Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Alaplap választás 7 (vagy több) kártyához

Indította Tiba, április 20, 2017, 09:50:41 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

Tiba

Én úgy tudom, hogy 8 a limit, vagyis 8at még lát. Mivel lehet feloldani? :)

szevasz


Uhura

Idézetet írta: Tiba Dátum április 25, 2017, 10:37:38 DÉLELŐTT
Én úgy tudom, hogy 8 a limit, vagyis 8at még lát. Mivel lehet feloldani? :)

Egy méretes kalapáccsal , 1 ütés -1 vga kártya mit lát.

Tiba

Koszi :) én azért megpróbálom az M2 portban egy átalakítóval.

Uhura

Idézetet írta: Tiba Dátum április 25, 2017, 11:50:30 DÉLELŐTT
Koszi :) én azért megpróbálom az M2 portban egy átalakítóval.

Szívesen :D amúgy majd oszd már meg a tapasztalatokat mert érdekel m.2. portos megoldást.

jzsolt

Én is rendeltem m.2 adaptert, MSI z170 alaplapokhoz akarom majd kipróbálni 8. slotnak. Maxoljuk a teljesítményt :D

drizzt_do_urden

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 25, 2017, 12:21:47 DÉLUTÁN
Én is rendeltem m.2 adaptert, MSI z170 alaplapokhoz akarom majd kipróbálni 8. slotnak. Maxoljuk a teljesítményt :D

ha mukodik szoljal!

Zorg33

270-es lapban 9 megy állítolag a btctalkon írta valaki a napokban.
Valszeg linux és splitter.

lukacsa82

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 25, 2017, 12:21:47 DÉLUTÁN
Én is rendeltem m.2 adaptert, MSI z170 alaplapokhoz akarom majd kipróbálni 8. slotnak. Maxoljuk a teljesítményt :D

Milyen a z170-es alaplap? Elégedett vagy vele? Nekem z97 g5 van, de már csak arany áron találok neten, ezért keresem a következő righez a megfelelőt.

S Kornél

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 25, 2017, 12:21:47 DÉLUTÁN
Én is rendeltem m.2 adaptert, MSI z170 alaplapokhoz akarom majd kipróbálni 8. slotnak. Maxoljuk a teljesítményt :D

Szia! Engem is érdekelne az Infó / tapasztalat a
https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/msi/z170a-krait-gaming-3x-p333136689/?gclid=CN6Und2ztdMCFUHnGwod2ysM4g#termek-leiras

Kártyával kapcsolatosan... Írnál pár sort.
Megy-e 6 kártyával, mi kell hozzá...stb?

köszi! Kornél

reloopbenny

PCIE 1 to 3 elosztó a lelke gyerekek windows server alatt nincs limit  ;)

Tiba

Írták előrébb, hogy lassul a sebesség a pcie elosztóban.

exertech001

Idézetet írta: reloopbenny Dátum április 25, 2017, 11:41:01 DÉLUTÁN
PCIE 1 to 3 elosztó a lelke gyerekek windows server alatt nincs limit  ;)
Épp a napokban gondolkodtam windows serverben. Mennyivel másabb vele a bányászat? Van valami infod?

jzsolt

MSI z170 Krait gaming x alaplapot tegnap beüzemeltem 7db msi 480-as 4 gigás vga-val
Az éjjel még csak 3 kártyával dolgozott, nem volt már erőm éjjel fél 1-kor a többit is munkára bírni, de éjszaka hajnal 5ig ment stabilan leállás nélkül... legalábbis a manager nem csipogott fel :)
Aztán hajnali 5-kor elkezdtem a maradék 4 kártyát is beletenni. Természetesen a bios frissítés itt is ment rá első műveletként. A kötelező gixer is megvolt, nagy felbuzdulásomban a működő 3 mellé egyszerre feldugtam a maradék 4-et is, mondom mhadd szokja. Hát a 4-ből csak 1 tudott rendesen feltelepülni, egy másik felkiáltó jeles lett a maradék 2 meg meg se nyikkant. Na mondom ez így nem vicces :D 4 kártya lehúz, és egyesével feldug-elindít-feltelepül-kikapcs-lehúz, másik feldug-elindít-feltelepül-kikapcs-lehúz és így egyesével az összeset feltelepítettem, utána egyesével dugdostam fel feldug-bekapcs-működik-kikapcs, 2. feldug-bekapcs-működik-kikapcs és így tovább. Most faszán működik mind a 7 kártya szóval aki ilyen lapot vesz erősen ajánlott szigorúan betartva az egyesével telepítés és feldugdosás. Egyelőre a kártyákon még csak wattool macera van, a biosok még nincsenek modolva, így megy daabja 25+Mh-en. Pár nap múlva mondom, hogy mennyire stabil az alaplap, szerintem nem lesz vele gáz.

jzsolt

Idézetet írta: reloopbenny Dátum április 25, 2017, 11:41:01 DÉLUTÁN
PCIE 1 to 3 elosztó a lelke gyerekek windows server alatt nincs limit  ;)

egyébként lehet, hogy én is beszerzek egy win szervert oprendszernek, ezen már én is agyaltam

Barbár

Üdv Bányászok!

Teljesen új vagyok ebben a dologban, most tervezek belevágni a bányászkodásba.

Ki is néztem egy magyar webshopban egy alaplapot (AsRock BTC 2.0), a múlt héten még 2 helyen is kapható volt, ma pedig sehol.
Elkezdtem keresni, de egyenlőre nem találom, hogy mi lenne a legolcsóbb, már megfelelő alaplap.
Eddig 6 kártya befogadására alkalmas rigben gondolkodtam (a későbbi bővíthetőség miatt), de a miután napok óta keresem és 1 olyan alaplapot sem találok amit a 30 000-res ár alatt lenne és 6 kártyás rig építéséhez megfelelne, így már az 5 kártyára lehetőséget adó megoldások is érdekelnének.

Sok webshopban próbáltam keresni, de ahol még van is szűrő ahol az elvárt paramétereket be lehet állítani, ott is lényegében hasznavehetetlen, hiszen külön paraméter az 1.0-ás x1-es PCIe slot és a 2.0-ás, stb így ha van is náluk olyan alaplap amin megfelelne nekem, nem tudom megtalálni a szűrőt használva (vagy nincs találat, vagy annyi van, hogy ennyi erőből szűrő nélkül nekiállhattam volna ár szerint rendezve egyesével mindet megnézni..

Tudna valaki tanácsot adni, hogy jelenleg Magyarországon hol kapok olyan alaplapot ami a 40-50-60 ezres árkategória alatt van és alkalmas 5 vagy esetleg 6 kártyás rig építésére?

(Minden alkatrészt most vennék meg, tehát nincs semmi megkötés, hogy pl. egy meglevő intel proci miatt AMD-s lapok már szóba se jöhetnek..)
Bármire nyitott vagyok, a lényeg, hogy legalább 5 kártyáig PCIe-hub nélkül bővíthető legyen USB riser-ekkel, megbízható legyen a shop is ahol árulják (úgy értem, hogy ha pl fél év múlva garancia miatt keresnem kell őket, akkor nem egy, már lemondott mobilszám és egy sose olvasott e-mail fiók legyen az össz elérhetőségük).

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

Skankhunt42

Idézetet írta: jzsolt Dátum április 26, 2017, 08:14:09 DÉLELŐTT
MSI z170 Krait gaming x alaplapot tegnap beüzemeltem 7db msi 480-as 4 gigás vga-val
Az éjjel még csak 3 kártyával dolgozott, nem volt már erőm éjjel fél 1-kor a többit is munkára bírni, de éjszaka hajnal 5ig ment stabilan leállás nélkül... legalábbis a manager nem csipogott fel :)
Aztán hajnali 5-kor elkezdtem a maradék 4 kártyát is beletenni. Természetesen a bios frissítés itt is ment rá első műveletként. A kötelező gixer is megvolt, nagy felbuzdulásomban a működő 3 mellé egyszerre feldugtam a maradék 4-et is, mondom mhadd szokja. Hát a 4-ből csak 1 tudott rendesen feltelepülni, egy másik felkiáltó jeles lett a maradék 2 meg meg se nyikkant. Na mondom ez így nem vicces :D 4 kártya lehúz, és egyesével feldug-elindít-feltelepül-kikapcs-lehúz, másik feldug-elindít-feltelepül-kikapcs-lehúz és így egyesével az összeset feltelepítettem, utána egyesével dugdostam fel feldug-bekapcs-működik-kikapcs, 2. feldug-bekapcs-működik-kikapcs és így tovább. Most faszán működik mind a 7 kártya szóval aki ilyen lapot vesz erősen ajánlott szigorúan betartva az egyesével telepítés és feldugdosás. Egyelőre a kártyákon még csak wattool macera van, a biosok még nincsenek modolva, így megy daabja 25+Mh-en. Pár nap múlva mondom, hogy mennyire stabil az alaplap, szerintem nem lesz vele gáz.

PCIE elosztoval raktal bele 7 kartyat? Ha jol latom csak 6 PCIE van benne.

jzsolt

Idézetet írta: Skankhunt42 Dátum április 26, 2017, 04:01:56 DÉLUTÁN
Idézetet írta: jzsolt Dátum április 26, 2017, 08:14:09 DÉLELŐTT
MSI z170 Krait gaming x alaplapot tegnap beüzemeltem 7db msi 480-as 4 gigás vga-val
Az éjjel még csak 3 kártyával dolgozott, nem volt már erőm éjjel fél 1-kor a többit is munkára bírni, de éjszaka hajnal 5ig ment stabilan leállás nélkül... legalábbis a manager nem csipogott fel :)
Aztán hajnali 5-kor elkezdtem a maradék 4 kártyát is beletenni. Természetesen a bios frissítés itt is ment rá első műveletként. A kötelező gixer is megvolt, nagy felbuzdulásomban a működő 3 mellé egyszerre feldugtam a maradék 4-et is, mondom mhadd szokja. Hát a 4-ből csak 1 tudott rendesen feltelepülni, egy másik felkiáltó jeles lett a maradék 2 meg meg se nyikkant. Na mondom ez így nem vicces :D 4 kártya lehúz, és egyesével feldug-elindít-feltelepül-kikapcs-lehúz, másik feldug-elindít-feltelepül-kikapcs-lehúz és így egyesével az összeset feltelepítettem, utána egyesével dugdostam fel feldug-bekapcs-működik-kikapcs, 2. feldug-bekapcs-működik-kikapcs és így tovább. Most faszán működik mind a 7 kártya szóval aki ilyen lapot vesz erősen ajánlott szigorúan betartva az egyesével telepítés és feldugdosás. Egyelőre a kártyákon még csak wattool macera van, a biosok még nincsenek modolva, így megy daabja 25+Mh-en. Pár nap múlva mondom, hogy mennyire stabil az alaplap, szerintem nem lesz vele gáz.

PCIE elosztoval raktal bele 7 kartyat? Ha jol latom csak 6 PCIE van benne.

Nem, ez egy 7 slotos lap.  Ne a képet nézd, a leírást olvasd el :)

markkovacs76

Idézetet írta: Barbár Dátum április 26, 2017, 08:55:01 DÉLELŐTT
Üdv Bányászok!

Teljesen új vagyok ebben a dologban, most tervezek belevágni a bányászkodásba.

Ki is néztem egy magyar webshopban egy alaplapot (AsRock BTC 2.0), a múlt héten még 2 helyen is kapható volt, ma pedig sehol.
Elkezdtem keresni, de egyenlőre nem találom, hogy mi lenne a legolcsóbb, már megfelelő alaplap.
Eddig 6 kártya befogadására alkalmas rigben gondolkodtam (a későbbi bővíthetőség miatt), de a miután napok óta keresem és 1 olyan alaplapot sem találok amit a 30 000-res ár alatt lenne és 6 kártyás rig építéséhez megfelelne, így már az 5 kártyára lehetőséget adó megoldások is érdekelnének.

Sok webshopban próbáltam keresni, de ahol még van is szűrő ahol az elvárt paramétereket be lehet állítani, ott is lényegében hasznavehetetlen, hiszen külön paraméter az 1.0-ás x1-es PCIe slot és a 2.0-ás, stb így ha van is náluk olyan alaplap amin megfelelne nekem, nem tudom megtalálni a szűrőt használva (vagy nincs találat, vagy annyi van, hogy ennyi erőből szűrő nélkül nekiállhattam volna ár szerint rendezve egyesével mindet megnézni..

Tudna valaki tanácsot adni, hogy jelenleg Magyarországon hol kapok olyan alaplapot ami a 40-50-60 ezres árkategória alatt van és alkalmas 5 vagy esetleg 6 kártyás rig építésére?

(Minden alkatrészt most vennék meg, tehát nincs semmi megkötés, hogy pl. egy meglevő intel proci miatt AMD-s lapok már szóba se jöhetnek..)
Bármire nyitott vagyok, a lényeg, hogy legalább 5 kártyáig PCIe-hub nélkül bővíthető legyen USB riser-ekkel, megbízható legyen a shop is ahol árulják (úgy értem, hogy ha pl fél év múlva garancia miatt keresnem kell őket, akkor nem egy, már lemondott mobilszám és egy sose olvasott e-mail fiók legyen az össz elérhetőségük).

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

Én is pont ebben a helyzetben vagyok. Próbáltam keresni alaplapot, de Mo.-n sehol nem találtam. Kínában találtam viszont Asrock BTC alaplapot, de az is elég drágán fog ideérni, mert a DHL is elkéri az árát. Úgy látom mostanában nagyon megnőtt a kereslet ezekre a hardverekre.

2DA