Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

Simple Miner CPU & GPU bányász program

Indította LendoWinoda, január 31, 2018, 10:02:40 DÉLELŐTT

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 1 Vendég van a témában

ManoLaby

Idézetet írta: LendoWinoda Dátum március 16, 2018, 01:39:05 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnénk elsőként itt, a magyar fórumon megosztani a Simple Miner 2.0-t, amely a CPU bányászat mellett kibővült GPU támogatással is.

Néhány pontba összeszedtük a főbb tulajdonságait:


  • Cryptonight alapú bányászat támogatása AMD és Nvidia videókártyákkal
  • 1% devfee, kicsivel eltér az elterjedt megoldásoktól, mert figyelünk arra, hogy a már elkezdett munkát ne szakítsuk félbe, valamint egész share-t küldjön be devfee-nek is. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy lehet egyszerre több percet is dologzhat devfeen, viszont utána hosszabb ideig csak neked termel arányosítva.
  • Átdolgozott kezelőfelület, az átláthatóbb kezelésért
  • Az Intensity értékeket a rendelkezésünkre álló információk alapján kalkuláljuk,  előfordulhat, hogy korrekcióra szorul. Ha megteszitek, hogy elkülditek nekünk a videókártyátok típusát és a hozzá tartozó helyes intensity értéket, akkor a következő verziók már ezt fogják tartalmazni.
  • Hibabejelentéshez mellékeljétek légyszíves az operációs rendszer verzióját, a cpu / gpu típusát, a configuration.ini-t és a gpuparameters.ini-t valamint, ha van log / hiba üzenet azt is.

Letöltési link: https://goo.gl/efHJzP


Mindenkinek jó bányászást! :)


Szia,, es ez hogy mukodik ha nem gond a kerdes,,,,,,
wallet cím pl a nicehash wallaet ??

illetve kell valahova regisztralni ???

kosziiii

LendoWinoda

Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 23, 2018, 10:00:17 DÉLUTÁN
Idézetet írta: LendoWinoda Dátum március 16, 2018, 01:39:05 DÉLELŐTT
Sziasztok!

Szeretnénk elsőként itt, a magyar fórumon megosztani a Simple Miner 2.0-t, amely a CPU bányászat mellett kibővült GPU támogatással is.

Néhány pontba összeszedtük a főbb tulajdonságait:


  • Cryptonight alapú bányászat támogatása AMD és Nvidia videókártyákkal
  • 1% devfee, kicsivel eltér az elterjedt megoldásoktól, mert figyelünk arra, hogy a már elkezdett munkát ne szakítsuk félbe, valamint egész share-t küldjön be devfee-nek is. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy lehet egyszerre több percet is dologzhat devfeen, viszont utána hosszabb ideig csak neked termel arányosítva.
  • Átdolgozott kezelőfelület, az átláthatóbb kezelésért
  • Az Intensity értékeket a rendelkezésünkre álló információk alapján kalkuláljuk,  előfordulhat, hogy korrekcióra szorul. Ha megteszitek, hogy elkülditek nekünk a videókártyátok típusát és a hozzá tartozó helyes intensity értéket, akkor a következő verziók már ezt fogják tartalmazni.
  • Hibabejelentéshez mellékeljétek légyszíves az operációs rendszer verzióját, a cpu / gpu típusát, a configuration.ini-t és a gpuparameters.ini-t valamint, ha van log / hiba üzenet azt is.

Letöltési link: https://goo.gl/efHJzP


Mindenkinek jó bányászást! :)


Szia,, es ez hogy mukodik ha nem gond a kerdes,,,,,,
wallet cím pl a nicehash wallaet ??

illetve kell valahova regisztralni ???

kosziiii

Szia!

Külön regisztrációt nem igényel a Simple Miner.
Megadod a pool címét, a portot, a wallet addressedet (akár Nicehash wallet is lehet), a jelszót, beállítod Main poolnak és már mehet is a bányászás.
Failover poolt is megadhatsz, ami azt jelenti, hogy ha a Main poollal valami probléma van, akkor erre vált át a miner.
Ha még van kérdésed írj nyugodtan!

zsombor1

Telepítettem a laptopomra ezt a 2.0.1.0-ás verziót. Egyelőre, csak ki akarom próbálni. Itt csak CPU-t használok. Beállítottam Monerot bányászni Poloniexes címre. A pool honlapján ha beírom a kulcsot, látható, hogy van némi aktivitás, viszont nem sikerült regisztrálnom. A programban a jelszó résznél, csak egy x-et hagytam, ahogy volt. Oda kellene valami jelszó és azzal tudnék regisztrálni?
A másik kérdés, ha ezt telepítem videokártyás bányagépemre, nem veszik össze a claymore-al? Esetleg lehet használni párhuzamosan a két programot úgy, hogy a claymore-t hagyom eth-t bányászni, a simplminerben pedig beállítom például a monerot?

ManoLaby

na pont itt vagyok elekadva :)))))
pool cime, jelszo port,,,

zsombor1

Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 24, 2018, 02:20:34 DÉLUTÁN
na pont itt vagyok elekadva :)))))
pool cime, jelszo port,,,
Nem zavar engem annyira, hogy nem sikerült regisztrálni a pool oldalán. Ettől függetlenül is pörög a dolog.
Feltelepítettem a bányagépemre is. Az AGP nem dolgozik, gondolom azért mert a clymore kihasználja az összes kapacitását. A proci viszont termel egy kicsit. A fogyasztást, falban mérve kb. 3-4w-al emelte.
Az érdekes az, hogy a laptopban az i3-as 7. generációs 2,4-es procim kb ugyanannyit tud mint a bányagépben a celeron 2,9-es. 33 h/s körül. Többet vártam egy i3-astól mint egy celerontól.

LendoWinoda

Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 24, 2018, 02:20:34 DÉLUTÁN
na pont itt vagyok elekadva :)))))
pool cime, jelszo port,,,

Ha Nicehash-t szeretnél használni akkor az alábbiak szerint állítsd be:
Pool address: cryptonight.eu.nicehash.com
Port: 3355
Wallet address: SAJÁT_BTC_CÍMED.WORKER_NEVE
Password: x

LendoWinoda

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 24, 2018, 04:09:00 DÉLUTÁN
Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 24, 2018, 02:20:34 DÉLUTÁN
na pont itt vagyok elekadva :)))))
pool cime, jelszo port,,,
Nem zavar engem annyira, hogy nem sikerült regisztrálni a pool oldalán. Ettől függetlenül is pörög a dolog.
Feltelepítettem a bányagépemre is. Az AGP nem dolgozik, gondolom azért mert a clymore kihasználja az összes kapacitását. A proci viszont termel egy kicsit. A fogyasztást, falban mérve kb. 3-4w-al emelte.
Az érdekes az, hogy a laptopban az i3-as 7. generációs 2,4-es procim kb ugyanannyit tud mint a bányagépben a celeron 2,9-es. 33 h/s körül. Többet vártam egy i3-astól mint egy celerontól.
Ha a VGA-t már használja egy miner program, akkor amellett nem fogod tudni másikkal is használni.
Ha kevésnek érzed a CPU hash ratejét, akkor érdemes lehet kipróbálni több/kevesebb szállal vagy a usage-en állítani.

zsombor1

#27
Most írta valaki a cseten, hogy megjelentek a cryptonight asic-oc. Ha jól értettem ez a SimpleMiner csak cryptonight-ra jó?

A VGA-val meg az volt, hogy a programban nem pipáltam ki a VGA-t mielőtt elindítottam volna a bányászást, ezért alapértelmezetten csak CPU-val túrt. Aztán kipróbáltam, leállítottam a bányászást és kipipáltam a VGA-t is. Egy másodperc választott el tőle, hogy lefagyjon az egész, aztán már nem próbálkoztam vele. Hagyom csak az RX560-asomat ETH-t csákányozni.

A number of cpu threads nekem 0-n van. Tehát "auto". Mennyire kell azt állítani egy i3-as proci esetében?

ManoLaby

huhh,,,,   koszonom, igy elindult,,,, cput nem hasznalom, de ugy megfogja a gepem, hogy alig bir mozdulni az egerem,,
ez mitol van ?????

LendoWinoda

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 24, 2018, 09:45:05 DÉLUTÁN
Most írta valaki a cseten, hogy megjelentek a cryptonight asic-oc. Ha jól értettem ez a SimpleMiner csak cryptonight-ra jó?

A VGA-val meg az volt, hogy a programban nem pipáltam ki a VGA-t mielőtt elindítottam volna a bányászást, ezért alapértelmezetten csak CPU-val túrt. Aztán kipróbáltam, leállítottam a bányászást és kipipáltam a VGA-t is. Egy másodperc választott el tőle, hogy lefagyjon az egész, aztán már nem próbálkoztam vele. Hagyom csak az RX560-asomat ETH-t csákányozni.

A number of cpu threads nekem 0-n van. Tehát "auto". Mennyire kell azt állítani egy i3-as proci esetében?
Valóban jönni fognak cryptonight ASIC-ok, viszont a Monero pont emiatt fog hard forkolni, hogy továbbra is csak CPU-val és GPU-val lehessen az XMR-t bányászni.
A VGA bányászással az lehetett a gond, hogy az Intensity értéke nem volt megfelelő. Sajnos nekünk csak 2 GB-os RX 560-unk van, így az ahhoz tartozó 44-es értéket tudtuk megadni. A 4 GB-oshoz talán az 50 vagy az 52 lehet a megfelelő. Ha kipróbálod és megírod a helyes értéket, akkor bele tesszük a következő verzióba.

LendoWinoda

Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 24, 2018, 10:55:57 DÉLUTÁN
huhh,,,,   koszonom, igy elindult,,,, cput nem hasznalom, de ugy megfogja a gepem, hogy alig bir mozdulni az egerem,,
ez mitol van ?????
Másik bányász program nem fut mellette ugye?
Milyen videókártyával használod?
Operációs rendszer és driver verziója?

ManoLaby

Nem nem fut,,, egyenlore csak itt a geme gepem teszt kent,,,
de a rigben is 4db Asus strix 1080 TI OC es 2db Gigabyte Aorus 1080 TI OC van

ezen most
ASUS STRIX 1060 OC
i7700 K
win10 64 pro

zsombor1

Idézetet írta: LendoWinoda Dátum március 24, 2018, 11:15:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 24, 2018, 09:45:05 DÉLUTÁN
Most írta valaki a cseten, hogy megjelentek a cryptonight asic-oc. Ha jól értettem ez a SimpleMiner csak cryptonight-ra jó?

A VGA-val meg az volt, hogy a programban nem pipáltam ki a VGA-t mielőtt elindítottam volna a bányászást, ezért alapértelmezetten csak CPU-val túrt. Aztán kipróbáltam, leállítottam a bányászást és kipipáltam a VGA-t is. Egy másodperc választott el tőle, hogy lefagyjon az egész, aztán már nem próbálkoztam vele. Hagyom csak az RX560-asomat ETH-t csákányozni.

A number of cpu threads nekem 0-n van. Tehát "auto". Mennyire kell azt állítani egy i3-as proci esetében?
Valóban jönni fognak cryptonight ASIC-ok, viszont a Monero pont emiatt fog hard forkolni, hogy továbbra is csak CPU-val és GPU-val lehessen az XMR-t bányászni.
A VGA bányászással az lehetett a gond, hogy az Intensity értéke nem volt megfelelő. Sajnos nekünk csak 2 GB-os RX 560-unk van, így az ahhoz tartozó 44-es értéket tudtuk megadni. A 4 GB-oshoz talán az 50 vagy az 52 lehet a megfelelő. Ha kipróbálod és megírod a helyes értéket, akkor bele tesszük a következő verzióba.
Nem nagyon szeretném már piszkálni a bányagépen a videokártyát. De ott nem 44, hanem 88 van alapból az Inensity-nél.
A cpu-nál érdekelne, hogy ha nem nullára, azaz "auto"-ra van állítva, milyen értékeket lehet oda írni. Így, auto-n a procit kb 24-25%-ban használja. Több proci kihasználásra számítottam, előtte használtam a BOINC-ot, ha bekapcsolom, egyből 100%-ra ugrik a procihasználat.

LendoWinoda

Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 24, 2018, 11:50:11 DÉLUTÁN
Nem nem fut,,, egyenlore csak itt a geme gepem teszt kent,,,
de a rigben is 4db Asus strix 1080 TI OC es 2db Gigabyte Aorus 1080 TI OC van

ezen most
ASUS STRIX 1060 OC
i7700 K
win10 64 pro
A 1060-as kártyád hány GB-os? Az intensity érték mennyire van beállítva?

LendoWinoda

Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 25, 2018, 07:00:50 DÉLELŐTT
Idézetet írta: LendoWinoda Dátum március 24, 2018, 11:15:12 DÉLUTÁN
Idézetet írta: zsombor1 Dátum március 24, 2018, 09:45:05 DÉLUTÁN
Most írta valaki a cseten, hogy megjelentek a cryptonight asic-oc. Ha jól értettem ez a SimpleMiner csak cryptonight-ra jó?

A VGA-val meg az volt, hogy a programban nem pipáltam ki a VGA-t mielőtt elindítottam volna a bányászást, ezért alapértelmezetten csak CPU-val túrt. Aztán kipróbáltam, leállítottam a bányászást és kipipáltam a VGA-t is. Egy másodperc választott el tőle, hogy lefagyjon az egész, aztán már nem próbálkoztam vele. Hagyom csak az RX560-asomat ETH-t csákányozni.

A number of cpu threads nekem 0-n van. Tehát "auto". Mennyire kell azt állítani egy i3-as proci esetében?
Valóban jönni fognak cryptonight ASIC-ok, viszont a Monero pont emiatt fog hard forkolni, hogy továbbra is csak CPU-val és GPU-val lehessen az XMR-t bányászni.
A VGA bányászással az lehetett a gond, hogy az Intensity értéke nem volt megfelelő. Sajnos nekünk csak 2 GB-os RX 560-unk van, így az ahhoz tartozó 44-es értéket tudtuk megadni. A 4 GB-oshoz talán az 50 vagy az 52 lehet a megfelelő. Ha kipróbálod és megírod a helyes értéket, akkor bele tesszük a következő verzióba.
Nem nagyon szeretném már piszkálni a bányagépen a videokártyát. De ott nem 44, hanem 88 van alapból az Inensity-nél.
A cpu-nál érdekelne, hogy ha nem nullára, azaz "auto"-ra van állítva, milyen értékeket lehet oda írni. Így, auto-n a procit kb 24-25%-ban használja. Több proci kihasználásra számítottam, előtte használtam a BOINC-ot, ha bekapcsolom, egyből 100%-ra ugrik a procihasználat.
Talán a 2 szál lesz az optimális, de érdemes lehet 1 és 4 között végig próbálni az értékeket.

ManoLaby


LendoWinoda

Idézetet írta: ManoLaby Dátum március 25, 2018, 12:56:18 DÉLUTÁN
6gb - 121
Ki kellene próbálni, hogy újraindítás után is ezt csinálja-e. Ha igen, akkor kezdd el ötösével csökkenteni az intensity értékét.

ManoLaby

restart utan is ez volt,,, oke megprobalom,, kosziii

LendoWinoda

Elkészült a Simple Miner 2.0.2.0 verziója. (Egyelőre csak itt, a magyar fórumon érhető el.)

Amit javítottunk: Nvidia GPU-k hibás index kiolvasásából adódó hibák.

Új feature: Kiszerveztük a pool listát egy xml fájlba (pools.xml). Ennek köszönhetően most már kézzel, a program elindítása nélkül is lehet szerkeszteni a poolok adatait. Ez főleg akkor előnyös, ha több gépre kerül telepítésre a program.

Letöltési link: https://goo.gl/R4hHVc

LendoWinoda

Sziasztok!

Elkészült a Simple Miner 2.0.3.

A verzió főbb újításai:
- Monero ASIC rezisztens algoritmus támogatása
- A CPU miner frissítve a legújabb Xmrig-re
- Pool adatok átkerültek XML fájlba a könnyebb szerkeszthetőség érdekében

Letöltési linkek:

Mega.nz: https://mega.nz/#!grQmRQgb!CE5nZiqOP2mTF3WX2ymtLbnIC9tTpWuae9jW5T4XfiU

OneDrive: https://1drv.ms/u/s!AsHuLBsfjm93gQyeDq7uNfJfz5Sk

Mindenkinek jó bányászást! :)