes gepe cipospolc.
Kérlek mielott mindenkivel osszeveszel stb. gondolt at mit reagálsz a kommentekre.
Bocsi,hogy beleszolok, nem akarlak megbantani ,drukkolok a sikeredhez,de kozben ne bantsal meg masokat.
C:\> del c:\command.com

carobi

#11
Attól, hogy irreálisan drágán veszem a keretet ami egyébként semmit nem számit bányászás teljesítményébe csak növeli a bekerülési költséget és csökkenti a profitot és megtérülési idő nő, nem érzem igénytelennek magam. Inkább okosnak hogy a 40.000et inkább kártyára ami pénzt is hoz költöm nem egy csicsás keretre. Ez nem a divatról és a menőzésről szóló téma, itt nem leszel fasza gyerek attól, hogy világit a kártyád vagy, hogy a te házad a legdrágább.


Nem szempont a lézer vágás, nem fontos a többi ár növelő tényező, a lényeg, mennyibe kerül és hogy mennyi idő alatt veheted ki a befektetett pénzed, továbbá meddig termel neked a rendszer.


Ennyi...most jöhet a sárdobálás....köszönöm !


Ajánlom figyelmetekbe most indult Youtube csatornámat ! Heti 2 alkalommal töltök fel új videót, érdekes témákban a nagyvilágból.
https://www.youtube.com/channel/UCViQbaq-bHAfHDPdr2hiWog?sub_confirmation=1

FrenkyAti

A plexit nem javasolnám a sztatikus töltődés miatt. Sok helyen az iparban is tiltott az elektronikák közelében. A számítógépekben is fém lemez van, ami földeléssel van ellátva. Én nem tennék plexit az alaplap és a vga közelébe. Még a fa is jobb mint a plexi

szroby2

Vakvágányre jutott a vita, ahogy látom a drága és igényes, valamint a fapados egyszerű fa keretes RIG keretet támogató tábor között. Szerintem az igazság a kettő között van. A haverom vette ezt a keretet valahol a facebookon olcsón. Mi a véleményetek?

pube111

Idézetet írta: szroby2 Dátum október 15, 2017, 09:17:36 DÉLUTÁN
Vakvágányre jutott a vita, ahogy látom a drága és igényes, valamint a fapados egyszerű fa keretes RIG keretet támogató tábor között. Szerintem az igazság a kettő között van. A haverom vette ezt a keretet valahol a facebookon olcsón. Mi a véleményetek?
Ugyanilyet csináltam én is, annyi különbséggel, hogy a kártyák mögött van még egy ventilátor tartó elem 5 ventinek.
Azt hiszem 5000Ft körül volt az anyag mindennel együtt. Fölösleges drágábbat csinál(tat)ni.
A másik keretet vasból hegesztettem, az is jó, de fölöslegesen sok munka.