Hírek:

Az újonnan regisztrálók nézzék meg a spam mappában a megerősítő levelet!

Main Menu

ETH bányászat

Indította boti123, december 02, 2016, 04:17:18 DÉLUTÁN

Előző téma - Következő téma

0 Felhasználók és 14 Vendégek van a témában

Energy

Idézetet írta: pube111 Dátum július 08, 2017, 10:50:31 DÉLUTÁN
Idézetet írta: Borzong Dátum július 08, 2017, 10:34:54 DÉLUTÁN
Sziasztok!

Ethermine-on 1 eth alatt nincs kiutalás?
Vagy hogy is van ez? :)
De van. 0.05 a minimum. csak a poloniex nem fogad 1 eth-nál kevesebbet. De pl a bittrex fogad 0.1-et is.

Igen ezt írja a Poloinex, de nekem tegnap simán bement 0,09ETH nanopoolról.

vastagb

Nem tudom, hogy ki milyen gyakran figyeli, ki mennyire "parázik" azon, hogy a gépbe fektetett pénzek milyen gyorsan térülnek meg. (ha egyáltalán megtérülnek)
Mostanában elég mélyrepülésbe kezdett az ETH árfolyam, illetve a difficulty is csak növekszik...

Mit gondoltok? Eljutunk odáig, hogy baj legyen?

vastagb

Örülök, hogy ilyen jó helyzetben vagy! :)
Sajnos én úgy 1 hónapja túrok csak, szóval nem is a legjobb áron vettem a cuccokat és esik is a várt haszon rendesen... :(


Idézetet írta: Arkenso Dátum július 10, 2017, 11:39:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: vastagb Dátum július 10, 2017, 11:37:28 DÉLELŐTT
Nem tudom, hogy ki milyen gyakran figyeli, ki mennyire "parázik" azon, hogy a gépbe fektetett pénzek milyen gyorsan térülnek meg. (ha egyáltalán megtérülnek)
Mostanában elég mélyrepülésbe kezdett az ETH árfolyam, illetve a difficulty is csak növekszik...

Mit gondoltok? Eljutunk odáig, hogy baj legyen?

Már megtérült, szóval nem parázunk :)

DrPascal

Idézetet írta: vastagb Dátum július 10, 2017, 11:46:13 DÉLELŐTT
Örülök, hogy ilyen jó helyzetben vagy! :)
Sajnos én úgy 1 hónapja túrok csak, szóval nem is a legjobb áron vettem a cuccokat és esik is a várt haszon rendesen... :(


Idézetet írta: Arkenso Dátum július 10, 2017, 11:39:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: vastagb Dátum július 10, 2017, 11:37:28 DÉLELŐTT
Nem tudom, hogy ki milyen gyakran figyeli, ki mennyire "parázik" azon, hogy a gépbe fektetett pénzek milyen gyorsan térülnek meg. (ha egyáltalán megtérülnek)
Mostanában elég mélyrepülésbe kezdett az ETH árfolyam, illetve a difficulty is csak növekszik...

Mit gondoltok? Eljutunk odáig, hogy baj legyen?

Már megtérült, szóval nem parázunk :)


És még romolhat is a helyzet!
Amennyiben a dedikált bányászkártyák, meg a Vega kártyák elkezdenek csákányozni, és az árfolyam nem emelkedik, akkor akik mostanság kezdték durva pénzér a bányászást gondban lehetnek.
Akiknek megtérült már a befektetés, azoknak addig megéri, amíg a rezsit levonva 1$ is hoz.
Viszont az árfolyam nem kiszámítható, így az ellenkezője is megtörténhet.


Ez benne a szép! :)

vastagb

Okés, hogy az árfolyam nem kiszámítható, de mégis ez teljesen random, vagy mitől függhet?
Nyilván amikor majd 400 usd-re felszaladt, azt senki nem gondolta, hogy ez az emelkedés örökké fog tartani...
A difficulty sajnos elég erősen növekszik, így az adott teljesítménnyel egyre kevesebb hasznot lehet csákányozni...

Valószínűleg (de lehet, hogy csak én gondolom így), hogy a mostani esés annak a következménye, hogy az emelkedéskor boldog, boldogtalan (köztük én is) vett rig-et és elkezdett dolgozni...
Várhatóan az egyre hosszabb megtérülés hatására egyre kevesebbet fektetnek be pénzt, ami talán azt eredményezi, hogy az árfolyam valamelyest realizálódni fog... (vagy nem :D)

Van olyan fórum, ami foglalkozik olyan témákkal, hogy pl mi befolyásolhatja az árfolyamot, vagy olyan "jóslások", amik legalább annyira megbízhatóak mint egy normál tőzsde előremutatás?

Idézetet írta: DrPascal Dátum július 10, 2017, 11:56:56 DÉLELŐTT
Idézetet írta: vastagb Dátum július 10, 2017, 11:46:13 DÉLELŐTT
Örülök, hogy ilyen jó helyzetben vagy! :)
Sajnos én úgy 1 hónapja túrok csak, szóval nem is a legjobb áron vettem a cuccokat és esik is a várt haszon rendesen... :(


Idézetet írta: Arkenso Dátum július 10, 2017, 11:39:20 DÉLELŐTT
Idézetet írta: vastagb Dátum július 10, 2017, 11:37:28 DÉLELŐTT
Nem tudom, hogy ki milyen gyakran figyeli, ki mennyire "parázik" azon, hogy a gépbe fektetett pénzek milyen gyorsan térülnek meg. (ha egyáltalán megtérülnek)
Mostanában elég mélyrepülésbe kezdett az ETH árfolyam, illetve a difficulty is csak növekszik...

Mit gondoltok? Eljutunk odáig, hogy baj legyen?

Már megtérült, szóval nem parázunk :)


És még romolhat is a helyzet!
Amennyiben a dedikált bányászkártyák, meg a Vega kártyák elkezdenek csákányozni, és az árfolyam nem emelkedik, akkor akik mostanság kezdték durva pénzér a bányászást gondban lehetnek.
Akiknek megtérült már a befektetés, azoknak addig megéri, amíg a rezsit levonva 1$ is hoz.
Viszont az árfolyam nem kiszámítható, így az ellenkezője is megtörténhet.


Ez benne a szép! :)

jesuswasanactor

akik bányásznak már egy ideje azok meg tudnák nekem mondani hogy mennyi mh/s től lenne érdemes eth t bányászni szerintük vagy ők mennyivel bányásznak?

ddani0411

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=16&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=100&CostPerkWh=0.14
Amig pozitivat mutat a végösszeg megéri bányászni! Max elköltöd játékokra a kitermelt pénzt.
Mindenki sir hogy leesett a árfolyam.Vegan mikor belekezdett 8-10 hónapra lötte be a megtérülési időt.(Javits ki ha tévedek)
Ilyen videókártya árak melett rizikos.A használt piacot meg se emlitem...számlán 60K videókártyát veszel 110-ért ..garanciába beadod rögtön buksz 30-at..mert ugye cserekártya azt nincs... tehát rögtön 1-2 hónap minusszal kezdesz  :)

sadkaz

#867
Srácok mi lesz itt a bányász világgal...
novembertől?

ETH átáll PoW ről PoS-re és mehet mindenki zcash-re? felnyomni az ottani difficultyt?

van rá stratégiátok? (ETC és Zcash-en kívül? ami megérné?)

CryptoP

Idézetet írta: sadkaz Dátum július 10, 2017, 08:13:07 DÉLUTÁN
Srácok mi lesz itt a bányász világgal...
novembertől?

ETH átáll PoW ről PoS-re és mehet mindenki zcash-re? felnyomni az ottani difficultyt?

van rá stratégiátok?

Persze, aki rögtön szeretne meggazdagodni, annak sajnos most nem ez a legmegfelelőbb időszak, hogy beszálljon. Minden stagnál most, ráadásul árfolyamon alul. Ilyenkor talán érdemes ráállni egy-egy kisebb, vagy még nem teljesen létező coinra, aztán ha beüt, tőzsdére megy, legyen csak 10$ az ára, ha van belőle 20ezer darabod.  ???  :)
CryptoP - Egy bányász csatorna (YouTube Chanel) /Kripto bányászat az elejétől a végéig/

tom95ster

Idézetet írta: sadkaz Dátum július 10, 2017, 08:13:07 DÉLUTÁN
Srácok mi lesz itt a bányász világgal...
novembertől?

ETH átáll PoW ről PoS-re és mehet mindenki zcash-re? felnyomni az ottani difficultyt?

van rá stratégiátok? (ETC és Zcash-en kívül? ami megérné?)


Megbocsássatok bányásztársak, ezt lehet, hogy nem ide kellene, de mondja már meg egy hozzáértő egy zöldfülűnek (jelen esetben nekem), hogy mi a valós eltérés a POW és a POS között?? Angolul láttam már leírva az elmúlt 2 hétben sokszor, de egy frappáns, két soros magyarázatot sem találok sajnos magyar nyelven.
Köszönöm! (Azért sejtek valamit: a POW csákányozható, a POS meg már nem... közel járok? )

kidface

#870
Idézetet írta: tom95ster Dátum július 10, 2017, 08:36:26 DÉLUTÁN
Idézetet írta: sadkaz Dátum július 10, 2017, 08:13:07 DÉLUTÁN
Srácok mi lesz itt a bányász világgal...
novembertől?

ETH átáll PoW ről PoS-re és mehet mindenki zcash-re? felnyomni az ottani difficultyt?

van rá stratégiátok? (ETC és Zcash-en kívül? ami megérné?)


Megbocsássatok bányásztársak, ezt lehet, hogy nem ide kellene, de mondja már meg egy hozzáértő egy zöldfülűnek (jelen esetben nekem), hogy mi a valós eltérés a POW és a POS között?? Angolul láttam már leírva az elmúlt 2 hétben sokszor, de egy frappáns, két soros magyarázatot sem találok sajnos magyar nyelven.
Köszönöm! (Azért sejtek valamit: a POW csákányozható, a POS meg már nem... közel járok? )


Közel

Lancer

Ha meglesz a váltás az ETH már nem lesz bányászható? Bocsi de tudatlan vagyok ezen a téren még sajnos.

ZsZolee

Idézetet írta: Lancer Dátum július 11, 2017, 06:46:04 DÉLELŐTT
Ha meglesz a váltás az ETH már nem lesz bányászható? Bocsi de tudatlan vagyok ezen a téren még sajnos.


Nem (azaz igen, de ha nincs 1000 ETH-d, akkor számodra továbbra is nem. )

hoppus

Idézetet írta: Lancer Dátum július 11, 2017, 06:46:04 DÉLELŐTT
Ha meglesz a váltás az ETH már nem lesz bányászható? Bocsi de tudatlan vagyok ezen a téren még sajnos.


ha meglesz az átállás akkor nem lesz bányászható. ezen a tényen kár pánikolni. két dolog miatt.
egyrészt pletykán és jóslatokon kivül semmi konkrétum nincs az átállás időpontjával kapcsolatban. lehet idén, lehet jövőre, lehet 3 év múlva.
másrészt van élet az eth-n túl is. rengeteg túrható coin van. én nem is az átállástól tartok a legjobban, hanem, hogy lassan olyan diff lesz az eth-n, hogy már csak nagy kapacitással éri meg csákányolni (hasonlóan a bitcoin-hoz).

Til

Sziasztok!
Claymore v9.7 probaltam amd kartyakkal,novekedes nalam nincs.Igaz minden beallitast meghagytam a 9.6-ost.Nvidia kartyaknal viszont mas novekedesrol szamol be.Amd-sek nalatok is maradt a hash?Nemtudom mi lesz igy,de a folytonos hash eses az epoch miatt amd reszrol,nvididanal meg inkabb nol,hat nemtudom.Claymore is egyre inkabb fusizik valamin.Azerdekesseg ,hogy kb 10-15% a keresetembol eltunik.Legyen a pool elvisz kb 5-6% max, es hol a tobbi?Claymore nem 10%-ot iger.Incorrect sharem nincs ,stale 1%, hibaim nincsenek a gpukon.Claymore parti vagyok,de ha ez az arany fele megy,es talalok jobbat,akkor valtok.
C:\> del c:\command.com

Roller

#875
Én 7 hónapja bányászom, amikor én elkezdtem,kb akkor kezdődött ez az iszonyatos roham.


Valaki itt írta, hogy az emelkedés sem tarthat örökké, ezzel én is nagyon egyet értek. Ezt kb én is beszámoltam, amikor az első kis roncs megépült 2 db 4gb-os kártyával. Azóta annak vissza hozta az árát, de én továbbra is látom a rendszer mögött egyre növő infrastruktúrákban rejlő lehetőségeket.


Továbbra is vásárolok és hozzá is jutok jó minőségű új és használt kártyákhoz, amik teljesen alkalmasak bányászásra. Úgy gondolom, csak az nem tud kártyát találni, aki nem akar vagy nagyon finnyás. De a bányász élet, kemény kereset, de ha jól kitanulod, nagyon ügyesen tudsz lavírózni a kriptoverzumban. :D


Ezt a recessziót személy szerint és a környékbeli bányászkollégák szerint is a legjobb feltöltekezésre használni. Higyjétek el, ez a visszaesés sok koca bányász kedvét veszi majd el csákányozástól, a diff is esni fog és az árak elindulnak vissza. Az egyensúly helyre fog állni. És hogyan is járnál a legjobban, ha most van egy valag coinod és amikor 3-szor ennyit fog érni, szépen beváltod.


Igaz, most számolhatsz egy év megtérüléssel egy 220 környéki nvidia kártyára, de átlagban fogod így is hozni a 6-8 hónapot. Ha AMD-ze 6 hónap még mindig. Kérdés hosszabb távon melyik éri meg jobban?


Hasonló volt a szitu, a sartomnál, akkor is volt egy komolyabb emelkedés aztán egy kis visszaesés, csak többen lettünk, de mégis felmentünk majdnem 3000 usd-ig.


Bányásztunk akkor, most is mennenk a rigek és így igaz, amígy 1 dolcsit is ér a coin, addig a bánya működik.
Amúgy meg úgy sem fog megposhadni a sok krypto senki tárcájába :D


Hahó, Japánban pár nap múlva több mint 300 ezer helyen fizethetsz btc-vel hivatalosan is.


Na most őszintén, tegye fel a kezét, aki szerint most fog összeomlani minden... :o


Jó bányászást és ha van köztetek szegedi, vegye fel velem a kapcsoslatot pls :D

bosshoss

Idézetet írta: Roller Dátum július 11, 2017, 08:45:02 DÉLELŐTT
Én 7 hónapja bányászom, amikor én elkezdtem,kb akkor kezdődött ez az iszonyatos roham.


Valaki itt írta, hogy az emelkedés sem tarthat örökké, ezzel én is nagyon egyet értek. Ezt kb én is beszámoltam, amikor az első kis roncs megépült 2 db 4gb-os kártyával. Azóta annak vissza hozta az árát, de én továbbra is látom a rendszer mögött egyre növő infrastruktúrákban rejlő lehetőségeket.


Továbbra is vásárolok és hozzá is jutok jó minőségű új és használt kártyákhoz, amik teljesen alkalmasak bányászásra. Úgy gondolom, csak az nem tud kártyát találni, aki nem akar vagy nagyon finnyás. De a bányász élet, kemény kereset, de ha jól kitanulod, nagyon ügyesen tudsz lavírózni a kriptoverzumban. :D


Ezt a recessziót személy szerint és a környékbeli bányászkollégák szerint is a legjobb feltöltekezésre használni. Higyjétek el, ez a visszaesés sok koca bányász kedvét veszi majd el csákányozástól, a diff is esni fog és az árak elindulnak vissza. Az egyensúly helyre fog állni. És hogyan is járnál a legjobban, ha most van egy valag coinod és amikor 3-szor ennyit fog érni, szépen beváltod.


Igaz, most számolhatsz egy év megtérüléssel egy 220 környéki nvidia kártyára, de átlagban fogod így is hozni a 6-8 hónapot. Ha AMD-ze 6 hónap még mindig. Kérdés hosszabb távon melyik éri meg jobban?


Hasonló volt a szitu, a sartomnál, akkor is volt egy komolyabb emelkedés aztán egy kis visszaesés, csak többen lettünk, de mégis felmentünk majdnem 3000 usd-ig.


Bányásztunk akkor, most is mennenk a rigek és így igaz, amígy 1 dolcsit is ér a coin, addig a bánya működik.
Amúgy meg úgy sem fog megposhadni a sok krypto senki tárcájába :D


Hahó, Japánban pár nap múlva több mint 300 ezer helyen fizethetsz btc-vel hivatalosan is.


Na most őszintén, tegye fel a kezét, aki szerint most fog összeomlani minden... :o


Jó bányászást és ha van köztetek szegedi, vegye fel velem a kapcsoslatot pls :D


Szia


Díjazom az optimizmusodat, de most szerintem kicsit más a helyzet mint anno.
Engem 3 dolog aggaszt.
Az extrame dif. emelkedés. Márciusba 17 körül volt ma meg [/size]66,606 GH/s és NEM FOG SZERINTEM SEMMIT ESNI HIDD EL mert a bányászok száma nem csökkent.
Ha csak a 2 napot nézzük. Eszméletlen sokat esett minden de a dif. emelkedett ETH n !!!!!!
Aztán majd egy szép napot át fog állni az ETH POS ra. Ez a tömérdek videókártya meg rászabadul a pár potenciálisan alkalmas coin ra amit persze 1-2 hónap alatt a dificulty kivégez.
És végül itt ez a cikk ami miatt itt tartunk 2 nap után. Bele gondolni se merek, hogy mi lesz ha balul sül el az átállás BTC-n.


[/size]http://variance.hu/2017/07/11/bitcoin-testnet-van-am-gond-rendesen/


Szóval kicsit nehezemre esik optimistának lenni. A facebook -on rengetegen szabadulnak a rig ektől. Nyilván a fentiek mérlegelése után jutottak erre a döntésre.
Abba egyet értek, hogy hosszú távon megéri tartani a coin okat de a bányászással kapcsolatban kicsit pesszimista vagyok.

nuknorbi

Sziasztok! Még új vagyok, most kezdtem bele ebbe az egészbe. Claymore 24órás bányászat után leállt, azóta csak annyit ír ki EthDcrMiner64.exe működése leállt.Mit kezdjek vele hogy újra életre keljen?

sankoran

Szia!

Rakd fel újra a vga drivert, valószínűleg a windows ráfrissítette a sajátját.

nuknorbi

Idézetet írta: sankoran Dátum július 11, 2017, 09:13:52 DÉLUTÁN
Szia!

Rakd fel újra a vga drivert, valószínűleg a windows ráfrissítette a sajátját.

Köszönöm a tanácsot, de sajnos nem oldotta meg a problémát